2019

Ostrava - Gurbovič Daniel, Kudla, Bystroň Max, Grygerek, Mlčoch, Gurbovičová a Piskořová Mistři ČR !!!

V sobotu 30.03.2019 pořádal náš oddíl TJ Sokol Vítkovice  Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu ve věkové kategorii  mladších žáků, mladších žákyň, kadetů a kadetek. Mistrovství se zúčastnilo 136 zápasníků z 25 oddílů ČR. Zápasilo se na dvou žíněnkách v tělocvičně Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových.

Na Mistrovství doslova dominovali vítkovičtí volnostylaři. Z dvanácti vítkovických zápasníků dokázalo na domácích žíněnkách zvítězit hned sedm vítkovických volnostylařů !!! Mistry ČR se stali mezi mladšími žáky ve váze do 35 kg Daniel Gurbovič a ve váze do 47 kg Max Bystroň. Daniel a Max prošli soutěží suverénně, když všechny své soupeře poráželi před časovým limitem na technickou převahou nebo na lopatky. Mezi kadety se Mistry stali Ondřej Kudla ve váze do 51 kg, Petr Grygerek ve váze do 71 kg a Matěj Mlčoch ve váze do 80 kg. Mezi kadety došlo k překvapení právě ve váze do 71 kg. V posledním emotivním a napínavém utkání celého turnaje zvítězil na body Petr Grygerek nad Havlíčkem z Plzně. Petr je věkem ještě žák. V polovině utkání prohrával 0:5, avšak ve druhé polovině dokázal utkání zvrátit. Mezi kadetkami zvítězila ve váze do 45 kg Nikol Gurbovičová a ve váze do 69 kg Vendy Piskořová.

Mezi kadety se na druhém místě umístil ve váze do 60 kg Samuel Bystroň a ve váze do 45 kg Karel Dorňák. Mezi mladšími žáky se na čtvrtém místě umístil ve váze do 43 kg Lukáš Brandl. Na pátém místě skončil ve váze do 39 kg Radim Říha a šesté místo obsadil ve váze do 35 kg Samuel Červeňák.

Zleva Mistři: Matěj Mlčoch, Nikol Gurbovičová, Ondřej Kudla, Max Bystroň, Daniel Gurbovič, Vendy Piskořová a Petr Grygerek.

Lvov, Ukrajina - David Kopřiva, Vojtěch Piskoř a Matouš Vondál se prosadili na stupně vítězů !!!

Ve dnech 9. - 10.03.2019 se v ukrajinském Lvově konal mezinárodní turnaj "Memoriál Igora Pervačuka" v zápase ve volném stylu. V silné konkurenci zápasníků z Ukrajiny, Moldavska, Rumunska, Francie, Itálie, Polska, Arménie, Slovenska a Česka, se prosadili i volnostylaři TJ Sokol Vítkovice. Není obvyklé, aby na takovém turnaji zápasil český zápasník o medailové pozice. Ve Lvově se to povedlo hned pěti  vítkovickým volnostylařům.
 
Mezi juniory ve váze do 61 kg po dvou výhrách a jedné porážce ve skupině zvládl David Kopřiva bravurně souboj o třetí místo a získal tak bronzovou medaili mezi 21 zápasníky. Další medaile, a to stříbrné, přidali ve váze do 86 kg, resp. 92 kg Vojtěch Piskoř a Matouš Vondál. Vojta a Matouš shodně porazili ve skupině tři zápasníky a prohráli pouze ve finalovém utkání, a to po vyrovnaných soubojích. Vojta prohrál s arménským zápasníkem 7 : 11 na body a Matouš s urajinským reprezentantem, když o vedl 2 : 0. Soupeři se podařilo vyrovnat, a protože jako poslední provedl technické body, zvítězil.
 
V žácích bojovali o bronzové medaile ve váze do 62 kg, resp. 68 kg Samuel Bystroň a Petr Grygerek. Oba dva tato utkání prohráli a po dvou výhrách a dvou porážkách se umístili na vynikajících pátých místech. Další naší zápasnici , kteří  ve Lvově zápasili, byli Max Bystroň a Matěj Mlčoch. Ti však svá úvodní utkání prohráli a do dalších bojů už nezasáhli.
 
Všichni zůstávají ve Lvově na týdenním tréninkovém kempu, kde budou trénovat společně se zápasníky ze sportovního zápasnického centra ve Lvově.
 
David v modrém dresu.
 
Vojta Piskoř
 
Matouš Vondál 

Chomutov - Vojtěch Piskoř Mistr ČR !!!

V sobotu 23. února 2019 se v Chomutově konalo Mistrovství České republiky v zápase řecko-římském ve věkové kategorii žáků a juniorů. Mistrovství se zúčastnilo 141 zápasníků z 27 oddílů ČR. Vzhledem k tomu, že se v oddíle zaměřujeme především na volný styl, odjela do Chomutova pouze čtveřice našich zápasníků.
 
Nejvíce se dařilo Vojtovi Piskořovi, který po čtyřech vítězstvích vyhrál hmotnostní kategorii do 87 kg.
 
Čtvrté místo ve váze do 48 kg obsadil žák Lukáš Brandl a ve stejné váze se umístil na pátém místě Max Bystroň. Páté místo obsadil mezi juniory ve váze do 77 kg Vojtěch Valenta.

Ostrava - Nela Malinová na prvním místě !!!

V sobotu 9. března 2019 se v Ostravě uskutečnil již 33. ročník Memoriálu Holečka a Odehnala v zápase v řecko-římském stylu. Turnaje se zúčastnilo 181 zápasníků z České republiky, Polska a Slovenska. I přesto, že se tomuto stylu věnujeme pouze okrajově, vítkovický klub reprezentovala pětice zápasníků: Robin Říha, Radim Říha, Daniel Mrštík, Rostislav Habr a Nela Malinová.

Největšího úspěchu dosáhla Nela Malinová, která v konkurenci třinácti zápasníků nenašla přemožitele a svou hmotnostní kategorii přípravek vyhrála. Zároveň byla vyhlášena nejtechničtější zápasnicí v kategorii přípravek.

Stříbrnou medaili vybojoval po dvou vyhrách a jedné porážce Rostislav Habr. Zbývajícím třem závodníkům už se tak nedařilo, a po dvou porážkách ve skupině pro ně soutěž skončila.

 

  

Bielawa, Polsko - Robin Říha, Habr, Max Bystroň a Piskořová na prvních místech !!!

V sobotu 16. února 2019 se v polské Bielawě konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu o pohár Burmistrza města Bielawa. Turnaje se zúčastnilo 220 zápasníků z 19 oddílů.

Z osmi vítkovických volnostylařů zvítězili ve váze do 32 kg Robin Říha, ve váze do 48 kg Max Bystroň, ve váze do 55 kg Rostislav Habr a ve váze do 68 kg mezi juniorkami Vendula Piskořová.

Na druhých místech skončili ve váze do 25 kg Nela Malinová a ve váze do 48 kg Lukáš Brandl.

Na pátém, resp. sedmém místě se umístili ve váze do 52 kg Ondřej Kudla a ve váze do 35 kg Radim Říha.

 

 

Hradec Králové - Ondřej Kudla, Samuel Bystroň, Grygerek, David Kopřiva, Foldyna, Vojtěch Piskoř, Vondál a Piskořová Mistři ČR !!!

V sobotu 2. března 2019 se v Hradci Králové konalo Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu ve věkové kategorii žáků, žákyň, juniorů a juniorek. Mistrovství se zúčastnilo 159 zápasníků z 27 oddílů České republiky. Na Mistrovství doslova dominovali vítkovičtí volnostylaři.

Z šestnácti vítkovických zápasníků dokázala v Hradci Králové polovina zvítězit !!!

Mistry ČR se stali mezi žáky Ondřej Kudla ve váze do 52 kg, Samuel Bystroň ve váze do 62 kg a Petr Grygerek ve váze do 68 kg.

Mezi juniory to byli David Kopřiva ve váze do 65 kg, Tomáš Foldyna ve váze do 74 kg, Vojtěch Piskoř ve váze do 86 kg, Matouš Vondál ve váze do 92 kg a mezi juniorkami to byla Vendy Piskořová ve váze do 72 kg.

Mezi žáky se umístil na druhém místě ve váze do 48 kg Max Bytroň, na třetím místě se ve stejné váze umístil Lukáš Brandl a pátý ve stejné váze skončil Jakub Adamíček. Ve váze do 100 kg skončil na čtvrtém místě Daniel Drnovský.

Mezi juniory získal třetí místo ve váze do 79 kg Matěj Mlčoch, celkově pátý byl ve váze do 57 kg Karel Dorňák a sedmá místa získali ve váze do 65kg, resp. 70 kg Josef Potůček a David Rohoň.

Musíme všechny naše zápasníky  pochválit za jejich výkony. Máme v oddíle silnou generaci zápasníků, která dochází pravidelně na tréninky a společně se domlouvají i na tréninky ve svém volném čase. Tak snad jim chuť sportovat, případně něco dokázat, vydrží co nejdéle !!!

 

 

Wolfurt, Rakousko - Vondál na prvním místě !!!

V sobotu 9. února 2019 se v rakouském Wolfurtu konal mezinárodní turnaj juniorů a ženských složek. Turnaj byl pořádán pod záštitou mezinárodní federace a z tohoto důvodu se turnaje mohli zúčastnit pouze reprezentanti jednotlivých států. Společně s oddílovým a reprezentační trenérem Milanem Hemzou do Rakouska odcestovali i tři naši zápasnici.
 
David Kopřiva zápasil ve váze do 65 kg a v prvním kole prohrál s polským zápasníkem a v opravách se utkal s německým zápasníkem. V průběhu tohoto utkání vedl, nakonec však vedení v závěru neudržel a soutěž tak pro něj skončila.
 
Vojtěch Piskoř zápasil ve váze do 86 kg.  Po slibném začátku, kdy porazil postupně zápasníky z Rakouska a Polska, prohrál v semifinále se švédským zápasníkem a v souboji o třetí místo prohrál s rakouským reprezentantem. Obsadil tak čtvrté místo.
 
Nejvíce se dařilo Matoušovi Vondálovi, který nenašel přemožitele ve váze do 92 kg, když své soupeře porazil vždy technickou převahou.
 
Na 1. místě Matouš Vondál