2019

Wolow dvě zlaté medaile !!!

V sobotu 7. prosince 2019 se v polském Wolowě konal mezinárodní Mikulášský turnaj v zápase ve volném stylu. V konkurenci 248 závodníků z Polska, Česka a Slovenska se dokázali prosadit i mladí vítkovičtí volnostylaři.
 
Ve svých věkových a váhových kategoriích dokázali zvítězit ve váze do 22 kg Ondřej Pflegher a ve váze do 51 kg Karel Dorňák.
 
Na druhém místě se po dvou vítězných utkáních a jedné porážce umístili Lukáš Morong a Jiří Kudla. Na pátém místě se ještě umístil Daniel Mrštík s  bilancí dvě vítězství a dvě porážky. Po dvou porážkách nepostoupili do bojů o umístění Jakub Morong a Mario Gregor.
 

Košice - pět zlatých a dvě stříbrné medaile !!!

V sobotu 7. prosince 2019 se v Košicích konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. V konkurenci 114 závodníků z pěti států (Česko, Ukrajina, Polsko, Maďarsko, Slovensko) se dokázali prosadit i mladí vítkovičtí volnostylaři. V Košicích sedm našich kluků zápasilo ve dvaceti utkáních s bilancí 17 vítězství a tři prohry.

Ve svých věkových a váhových kategoriích dokázali zvítězit Robin Říha, Radim Radim, Rostislav Habr, Lukáš Brandl a Petr Grygerek.

Na druhém místě se umístili Daniel Gurbovič a Dabiel Drnovský.

Nový Jičín - čtyři první místa !!!

V sobotu 26. října 2019 proběhl v Novém Jičíně malý regionální turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaj byl zaměřen především pro začínající adepty našeho sportu. Turnaje se zúčastnilo 79 zápasníků ze sedmi oddílů. Děti byly rozděleny do hmotnostních kategorií tak, aby měly vždy dvě utkání.

Do Nového Jičína odcestovala skupina 13 malých volnostylařů. Ve všech svých utkáních zvítězili a obsadili tak první místa: Robin Říha, Jiří Kudla, Richard Tešnar a Nela Malinová.

Košice - Vojtěch Piskoř na prvním místě !!!

V sobotu 16. listopadu 2019 se v Košicích uskutečnil turnaj olympijských nadějích v zápase ve volném stylu. V Košicích zápasili borci narození v roce 2000 - 2003. Českou republiku z našeho oddílu reprezentovali tři naši juniorští reprezentanti David Kopřiva, Matěj Mlčoch a Vojtěch Piskoř, které doplnil kadetský reprezentant Samuel Bystroň. Reprezentační a oddílový trenér Milan Hemza nominoval ještě čtyři naše závodníky, kteří však kvůli viróze na turnaj neodcestovali.
 
V Košicích se nejvíce dařilo Vojtěchovi Piskořovi, který všechny čtyři své soupeře porazil před časovým limitem o ovládl tak kategorii do 86 kg.
 
Na čtvrtém místě se umístil ve váze do 65 kg David Kopřiva, který dokázal vyhrát ve dvou utkáních a ve dvou prohrál. Pro Davida to byla zároveň zkouška, jak se bude zápasit ve vyšší váze. David doposud reprezentoval ČR ve váze do 61 kg, zde však musel vždy shazovat minimálně čtyři kila a tak po dohodě s trenérem bude zápasit ve váze do 65 kg. Matěj Mlčoch ve váze do 79 kg a Samuel Bystroň ve váze do 61 kg do závěrečných bojů nepostoupili. Avšak pro tyto to byla především zkušenost neb jsou narozeni 2002, resp. 2004.
 

Třinec - dvě druhá místa !!!

V sobotu 19. října 2019 proběhl v Třinci velký mezinárodní turnaj v zápase řecko-římském VC Třince. Do Třince se sjelo 178 zápasníků z Česka, Slovenska, Polska, Chorvatska a Srbska. Chlapci zápasili v zápase řecko-římském, a protože se v oddíle věnujeme zápasu ve volném stylu, tohoto turnaje jsme se nezúčastnili. Hlavně ale i proto, že v tomto období jsme se s dětmi zúčastnili jiných turnajů a nechtěli jsme, ať jsou děti tak často na turnajích. V Třinci zápasili i ve vybraných váhových kategoriích děvčata , která zápasí pouze ve volném stylu.
 
Naše závodnice Vendy Piskořová zápasila jak mezi kadetkami, tak mezi juniorkami a vždy prohrála až ve finovém souboji (v kadetkách s polskou reprezentantkou a v juniorkách s reprezentantkou Česka) a obsadila tak shodně druhé místo ve váza do 67 kg.
 

Praha - čtyři první místa !!!

V sobotu 16. listopadu 2019 proběhl v Praze turnaj v zápase ve volném stylu Memoriál Budáka a Niče. Turnaje se zúčastnilo 93 zápasníků z 13 oddílů Česka. Do Prahy odcestovalo i 18 nejmladších adeptů našeho sportu. Turnaj v Praze jsme mimo sport zaměřili i na "dobrodružnou" cestu do našeho hlavního města.

Do Prahy jsme vyjeli vlakem už v pátek. Děti si vybraly, která místa budou chtít v Praze navštívit. Večer jsme spali ve spacácích na zápasnické žíněnce v krásné Sokolovně TJ Sokol Vyšehrad. Ráno před turnajem jsme si dali krátký trénink (rozcvičku), a to výběhem schodů na jedno z nejpamátnějších míst českého národa. Proběhli jsme kolem vyšehradského hřbitova a baziliky sv. Petra a Pavla, až jsme se dostali do míst, která nám nabídla krásné výhledy na řeku Vltavu a probouzející se Prahu - NÁDHERA, VŠEM DOPORUČUJEME !!! Něco málo jsme si řekli o historii a vrátili se zpátky do Sokolovny, kde už začínal turnaj. Na samotném turnaji jsme získali čtyři první místa, čtyři druhé a čtyři třetí.

Lodž - Malinová, Mrštík, Říha Robin a Bystroň Max na prvních místech !!!

V sobotu 12. října 2019 se v polské Lodži konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 218 zápasníků. Do Lodže odcestovala skupina čtyř našich volnostylařů a vedli si výtečně. Neprohráli ani v jednom z šestnácti soutěžních utkáních a ovládli své váhové kategorie.
 
Ve váze do 25 kg to byla Nela Malinová, ve váze do 38 kg Radim Říha, ve váze do 41 kg Daniel Mrštík a ve váze do 55 kg Max Bystroň.