2020

MČR Plzeň - Daniel Gurbovič, Samuel Bystroň a Petr Grygerek MISTŘI !!!

Dne 07.03.2020 se v Plzni konalo Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu ve věkových kategoriích mladší žáci a kadeti. Mistrovství se zúčastnilo 144 zápasníků z 26 oddílů. Do Plzně odcestovalo i 9 vítkovických volnostylařů, aby zde bojovali o co nejlepší umístění. Nejvíce se dařilo Danielovi Gurbovičovi, Samuelovi Bystroňovi a Petrovi Grygerkovi, kteří vyhráli ve svých věkových a váhových kategoriích a stali se tak mistry ČR pro rok 2020.
 
Daniel Gurbovič ovládl v mladších žácích váhovou kategorii do 39 kg. Cestou do finále své soupeře suverénně porážel technickou převahou, avšak finálový souboj byl dramatický až do konce. Náš zápasník začal výborně, když vedl 4 : 0 na body. Následně se mu nepovedly 2 technické akce a soupeř snížil na 4 : 2. Pět sekund před koncem po Dankovém zakopnutí soupeř vyrovnal na 4 : 4. Naštěstí se v prodloužení Dankovi podařilo udělat chvat za 2 body a nakonec zvítězil.
 
Dalším mistrem se stal ve váze do 65 kg v kategorii kadetů Samuel Bystroň, který měl ve své skupině mj. dva těžké soupeře, se kterými již v minulosti prohrál. S tímto těžkým losem se však náramně vypořádal. Tyto dva soupeře ve čtvrtfinále, resp. semifinále porazil technickou převahou. Ve finálovém souboji svého soupeře předčil a s přehledem vyhrál.
 
Třetím mistrem se stal ve váze do 71 kg v kategorii kadetů Petr Grygerek. Petr ve všech svých utkáních zaspal začátky a se svými soupeři prohrával, nicméně v každém souboji nepříznivý vývoj obrátil a své soupeře nakonec porazil technickou převahou nebo na lopatky.
 
Samuel a Petr svými výkony potvrdili oprávněnost zařazení do reprezentace ČR v kategorii kadetů. Oba dva se měli na konci března a začátkem dubna zúčastnit mezinárodních turnajů v Estonsku, resp. ve Španělsku. Na těchto turnajích měli bojovat o nominaci na Mistrovství Evropy kadetů v Polsku. Nicméně vzhledem k situaci v souvislosti s koronavirem byly nominační turnaje zrušeny a jestli se bude konat ME, ukáží až následující dny.
 
Bronzovou medaili získal mezi kadety ve váze do 60 kg Ondřej Kudla, který zvítězil ve dvou utkáních a ve dvou odešel poražen. Mezi kadety se ve váze do 48 kg umístil na druhém místě Jakub Adamíček.
 
Ve váze do 80 kg skončil na 6. místě Daniel Drnovský. V kategorii mladší žáci byl ve váze do 57 kg čtvrtý Rostislav Habr, ve váze do 35 kg šestý Richard Tešnar a ve váze do 43 kg osmý Daniel Mrštík.
 

Lvov, Ukrajina

V sobotu a v neděli - 29.02.2020, resp. 01.03.2020 se v ukrajinském městě Lvov konal mezinárodní turnaj "VIII. ročník Lvov open Memoriál Igora Pervachuka".

V sobotu zápasilo 380 dětí - rok narození 2005 - 2008. Z našich zápasníků zápasil ve váze do 52 kg Lukáš Brandl a ve váze do 57 kg Max Bystroň. Oba dva však svá první utkání prohráli, a protože jejich přemožitelé nepostoupili až do finále, do dalších bojů už nezasáhli.

V neděli zápasilo 141 juniorů - rok narození 2000 - 2004. Ve váze do 61 kg zápasil David Kopřiva, který obhajoval třetí místo z minulého ročníku. V prvním utkání nastoupil proti ukrajinskému zápasníkovi. Toto utkání se však Davidovi nepovedlo, když byl poražen technickou převahou. Dále nastoupili v turnaji naši kluci - rok narození 2004. Tito naši borci to na turnaji měli opravdu těžké, neb se na turnaji mohli potkat i s o čtyři roky staršími zápasníky. Ve váze do 57 kg to byl Ondřej Kudla, ve váze do 65 kg Samuel Bystroň a ve váze do 71 kg Petr Grygerek. Všichni tři shodně svá prvá utkání prohráli. A protože pouze soupeř Petra Grygerka postoupil do finále, měl možnost dalšího utkání - tzv. repasáže - pouze právě Petr. Ten však prohrál s německým zápasníkem 6 : 9 na body a do dalších bojů tak nepostoupil. Nejvíce se dařilo plzeňskému zápasníkovi Filipovi Jirešovi. Filip odcestoval na turnaj s naším oddílem a po dvou vítězstvích a dvou porážkách obsadil ve váze do 125 kg krásné druhé místo.

Do Lvova se sjeli zápasníci z Ukrajiny, Běloruska, Moldávie, Polska, Maďarska, Česka, Velké Británie, Francie a Slovenska.

Po turnaji jsme měli domluvené s našimi přáteli ze Lvova společné tréninky. Trénovalo se dvoufázově ve sportovní škole a pro všechny byly tréninky velmi poučné.Wolfurt - Vojtěch Piskoř na třetím místě !!!

V sobotu 01.02.2020 proběhl v alpském rakouském městečku na hranicích Rakouska, Německa a Švýcarska mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaj byl pořádán ve spolupráci s mezinárodní zápasnickou federací a zúčastnilo se ho 245 zápasníků z 19 státu a 33 oddílů (většinou reprezentanti jednotlivých států).
 
Českou republiku zde zastupovali mimo jiné i tři naši závodnici. Mezi juniory to byl ve váze do 86 kg Vojtěch Piskoř. Vojta ve své skupině porazil rakouského a belgického reprezentanta a v souboji o finále prohrál s americkým zápasníkem a obsadil tak třetí místo. Souboj o finále byl v polovině utkání docela vyrovnaný, Vojta prohrával 1 : 2, nicméně jsme Vojtovi poradili jinou taktiku boje, která však měla opačný efekt a nakonec utkání skončilo 4 : 12 pro zápasníka z USA.
 
Zatímco Vojta s mezinárodní žíněnkou na takové úrovni už má zkušenosti, pro naše dva kadety Samuela Bystroně a Petra Grygerka to byla premiéra. Ta se však moc nepovedla. Samuel zápasil ve váze do 65 kg a prohrál s německým zápasníkem a do dalších bojů nepostoupil. Petr Grygerek zápasil ve váze do 71 kg a v prvním kole prohrál s maďarský zápasníkem, a protože tento postoupil do finále, měl Petr ještě jedno utkání s rakouským reprezentantem. Toto utkání už bylo vyrovnanější a dokonce Petr držel chvíli svého soupeře v lopatkové pozici. Nakonec se soupeř z této pozice vyprostil a Petra porazil. Dalším kdo se měl turnaje zúčastnit byl David Kopřiva ten však pro nemoc neodcestoval. Zatímco Vojta by nominaci na ME juniorů měl mít jistou, Samuel a Petr budou muset ještě trenéry svými výkony přesvědčit, aby je nominovali na ME kadetů. Příležitostí budou mít ještě dostatek na konci měsíce v Polsku, na začátku března na MČR a na konci března na MT v Estonsku.

Jinak pokud si někdo všimne na fotce hodin, tak jenom upozorňujeme, že se jedná o čas večerní - tedy 23:40 !!! Byl to opravdu "zápasnický maraton", začalo se zápasit v 09:30 hodin a poslední utkání bylo ve 23:15 hodin, a to nebyly žádné prostoje v průběhu turnaje :-) !!!

Vojta Piskoř na stupni vítězů.

Bielawa Polsko - Brandl, Bystroň Samuel, Grygerek a Piskořová na prvních místech !!!

V sobotu 22.02.2020 se v polském městě  Bielawa konal mezinárodní turnaj "O pohár starosty města Bielawa"v zápase ve volném stylu pro žáky a kadety. Zároveň s tímto turnajem probíhalo otevřené mistrovství Dolního Sląska ve věkové kategorii juniorek. Na turnaj odcestovalo šest našich zápasníků.
 
Mezi žáky to byl ve váze do 52 kg Lukáš Brandl, který po třech vítězstvích obsadil první místo. Ve váze do 57 kg zápasil Max Bystroň, který po dvou vítězstvích nestačil pouze ve finále na polského zápasníka a obsadil tak druhé místo. Mezi kadety obsadil třetí místo  ve váze do 60 kg Ondřej Kudla a na prvních místech se po třech vítězstvích umístili ve váze do 65 kg Samuel Bystroň a ve váze do 71 kg Petr Grygerek. Mezi juniorkami zvítězila ve váze do 68 kg Vendy Piskořová. Vendy byla na turnaji společně s dívčí juniorskou reprezentací ČR. Turnaje se zúčastnilo 168 zápasníků z 25 oddílů a my obsadili v bodování družstev pěkné třetí místo.
 
  
 
 
    
 
 
 
 
    

Brno - tři první místa !!!

V sobotu 25.01.2020 proběhl v Brně malý turnaj "Brněnský dráček" v zápase ve volném stylu pro věkové kategorie přípravek. Turnaje se zúčastnilo 57 zápasníků z deseti oddílů. Do Brna jsme odcestovali pouze se čtyřmi dětmi narozenými v roce 2009 a 2010.
 
Nejvíce se v Brně dařilo ve váze do 39 kg Robinovi Říhovi, který zápasil proti čtyřem soupeřům a ve všech případech zvítězil a ovládl tak svou hmotnostní kategorii. Ve váze do 28 kg obsadila první místo Nela Malinová, která ve svých dvou utkáních nenašla přemožitelku a třetí první místo přidala ve váze do 43 kg Julie Kovářová, která ve finále porazila brněnskou závodnici.
 
Třetí místo obsadil ve váze do 31 kg Jiří Kudla, který v jednom utkání zvítězil, ale ve dvou byl poražen.
 
Zleva: trenér Martin Gurbovič, Julie Kovářová, Jiří Kudla, Nela Malinová, Robin Říha a trenér Jaroslav Václavík.

Plzeň - Malinová na prvním místě !!!

V sobotu 08.02.2020 proběhl v Plzni mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu - VC Plzně. Turnaje se zúčastnilo 137 zápasníků z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny.
 
V silné konkurenci dokázala zvítězit v kategorii přípravek ve váze do 28 kg Nela Malinová a to i přesto, že zápasila čtyři utkání s kluky. V jednom z nejdramatičtějších utkání celého turnaje Nela těsně porazila zápasníka z ukrajinského Lvova, když jí fandila celá plzeňská hala.
 
Na druhých místech se umístili bratři Morongové ve váze do 35 kg. Lukáš mezi přípravkami a Jakub v mladších žácích. Na třetím místě se umístil v mladších žácích Daniel Gurbovič ve váze do 39 kg a v přípravkách ve váze do 52 kg Tommy Čáp. Na šestém místě se umístil Štěpán Pindor ve váze do 39 kg. Na sedmém místě ve váze do 31 kg Jiří Kudla a na osmém místě ve váze do 47 kg Daniel Mrštík.