2013

MČR ml. žáků Hodonín, ř.ř. styl


Kopřiva a Piskoř Mistry ČR

V sobotu 16.11.2013 se v Hodoníně konalo Mistrovství České republiky mladších žáků v zápase v řecko-římském stylu. Zápasilo zde 68 mladších žáků z 27 oddílů. I když se v oddíle věnujeme převážně zápasu ve volném stylu, účastníme se i Mistrovství v zápase řecko-římském. U tak malých dětí ještě není ta specializace na jednotlivé styly tak viditelná.
 
Do Hodonína odcestovalo bojovat o tituly sedm vítkovických mladších žáků. Titul Mistra ČR dokázali získat ve váze do 52 kg David Kopřiva a ve váze do 65 kg Vojtěch Piskoř. U Vojty jsme titul očekávali. Je to jeho již pátý titul Mistra ČR. Větší potíže měl pouze v semifinálovém boji proti Pokutovi z Krnova, kterého nakonec ve druhém kole porazil na lopatky. U Davida jsme byli v očekávání, jak se mu na Mistrovství povede, a to z toho důvodu, že měl ze zdravotních důvodů tréninkový výpadek. Do Hodonína se chtěl jet původně jen podívat, ale po dohodě s trenérem, lékařem a rodiči nakonec na Mistrovství startoval. Bylo to již páté Davidové finále na MČR. Ve všech čtyřech předešlých utkáních však odešel poražen. I finálové utkání v Hodoníně proti Pačutovi z Kladna, kterého ještě neporazil, nezačalo pro Davida dobře. Avšak po pěkném, taktickém a bojovém výkonu nakonec Pačutu porazil a stal se tak poprvé Mistrem ČR. V této věkové kategorii se nám poslední dva roky daří - na MČR vyhráváme soutěž družstev jak ve volném stylu, tak i v zápase řecko-římském, a to i přesto, že v ostatních oddílech mají zřízená tréninková střediska mládeže. Budeme doufat, že kluci vydrží u zápasu do dalších let.
 
Mistři - zleva Vojta Piskoř, David Kopřiva
Více fotografií zde.
 
 
 
Bystroň a Macura vítězně
 
V sobotu 16.11.2013 se současně v MČR mladších žáků v Hodoníně konal turnaj Slovácký pohár v zápase řecko-římském v kategorii přípravek roč. nar. 2002 - 2007. Své starší kolegy napodobili Samuel Bystroň a Matěj Macura, když dokázali zvítězit ve svých hmotnostních kategoriích. Samuel vyhrál váhu do 31 kg, kde zápasilo 17 borců. Matěj Macura zvítězil ve váze do 34 kg. Ostatním našim zápasníkům se již tak nedařilo v konkurenci 177 zápasníků z 32 oddílů, do finálových bojů nepostoupili.
 
Fotografie zde.

Turnaj v Praze

 

V sobotu 09.11.2013 se v Praze uskutečnil turnaj v zápase ve volném stylu. Tohoto malého turnaje se zúčastnili i čtyři naši zápasníci. Avšak moc se jim nedařilo. I přesto, že se turnaje nezúčastnilo moc zápasníků, si naši kluci dobře pozápasili. Nejvíce se dařilo Vojtovi Piskořovi, který všechny své tři soupeře porazil a stal se tak vítězem ve váze do 63 kg v kategorii žáků. Ve stejné věkové kategorii zápasil i Denis Lechovič ve váze do 59 kg a Daniel Kaliský ve váze do 53 kg. Ve váze do 74 kg zápasil ve věkové kategorii junioři Honza Jasinský. Honza a Dan vyhráli jedno utkání a do dalších finálových bojů nepostoupili.
 
Fotografie zde.
 

Turnaj v Brně

V sobotu 12.10.2013 se v Brně uskutečnila Velká cena Brna v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 144 zápasníků z 25 oddílů z ČR, Slovenska, Polska, Ruska, Ukrajiny, Maďarska, Německa a Srbska. V této silné konkurenci se z našich tří zápasníků, kteří se Velké ceny zúčastnili, probojovala na stupně vítězů pouze Yvette Dohnalová. Obsadila v kategorii žákyň ve váze do 52 kg třetí místo, když dokázala zvítězit ve dvou utkáních a prohrála s ukrajinskými soupeřkami. Denis Lechovič ve váze do 53 kg a Standa Hanák ve váze do 66 kg se do finálových utkání neprobojovali.

MČR seniorů, Hradec Králové

 

Chotaš pošesté Mistrem České republiky

V sobotu 02.11.2013 se v Hradci Králové konalo Mistrovství České republiky v zápase mužů ve volném stylu.
 
Do Hradce Králové odjelo bojovat s trenérem Slončíkem pět vítkovických volnostylařů. Šestý titul Mistra ČR v řadě získal Vratislav Chotaš ve váze do 96 kg. Vraťa své soupeře porážel rozdílem třídy a ani do budoucna nevidíme nikoho, kdo by Vraťovi jeho suverenitě konkurovat. Je docela možné, že pokud bude zdravý, přidá dalších několik titulů. Soupeři, se kterými zápasíval vyrovnaně, již výkonnostně na Vraťu nestačí. Avšak to, co Vraťovi stačí na domácích žíněnkách, prozatím nestačí na mezinárodním poli, což může být zapříčiněno tím, že u nás nemá patřičnou konkurenci a dostatek tréninkových partnerů.
 
Další titul přidal ve váze do 55 kg Jan Stapaj. Třetí místo obsadil ve váze do 74 kg Marek Barva, čtvrté místo ve váze do 84 kg Michal Smieško a ve váze do 120 kg byl na šestém místě Petr Krejčí.

Celkově naše družstvo skončilo na třetím místě za zápasníky z Hradce Králové a Brna.

Turnaj v Praze


V sobotu 14. září 2013 se v Praze uskutečnil turnaj O pohár ministra vnitra. Na tomto dobře obsazeném turnaji zápasila z vítkovických zápasníků pouze Yvette Dohnalová, která ve finále žákyň ve váze do 56 kg dokázala zvítězit nad německou zápasnicí a obsadila tak 1. místo. Na tomto turnaji se zápasilo ve stylu řecko-římském, a protože se v oddíle specializujeme na volný styl a v měsíci září jsme měli naplánovanou účast na mnoho dalších turnajích, nejeli jsme zde všichni a Ivetka v Praze za náš oddíl zápasila sama.

5. kolo I. ligy, Ostrava

Vítkovičtí volnostylaři obhájili titul Mistra ČR

V sobotu 26. října 2013 se v Ostravě uskutečnilo poslední páté kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Poslední kolo jsme sice nevyhráli, ale vzhledem k tomu, že jsme měli dostatečný náskok z posledních čtyř kol, bylo už v Ostravě jasné, že nás nemůže nikdo v boji o titul ohrozit, a to i v případě, že bychom na domácích žíněnkách v Ostravě prohráli všechna čtyři utkání. Už předem jsme věděli, že do Ostravy nedorazí naše slovenské posily. Ve stejnou dobu totiž v Košicích probíhalo Mistrovství Slovenska. Z tohoto důvodu jsme se v posledním kole museli spolehnout převážně na vlastní odchovance. Postupně jsme porazili zápasníky z Brna a Hradce Králové a prohráli jsme se zápasníky z Teplic. Vzhledem k tomu, že bylo v podstatě před tímto kolem rozhodnuto už i o celkovém pořadí, stalo se, že na toto kolo nedorazili zápasníci z Prahy. V průběhu sezóny jsme se spoléhali na vlastní odchovance Jan Stapaje, Marka Barvu, Michal Smieška, Tomáše Zezuláka, Vraťu Chotaše, Petra Krejčího.

Díky finanční podpoře SMO jsme si mohli dovolit hostování slovenských zápasníků v našem oddíle. Tito kluci se stali oporami našeho družstva a většinu svých utkání vyhrávali. Byli to Peter Pastor, Pavol Kmeť, Matej Deák, Lubo Tiefenbach a Jozef Geralsky. V průběhu sezóny do bojů dále zasáhli Roman Kaliničenko, Jiří Kopecký, Josef Svoboda, Aleš Kolařík, Pavel Sztwiertnia. Realizační tým tvořili Milan Slončík a Aleš Juchelka.
 


Výsledky
TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 24 : 9
body Vítkovic: Stapaj, Kaliničenko, Fojtík, Chotaš 5 bodů; Barva 3 body; Svoboda 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 35 : 10
body Vítkovic: Stapaj, Kaliničenko, Fojtík, Barva, Kopecký, Chotaš, Krejčí 5 bodů.

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Teplice 15 : 24
body Vítkovic: Stapaj, Svoboda 5 bodů; Chotaš 3 body; Fojtík, Smieško 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 40 : 0 kontumačně


Pořadí pátého kola

1. místo Glaverbel Teplice 8 bodů
2. místo TJ Sokol Vítkovice 6 bodů
3. místo TJ Sokol Hradec Králové 4 body
4. místo TAK Hellas Brno 2 body
5. místo Bohemians Praha 0 bodů


Celkové pořadí I. ligy mužů

1. místo TJ Sokol Vítkovice 38 bodů
2. místo Glaverbel Teplice 32 bodů
3. místo TAK Hellas Brno 18 bodů
4. místo TJ Sokol Hradec Králové 8 bodů
5. místo Bohemians Praha 4 bodů

Fotografie zde.

 

Turnaj v Nitře, Slovensko

 

V sobotu 28. září 2013 se v Nitře uskutečnil mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Do Nitry odcestovalo bojovat o medaile pět vítkovických volnostylařů. V Nitře se zápasilo ve vybraných věkových a váhových kategoriích a utkalo se zde 108 zápasníků z 18 oddílů ze Slovenska, ČR, Polska a Bulharska.
 
Z vítkovických volnostylařů dokázal zvítězit ve věkové kategorii přípravek roč. nar. 2006 - 2007 ve váze do 22 kg Max Bystroň a ve věkové kategorii přípravek roč. nar. 2004 - 2005 ve váze do 33 kg Petr Grygerek. Max dokázal zvítězit ve všech svých čtyřech utkáních, Peťa ve všech svých třech utkáních. Na třetích místech se umístili ve věkové kategorii žákyň ve váze do 57 kg Yvette Dohnalová a ve věkové kategorii muži ve váze 85 - 120 kg Jiří Bystroň. Čtvrtý skončil ve věkové kategorii přípravek roč. nar. 2004 - 2005 ve váze do 31 kg Samuel Bystroň. V soutěži družstev jsme obsadili osmé místo.
 
V modrém dresu Petr Grygerek
Více fotografií zde.