2018

Praha - Samuel Bystroň Mistr ČR !!!

Dne 26. května 2018 se v Praze konalo mistrovství ČR v zápase řecko-římském. Do Prahy se sjelo 109 zápasníků z 19 oddílů ČR, aby zde bojovali o mistrovské tituly ve věkové kategorii žáků a juniorů.
 
Do Prahy odjeli pouze dva naší zástupci, kteří zápasili mezi žáky. Byl to ve váze do 62 kg Samuel Bystroň, který ve svých čtyřech utkáních nenašel přemožitele a zvítězil. Ve váze do 68 kg to byl Petr Grygerek který mohl napodobit svého tréninkového kolegu Samuela, ale poté, co ve finále ve váze do 68 kg celou dobu vedl, ztratil v závěru koncentraci a soupeři se 2 sekundy před koncem podařilo udělat bodovanou akci, která rozhodla o Petrové těsné prohře. V oddíle se věnujeme volném stylu a protože ve stejném termínu se konal mezinárodní turnaj na Slovensku dali přednost naši junioři tomuto turnaji.
 
 
Zleva: Samuel Bystroň, Petr Grygerek.

Nový Jičín - Grygerek, Bystroň Samuel a Max, Morong Lukáš, Říha Robin a Malinová na prvních místech

Dne 12. května 2018 se uskutečnil v Novém Jičíně již 18. ročník mezinárodního turnaje "Rešlův memoriál" v zápase ve volném stylu. Do Nového Jičína se sjelo v různých věkových kategoriích 171 zápasníků z 19ti oddílů včetně 6ti slovenských.
 
Na turnaj odjelo i 22 vítkovických zápasníků, kteří vybojovali celkem šest zlatých, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.
 
První místa vybojovali Petr Grygerek, Samuel Bystroň, Max Bystroň, Lukáš Morong, Robin Říha a Nela Malinová.
 
Stříbro získali Ríša Tešnar, Karel Dorňák a Ondra Kudla. Bronzovou medaili vybojoval Radim Říha. V celkovém hodnocení družstev jsme obsadili druhé místo.
 
 
 

Krnov - Gurbovič, Bystroň Max a Kovářová vítězně !!!

Dne 28. dubna 2018 jsme se zúčastnili Velké ceny Krnova. Turnaje se zúčastnilo 227 zápasníku z 24 oddílu z České republiky, Polska a Slovenska. Zápasilo se v řecko-římském stylu, kterému se věnujeme pouze okrajově, ale i přesto devět vítkovických zápasníků vybojovalo pět medailí. Tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

První místa získali ve váze do 28 kg Julie Kovářová, ve váze do 35 kg Daniel Gurbovič a ve váze do 39 kg Max Bystroň.

Na druhém místě se umístil ve váze do 31 kg Robin Říha a ve stejné váhové kategorii obsadil třetí místo Richard Tešnar.

Stará Ľubovňa, Slovensko - Červeňák a Grygerek vítězně !!!

V sobotu 5. května 2018 se ve Staré Ľubovni konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnila necelá stovka zápasníků ze slovenských oddílů, polského Terezina, ukrajinského Lvova a Českou republiku tady zastupovalo šest vítkovických volnostylařů.

Ve váze do 31 kg dokázal zvítězit Samuel Červeňák a ve váze do 68 kg Petr Grygerek.

Na třetích místech se umístili ve váze do 29 kg Julie Kovářová a ve váze do 33 kg Daniel Mrštík. Na šestém místě se umístil Jan Kordek ve váze do 40 kg a na sedmém místě ve váze do 35 kg se umístil Radim Říha.

 

Ostrava - Kopřiva David druhý na MČR mužů !!!

V sobotu 21. dubna 2018 pořádal zápasnický oddíl TJ Sokol Moravská Ostrava II mistrovství ČR v zápase řecko-římském. Zápasilo se ve sportovní hale na Varenské ulici. Mezi zápasníky se dokázal prosadit i jediný náš volnostylař, který se mistrovství zúčastnil. Byl to ve váze do 63 kg David Kopřiva, který v této hmotnostní váhové kategorii obsadil druhé místo.

Thalheim, Německo - Bystroň Max a Piskořová vítězně !!!

V sobotu 5. května 2018 proběhl v německém Thalheimu mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 356 zápasníků ze 44 oddílů Německa, Polska, Slovenska a České republiky. Vítkovický oddíl reprezentovala pětice zápasníků.

Nejvíce se dařilo Vendy Piskořové, která svou váhovou kategorii dokázala vyhrát a Maxovi Bystroňovi, který v konkurenci 19 závodníků nenašel přemožitele a svou hmotnostní kategorií s přehledem vyhrál. Zároveň byl vyhlášen nejtechničtějším zápasníkem své věkové kategorie.

Zbývající trojici (Tešnar Richard, Brandl Lukáš a Říha Robin) se už tak nedařilo a ve svých váhových kategoriích shodně jednou vyhráli a dvakrát prohráli a do dalších bojů nepostoupili.

 

Teplice - Grygerek, Kopřiva, Piskoř a Vondál - Mistři ČR !!!

V sobotu 14. dubna 2018 se v Teplicích konalo mistrovství ČR žáků, žákyň, juniorů a juniorek v zápase ve volném stylu. Do Teplic odcestovala skupina čtrnácti vítkovických volnostylařů. Mezi 178 zápasníky z 28 oddílů ČR se neztratili a vybojovali sedm medailí, z toho čtyři zlaté.

Mistry ČR se stali: v žácích ve váze do 68 kg Petr Grygerek a mezi juniory se mistry stali ve váze do 65 kg David Kopřiva, ve váze do 85 kg Vojtěch Piskoř a ve váze do 92 kg Matouš Vondál.

Druhé místo mezi juniory obsadili ve váze do 70 kg Vojtěch Valenta a mezi juniorkami ve váze do 68 kg Vendula Piskořová. Na třetích místech se umístili žáci Ondřej Kudla ve váze do 44 kg a Samuel Bystroň ve váze do 62 kg. Čtvrté místo obsadil ve váze do 41 kg Jakub Adamíček. Pátá skončila mezi žákyněmi Nikol Gurbovičová ve váze do 50 kg a stejné umístění získal mezi juniory ve váze do 74 kg Matěj Mlčoch. Na osmých místech se umístili ve váze do 57 kg René Petura, ve váze do 62 kg Dominik Kaliský a ve váze do 85 kg Daniel Drnovský.

Velká škoda, že k vůli nemoci s námi neodcestovali ještě junioři Šimon Kopřiva, Jiří Dušek a Yvette Dohnalová. Všichni tři by v Teplicích pravděpodobně bojovali o tituly.

Zleva: Vojta Valenta, Petr Grygerek, Samuel Bystroň, Vojtěch Piskoř, Ondřej Kudla, Matouš Vondál, David Kopřiva.