2017

Košice, Slovensko - Mrštík a Samuel Bystroň na prvních místech !!!

Dne 2. prosince 2017 se sedm vítkovických zápasníků zúčastnilo tradičního mezinárodního turnaje ve slovenských Košicích “Memoriálu M. Athanasova”. V konkurenci 116 zápasníků ze Slovenska, Maďarska, Běloruska, Ukrajiny a Moldavska jsme vybojovali tato umístění:

Na prvních místech se umístili ve váze do 33 kg Daniel Mrštík a ve váze do 62 kg Samuel Bystroň. Na druhých místech se umístili ve váze do 30 kg Robin Říha a ve váze do 62 kg Petr Grygerek. Třetí místo získal Max Bystroň ve váze do 36 kg. Ve váze do 28 kg skončil pátý Richard Tešnar a osmá Julie Kovářová.

Samuel Bystroň byl zároveň vyhlášen nejtechničtějším zápasníkem v kategorii mladších žáků.

Dublin, Irsko - pět prvních míst !!!

V sobotu 25. listopadu 2017 se v irském Dublinu konalo otevřené mistrovství Irska. Vzhledem k tomu, že se nám podařilo získat finanční prostředky z Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostrava v rámci dotačních programů "Sportovní reprezentace MSK na mezinárodní úrovni", resp. "Významné sportovní akce - reprezentující město Ostravu, region a Českou republiku v zahraničí" jsme naplánovali tento turnaj. Tomuto turnaji předcházelo soustředění ve skotských městech Edinburgh a Glasgow, kde jsme trénovali společně s místními skotskými zápasníky. Následně jsme se přesunuli do irského Dublinu, kde jsme před samotným turnajem absolvovali dva společné tréninky se zápasníky z Irska a Polska. Do Dublinu jsme se přemístili přes Skotsko, neb takto zvolena doprava byla podstatně levnější, než let přímo do Dublinu. Samotného turnaje se zúčastnilo 129 zápasníků s Irska, Polska, Kanady a Česka. Pořadatel nalosoval jednotlivé zápasníky do váhových kategorií tak, že děti měly v průběhu dne dvě až tři utkání. Našim se vedlo nad míru dobře. Ve svých utkáních ani jednou neprohráli a obsadili tak první místa v žácích ve váze do 35 kg Max Bystroň, ve váze do 38 kg Lukáš Brandl, ve váze do 57 kg Dominik Kaliský, ve váze nad 57 kg Samuel Bystroň a v kadetech Jiří Dušek ve váze do 54 kg. Na třetím místě se umístil ve váze nad 57 kg Petr Grygerek, který prohrál pouze v prvním kole se svým oddílovým kamarádem Samuelem Bystroňem.

Ostrava - vítkovičtí volnostylaři obhájili titul Mistra ČR !!!

V sobotu 4. listopadu 2017 se ve sportovní hale Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě konalo poslední, páté kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Vítkovičtí volnostylaři na domácích žíněnkách nezaváhali, všechny své soupeře porazili a obhájili tak titul z roku 2016. Tento titul je již sedmý v řadě a celkově dvanáctý od roku 2000.

Před domácím publikem postupně porazili zápasníky z Teplic 7 : 3 (body vítkovických: Rakhmet, Kopřiva, Tomiczek, Čanadiri, Deák, Vondál, Sztwiertnia).

Dále porazili zápasníky z Prahy 7 : 3 (body vítkovických: Pastor, Kopřiva, Čanadiri, Jasinský, Deák, Vondál, Chotaš).

V dalším kole se utkali s brněnskými zápasníky, které porazili 8 : 2 (body vítkovických: Rakhmet, Kopřiva, Tomiczek, Čanadiri, Klíma, Jasinský, Deák, Krejčí).

V posledním kole čekali na vítkovické volnostylaře zápasníci z Hradce Králové. Tyto porazili 9 : 1 (body vítkovických: Pastor, Kopřiva, Čanadiri, Segeč, Jasinský, Deák, Krejčí, Kolařík).

Obhajovat je vždy složité. Soupeři se na vás každým rokem lépe připraví. Letos se navíc liga změnila v tom směru, že za jedno družstvo mohli zápasit maximálně 3 zápasníci. My však máme dostatečně široký kádr a celou sezónu jsme šli za obhajobou titulu. V posledním kole jsme na soupeře měli pětibodový náskok a o titulu ještě nebylo rozhodnuto. Trošku jsme měli obavy, jak vše dopadne, neboť kvůli mistrovství Slovenska nepřijeli do Ostravy některé naše posily z Košic, po zranění není ještě úplně fit dlouho dlouholetá opora Vraťa Chotaš. Nicméně i s většinou vlastních odchovanců jsme soupeřům nedali šanci. V letošním roce se nám do družstva podařilo začlenit nastupující generaci vlastních odchovanců, která by v budoucích letech měla tvořit základ. Jednalo se o především o Davida Kopřivu, Tomáše Segeče, Vojtu Valentu a Matouše Vondála. V příštím roce už budou moci zápasit kluci ročníku narození 2000, kterých v oddíle máme taky dostatek. Z tohoto důvodu nám nezbývá než opět přemýšlet pouze o obhajobě titulu.

V letošním roce do bojů o titul zasáhli tito zápasníci: Omar Rakhmet, Peter Pastor, David Kopřiva, Vojtěch Valenta, Petr Stibor, Martin Šoukal, Georgij Čanadiri, David Tomiczek, Slavomír Štofík, Jan Jasinský, Tomáš Segeč, Jiří Kopecký, Matej Deák, Radim Klíma, Martin Sciranka, Matouš Vondál, Pavel Sztwiertnia, Petr Krejčí, Vratislav Chotaš, Roman Piskoř a Aleš Kolařík.

Celkové pořadí

1. místo  TJ Sokol Vítkovice 34 bodů
2. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 26 bodů
3. místo ZO Teplice 25 bodů
4. místo TAK Hellas Brno 13 bodů
5. místo TJ Sokol Hradec Králové  2 body


  

 Titul jsme řádně oslavili... A oslava bez zápasnické hymny by nebyla oslavou: https://youtu.be/dgickRajoiE

Košice - Kopřiva, Piskoř a Vondál na třetích místech

V sobotu 18. listopadu 2017 se v Košicích konal mezinárodní turnaj "olympijských nadějí" kadetů a juniorů v zápase ve volném stylu. Českou republiku na tomto turnaji mj. reprezentovali zápasníci z našeho oddílu: mezi kadety ve váze do 58 kg David Kopřiva, ve váze do 85 kg Vojtěch Piskoř a mezi juniory ve váze do 84 kg Matouš Vondál. V silné konkurenci 82 zápasníků z Polska, Ukrajiny, Ruska, Slovenska, Rumunska a Česka se všichni tři probojovali na stupně vítězů, když shodně prohráli pouze v jednom utkání a obsadili tak konečná třetí místa. Samotnému turnaji předcházelo týdenní společné soustředění našich zápasníků se zápasníky z Košic.

Nový Jičín - Tešnar, Červeňák Samuel, Brandl a Habr vítězně

V sobotu 28. října 2017 se v Novém Jičíně konal malý regionální turnaj přípravek v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 56 zápasníků z Nového Jičína, Tiché, Krnova, Čechovic a TJ Sokol Vítkovice. Děti byly rozděleny do jednotlivých váhových kategorií tak, aby měl každý maximálně tři utkání.

Z dvanácti vítkovických volnostylařů obsadili první místa ve váze do 28 kg Richard Tešnar, ve váze do 31 kg Samuel Červeňák, ve váze do 39 kg Lukáš Brandl, ve váze do 47 kg Rostislav Habr.

Na druhých místech skončili ve váze do 22 kg Lukáš Morong, ve váze do 25 kg Jakub Morong, ve váze do 29 kg Robin Říha, ve váze do 31 kg Radim Říha, ve váze do 35 kg Tomáš Franz.

Na třetích místech se umístili ve váze do 23 kg Jiří Kudla, ve váze do 25 kg David Kaliský a ve váze do 35 kg Dominik Červeňák.

Krnov - Bystroň Samuel Mistr ČR !!!

V sobotu 11. listopadu 2017 se v Krnově konalo Mistrovství České republiky v zápase řecko-římském pro rok 2017 ve věkové kategorii ml. žáků, roč. nar. 2004 - 2005. I když se v oddíle věnujeme převážně volnému stylu, odcestovali jsme na toto mistrovství s šesticí našich zápasníků.

Nejvíce se z našich borců mezi 71 zápasníky dařilo ve váze do 63 kg Samovi Bystroňovi, který ve všech svých třech utkáních porazil své soupeře technickou převahou nebo na lopatky. Po titulu z volného stylu tak získal Samuel i titul Mistra v zápase řecko-římském.

Druhým medailistou byl ve váze do 57 kg Dominik Kaliský, který prohrál pouze v jednom utkání a skončil na 3. místě.

Dalším našim zápasníkům se již tak nedařilo. Na 4. místě skončil ve váze do 90 kg Daniel Drnovský. Ve váze do 52 kg skončil na děleném 5. - 6. místě René Petura. Na 8.místě se ve váze do 43 kg umístil Ondřej Kudla a na 9. místě ve váze do 39 kg Jakub Adamíček. Škoda, že kvůli nemoci se nemohl mistrovství zúčastnit Mistr ČR ve volném stylu Petr Grygerek, který by v Krnově určitě útočil na medailové pozice. V soutěži družstev jsme obsadili solidní 4. místo (z 20 družstev).

Zleva: Dominik Kaliský, Sam Bystroň.

Snina - Samuel Bystroň vítězně

V sobotu 21. října 2017 se ve slovenské Snině konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu I. ročník "Memoriál J. Žídzika". Turnaje se zúčastnilo 91 zápasníků z 8 klubů ze Slovenska, Česka a Moldávie.

Z šestice vítkovických mladých volnostylařů se nejvíce dařilo Samovi Bystroňovi, který dokázal vyhrát váhovou kategorii do 62 kg.

Na 2. místě v této váze skončil Petr Grygerek, který prohrál pouze se svým oddílovým kolegou Samem. Další druhá místa obsadili ve váze do 28 kg Robin Říha a ve váze do 36 kg Lukáš Brandl. Robin dokázal zvítězit ve třech utkáních a prohrál pouze s moldavským zápasníkem. Lukáš poté, co vyhrál obě dvě utkání ve skupině, prohrál až ve finále s moldavským zápasníkem. Ve stejné váhové kategorii jako Lukáš zápasil Max Bystroň, který s moldavským zápasníkem prohrál ve skupině a zápasil tak o 3. - 4. místo. V tomto souboji Max nedal svému soupeři šanci a obsadil tak 3. místo. Třetí místo obsadil ve váze do 26 kg Jakub Morong.

Zleva: Sam Bystroň, Lukáš Brandl, Jakub Morong, Robin Říh, Max Bystroň, Petr Grygerek.