2018

Madrid - Kopřiva, Piskoř a Vondál se mezi muži neprosadili

V sobotu 21. července 2018 se v Madridu konal mezinárodní turnaj seniorů v zápase ve volném stylu. Českou republiku zde reprezentovali naši zápasníci David Kopřiva, Vojtěch Piskoř a Matouš Vondál. Všichni tři jsou věkem ještě junioři a byl to jejich první mezinárodní turnaj mezi muži.
 
David zápasil ve váze do 61 kg a prohrál s americkým a korejským zápasníkem. Vojta s Matoušem zápasili ve váze do 85 kg a taktéž postupně prohráli se švédským, běloruským a maďarským zápasníkem. Pro všechny tři měl turnaj hlavně charakter poznání mužského zápasu. Hlavním důvodem účasti ve Španělsku bylo následné týdenní soustředění, které kluci absolvovali společně se svým oddílovým a reprezentačním trenérem Milanem Hemzou. Toto soustředění mělo přípravný charakter před blížícím se mistrovstvím Evropy juniorů.
 
 
Zleva: Vojta Piskoř, trenér Milan Hemza, Matouš Vondál, David Kopřiva.

17. ročník Memoriálu Jiřího Klepca a otevřený přebor České obce sokolské

V sobotu 16. června 2018 se v Ostravě konal již 17. ročník Memoriálu Jiřího Klepca v zápase ve volném stylu. Tento turnaj je pořádaný na počest našeho kamaráda zápasníka Jirky Klepca (Jiří Klepco), který náhle zemřel ve věku nedožitých 34 let v roce 1996. Jirka jako jeden z mála československých zápasníků porazil v juniorské kategorii pozdějšího Mistra světa a mnohonásobného medailistu z Mistrovství Evropy, Mistrovství světa a Olympijských her, slovenského zápasníka Jozefa Lohyňu. Součástí tohoto turnaje byl i otevřený přebor ČOS. Zápasilo se na třech zápasnických žíněnkách ve Sportovním centru Dubina. Turnaj je zaměřen především na děti a mládež.

Do Ostravy se sjelo 148 zápasníků z 24 oddílů České republiky, Slovenska, Polska a Ukrajiny. Díky finanční podpoře statutárního města Ostrava, Moravskoslezského kraje, České obce sokolské a oddílovým sponzorům, se nám podařilo opět zajistit odpovídající zázemí pro zahraniční účastníky a turnaj jako takový (ceny, stravování, ubytování, přepravu osob a materiálu apod.). Zápasníci byli rozděleni do jednotlivých váhových kategorií tak, aby měl každý minimální dvě soutěžní utkání.

Z 22 vítkovických volnostylařů, kteří se turnaje zúčastnili, zvítězili v kategorii přípravek Daniel Gurbovič a mezi juniory David Kopřiva a Šimon Kopřiva a Vojtěch Piskoř.

Stříbrnou medaili získali Robin Říha, Lukáš Brandl, Samuel Červeňák a bronzovou medaili vybojovali Lukáš Malina, Radim Říha, Rosťa Habr a Nela Malinová.

Ruda Slaska, Polsko - Červeňák, Bystroň a Brandl vítězně

Dne 9. června 2018 se konal v polském městě Ruda Slaska mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu dětí, rok narození 2005 - 2006.

Do Polska odcestovala skupinka tří mladých vítkovických zápasníků. V konkurenci 63 dětí z 10 oddílů vynikli i naší tři borci. Každý  z nich zápasil tři utkání a vždy své soupeře prorazil. Ve váze do 31 kg zvítězil Samuel Červeňák, ve váze do 37 kg Max Bystroň a ve váze do 40 kg Lukáš Brandl.

Hradec Králové - vítkovičtí volnostylaři vítězně ve 2. kole I. ligy

V sobotu 9. června 2018 se v Hradci Králové konalo druhé kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Vítkovičtí volnostylaři v Hradci Králové  potvrdili roli největšího adepta na letošní titul Mistra ČR. Všechny své soupeře porazili a navýšili tak v polovině soutěže svůj náskok v celkové tabulce na pět bodů.
 
Postupně porazili zápasníky z Brna 8 : 2 (body vítkovických: Kopřiva D., Kopřiva Š., Valenta, Jasinský, Piskoř V., Sztwiertnia, Chotaš a Šťěpán).
 
V dalším kole se utkali s domácími zápasníky, které porazili 7 : 2 (body vítkovických: Kopřiva D., Kopřiva Š.,Valenta, Kopecký, Piskoř V., Chotaš a Šťěpán ).
 
V posledním utkání čekali na vítkovické volnostylaře zápasnici z Prahy. Tyto porazili 6 : 3 (body vítkovických: Kopřiva D., Kopřiva Š., Piskoř V., Sztwiertnia, Chotaš a Štěpán).
 
K druhému kolu uvedl Milan Slončík, předseda oddílu a trenér: Mám z našeho družstva opravdu radost. Začíná se projevovat naše oddílová strategie, kdy se snažíme různými způsoby děti udržet u našeho sportu až do dospělosti. V Hradci Králové jsme spoléhali  na naše odchovance 18leté Davida Kopřivu, Vojtěcha Valentu, na teprve 17leté Šimona Kopřivu a Vojtěcha Piskoře, kteří doplnili již zkušené ligové borce Jana Jasinského, Jiřího Kopeckého a Pavla Sztwiertniu. Radost mám i z toho, že se po roční odmlce, zaviněné zraněním, vrátil na ligovou žíněnku Vraťa Chotaš. A právě na Vraťu budeme v budoucnu spoléhat, aby našim mladým předával postupně své zkušenosti z mnohaletého působení v naší lize.
 
Tabulka 1. ligy po II. kole
 
1. místo TJ Sokol Vítkovice 12 bodů
2. místo Společenství Vyšehrad a Smíchov Praha  7 bodů
3. místo TAK Hellas Brno  4 body
4. místo TJ Sokol Hradec Králové  1 bod
 
 
 
 
V červeném dresu Vojta Piskoř.

Ostrava - MČR - vítkovičtí volnostylaři na domácím šampionátu dominovali !!!

V sobotu 2. června 2018 pořádali zápasnici TJ Sokol Vítkovice mistovství ČR v zápase ve volném stylu. Zápasilo se v tělocvičně sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových na Plzeňské ulici (za hotelovým domem Vista) ve věkové kategorii mužů a žen. Mezi padesáti účastníky z 20 oddílů ČR se neztratili ani borci z pořádajícího oddílu. Na šampionátu získali celkem tři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.
 
Již svůj desátý titul mezi muži získal ve váze do 97 kg Vratislav Chotaš. Vraťa nastoupil na žíněnku po delší odmlce zaviněné zraněním. Nicméně tato pauza na Vraťovi nebyla vůbec znát ve všech čtyřech utkáních zvítězil před časovým limitem. Velice pozitivní je nástup naše mladé generace. Ve váze do 65 kg zvítězil  18letý David Kopřiva a ve váze do 86 kg v nejočekávanějším souboji mistrovství teprve 17letý Vojtěch Piskoř, který ve finále porazil 6:0 na body nedávného reprezentanta ČR Bagdarsyana z Brna.
 
V dalším pěkném  finalovém souboji prohrál  19letý Matouš Vondál z Brožem z Hradce Králové a obsadil tak ve váze do 92 kg druhé místo. Další medaili do své sbírky přidal Aleš Kolařík který po dvou vítězstvích ve skupině  prohrál ve finále z brněnským Švédou a získal tak druhé místo ve váze do 125 kg. Třetí místo ještě vybojoval ve váze do 79 kg Jiří Kopecký. V soutěži družstev jsme zvítězili před zápasníky z Brna a Hradce Králové.
 
 
Zleva: Vraťa Chotaš, David Kopřiva, Vojta Piskoř.
 
 
    
Na první fotografii v červeném dresu Voojta Piskoř, na druhé fotografii Matouš Vondál.

Bánovce nad Bebravou - Gurbovič a Říha vítězně

Dne 9. června 2018 se konal ve slovenských Bánovcích nad Bebravou mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Do Bánovců se sjelo v různých věkových kategoriích 162 zápasníků z Rakouska, Polska, Maďarska, České republiky a domácího Slovenska. Turnaje se zúčastnilo i deset vítkovických zápasníků, kteří vybojovali dvě zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Zlato vybojovali Daniel Gurbovič a Robin Říha ve váze do 33 kg, resp. 30 kg.

Stříbrnou medaili získali Julie Kovářová ve váze do 30 kg, Karel Dorňák ve váze do 41 kg a Daniel Drnovský ve váze 85 kg. Bronz vybojoval Richard Tešnar ve váze do 30 kg. V celkovém hodnocení družstev jsme obsadili třetí místo.

 

Dunajská Streda - Max Bystroň, Piskoř a Vondál na prvních místech !!!

Dne 26. května se ve slovenské Dunajské Stredě konal mezinárodní turnaj "Žitnoostrovský pohár" v zápase ve volném stylu. S juniorskou reprezentací ČR zde odjeli tři naši zápasníci David Kopřiva, Vojtěch Piskoř a Matouš Vondál. K těmto třem se připojili ještě Matěj Mlčoch, Bystroň Max a Brandl Lukáš.
 
V konkurenci zápasníků z Maďarska, Rakouska, Česka a Slovenska se všech šest probojovalo na stupně vítězů !!! Mezi žáky zvítězil ve váze do 40 kg Max Bystroň a mezi juniory ve váze do 85 kg Vojtěch Piskoř a ve váze do 92 kg to byl Matouš Vondál.
 
Na třetích místech se umístili mezi žáky ve váze do 40 kg Lukáš Brandl, mezi kadety ve váze do 80 kg Matěj Mlčoch a ve váze do 65 kg mezi juniory David Kopřiva.
 
Kopřiva, Piskoř a Vondál těmito výsledky potvrdili oprávněnost nominace ne ME juniorů, které se bude konat v červenci v Římě. Tady je třeba podotknout, že není běžné, aby Česko reprezentovali na jednom ME hned tři zástupci z jednoho oddílu !!!