2015

Košice - Mlčoch, Bystroň Max a Tešnar vítězně

V sobotu 5. prosince 2015 se v Košicích uskutečnil mezinárodní turnaj dětí v zápase ve volném stylu Memoriál Mikuláše Athanasova. Turnaje se zúčastnilo 135 zápasníků z České republiky, Slovenska, Ukrajiny, Polska a Moldávie. V této silné konkurenci se prosadili i mladí vítkovičtí volnostylaři.

V kategorii přípravek dokázali zvítězit ve váze do 22 kg Richard Tešnar a ve váze do 26 kg Max Bystroň. V kategorii mladších žáků zvítězil ve váhové kategorii do 57 kg Matěj Mlčoch.

Třetí místa obsadili v kategorii mladších žáků ve váze do 40 kg Jiří Dušek a ve váze do 48 kg Petr Grygerek. Jediný vítkovický zápasník, který se v Košicích neprobojoval na stupně vítězů byl Samuel Bystroň, který skončil na 6. místě ve váze do 43 kg v kategorii mladších žáků.

Krapkowice - turnaj tří družstev

V sobotu 12. prosince 2015 se v polských Krapkowicích konal turnaj tří družstev v zápase ve volném stylu. Z vítkovických volnostylařů se podařilo zvítězit v kategorii přípravek ve váze do 23 kg Rubenovi Ananyanovi, ve váze do 26 kg Danielovi Gurbovičovi, ve váze do 29 kg Maxovi Bystroňovi, v kategorii kadetů ve váze do 55 kg Honzovi Mužnému.

Druhé místo obsadil v kadetech ve váze do 69 kg Daniel Kaliský a na třetím místě se umístil v kategorie přípravek ve váze do 29 kg Tomáš Franz.

Zleva: Honza Mužný, Tomáš Franz, Max Bystroň, Ruben Ananyan, Danek Gurbovič, Danek Kaliský.

Více fotografií zde.

Turnaj v Praze

V sobotu 21.11.2015 se v Praze konal malý turnaj žáků v zápase ve volném stylu Memoriál Urbana a Veselého. Z vítkovických volnostylařů zvítězili ve váze do 40 kg Jiří Dušek, druhá místa obsadili ve váze do 44 kg Lukáš Dušek a ve váze do 56 kg Tomáš Foldyna. Na třetím místě se umístil ve váze do 56 kg Honza Mužný a ve stejné váze skončil na 4. místě Matěj Mlčoch.

         

Lukáš Dušek, Jirka Dušek, Honza Mužný.

David Kopřiva a Vojtěch Piskoř - oceněni městským obvodem Ostrava - Jih

Dne 30. listopadu 2015 se v kulturním zařízení městského obvodu Ostrava - Jih v Komorním klubu konalo slavnostní ocenění úspěchů dětí a mládeže v zájmových aktivitách a sportu. Mezi oceněnými byli i vítkovičtí zápasníci David Kopřiva a Vojtěch Piskoř, kteří v letošním roce dosáhli ve svém sportu skvělých úspěchů. Oba dva vyhráli spoustu mezinárodních turnajů a jsou zařazeni do reprezentace ČR ve věkové kategorii kadetů.

Na slavnostním ocenění účinkovali - předvedli ukázku tréninku zápasu naši nejmenší zápasníci - Max Bystroň, Danek Gurbovič, Honza Boháček, Ondra Kudla - viz fotografie zde.

Ocenění zápasníci TJ Sokol Vítkovice David Kopřiva a Vojta Piskoř.

http://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava-jih/19328/radnice-ostravyjih-ocenila-uspechy-mladeze-a-treneru

Praha - vítkovičtí volnostylaři Mistři České republiky

V sobotu 21.11.2015 se v Praze ve sportovní hale Bohemians Praha - Hagibor konalo 5. poslední kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Naši volnostylaři odjížděli do Prahy s tím, že jsou již před tímto kolem jistými Mistry ČR. Obhájili titul z předešlého roku, získali tak 5. titul v řadě za sebou a 10. celkem v novodobé historii klubu, tedy po roce 1989.

V letošním roce jsme soutěží prošli suverénně bez sebemenšího zaváhání. Podařilo se nám na každém z pěti kol postavit silný tým, který své soupeře porážel rozdílem třídy. V průběhu soutěže jsme se spoléhali na vlastní odchovance Vratislava Chotaše, Marka Barvu, Honzu Jasinského, Tomáše Zezuláka, Michala Smieška a Petra Krejčího. Především výkony Vratislava Chotaše byly hodné reprezentanta ČR. Vraťa neprohrál ani jedno soutěžní utkání. Díky finanční podpoře SMO se nám v kádru podařilo udržet zápasníky z Košic, kteří podávali v celé soutěži vynikající výkony. Jednalo se o Petera Pastora, Davida Berdise, Matěje Deáka a Martina Sciranku. Dalšími, kdo zasáhl do bojů v jednotlivých kolech byli Marek Bešťák, Jiří Kopecký, Michal Hanák, Aleš Juchelka a Adam Pawlak. I když jsme v pátém kole věděli, že nám titul nemůže nikdo vzít, odjeli jsme do Prahy v nejsilnější možné sestavě a s podporou našich fanoušků. Páté kolo opět potvrdilo, že jsme v letošním roce v lize neměli konkurenci. Pokud se nám podaří spolupráce se SMO v roce 2016, chtěli bychom udržet stejný tým a myslet tak znovu na obhajobu titulu.

Výsledky v pátém kole
TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 32 : 9
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Jasinský, Zezulák, Chotaš 5 bodů; Deák, Sciranka 3 body; Barva 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians Praha 37 : 10
body Vítkovic: Jasinský, Deák, Barva, Sciranka, Zezulák, 5 bodů; Pastor, Berdis, Chotaš 4 body.

TJ Sokol Vítkovice : ZO Teplice 29 : 14
body Vítkovic: Pastor, Berdis, 5 bodů; Krejčí 4 body; Deák, Hanák, Zezulák, Sciranka, Chotaš 3 body.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 34 : 14
body Vítkovic: Pastor, Deák, Barva, Sciranka, Chotaš, Krejčí 5 bodů; Berdis 4 body.

Pořadí pátého kola

1. místo TJ Sokol Vítkovice 8 bodů
2. místo ZO Teplice 6 bodů
3. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 4 body
4. místo TAK Hellas Brno 2 body
5. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians 0 bodů

 

Pořadí po pátém kole

1. místo TJ Sokol Vítkovice 40 bodů
2. místo ZO Teplice 22 bodů
3. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 14 bodů
4. místo TAK Hellas Brno 14 bodů
5. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians 10 bodů


   

Na první fotografii v modrém dresu Vratislav Chotaš, na druhé fotografii v červeném dresu Tomáš Zezulák.

    

Kraśnik, Polsko

V sobotu 21.11.2015 se v polském Kraśniku konal mezinárodní turnaj kadetů v zápase ve volném stylu. Českou republiku zde mj. reprezentoval ve váze do 54 kg vítkovický volnostylař David Kopřiva. V jeho váze zápasilo 10 zápasníků. David postupně porazil zápasníka z Litvy a Lotyšska a v souboji o finále prohrál s litevským zápasníkem. V souboji o třetí místo porazil na lopatky dalšího českého reprezentanta plzeňského Majka Juříka. Je to určitě další Davidův velký úspěch a svou přípravu bude směřovat už na rok 2016, kde by měl Českou republiku reprezentovat na Mistrovství Evropy či světa.

    

Na první fotografii David na stupních vítězů, na druhé fotografii David s ostatními členy české výpravy.

 

Mistrovství ČR, ř. ř., mladší žáci: Sláma Mistr

V sobotu 7. listopadu 2015 se v Havlíčkově Brodě konalo Mistrovství České republiky v zápase v řecko-římském ve věkové kategorii mladší žáci. O titul Mistrů republiky se utkalo 102 zápasníků z 21 oddílů České republiky. Na mistrovství si vedli velice dobře i mladí vítkovičtí zápasníci, kteří se věnují převážně volnému stylu. Rozdíl mezi zápasem řecko-římským a volným stylem je v možnosti provádění chvatů. Zatímco u zápasu řecko-římského je možno chvaty provádět pouze na soupeře od pasu nahoru, ve volném stylu je možné používat chvaty i na nohy.

Titul Mistra republiky získal ve váze do 52 kg Ondřej Sláma. Ondra na turnaji absolvoval čtyři utkání, ve kterých dokázal zvítězit vždy před časovým limitem.

Druhé místo obsadil ve váze do 56 kg Matěj Mlčoch. Čtvrté místo obsadil ve váze do 48 kg Petr Grygerek, páté místo obsadili ve váze do 40 kg Dominik Kaliský a ve váze do 44 kg Samuel Bystroň. Šestá místa obsadili ve váze do 37 kg Ondřej Kudla a ve váze do 40 kg Jiří Dušek. Na devátém místě skončil ve váze do 70 kg Daniel Drnovský, na 11. místě skončil ve váze do 44 kg Lukáš Dušek a na 12. místě skončil ve váze do 48 kg Adam Gitter.

V celkovém hodnocení družstev jsme obsadili pěkné 2. místo za domácími zápasníky z Havlíčkova Brodu. Na 3. místě skončili zápasníci z Hodonína.

    

Vlevo v modrém dresu Ondra Sláma, vpravo Matěj Mlčoch.

Více fotografií zde a tady.