2018

Ostrava - Říha Robin na druhém místě a Říha Radim na třetím místě

V sobotu 13. října 2018 se v Ostravě konal malý regionální turnaj mládeže v zápase řecko-římském Fojtíkův memoriál. V konkurenci 79 zápasníků z 11 oddílů se z naší trojice umístili na druhém místě ve váze do 35 kg Robin Říha a na třetím místě ve váze do 39 kg Radim Říha. Šesté místo obsadila ve váze do 35 kg Julie Kovářová. Protože se v našem oddíle věnujeme převážně volnému stylu, Fojtíkova memoriálu se z našeho oddílu zúčastnily pouze tři děti.

Praha - Vítkovičtí volnostylaři opět MISTRY ČR !!!

V sobotu 6. října 2018 se v Praze v sokolovně TJ Sokol Vyšehrad konalo třetí - předposlední kolo ligy mužů v zápase ve volném stylu. Vítkovičtí zde potvrdili svou letošní dominanci, kolo vyhráli a předčasně si zajistili titul Mistra ČR pro rok 2018. Poslední kolo se koná v Ostravě 27.10.2018, ale není už ani teoretická naděje, že by titul získal někdo jiný.
 
Předseda oddílu k třetímu kolu uvedl: Do Prahy jsme jeli s tím, že si budeme chtít předčasně zajistit titul. Nečekal jsem však, že to půjde tak snadno, vždyť naší borci dokázali zvítězit ve všech jednotlivých dílčích utkáních, a to je opravdu rarita. Všechny své soupeře: Prahu, Brno a Hradec Králové jsme porazil 9:1. Jediný bod soupeři získali vždy ve váze do 97 kg, a to jen z toho důvodu, že jsme v této váhové kategorii neměli žádného zápasníka. V Praze jsme nastupovali v této základní sestavě: Peter Pastor 57 kg, David Kopřiva 61 kg, Šimon Kopřiva 65 kg, Vojtěch Valenta 70 kg, David Tomiczek 74 kg, Jiří Kopecký 79 kg, Vojtěch Piskoř 86 kg, Matouš Vondál 92 kg a Vratislav Chotaš ve váze do 125 kg.
 
 
Tabulka před posledním kolem:
 
1. místo - TJ Sokol Vítkovice - 18 bodů
2. místo - Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov - 11 bodů
3. místo - TAK Hellas Brno - 6 bodů
4. místo - TJ Sokol Hradec Králové - 1 bod
 
 
Matouš Vondál ve vítězném utkání proti Ermulazevovi Turpalovi z Brna

Mistrovství světa, Trnava - Matouš Vondál 11. místo !!!

Ve dnech 17.09. - 23.09.2018 se ve slovenské Trnavě konalo Mistrovství světa juniorů v zápase. Českou republiku zde ve volném stylu reprezentovali tři zástupci našeho oddílu. David Kopřiva zápasil ve váze do 61 kg, Vojtěch Piskoř ve váze do 86 kg a Matouš Vondál ve váze do 92 kg. Kluci na mistrovství světa odcestovali se svým oddílovým a reprezentačním trenérem Milanem Hemzou ve středu. Jejich váhové kategorie byly na programu v sobotu 22.09.2018.
 
David se v prvním kole utkal s mongolským zápasníkem, Vojta s gruzínským zápasníkem. Oba dva svá utkání prohráli, a protože jejich přemožitelé nepostoupili až do finále, nedostali možnost oprav a skončili tak shodně ve svých váhových kategoriích na 24. místě. Matouš si v prvním kole nalosoval slovenského zápasníka, kterého po vyrovnaném boji porazil a postoupil tak do dalších kvalifikačních bojů. Ve druhém kole však prohrál s kanadským zápasníkem, a protože tento se do finále taky neprobojoval, pro Matouše tak mistrovství skončilo a umístil se na celkovém 11. místě.
 
Nutno dodat, že pro náš oddíl je obrovským úspěchem už to, že vůbec byli nominováni na MS tři naši zápasníci.
 
Matouš ve věkové kategorii juniorů bude moci ještě zápasit v roce 2019 a David s Vojtou ještě v letech 2019 a 2020. Snad - pokud budou nominovaní - se jim na mistrovství bude dařit lépe.
 
David Kopřiva
 
Vojta Piskoř
 
Matoš Vondál
 
 
 
Zleva: David Kopřiva, Matouš Vondál, trenér Milan Hemza, Vojta Piskoř.

Nitra - Daniel Gurbovič vybojoval zlato !!!

Dne 29. září 2018 se osmičlenná skupina vítkovických zápasníků zúčastnila mezinárodního turnaje v Nitře. Na kvalitně obsazený turnaj dorazilo 196 zápasníků ze Slovenska, Česka, Maďarska, Chorvatska a Slovinska.

Vítkovičtí zápasníci vybojovali celkem pět medailí. Nejvíce se dařilo Danielovi Gurbovičovi, který ovládl hmotnostní kategorii do 36 kg. Na druhém místě se umístila Julie Kovářová, třetí místa obsadili Robin Říha, Richard Tešnar a Nela Malinová. Na pátém místě se umístil Jiří Kudla, šestý skončil David Kaliský a na desátém místě skončil Max Bystroň.

 

Prievidza - třetí místa pro Adamíčka a Bystroně

V sobotu 8. září 2018 se ve slovenské Prievidzi konal mezinárodní turnaj mládeže v zápase ve volném stylu. Do Prievidze odcestovala pětičlenná skupina zápasníků z TJ Sokol Vítkovice. První turnaj po prázdninové pauze se našim zápasníkům moc nepovedl.
 
V konkurenci 128 zápasníků z 18 oddílů ze Slovenska, Česka, Srbska, Maďarska a Ukrajiny se na stupně vítězů probojovali pouze ve váze do 43 kg Jakub Adamíček a ve váze do 62 kg Samuel Bystroň, když oba dva skončili na konečném třetím místě. Na čtvrtém místě se umístil ve váze do 41 Max Bystroň, na pátém místě skončil ve váze do 70 kg Vojtěch Valenta a na šestém místě se umístil ve váze do 68 kg Dominik Kaliský.
 
 
Zleva: Kuba Adamíček, Sam Bystroň

Tichá - Gurbovič, Říha, Malina, Malinová na prvních místech !!!

V sobotu 22.09.2018 se v Tiché konal regionální turnaj v zápase ve volném stylu v kategorii dětí. Mezi stovkou zápasníků z regionu se snažila prosadit i skupina dvanácti vítkovických volnostylařů. Děti byly rozděleny do váhových kategorií tak, aby všechny měly dvě až tři utkání v průběhu turnaje.
 
Nejvíce se dařilo v kategorii přípravek A Danielovi Gurbovičovi ve váze do 34 kg, v kategorii přípravek B Robinovi Říhovi ve váze do 35 kg, v kategorii přípravek B ve váze do 26 kg Nela Malinová a v kategorii přípravek C ve váze 22 kg Lukáš Malina, kteří na turnaji nenašli přemožitele a své kategorie vyhráli.
 
Na druhých místech se umístili v mladších žácích ročník narození 2005 - 2006 ve váze do 39 kg Radim Říha a ve váze do 43 kg Lukáš Brandl, v kategorii přípravek A ročník narození 2007 - 2008 ve váze do 30 kg Jakub Morong a ve váze do 36 kg Daniel Mrštík, v kategorii přípravek C ročník narození 2011 - 2012 ve váze do 25 kg Lukáš Morong. Na třetím místě se umístil v kategorii přípravek B ve váze do 25 kg Jiří Kudla. Na čtvrtém místě se umístil v kategorii přípravek A ve váze do 31 kg David Kaliský.
 

Řím - ME juniorů v zápase ve volném stylu

V sobotu  4. srpna 2018 reprezentovali Českou republiku na Mistrovství Evropy juniorů v Římě tři zástupci našeho oddílu. David Kopřiva zápasil ve váze do 61 kg, Vojtěch Piskoř ve váze do 86 kg a Matouš Vondál ve váze do 92 kg. Všichni tři však svá úvodní utkání prohráli s běloruskými, resp. moldavským zápasníkem a do dalších bojů nepostoupili. Pravidla jsou nastavena tak, že pokud v soutěži prohrajete, dostanete se do oprav pouze tehdy, pokud se zápasník, který vás porazí, dostane až do finále. Vzhledem k tomu, že se žádný  zápasník, který naše kluky porazil, nedostal až do finále, soutěž tak pro naše kluky skončila. Nicméně mezi juniory budou všichni zápasit ještě příští rok a David s Vojtou ještě v roce 2020. Snad v následujících letech budou jejich umístění na ME, resp. MS lepší, než v letošním roce.
 
David Kopřiva
 
Vojta Piskoř
 
Matouš Vondál
 
 
Zleva: Vojta Piskoř, David Kopřiva, Matouš Vondál, trenér Milan Hemza.