2018

Thalheim, Německo - Bystroň Max a Piskořová vítězně !!!

V sobotu 5. května 2018 proběhl v německém Thalheimu mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 356 zápasníků ze 44 oddílů Německa, Polska, Slovenska a České republiky. Vítkovický oddíl reprezentovala pětice zápasníků.

Nejvíce se dařilo Vendy Piskořové, která svou váhovou kategorii dokázala vyhrát a Maxovi Bystroňovi, který v konkurenci 19 závodníků nenašel přemožitele a svou hmotnostní kategorií s přehledem vyhrál. Zároveň byl vyhlášen nejtechničtějším zápasníkem své věkové kategorie.

Zbývající trojici (Tešnar Richard, Brandl Lukáš a Říha Robin) se už tak nedařilo a ve svých váhových kategoriích shodně jednou vyhráli a dvakrát prohráli a do dalších bojů nepostoupili.

 

Krnov - Gurbovič, Bystroň Max a Kovářová vítězně !!!

Dne 28. dubna 2018 jsme se zúčastnili Velké ceny Krnova. Turnaje se zúčastnilo 227 zápasníku z 24 oddílu z České republiky, Polska a Slovenska. Zápasilo se v řecko-římském stylu, kterému se věnujeme pouze okrajově, ale i přesto devět vítkovických zápasníků vybojovalo pět medailí. Tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

První místa získali ve váze do 28 kg Julie Kovářová, ve váze do 35 kg Daniel Gurbovič a ve váze do 39 kg Max Bystroň.

Na druhém místě se umístil ve váze do 31 kg Robin Říha a ve stejné váhové kategorii obsadil třetí místo Richard Tešnar.

Tallinn - Vondál vítězně !!!

V termínu od 31.03.2018 do 01.04.2018 se v estonském hlavním městě Tallinnu konal největší mezinárodní turnaj v zápase pořádaný v Evropě. Turnaj byl zaměřen na mládež. V Tallinnu zápasilo přes 2000 zápasníků z celého světan např USA, JAR atd. Zápasilo se na čtrnácti žíněnkách. V sobotu se borci utkali v zápase řecko-římském a v neděli v zápase ve volném stylu. Do Tallinnu odcestovaly dvě skupiny našich zápasníků.

S juniorskou volnostylařskou reprezentací ČR to byli David Kopřiva, Vojtěch Piskoř a Matouš Vondál. S trenérem Jirkou Bystroněm odjela ještě do Tallinnu další šestice naších volnostylařů. Mimořádného úspěchu dosáhl ve váze do 85 kg mezi juniory Matouš Vondál, který ve svých čtyřech utkáních nenašel přemožitele a v Estonsku zvítězil. V této váze zápasil ještě Vojtěch Piskoř, který se po třech vítězstvích probojoval až do finále, kde prohrál po vyrovnaném boji se svým oddílovým kolegou Matoušem Vondálem. Dalším reprezentantem byl David Kopřiva, který ve váze do 61 kg obsadil šesté místo, když ve dvou utkáních zvítězil a ve třech byl poražen. Všichni tři naši reprezentanti si těmito výsledky řekli o nominaci na ME juniorů, které se bude konat v červenci v Římě.

Dalšími účastníky tohoto turnaje z našeho oddílu byli v přípravce Max Bystroň a Lukáš Brandl. V žácích potom Samuel Bystroň a Petr Grygerek. Všichni čtyři zápasili jak v sobotu v zápase řecko-římském, tak v neděli v zápase ve volném stylu. Max Bystroň zápasil ve váze do 38 kg a skončil v zápase ř.ř. třináctý a v zápase v.s. čtrnáctý, Lukáš Brandl zápasil ve váze do 42 kg a v zápase ř.ř. obsadil 22. místo a v zápase v.s. 34. místo. Samuel Bystroň obsadil ve váze do 62 kg v zápase ř.ř. 16. místo a v zápase v.s. 13. místo. Petr Grygerek  byl v zápase ř.ř. na 10. místě a v zápase v.s. na 6. místě. Mezi kadety ve volném stylu zápasili ještě Šimon Kopřiva ve váze do 65 kg a obsadil 17. místo a ve váze do 71 kg Matěj Mlčoch který byl na patnáctý.

Pro kluky byl tento turnaj obrovskou zkušeností, když své síly změřili  se zápasníky z celého světa - USA, Ruska, Urajiny, Běloruska, Estonska, Litvy, Švédska, Finska, Lotyšska, Německa, Maďarska atd. Bylo běžné, že v jednotlivých váhových kategoriích zápasilo 30 až 40 zápasníků ale i 50 !!!

    

 

    

Ostrava - Kopřiva David druhý na MČR mužů !!!

V sobotu 21. dubna 2018 pořádal zápasnický oddíl TJ Sokol Moravská Ostrava II mistrovství ČR v zápase řecko-římském. Zápasilo se ve sportovní hale na Varenské ulici. Mezi zápasníky se dokázal prosadit i jediný náš volnostylař, který se mistrovství zúčastnil. Byl to ve váze do 63 kg David Kopřiva, který v této hmotnostní váhové kategorii obsadil druhé místo.

Kladno - Gurbovičová, Bystroň Max a Kopřiva Šimon - Mistři ČR !!!

V sobotu 3. března 2018 se v Kladně konalo Mistrovství ČR mladších žáků, žákyň, kadetů a kadetek v zápase  ve volném stylu. Do Kladna odjela skupina 12 vítkovických volnostylařů a na zdejších žíněnkách dominovali. Zatímco v kadetech odjeli kromě zraněného Jirky Duška všichni naši kadeti, v mladších žácích nám pro nemoc či školní povinnosti chybělo pět dětí.

Mezi 137 zápasníky ve volném stylu z 22 oddílů se naši borci neztratili a přivezli do Ostravy osm medailí !!!

V mladších žácích vybojoval titul Mistra ČR ve váze do 35 kg Max Bystroň. Navázal tak na desetiletou tradici, kdy v této věkové kategorii máme každým rokem minimálně jeden titul. Velkého úspěchu dosáhla mezi kadetkami ve váze do 49kg Nikol Gurbovičová, když ve finálovém souboji porazila soupeřku z Nového Jičína, se kterou už dvakrát v minulosti prohrála. Třetí titul přidal mezi kadety ve váze do 65 kg Šimon Kopřiva. Šimon ve všech pěti utkáních, které v Kladně absolvoval, porazil své soupeře technickou převahou. S ostatními trenéry jsme se shodli, že Šimon byl na turnaji nejtechničtějším zápasníkem, když předváděl všechny prvky zápasu ve volném stylu (rychlost, dynamika, síla a pestrost chvatů).

Druhá místa obsadili v mladších žácích ve váze do 43 kg Lukáš Brandl a v kadetech ve váze do 45 kg Karel Dorňák, ve váze do 71 kg Tomáš Foldyna a v kadetkách ve váze do 69 kg Vendy Piskořová. V kadetech přidal třetí místo ve váze do 80 kg Matěj Mlčoch. Na sedmém místě se umístil Jan Kordek. Osmé místa obsadili Lukáš Dušek a Josef Potůček a na devátém místě skončil Rosťa Vrška.

Teplice - Grygerek, Kopřiva, Piskoř a Vondál - Mistři ČR !!!

V sobotu 14. dubna 2018 se v Teplicích konalo mistrovství ČR žáků, žákyň, juniorů a juniorek v zápase ve volném stylu. Do Teplic odcestovala skupina čtrnácti vítkovických volnostylařů. Mezi 178 zápasníky z 28 oddílů ČR se neztratili a vybojovali sedm medailí, z toho čtyři zlaté.

Mistry ČR se stali: v žácích ve váze do 68 kg Petr Grygerek a mezi juniory se mistry stali ve váze do 65 kg David Kopřiva, ve váze do 85 kg Vojtěch Piskoř a ve váze do 92 kg Matouš Vondál.

Druhé místo mezi juniory obsadili ve váze do 70 kg Vojtěch Valenta a mezi juniorkami ve váze do 68 kg Vendula Piskořová. Na třetích místech se umístili žáci Ondřej Kudla ve váze do 44 kg a Samuel Bystroň ve váze do 62 kg. Čtvrté místo obsadil ve váze do 41 kg Jakub Adamíček. Pátá skončila mezi žákyněmi Nikol Gurbovičová ve váze do 50 kg a stejné umístění získal mezi juniory ve váze do 74 kg Matěj Mlčoch. Na osmých místech se umístili ve váze do 57 kg René Petura, ve váze do 62 kg Dominik Kaliský a ve váze do 85 kg Daniel Drnovský.

Velká škoda, že k vůli nemoci s námi neodcestovali ještě junioři Šimon Kopřiva, Jiří Dušek a Yvette Dohnalová. Všichni tři by v Teplicích pravděpodobně bojovali o tituly.

Zleva: Vojta Valenta, Petr Grygerek, Samuel Bystroň, Vojtěch Piskoř, Ondřej Kudla, Matouš Vondál, David Kopřiva.

Jihlava - Dorňák Mistr ČR !!!

V sobotu 24. února 2018 se v Jihlavě konalo Mistrovství ČR mladších žáků a kadetů v zápase řecko-římském. Protože jsme v oddíle zaměřeni na zápas volný styl odjela do Jihlavy jen část naších zápasníků. Ze sedmi našich borců se v konkurenci 125 zápasníků z 26 oddílů ČR dokázali probojovat tři naši borci na stupně vítězů.

V mladších žácích Max Bystroň ve váze do 35 kg, který obsadil druhé místo a v kadetech zvítězil ve váze do 46 kg Karel Dorňák a třetí místo přidal ve váze do 80 kg Matěj Mlčoch.

Na čtvrtých místech se umístili mezi ml. žáky ve váze do 43 kg Lukáš Brandl a v kadetech ve váze do 80 kg Tomáš Foldyna. Na pátém místě skočil v ml. žácích ve váze do 31 kg Samuel Červeňák a v kadetech se na šestém místě ve váze do 65 kg umístil Josef Potůček.

Trochu nás mrzí přerušená série v kategorii mladších žáků, kdy se nám devět let po sobě podařilo vybojovat na MČR minimálně jeden titul !!! Velice blízko měl k titulu Max Bystroň, který v kvalifikačních bojích dokázal porazit soupeře s kterýma měl zápornou bilanci a už jsme viděli Maxe jako Mistra. Ve finále se však soupeř na Maxe velice dobře připravil a nenechal si vnutit Maxův styl boje a Maxe porazil.