2021

Morong Jakub, Brandl, Kudla Ondřej a Grygerek MISTŘI ČR !!!

V sobotu 11.12.2021 jsme v Ostravě uspořádali Mistrovství ČR v zápase ve volném stylu ve věkové kategorii ml. žáků, ml. žákyň, kadetů a kadetek. Mistrovství se konalo dle platných aktuálních nařízení v souvislosti s COVID-19 a účast byla poznamenaná absencí zápasníků, kteří byli v danou dobu v izolaci či karanténě a rozhodčích a dalších členů realizačních týmů starších 18 let, kteří nebyli očkováni.
 
Na domácích žíněnkách zápasilo i 10 vítkovických volnostylařů. V konkurenci 81 zápasníků ze 17 oddílů ČR jsme získali celkem sedm medailí. Titul Mistr ČR vybojovali mezi ml. žáky ve váze do 43 kg Jakub Morong a mezi kadety ve váze do 55 kg Lukáš Brandl, ve váze do 60 kg Ondřej Kudla a ve váze do 80 kg Petr Grygerek.
 
Druhé místo vybojovala mezi mladšími žákyněmi ve váze do 63 kg Julie Kovářová a bronzové medaile přidali mezi mladšími žáky ve váze do 80 kg Štěpán Bilík a mezi kadety ve váze do 55 kg Jan Kordek.
 
Na čtvrtém místě se umístil ve váze do 92 kg Daniel Drnovský a ve váze do 57 kg Filip Kupka. Na šestém místě skončil ve váze do 52 kg Daniel Mrštík.
 
Zatímco s výsledky ve věkové kategorii kadetů jsme nadmíru spokojeni, s výsledky mladších žáků už tak moc spokojení nejsme. I když nám v této věkové kategorii chyběli dva adepti na medaile, budou muset kluci na trénincích přidat tak, aby navázali na úspěchy předešlých generací (Chotaš, Zezulák, Barva - Vondál, Piskoř, Kopřivové, Dohnalová - Brandl, Kudla, Grygerek, Gurbovič aj.).
 
 
  

Boguszów Polsko - Malinová na třetím místě !!!

Dne 04.12.2021 se Nela Malinová zúčastnila kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje v polském městě Boguszów - Gorce. Ve své hmotnostní kategorii měla sedm soupeřek. Po dvou výhrách a dvou porážkách obsadila celkové třetí místo.
 

Kladno - Gurbovič a Grygerek MISTŘI ČR !!!

V sobotu 04.12.2021 se v Kladně konalo Mistrovství ČR v zápase ve volném stylu ve věkové kategorii žáků, žákyň, juniorů a juniorek. Mistrovství se konalo dle platných aktuálních nařízení v souvislosti s COVID-19 a účast byla poznamenaná absencí neočkovaných zápasníků, trenérů, rozhodčích a dalších členů realizačních týmů starších 18 let.
 
Do Kladna odcestovala i oslabená skupina šesti vítkovických volnostylařů. V konkurenci 104 zápasníků získali šest medailí.
 
Tituly vybojovali mezi žáky ve váze 52 kg Daniel Gurbovič, který prošel soutěží suverénně a všechna tři utkání vyhrál pro technickou převahu před časovým limitem. Druhou zlatou vybojoval mezi juniory ve váze do 74 kg Petr Grygerek. Petr je věkem ještě kadet a vyhrál také tři utkání. Nicméně ve dvou vyrovnaných utkáních prokázal velkou vůli po vítězství. Petr zde zápasil trochu  pod tlakem, protože chtěl všem dokázat, že ho (dnes už bývalý) reprezentační trenér kadetů nepochopitelně nezařadil do výběru kadetů. Petr tak přišel o možnost reprezentovat ČR na ME kadetů v letošním roce. Tímto výsledkem potvrdil, že do reprezentace určitě patří.
 
Druhá místa obsadili v juniorech ve váze do 61 kg, resp. 85 kg Ondřej Kudla, resp. Daniel Drnovský. Oba dva "vicemistři" zápasili na hranici svých současných možností.
 
Třetí místa přidali ve váze do 57 kg mezi juniory Karel Dorňák a ve váze do 57 kg mezi žáky Lukáš Brandl. Lukáš prohrál pouze z vítězem ve vyrovnaném utkání. Tady jsme čekali opačný výsledek a Karel po dvou porážkách jednou vyhrál.
 
 
 
 

Ostrava - vítkovičtí volnostylaři získali 10. titul Mistra ČR v řadě za sebou !!!

V sobotu 20.11.2021 se ve Sportovní hale Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě - Zábřehu konalo finálové kolo I. ligy v zápase ve volném stylu. Tohoto kola se zúčastnili zápasníci z Prahy, Brna a pořádajícího oddílu TJ Sokol Vítkovice. Nejlepší výchozí pozici měli domácí zápasníci pořádajícího oddílu, kteří měli před finálovým kolem jeden bod náskok před zápasníky z Brna a dva body před zápasníky z Prahy. V podstatě ale měli šanci na zisk titulu všechna tři družstva.
 
V prvním utkání porazilo Brno Prahu 8 : 2, v následujícím utkání vítkovitští volnostylaři porazili Prahu 7 : 2 (body domácích: Dorňák, Kudla, Kopřiva David, Piskoř, Mlčoch, Vondál, David).
 
V posledním utkání se rozhodovalo o titul a domácí volnostylaři remizovali s volnostylaři z Brna 5 : 5 (body domácích: Kuanyshbek, Kopřiva David, Azimov, Vondál, David). Tato remíza stačila domácím k zisku titulu Mistra ČR v soutěži družstev pro rok 2021.
 
Tak dramatické rozuzlení ligy už dlouho nepamatujeme. Do poslední chvíle se nevědělo, kdo získá titul a rozhodovalo se až v úplně posledním utkání mezi naším Štěpánem Davidem a Davidem Švédou z Brna. Vítěz tohoto utkání rozhodl o letošním Mistru.
 
Závěrečné utkání s Brnem bylo strhující, plné zvratů a nečekaných výsledků. Hned v prvním utkání překvapivě ve váze do 57 kg prohrál náš Karel Dorňák. Následně se nám povedla série tří vítězství (61 kg Kuanyshbek, 65 kg David Kopřiva, 70 kg Azimov). Nicméně stejná série se povedla i brněnským zápasníkům a před posledními třemi utkáními jsme tedy prohrávali 3 : 4. Následně se zápasilo ve váze do 92 kg, kdy došlo k největšímu překvapení tohoto kola na účet našeho zápasníka Vojty Piskoře, který nestihl zareagovat na útočnou akci brněnského zápasníka. Stav byl v tuto chvíli 3 : 5 v náš neprospěch a my jsme ve zbývajících dvou útkáních nesměli zaváhat. Ve váze do 97 kg nastoupil Matouš Vondál, který se utkal ve strhující bitvě s ruským zápasníkem zápasícím za Brno a po nerozhodném stavu 3 : 3 byl dle daných pravidel vyhlášen vítězem Matouš. Následně již s přehledem zvítězil ve váze do 125 kg Štěpán David, vyrovnal stav na 5 : 5 a rozhodl tak o našem titulu.
 
Opravdu máme z 10. titulu radost, kluci jsou skvělá parta a v příštím roce budeme chtít opět navázat na tento úspěch.
 
  
 
 

Nový Jičín - Nela Malinová na prvním místě !!!

V sobotu 30.10.2021 se v Novém Jičíně konal malý regionální turnaj nejmladších adeptů zápasu ve volném stylu. Na turnaji startovali malí zápasníci rok narození 2010 - 2015 ze sedmi oddílů. Děti byly rozděleny do jednotlivých váhových kategorií tak, aby měly v průběhu dne  2 - 4 utkání.

Ze sedmi vítkovických zápasníků se nejvíce dařilo Nele Malinové, která vyhrála ve váze do 34 kg. Druhé místo obsadili ve váze do 39 kg Lukáš Morong a ve váze do 60 kg Julie Kovářová. Na třetích místech se umístili ve váze do 25 kg Filip Twardek, ve váze do 35 kg Jiří Kudla, ve váze do 39 kg Vítězslav Habr a ve váze do 63 kg Tommy Čáp.

  

 

Nela Malinová v Čechovicích vítězně!!!

V sobotu 06.11.2021 se konal v Čechovicích tradiční turnaj přípravek. Vítkovický klub reprezentovala Nela Malinová. Ve své hmotnostní kategorii měla 8 soupeřů. Nela všechna svá utkání vyhrála s přehledem na lopatky a zaslouženě získala zlatou medaili.

Třinec - Kovářová na prvním místě !!!

V sobotu 23.10.2021 se naše dvě zápasnice Nela Malinová a Jullie Kovářová zúčastnily Velké ceny Třince. Nela Malinová změřila síly se dvěma staršími, a téměř o deset kilogramů těžšími soupeřkami, kdy po jedné výhře a jedné porážce obsadila celkové druhé místo. Julie Kovářová měla ve své hmotnostní kategorii jednu soupeřku, nad kterou dokázala zvítězit a svou kategorii vyhrála.
 
I přesto, že v současné době nejvíce úspěchů mezi dospělými má ve volném stylu Adéla Hanzlíčková (účastnice OH a několikanásobná medailistka z ME, resp. MS - mj. trenérem Adély je Milan Hemza, který  působí v našem oddíle jako trenér), ženský zápas nemá takovou popularitu jako např. v Polsku. Z tohoto důvodu se na turnajích stává, že děvčata zápasí buď s chlapci, případně se jejich váhové kategorie spojí dohromady a v takovém případě se může stát, že rozdíl ve váze je i 10 kilogramů, což je určitě velký hendikep.