2011

Pozvánka na Mikuláše

 

Fotografie z akce naleznete zde .

Turnaj v Čechovicích


V sobotu 3. listopadu se v Čechovicích konal Hanácký pohár - VII. ročník Františka Nesvadbíka v zápase řecko-římském. Turnaj je pořádán v čechovické sokolovně, kde je k dispozici pouze jedna žíněnka, a proto pořadatelé zvou jen omezený počet oddílů. Každým rokem jsou kluci rozděleni tak, aby si co nejvíce pozápasili. Letošního ročníku se zúčastnilo 69 zápasníků z Čechovic, Krnova, Hodonína, Bučovic, Borohrádku a slovenského Trenčína včetně našeho oddílu TJ Sokol Vítkovice. V letošním ročníku se utkaly děti ve třech věkových kategoriích: 2000 - 2001, 2002 - 2003, 2004 - 2005. Z vítkovických malých volnostylařů dokázali zvítězit ve váze do 44 kg David Kopřiva a ve váze do 47 kg Vojta Piskoř. Na druhých místech se umístili ve váze do 20 kg Max Bystroň, ve váze do 25 kg Samuel Bystroň, ve váze do 30 kg Dominik Kaliský, ve váze do 38 kg Lukáš Dušek. Na třetích místech skončili ve váze do 30 kg Petr Grygerek, ve váze do 30 kg Honza Stapaj a ve váze do 38 kg Jirka Dušek.
 
Výsledky
 
2004 - 2005
20 kg
 Max Bystroň
 2. místo
 2 zápasníci
25 kg Samuel Bystroň 2. místo 5 zápasníků
30 kg Dominik Kaliský 2 místo 4 zápasníci
30 kg Petr Grygerek 3. místo 4 zápasníci

  
2002 - 2003
38 kg Lukáš Dušek
 2. místo
 8 zápasníků
38 kg Jirka Dušek 3. místo 8 zápasníků

  
2000 - 2001
30 kg
 Honza Stapaj    3. místo 3 zápasníci
35 kg Tomáš Foldyna 5. místo 11 zápasníků
35 kg Tomáš Oborný 7. místo
 11 zápasníků
35 kg Honza Mužný 8. místo
 11 zápasníků
44 kg David Kopřiva 1. místo
 8 zápasníků
47 kg Vojta Piskoř
 1. místo

 2 zápasníci

Mezinárodní turnaje v Praze a v Košicích


Praha
Dne 12. listopadu 2011 se v Praze konal mezinárodní turnaj kadetů v zápase ve volném stylu. Z vítkovických volnostylařů na turnaji startoval pouze Honza Jasinský, který ve váze do 63 kg obsadil 6. místo. V této váze zápasilo 9 zápasníků. Honza porazil zápasníka z Rakouska a prohrál se dvěma klukama z Prahy. Turnaje se zúčastnili zápasníci z českých a slovenských oddílů a jednoho rakouského.


Košice
Ve dnech 18. - 20. listopadu 2011 se v Košicích konal mezinárodní turnaj "Olympijských nadějí" v kategorii juniorů. Tento turnaj měl velkou sportovní úroveň. Zúčastnilo se ho 96 juniorů, kteří se utali celkem v devíti hmotnostních kategorií. Startovali zde reprezentační družstva Maďarska, Srbska, Rumunska, Polska, Slovenska a Česka. A dalších 19 oddílů z Německa, Polska, Česka, Ukrajiny a Slovenska. Z vítkovických volnostylařů zde startoval ve váhové kategorii do 74 kg Michal Smieško, který v úvodním kole prohrál s německým zápasníkem a nakonec skončil šestnáctý z 20 borců.

Turnaj v Hodoníně


V sobotu 26.11.2011 se v Hodoníně konal turnaj v řecko-římském zápase. Tento turnaj je zaměřen na začínající zápasníky, roč. nar. 1999 - 2005. Do Hodonína odjela s trenérem Jiřím Bystroněm skupina sedmi dětí z TJ Sokol Vítkovice. Pět dětí se dokázalo prosadit na medailové pozice v konkurenci 162 zápasníků z 19 oddílů ČR, Slovenska a Maďarska. Jediného vítězství dosáhl ve váhové kategorii do 18 kg nejmladší účastník turnaje Max Bystroň, který dokázal porazit všechny své čtyři soupeře. Na druhých místech se umístil ve váze do 24 kg Samuel Bystroň a ve váze do 30 kg Petr Grygerek. Na třetích místech skončil ve váhové kagetorii do 26 kg Dominik Kaliský a ve váhové kategorii do 37 kg Tomáš Foldyna.
 
 
Zleva: Peťa Grygerek, Tomáš Foldyna, Dominik Kaliský, Max Bystroň, Sam Bystroň.

Omar, Matouš a Yvette Mistři ČR


Dne 19. listopadu 2011 uspořádal oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice Místrovství ČR mladších žáků a žákyň, roč. nar. 1998 a 1999 v zápase ve volném stylu.
Na domácích žíněnkách o medaile bojovalo 8 vítkovických zápasníků. Hned 3 z nich se stali Mistry ČR pro rok 2011.
Ve váze do 35 kg vyhrál Omar Rakhmet. Pro Omara je to již druhý titul, když první získal před 14 dny v Krnově v zápase řecko-římském.
Ve váze do 52 kg zvítězil Matouš Vondál, který nenašel přemožitele mezi sedmi zápasníky, kteří v jeho váze zápasili. Ve finále porazil po pěkném taktickém boji Ondřeje Hilgerta z Krnova, kterému tak oplatil porážku z finále finále MČR v zápase řecko-římském.
Třetí titul získala ve váze do 52 kg Yvette Dohnalová, která dokázala zvítězit ve všech třech utkáních na lopatky. Ovšem hned první utkání měla na mále, když zápasnici z Brna porazila až těsně před koncem boje, když po celou dobu prohrávala.
Druhé místo obsadil ve váze do 40 kg Muhambetali Kuanbaev a ve váze do 60 kg Stanislav Hanák, třetí místo ve váze do 44 kg Tomáš Segeč. Marek Kapolka a Denis Lechovič se do finálových bojů neprobojovali. V soutěži družstev jsme obsadili mezi kluky 1. místo před zápasníky z Brna a v soutěži holek 3. - 5. místo. Před Mistrovstvím jsme doufali ve tři zlaté, což se splnilo, takže s výsledky i s výkony jsme spokojeni.
 
   
Na 1. fotografii v modrém dresu Omar Rakhmet, na 2. fotografii Matouš Vondál
 
    
Na 1. fotografii v červeném dresu Yvette Dohnalová,
na 2. fotografii Mistři. Zleva: Omar, Yvette, Matouš
 
Více fotografií zde .

Chotaš počtvrté v řadě Mistrem ČR !!!


V sobotu 26. listopadu 2011 se v Hradci Králové uskutečnilo Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu v kategoriích kadetů, seniorů, kadetek a žen.

Do Hradce Králové se sjelo 127 zápasníků z 27 oddílů bojovat o tituly Mistrů ČR včetně 10 našich zápasníků. Nejvíce se z vítkovických volnostylařů dařilo ve váze do 96 kg Vratislavovi Chotašovi, který tak získal mezi dospělými již svůj 4. titul v řadě. Vraťovi je teprve 21 let a má velkou šanci ještě spoustu titulů získat. Dalším mužům se tak již nedařilo. Na medailové pozice se  neprobojovali. Získali jsme ještě 3 čtvrté místa a jedno páté místo. V hodnocení družstev jsme obsadili 3. místo, což je oproti létům minulým krok zpět. Velká škoda, že se Mistrovství nemohl k vůli zranění zúčastnit i Tomáš Zezulák, který zápasí ve váze do 84 kg. Tuto váhu vyhrál Michal Prukner z Brna a s tímto zápasníkem Tomáš ještě neprohrál. Je velice pravděpodobné, že by tuto váhovou kategorii vyhrál. Dalším, kdo v této váhové kategorii mohl startovat, je Pavel Sztwietnia, který však dlouhodobě říká, že ligovému družstvu pomůže, ale na jednotlivce jezdit nebude. Pavel má s Mistrem Michalem Pruknerem vyravnanou bilanci, když ho již v minulosti dokázal porazit. V posledním vzájemném utkání na lize ale prohrál. S druhým Otýpkou ještě Pavel neprohrál. Největší konkurence se sešla ve váhové kategorii do 74 kg, kde o titul bojovalo 17 zápasníků. Čtvrtá místa obsadili ve váze do 60 kg Aibat Rakhmet, ve váze do 66 kg Anton Timofieiev a ve váze do 120 kg Dušan Dobiáš. Páté místo ve váze do 96 kg obsadil Petr Krejčí. Michal Smieško se do finálových bojů ve váze do 74 kg neprobojoval.

Další titul pro vítkovické získala v kategorii kadetek ve váze do 74 kg Naděžda Kopřivová. Nutno ale dodat, že v ženských kategoriích zápasí málo zápasnic, není o tento sport mezi ženami v ČR zájem. V kadetech získal stříbrnou medaili ve váze do 46 kg Marek Petura a ve váze do 63 kg bronzovou medaili Honza Jasinský.
 
 
V červeném dresu Vraťa Chotaš po finálovém vítězství nad Brožem z Hradce Králové

Omar Rakhmet Mistr ČR


V sobotu 5. listopadu 2011 se v Krnově konalo Mistrovství České republiky mladších žáků v zápase řecko-římském. O tituly a medaile odjelo bojovat i šest zápasníků TJ Sokol Vítkovice, roč. nar. 1998 - 1999. První místo a titul Mistra ČR získal ve váze do 37 kg Omar Rakhmet. Na třetím místě se umístili ve váze do 35 kg Marek Kapolka, ve váze do 52 kg Matouš Vondál, ve váze do 60 kg Stanislav Hanák. Na 4. místě se umístil ve váze do 40 kg Muhambetali Kuanbaev a ve váze do 44 kg skončil na pátém místě Denis Lechovič. I když, co se týče počtu medailí, to může vypadat, že to byl úspěšný turnaj, nedá se to říct. Do Krnova se totiž sjelo pouze 42 zápasníků z 16 oddílů, takže získat medaili nebylo až tak těžké. Ve dvanácti utkáních byli kluci poraženi a zvítězili pouze v pěti utkáních. Pouze Omar a Matouš předvedenými výkony předčily ostatní naše kluky.
 
  
Na 1. fotografii zleva Marek Kapolka, Matouš Vondál, Standa Hanák, Denis Lechovič a dole Mistr Omar.
Na 2. fotografii v modrém dresu Matouš Vondál.
 
 Více fotografií zde .