2018

Trenčín - Malina a Robin Říha na prvních místech !!!

Dne 15. prosince 2018 se v Trenčíně konal vánoční mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 68 nejmenších adeptů zápasu ze Slovenska a Česka.

Z šestice vítkovických dětí se nejvíce dařilo Robinovi Říhovi, který porazil všechny čtyři soupeře a obsadil va váze do 31 kg první místo. Ve třech utkáních zvítězil Lukáš Malina a obsadil tak ve váze do 21 kg první místo.

Ve finálovém utkání prohrali ve váze do 42 kg, resp. 52 kg Radim Říha a Ondřej Kudla a obsadili tak druhá místa. Na třetím místě se umístil ve váze do 25 kg Jiří Kudla a ve stejné váze se na čtvrtém místě umístil Lukáš Morong.

Krapkowice - Lukáš Morong, Habr a Ondřej Kudla na prvních místech !!!

Dne 8. prosince 2018 se konal v polských Krapkowicích turnaj česko-polského pohraničí. Turnaje se zúčastnily dvě družstva z Polska (Krapkowice a Wolow) a dvě družstva z České republiky (Krnov a Vítkovice). Děti byly rozděleny do váhových kategorií tak, aby měly alespoň dvě až tři utkání.

První místa z vítkovických volnostylařů vybojovali v hmotnostní kategorii do 25 kg Lukáš Morong, do 52 kg Rostislav Habr a ve váze do 70 kg Ondřej Kudla.

Na druhých místech se umístili v hmotnostní kategorii do 31 kg Lukáš Morong, ve váze do 29 kg Štěpán Pindor a ve váze do 42 kg Miroslav Pindor.

Na třetím místě se umístil v hmotnostní kategorii do 70 kg Adam Gitter.

 

Košice - Samuel Bystroň na šestém místě !!!

V sobotu 17. listopadu 2018 se v Košicích konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu "Olympijské naděje". Turnaje se zúčastnilo 85 kadetů ze Slovenska, Česka, Polska, Maďarska, Německa a Ukrajiny. Vítkovický zápas zde zastupovali Petr Grygerek ve váze do 65 kg a Matěj Mlčoch ve váze do 80 kg, kteří se shodně umístili na desátém místě. Na šestém místě se umístil ve váze do 60 kg Samuel Bystroň.

Bratislava - Robin Říha, Tešnar, Malina a Malinová na prvních místech !!!

V sobotu 8. prosince se v Bratislavě konal mezinárodní turnaj. Vítkovičtí zápasníci si odsud vezou 6 medailí. Turnaje se zúčastnilo 122 závodníků z 13 klubů Slovenska, České republiky a Polska.

V kategorii přípravek vybojovali zlaté medaile Lukáš Malina, Nela Malinová, Robin Říha a Richard Tešnar !!!

Stříbrnou medaili v kategorii mladších žáků získali Lukáš Brandl a Samuel Červeňák !!!

Další výsledky: Radim Říha a Daniel Mrštík 4. místo a Jiří Kudla 5. místo.

V kategorii družstev jsme vybojovali šesté místo.

 

Nivnice - Jiří Kudla, Robin Říha a Lukáš Malina na prvních místech !!!

V sobotu 10. listopadu 2018 se pět nejmladších zápasníků z Vítkovic zúčastnilo turnaje v zápase řecko-římském přípravek v Nivnici - Memoriál V. Hromčíka. V konkurenci 74 nejmladších zápasníků ze 7 moravských oddílů a 1 oddílu ze Slovenska vybojovala pětice vítkovických nadějí tři zlaté a jednu bronzovou medaili.

Zlatou medaili získali Jiří Kudla ve váze do 28 kg, Lukáš Malina ve váze do 20 kg a Robin Říha ve váze do 31 kg. Bronz vybojovala Julie Kovářová ve váze do 35 kg. Nela Malinová musela pro zranění ze soutěže odstoupit.
 

Helsinky - Max Bystroň a Vojtěch Piskoř na prvních místech !!!

Ve dnech 24.11.2018 a 25.11.2018 proběhl v hlavním městě Finska, v Helsinkách, 13. ročník mezinárodního turnaje v zápase ve volném stylu "Helsinki Open". Na turnaj se sjelo v různých věkových kategoriích 398 zápasníků z 9 států (Finska, Švédska, Polska, Ruska, Česka, Estonska, Lotyšska, Litvy a Dánska).
 
Turnaje se zúčastnilo i 15 vítkovických zápasníků, z nichž největšího úspěchu dosáhl Max Bystroň a Vojtěch Piskoř, kteří nenašli přemožitele a vybojovali zlaté medaile. Max mezi mladšími žáky ve váze do 46 kg a Vojtěch mezi muži ve váze 79 kg.
 
V sobotu zápasili kadeti, muži, kadetky a ženy. V neděli se zápasilo na pěti žíněnkách v dětských kategoriích. Oba dva dva dny jsme získali kompletní sadu medailí.
 
K sobotnímu prvnímu místu Vojtěcha se k umístění na stupních vítězů přidali  Matouš Vondál, který se umístil ve váze do 86 kg mezi muži na druhém místě a v kadetkách ve váze do 69 kg se na třetím místě umístila Vendula Piskořová.
 
K nedělnímu prvnímu místu Maxe se k umístění na stupních vítězů přidali Samuel Bystroň, který se umístil ve váze do 59 kg mezi žáky na druhém místě a v přípravkách ve váze do 22 kg se na třetím místě umístil Lukáš Malina.
 
Za jedno, resp. dvě vítězství a dvě porážky znamenalo umístění  na 5. - 6. místě pro Davida Kopřivu, Vojtěcha Valentu, Lukáše Brandla, Daniela Gurboviče a Nelu Malinovou. Ostatním naším borcům se už tak nedařilo a shodně po dvou porážkách ve skupině ze soutěže vypadli. V celkovém hodnocení družstev jsme obsadili krásné páté místo.
 
 

Vítkovičtí volnostylaři obhájili titul Mistra ČR !!!

V sobotu 27. října 2018 se ve sportovní hale Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě konalo poslední, čtvrté kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Vítkovičtí volnostylaři na domácích žíněnkách nezaváhali, všechny své soupeře porazili a obhájili tak titul z roku 2017. Tento titul je již osmý v řadě a celkově třináctý od roku 2000.

Před domácím publikem postupně porazili zápasníky z Brna 6 : 3 (body vítkovických: Kopřiva David, Valenta, Tomiczek, Piskoř Vojtěch, Vondál a Sciranka). Dále porazili zápasníky z Prahy 7 : 2 (body vítkovických:  Kopřiva David, Valenta, Kopecký, Piskoř Vojtěch, Vondál, Chotaš). V posledním kole čekali na vítkovické volnostylaře zápasníci z Hradce Králové. Tyto porazili 8 : 1 (body vítkovických:  Kopřiva David, Valenta, Tomiczek, Gurbovič, Piskoř Vojtěch, Vondál, Sciranka a Chotaš.).

I když je to již další titul v řadě, máme z tohoto titulu opravdu velkou radost. Pomalu se nám úročí naše dlouholetá koncepční práce  v oddíle s mládeží. Vždyť základ tvořili naši mladíci nar. 1999 - 2001 David a Šimon Kopřivovi, Vojtěch Valenta, Vojtěch Piskoř a Matouš Vondál, kteří u nás trénují již od svých 6 - 8 let a v letošní sezóně většinu svých utkání vyhráli. Samozřejmě dlouhodobě spoléháme na výkony Vrati Chotaše, ke kterému by se měl přidat v sezóně 2019 po delší pauze i bývalý vítkovický talent Tomáš Zezulák. V podstatě všichni, kdo zasáhli v letošním roce do bojů, projevili zájem zápasit i v roce 2019, a to včetně našich posil. Letošní ročník nám utkví v paměti ještě ze dvou důvodů. Prvním důvodem je třetí kolo v Praze, kde se nám povedl opravdu výjimečný počin, když naši volnostylaři neprohráli ani v jednom individuálním utkání. Druhým důvodem je loučení se s aktivní kariérou našeho odchovance a bývalého reprezentanta Radima Vokůrky, který sice ve svém posledním soutěžním utkání prohrál, ale až po bojovném výkonu s brněnským Davidem Švédou.

V letošním roce do bojů o titul zasáhli tito zápasníci: Omar Rakhmet, Peter Pastor, David Kopřiva, Šimon Kopřiva, Josef Potůček, Vojtěch Valenta,  David Tomiczek, Jan Jasinský, Tomáš Segeč, Jiří Kopecký, Matej Deák, Martin Gurbovič, Martin Sciranka, Vojtěch Piskoř, Matouš Vondál, Pavel Sztwiertnia, Petr Krejčí, Vratislav Chotaš, Roman Piskoř, Georgi Čanadiri, Aleš Kolařík, David Štěpán a Radim Vokůrka.

 

Celkové pořadí

1. místo - TJ Sokol Vítkovice - 18 bodů

2. místo - Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov - 11 bodů

3. místo - TAK Hellas Brno - 6 bodů

4. místo - TJ Sokol Hradec Králové - 1 bod