2018

Jihlava - Dorňák Mistr ČR !!!

V sobotu 24. února 2018 se v Jihlavě konalo Mistrovství ČR mladších žáků a kadetů v zápase řecko-římském. Protože jsme v oddíle zaměřeni na zápas volný styl odjela do Jihlavy jen část naších zápasníků. Ze sedmi našich borců se v konkurenci 125 zápasníků z 26 oddílů ČR dokázali probojovat tři naši borci na stupně vítězů.

V mladších žácích Max Bystroň ve váze do 35 kg, který obsadil druhé místo a v kadetech zvítězil ve váze do 46 kg Karel Dorňák a třetí místo přidal ve váze do 80 kg Matěj Mlčoch.

Na čtvrtých místech se umístili mezi ml. žáky ve váze do 43 kg Lukáš Brandl a v kadetech ve váze do 80 kg Tomáš Foldyna. Na pátém místě skočil v ml. žácích ve váze do 31 kg Samuel Červeňák a v kadetech se na šestém místě ve váze do 65 kg umístil Josef Potůček.

Trochu nás mrzí přerušená série v kategorii mladších žáků, kdy se nám devět let po sobě podařilo vybojovat na MČR minimálně jeden titul !!! Velice blízko měl k titulu Max Bystroň, který v kvalifikačních bojích dokázal porazit soupeře s kterýma měl zápornou bilanci a už jsme viděli Maxe jako Mistra. Ve finále se však soupeř na Maxe velice dobře připravil a nenechal si vnutit Maxův styl boje a Maxe porazil.

Bielawa, Polsko - tři zlaté a čtyři bronzové medaile !!!

V sobotu 17. února 2018 se 9 vítkovických volnostylařů zúčastnilo mezinárodního turnaje v polské Bielawě. Turnaje se zúčastnilo 250 zápasníků z 28 klubů Polska a Česka. Zápasilo se na čtyřech žíněnkách a vítkovičtí zápasníci zde vybojovali celkem sedm medailí.

Ve svých váhových kategoriích dokázali zvítězit mezi přípravkami Richard Tešnar a Daniel Gurbovič ve váze do 28 kg, resp. 35 kg a v žácích to byl ve váze do 75 kg Samuel Bystroň.

Na třetích místech se umístili mezi přípravkou ve váze do 35 kg Max Bystroň a v žácích ve váze do 48 kg Ondra Kudla a ve váze do 75 kg Petr  Grygerek. Mezi juniorkami skončila na třetím místě ve váze do 68 kg Vendy Piskořová. V přípravce se na čtvrtém místě umístil ve váze do 35 kg Robin Říha a na šestém místě ve váze do 39 kg Radim Říha.

Wolfurt - Vondál na třetím místě !!!

V sobotu 3. února 2018 se česká reprezentace zúčastnila Mezinárodního turnaje v rakouském Wolfurtu. S oddílovým a zároveň reprezentačním trenérem Milanem Hemzou odcestovali do Rakouska i dva vítkovičtí junioři. David Kopřiva a Matouš Vondál, kteří zápasili ve váze do 58 kg, resp. 86 kg. Více se dařilo Matoušovi, který porazil reprezentanty Rakouska a Francie a prohrál s izraelským a maďarským zápasníkem. Matouš tak obsadil krásné třetí místo. Davidovi se už tolik nedařilo postupně prohrál ve dvou utkáních s maďarskými zápasníky a ve třetím utkání prohrál se švýcarským zápasníkem.

Ostrava - ovládli jsme přebor České obce sokolské !!!

V sobotu 11. února 2018 se v Ostravě konal přebor ČOS v zápase řecko-římském zaměřen na přípravku a žáky. Na přeboru startovalo 83 zápasníků z dvanácti oddílů. Mezi nimi nechybělo ani 15 malých vonostylařů z TJ Sokol Vítkovice.

Mezi dětmi narozenými v letech 2007 a 2008 dokázal zvítězit ve váze do 25 kg Jiří Kudla a ve váze do 31 kg Daniel Gurbovič.

Druhé místo získal ve váze do 25 kg Lukáš Morong a na třetím místě se umístil ve váze do 28 kg Robin Říha. Na čtvrtém místě se umístil Jakub Morong.

V mladších žácích zvítězil ve váze do 35 kg Max Bystroň.

Na čtvrtých místech se umístili Radim Říha a Lukáš Brandl ve váze do 35 kg, resp. 39 kg. Jakub Adamíček obsadil šesté místo ve váze do 39 kg.

Mezi žáky vyhráli své hmotnostní kategorie Samuel Bystroň a Petr Grygerek ve váze do 63 kg, resp. 69 kg.

Na druhém místě se ve váze do 58 kg umístil Dominik Kaliský. Třetí místa získali Ondřej Kudla a René Petura ve váze do 46 kg, resp. 54 kg. Adam Gitter obsadil ve váze do 69 kg šesté místo.

Brno - rázně jsme vykročili za obhajobou titulu Mistra ČR !!!

V sobotu 27. ledna 2018 se v Brně konalo úvodní kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Na brněnské žíněnce jsme nezaváhali. Všechny své soupeře jsme porazili a naznačili tak, kdo je na letošní ročník nejlépe připraven a kdo je největším favoritem na zisk titulu Mistra ČR.

Postupně jsme porazili zápasníky z Prahy 8 : 2 (body vítkovických: Rakhmet, Kopřiva D., Kopřiva Š., Valenta, Deák, Vondál, Sztwiertnia a Piskoř R.).

V dalším kole jsme se utkali s brněnskými zápasníky, které jsme porazili 6 : 4 (body vítkovických: Kopřiva D., Kopřiva Š., Čanadiri, Segeč, Deák a Sztwiertnia).

V posledním kole na nás čekali zápasníci z Hradce Králové. Tyto jsme porazili 8 : 2 (body vítkovických: Rakhmet, Kopřiva D., Kopřiva Š., Valenta,  Gurbovič, Kopecký, Vondál a Sztwiertnia).

Do letošního ročníku nastoupily pouze čtyři družstva. Zápasnici z Teplic se z ligové soutěže odhlásili. Obhajovat je vždy složité. Soupeři se každým rokem lépe připraví. Nicméně i v letošním roce chceme titul opět obhájit. Z prvního kola máme velkou radost. Hlavně z toho, že se nám podařilo družstvo doplnit o naše mladé zápasníky narozené v letech 2000 a 2001. Zápasí se v deseti hmotnostních kategoriích. V jednotlivých kolech zápasilo vždy devět našich vlastních odchovanců. Základ družstva tedy budou tvořit naši mladí odchovanci Rakhmet, Kopřiva Šimon, Kopřiva David, Valenta, Segeč, Vondál a Piskoř Vojtěch, ke kterým se přidají již ostřílení borci Chotaš, Krejčí, Jasinský, Kolařík, Sztwiertnia a Piskoř Roman. Na hostování budeme mít Kopeckého a z Košic Deáka. S těmito zápasníky musíme opravdu myslet jen na titul !!!