2018

Bánovce nad Bebravou - Gurbovič a Říha vítězně

Dne 9. června 2018 se konal ve slovenských Bánovcích nad Bebravou mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Do Bánovců se sjelo v různých věkových kategoriích 162 zápasníků z Rakouska, Polska, Maďarska, České republiky a domácího Slovenska. Turnaje se zúčastnilo i deset vítkovických zápasníků, kteří vybojovali dvě zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Zlato vybojovali Daniel Gurbovič a Robin Říha ve váze do 33 kg, resp. 30 kg.

Stříbrnou medaili získali Julie Kovářová ve váze do 30 kg, Karel Dorňák ve váze do 41 kg a Daniel Drnovský ve váze 85 kg. Bronz vybojoval Richard Tešnar ve váze do 30 kg. V celkovém hodnocení družstev jsme obsadili třetí místo.

 

Ruda Slaska, Polsko - Červeňák, Bystroň a Brandl vítězně

Dne 9. června 2018 se konal v polském městě Ruda Slaska mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu dětí, rok narození 2005 - 2006.

Do Polska odcestovala skupinka tří mladých vítkovických zápasníků. V konkurenci 63 dětí z 10 oddílů vynikli i naší tři borci. Každý  z nich zápasil tři utkání a vždy své soupeře prorazil. Ve váze do 31 kg zvítězil Samuel Červeňák, ve váze do 37 kg Max Bystroň a ve váze do 40 kg Lukáš Brandl.

Praha - Samuel Bystroň Mistr ČR !!!

Dne 26. května 2018 se v Praze konalo mistrovství ČR v zápase řecko-římském. Do Prahy se sjelo 109 zápasníků z 19 oddílů ČR, aby zde bojovali o mistrovské tituly ve věkové kategorii žáků a juniorů.
 
Do Prahy odjeli pouze dva naší zástupci, kteří zápasili mezi žáky. Byl to ve váze do 62 kg Samuel Bystroň, který ve svých čtyřech utkáních nenašel přemožitele a zvítězil. Ve váze do 68 kg to byl Petr Grygerek který mohl napodobit svého tréninkového kolegu Samuela, ale poté, co ve finále ve váze do 68 kg celou dobu vedl, ztratil v závěru koncentraci a soupeři se 2 sekundy před koncem podařilo udělat bodovanou akci, která rozhodla o Petrové těsné prohře. V oddíle se věnujeme volném stylu a protože ve stejném termínu se konal mezinárodní turnaj na Slovensku dali přednost naši junioři tomuto turnaji.
 
 
Zleva: Samuel Bystroň, Petr Grygerek.

Ostrava - MČR - vítkovičtí volnostylaři na domácím šampionátu dominovali !!!

V sobotu 2. června 2018 pořádali zápasnici TJ Sokol Vítkovice mistovství ČR v zápase ve volném stylu. Zápasilo se v tělocvičně sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových na Plzeňské ulici (za hotelovým domem Vista) ve věkové kategorii mužů a žen. Mezi padesáti účastníky z 20 oddílů ČR se neztratili ani borci z pořádajícího oddílu. Na šampionátu získali celkem tři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.
 
Již svůj desátý titul mezi muži získal ve váze do 97 kg Vratislav Chotaš. Vraťa nastoupil na žíněnku po delší odmlce zaviněné zraněním. Nicméně tato pauza na Vraťovi nebyla vůbec znát ve všech čtyřech utkáních zvítězil před časovým limitem. Velice pozitivní je nástup naše mladé generace. Ve váze do 65 kg zvítězil  18letý David Kopřiva a ve váze do 86 kg v nejočekávanějším souboji mistrovství teprve 17letý Vojtěch Piskoř, který ve finále porazil 6:0 na body nedávného reprezentanta ČR Bagdarsyana z Brna.
 
V dalším pěkném  finalovém souboji prohrál  19letý Matouš Vondál z Brožem z Hradce Králové a obsadil tak ve váze do 92 kg druhé místo. Další medaili do své sbírky přidal Aleš Kolařík který po dvou vítězstvích ve skupině  prohrál ve finále z brněnským Švédou a získal tak druhé místo ve váze do 125 kg. Třetí místo ještě vybojoval ve váze do 79 kg Jiří Kopecký. V soutěži družstev jsme zvítězili před zápasníky z Brna a Hradce Králové.
 
 
Zleva: Vraťa Chotaš, David Kopřiva, Vojta Piskoř.
 
 
    
Na první fotografii v červeném dresu Voojta Piskoř, na druhé fotografii Matouš Vondál.

Nový Jičín - Grygerek, Bystroň Samuel a Max, Morong Lukáš, Říha Robin a Malinová na prvních místech

Dne 12. května 2018 se uskutečnil v Novém Jičíně již 18. ročník mezinárodního turnaje "Rešlův memoriál" v zápase ve volném stylu. Do Nového Jičína se sjelo v různých věkových kategoriích 171 zápasníků z 19ti oddílů včetně 6ti slovenských.
 
Na turnaj odjelo i 22 vítkovických zápasníků, kteří vybojovali celkem šest zlatých, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.
 
První místa vybojovali Petr Grygerek, Samuel Bystroň, Max Bystroň, Lukáš Morong, Robin Říha a Nela Malinová.
 
Stříbro získali Ríša Tešnar, Karel Dorňák a Ondra Kudla. Bronzovou medaili vybojoval Radim Říha. V celkovém hodnocení družstev jsme obsadili druhé místo.
 
 
 

Dunajská Streda - Max Bystroň, Piskoř a Vondál na prvních místech !!!

Dne 26. května se ve slovenské Dunajské Stredě konal mezinárodní turnaj "Žitnoostrovský pohár" v zápase ve volném stylu. S juniorskou reprezentací ČR zde odjeli tři naši zápasníci David Kopřiva, Vojtěch Piskoř a Matouš Vondál. K těmto třem se připojili ještě Matěj Mlčoch, Bystroň Max a Brandl Lukáš.
 
V konkurenci zápasníků z Maďarska, Rakouska, Česka a Slovenska se všech šest probojovalo na stupně vítězů !!! Mezi žáky zvítězil ve váze do 40 kg Max Bystroň a mezi juniory ve váze do 85 kg Vojtěch Piskoř a ve váze do 92 kg to byl Matouš Vondál.
 
Na třetích místech se umístili mezi žáky ve váze do 40 kg Lukáš Brandl, mezi kadety ve váze do 80 kg Matěj Mlčoch a ve váze do 65 kg mezi juniory David Kopřiva.
 
Kopřiva, Piskoř a Vondál těmito výsledky potvrdili oprávněnost nominace ne ME juniorů, které se bude konat v červenci v Římě. Tady je třeba podotknout, že není běžné, aby Česko reprezentovali na jednom ME hned tři zástupci z jednoho oddílu !!!
 
 

Stará Ľubovňa, Slovensko - Červeňák a Grygerek vítězně !!!

V sobotu 5. května 2018 se ve Staré Ľubovni konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnila necelá stovka zápasníků ze slovenských oddílů, polského Terezina, ukrajinského Lvova a Českou republiku tady zastupovalo šest vítkovických volnostylařů.

Ve váze do 31 kg dokázal zvítězit Samuel Červeňák a ve váze do 68 kg Petr Grygerek.

Na třetích místech se umístili ve váze do 29 kg Julie Kovářová a ve váze do 33 kg Daniel Mrštík. Na šestém místě se umístil Jan Kordek ve váze do 40 kg a na sedmém místě ve váze do 35 kg se umístil Radim Říha.