2016

Košice - Gurbovič, Max a Sam Bystroňovi na prvních místech

V sobotu 03.12.2016 se v Košicích uskutečnil IX. ročník mezinárodního turnaje mládeže Memoriál A. Athanasova. Turnaje se zúčastnilo 150 závodníků ze sedmi států. Mimo jiné dorazili zápasníci z Ruska, Moldavska, Maďarska, Polska a Ukrajiny.

Čest našeho oddílu hájila pětice vítkovických zápasníků, a to v hmotnostní kategorii do 26kg Richard Tešnar, který skončil na pěkném 3. místě. Dále pak v hmotnostní kategorii do 28 kg Daniel Gurbovič, ve váze do 30 kg Max Bystroň a ve váze do 57 kg Samuel Bystroň. Všichni tři vybojovali zlaté medaile. Stačilo málo a tuto trojici mohl doplnit jejich oddílový kolega Dominik Kaliský, který v hmotnostní kategorii do 48 kg ve finále prohrál s ruským borcem a umístil se na krásném druhém místě.

Wołow, Polsko - Adamíček na 1. místě

V sobotu 03.12.2016 se v polském Wołowě konal mezinárodní mikulášský turnaj o pohár primátora místní oblasti. Turnaje se zúčastnilo 150 dětí, převážně z Polska a Česka.

Z vítkovických volnostylařů dokázal zvítězit ve věkové kategorii přípravek ve váze do 38 kg Jakub Adamíček, když nezaváhal ani v jednom ze svých tří utkání. Na druhých místech se umístili ve věkové kategorii přípravek ve váze do 26 kg Samuel Červeňák a ve věkové kategorii mladší žáci ve váze do 57 kg Petr Grygerek. Na třetím místě skončil v mladších žácích Matěj Mlčoch ve váze do 66 kg. Jediný, kdo se na stupně vítězů neprobojoval, byl ve váze do 52 kg Lukáš Dušek, který obsadil 7. místo.

Brno - Dušek první !!!

V sobotu 12.11.2016 se v Brně konala Velká cena města  Brna v zápase ve volném stylu. Zápasilo se ve vybraných věkových a váhových kategoriích. Na turnaji zápasilo 69 zápasníků z 16 oddílů Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Ze čtveřice vítkovických volnostylařů dokázal zvítězit pouze  ve váze do 46 kg Jiří Dušek.

Druhé místo obsadil Tomáš Segeč ve váze do 74 kg. Na třetím místě se umístil Vojtěch Valenta ve váze do 69 kg a ve stejné váze skončil na čtvrtém místě Matěj Mlčoch.

Praha - vítkovičtí volnostylaři mají 6 titulů v řadě

V sobotu 26.11.2016 se v Praze konalo poslední 5. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Vítkovickým volnostylařům se v Praze podařilo obhájit titul Mistra České republiky z roku 2015. Je to již šestý titul v řadě a jedenáctý celkem v novodobé historii samostatné České republiky.

V posledním kole bylo jasné, že titul získáme buďto my, anebo zápasníci z Teplic. Lepší výchozí pozici jsme měli my, když nám stačila pouze remíza proti zápasníkům z Teplic za předpokladu, že zbývající utkání vyhrajeme. Paradoxně jsme na Teplice narazili hned v úvodu 5. kola a zvítězili jsme jednoznačně 9 : 1. Že vyhrajeme takovým rozdílem, nás vůbec nenapadlo.V letošním roce se zápasilo podle nového systému, kdy za vítězství jednotlivých zápasníků se započítával bod do tabulky. Tato úprava pravidel měla za následek větší vyrovnanost celé soutěže.

V průběhu celé sezóny za náš oddíl startovali tito zápasníci: Peter Pastor, Matej Deák, Ivan Molnár, David Tomiczek, Slavomír Štofík, Miroslav Marcinek, Jan Jasinský, Tomáš Segeč, Martin Sciranka, Ľubomír Tiefenbach, Pavel Sztwiertnia, Marek Barva, Aleš Kolařík, Jiří Kopecký, Vratislav Chotaš, Roman Piskoř, Gabriel Tysz, Petr Krejčí, Jakub Sýkora a Radim Vokůrka. V roce 2017 se budeme snažit titul znovu obhájit, a to i přesto, že došlo k úpravě pravidel, kdy za jedno družstvo můžou startovat pouze tři zahraniční zápasníci.

Výsledky v 5. kole
TJ Sokol Vítkovice : SO Zápas Teplice 9 : 1
body Vítkovic: Pastor, Molnár, Štofík, Marcinek, Deák, Sciranka, Chotaš, Tiefenbach, Tysz.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Hradec Králové a KZ Bohemians Praha 7 : 3
body Vítkovic: Pastor, Molnár, Marcinek, Sciranka, Chotaš, Tiefenbach, Tysz.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 8 : 2
body Vítkovic: Pastor, Štofík, Segeč, Deák, Sciranka, Chotaš, Tiefenbach, Tysz.


Tabulka po 5. kole

1. místo TJ Sokol Vítkovice 34 bodů
2. místo SO Zápas Teplice 30 bodů
3. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 17 bodů
4. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a KZ Bohemians Praha 11 bodů
5. místo TAK Hellas Brno   8 bodů

 

Praha - 41. ročník memoriálu Urbana a 35. ročník memoriálu Veselého
Součástí 5. kola I. ligy mužů v zápase ve volném stylu byl i turnaj pro mladší žáky a žáky. Turnaje se zúčastnili pouze mladí zápasníci z Ostravy, Prahy, Hradce Králové a Stříbra. Děti byly rozděleny do věkových kategorií tak, aby měl každý dvě utkání.

První místa obsadili v mladších žácích ve váze do 47 kg René Petura, ve váze do 52 kg Samuel Bystroň, ve váze do 57 kg Petr Grygerek, ve váze do 63 kg Ondřej Sláma. V kategorii žáků ve váze do 35 kg Karel Dorňák, ve váze do 50 kg Jiří Dušek a ve váze do 69 kg Matěj Mlčoch. Na druhých místech se umístili v kategorii mladších žáků ve váze do 43 kg Ondřej Kudla, ve váze do 52 kg Domink Kaliský, ve váze do 80 kg Daniel Drnovský. V kategorii žáků byl na 2. místě ve váze do 50 kg Lukáš Dušek.

Kladno - dva tituly Mistrů ČR

V sobotu 05.11.2016 se v Kladně konalo Mistrovství České republiky v zápase řecko-římském ve věkové kategorii mladších žáků a seniorů. Mezi stovkou zápasníků z 21 oddílů se neztratili ani vítkovičtí volnostylaři.

V mladších žácích získali tituly Mistrů ČR ve váhové kategorii do 57 kg Samuel Bystroň a ve váhové kategorii do 63 kg Ondřej Sláma. Oba dva prošli soutěží docela suverénně, když všechny své soupeře porazili před časovým limitem.

Čtvrtá místa obsadili ve váze do 52 kg Dominik Kaliský a ve váze do 80 kg Daniel Drnovský. Na pátých místech skončili ve váze do 47 kg René Petura a ve váze do 57 kg Petr Grygerek. Na 6. místě skončil ve váze do 57 kg Adam Gitter a ve stejné váze obsadil 7. místo Jan Maršálek. Na 10. místě skončil ve váze do 39 kg Ondřej Kudla.

V soutěži družstev jsme obsadili krásné 2. místo za zápasníky z Havlíčkova Brodu a před zápasníky z domácího Kladna. Druhé místo je úspěchem hlavně proto, že se v oddíle věnujeme převážně volnému stylu.

Košice - Piskoř třetí !!!

V sobotu 19.11.2016 se v Košicích konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu ve věkové kategorii kadetů a juniorů. V silné konkurenci 118 zápasníků ze Slovenska, Česka, Polska, Rumunska, Německa, Bulharska, Ukrajiny a Lotyšska se z šesti vítkovických volnostylařů dokázal probojovat na stupně vítězů jen Vojtěch Piskoř ve váze do 76 kg, když prohrál pouze z pozdějším vítězem Horváthem z Maďarska a skončil tak na konečném třetím místě.

Páté místo obsadil ve váze do 46 kg Jiří Dušek a do 50 kg Lukáš Dušek. Na sedmých místech se umístili ve váze do 54 kg Honza Mužný a ve váze do 63 kg David Kopřiva. Na čtrnáctém místě se mezi juniory ve váze do 74 kg umístil Stanislav Hanák.

Nový Jičín - dvě první místa

V sobotu 05.11.2016 se v Novém Jičíně konal malý regionální turnaj přípravek ve volném stylu. Zápasilo se ve třech věkových kategoriích, kdy děti byly rozděleny do hmotnostních kategorií tak, aby měly v průběhu turnaje dvě, maximálně tři utkání. Turnaje se zúčastnilo 60 zápasníků z regionu. Ze 14 vítkovických malých volnostylařů dokázali zvítězit ve váze do 28 kg Samuel Červeňák a ve váze do 31 kg Daniel Gurbovič. Celkově jsme obsadili 2. místo za zápasníky z Krnova.

Přípravka B:
27 kg Ananyan Ruben 4. místo
25 kg Kaliský David 2. místo
27 kg Morong Jakub 3. místo
33 kg Franc Tomáš 2. místo
31 kg Gurbovič Daniel 1. místo
45 kg Kavuloková Eliška 3. místo
 
Přípravka A:
28 kg Červeňák Samuel 1. místo
30 kg Říha Radim 4. místo
43 kg Hubert Tomáš 2. místo
40 kg Dobřecká Míša 2. místo
34 kg Brandl Lukáš 2. místo
30 kg Bystroň Max 2. místo
37 kg Adamíček Jakub 2. místo
 
Přípravka C:

Balogová Eliška 3. místo