2012

pf 2013

Turnaj v Krapkowicích, Polsko

V sobotu 8. prosince 2012 se v polských Krapkowicích konal malý regionální turnaj za naší účasti a účasti dvou polských družstev. Děti byly po odvážení rozděleny do jednotlivých hmotnostních kategorií tak, aby měl pokud možno každý dvě utkání.

Výsledky
20 kg
1. místo
Max Bystroň
1 zápasník
25 kg
1. místo
Jirka Dušek
3 zápasníci
25 kg
2. místo
Jirka Foldyna
3 zápasníci
25 kg
3. místo
Šimon Pustka
3 zápasníci
27 kg
1. místo
Sam Bystroň
3 zápasníci
29 kg
1. místo
Dominik Kaliský
3 zápasníci
29 kg
3. místo
Rosťa Vrška
3 zápasníci
31 kg
1. místo
Lukáš Dušek
3 zápasníci
31 kg
2. místo
Robin Pustka
3 zápasníci
32 kg
1. místo
Petr Grygerek
3 zápasníci
35 kg
1. místo
Matěj Mlčoch
3 zápasníci
46 kg
1. místo
Šimon Kopřiva
2 zápasníci
53 kg
1. místo
Vojta Piskoř
3 zápasníci
53 kg
2. místo
Denis Lechovič
3 zápasníci

 

 

 

Turnaj olympijských nadějí, Košice


V sobotu dne 17.11.2012 se v Košicích konal turnaj olympijských nadějí v zápase ve volném stylu.
 
Našim košickým přátelům se tradičně daří na tento turnaj zajistit velmi dobrou účast. Letošního ročníku se zúčastnilo necelých 100 juniorů ze Slovenska, Rumunska, Maďarska, Polska, Srbska, Lotyšska, Litvy, Běloruska a Česka. Turnaje se zúčastnili i naši dva junioři Marek Barva ve váze do 74 kg a Michal Smieško ve váze do 84 kg. Na tomto turnaji se našim klukům nedařilo. Marek obsadil ve své váze 13. místo z 23 zápasníků a Michal skončil ve své váze na posledním 18 místě. Pro oba dva byl však tento turnaj obrovskou zkušeností, což potvrdili hned následující týden na Mistrovství ČR v Hradci Králové.

Chotaš popáté v řadě Mistrem ČR


V sobotu 1. prosince 2012 náš oddíl pořádal Mistrovství České republiky seniorů, seniorek, kadetů a kadetek v zápase ve volném stylu. Zápasilo se ve Sportovní hale VŠB v Ostravě - Porubě a zúčastnilo se ho 96 zápasníků z 20 oddílů České republiky. Z našeho oddílu se Mistry ČR stali v kategorii seniorů ve váze do 96 kg Vraťa Chotaš a v kategorii kadetek ve váze do 70 kg Petra Řeřuchová a ve váze do 75 kg Naděžda Kopřivová.
 
Cennější je Vraťův titul, protože v ženských kategoriích zdaleka není taková konkurence jako mezi muži. Vraťa získal svůj již pátý titul v řadě. Je mu teprve 24 let a vzhledem k tomu, jak suverénně prošel soutěží, je velice pravděpodobné, že bude na žíněnkách vládnout i v dalších letech.
 
Stříbrné medaile získali ve váze do 74 kg Marek Barva a ve váze do 120 kg Aleš Kolařík. Pro oba dva jsou stříbrné medaile úspěchem, když Marek je věkem ještě junior a druhé místo na MČR v seniorech je určitě úspěchem, když prohrál pouze ve finále s reprezentantem ČR Bagdarsyanem. Aleš se ve své váze utkal s o mnoho let mladšími zápasníky a i ve finále byl vyrovnaným soupeřem reprezentantovi ČR Davidovi Švedovi z Brna. Třetí skončil ve váze do 66 kg Roman Kaličenko. Pátá místa ještě obsadili ve váze do 84 kg Michal Smieško a ve váze do 96 kg Petr Krejčí. U Michala platí to samé, co u Marka - je též věkem ještě junior a páté místo mezi seniory je pro něj určitě úspěchem i vzhledem k předvedenému výkonu. V soutěži družstev obsadili domácí zápasníci druhé místo za zápasníky z Brna.
 
 
V červeném dresu Vraťa Chotaš.
Více fotografií zde .

Praha - Chotaš druhý na Mistrovství Evropy policejních sborů


O víkendu, ve dnech 10. - 11. listopadu 2012, proběhlo v Praze Policejní mistrovství  Evropy v zápase řecko-římském a ve volném stylu. ME pořádala Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, svaz  policejních sportovních klubů (UNITOP ČR) na základě pověření Evropské policejní  sportovní unie (USPE) ve spolupráci s Centrem sportu Ministerstvem vnitra, Policií ČR  a Svazem zápasu České republiky. Záštitu nad šampionátem převzali ministr vnitra i policejní prezident. Do Prahy přijeli policisté - zápasníci z 16 evropských států: Rakouska, Bulharska,  Kypru, Dánska, Finska, Francie, Německa, Řecka, Maďarska, Norska, Estonska, Rumunska, Velké Británie, Slovenska a Švédska. Nechyběli samozřejmě ani zástupci Policie České republiky. Mistrovství Evropy se zúčastnil i vítkovický volnostylař Vratislav Chotaš, který zápasil ve váze do 96 kg. Vraťa dosáhl v Praze vynikajícího výsledku, když získal, jako jediný z českých zástupců, medaili. Prohrál až ve finále s bulharským zápasníkem a obsadil tak pěkné druhé místo. Na Mistrovství zápasili mj. i účastníci a medailisté OH a MS. Vraťa je členem Tělocvičné jednoty Sokol Vítkovice, kterou finančně podporuje Město Ostrava a je také členem CISO - Centra individuálních sportů.
 
Kompletní výsledky zde.
 
   
Další fotografie zde .

Hradec Králové - Barva a Dohnalová Mistry ČR


V sobotu dne 24.11.2012 se v Hradci Králové konalo Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu v kategorii juniorů, juniorek, žáků a žákyň. V Hradci bojovalo o titul 140 zápasníků z 28 oddílů ČR.

Dařilo se i vítkovickým volnostylařům, když získali dva tituly Mistra ČR. V juniorech ve váze do 74 kg se podařilo Markovi Barvovi obhájit titul z loňského roku a potvrdit tak pozici nejlepšího juniorského zápasníka ČR. Marek je členem CISO (Centrum individuálních sportů) a zápasil ve váze do 74 kg, kde se o titul utkalo 14 zápasníků - tato váha byla i nejlépe obsazena.

Druhou nejlépe obsazenou váhou byla kategorie do 84 kg, kde se podařilo obsadit druhé místo Michalovi Smieškovi, který prohrál pouze se zápasníkem z Brna, který však nemá české občanství, a tak si Michal řekl o místo v juniorské reprezentaci.

Druhý titul získala ve váze do 56 kg Yvette Dohnalová, která byla nejlepší mezi šesti zápasnicemi. Ivetka je věkem ještě mladší žákyně, avšak podle pravidel mohla zápasit i mezi staršími žákyněmi. Je to její druhý získaný titul Mistryně během tří týdnů.

Druhé místo obsadil ve váze do 42 kg v kategorii žáků Abdul Kairzhan a třetí místo ve váze do 80 kg v kategorii žáků obsadil Zharylgass Yeleugali. Osmý skončil Tomáš Segeč ve váze do 53 kg v kategorii žáků a desátý Omar Rakhmet ve váze do 47 kg.

V Hradci Králové naše borce koučovali trenéři Milan Slončík a Jerroným Barva.

 

Výsledky

42 kg
  2. místo
Abdul Kairzhan
  4 zápasníci
žák
47 kg
10. místo
Omar Rakhmet
10 zápasníků
žák
53 kg
  1. místoYvette Dohnalová  6 zápasnic
žákyně
53 kg
  8. místo Tomáš Segeč
15 zápasníků
žák
74 kg
  1. místo
Marek Barva
14 zápasníků
junior
80 kg
  3. místo
Zharylgass Yeleugali
 6 zápasníků
žák
84 kg
  2. místo
Michal Smieško
 9 zápasníků
junior

Kompletní výsledky zde: žáci, žákyně, junioři.

Turnaj ve Varšavě, Polsko

 
O víkendu se ve Varšavě konal Mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Českou republiku zde pod vedením reprezentačního trenéra Milana Hemzy mj. reprezentoval ve váze do 74 kg vítkovický volnostylař Marek Barva. Markovi se ve Varšavě v konkurenci převážně polských zápasníků nedařilo, když všechna svá tři utkání prohrál. Naopak další zástupci ČR, brněnští zápasníci ve svých váhových kategoriích zvítězili: ve váze do 74 kg Gurgen Baghdasaryan a ve váze do 120 kg David Švéda.