2017

Turnaje v Praze

V sobotu 30. září 2017 se v Praze konalo čtvrté předposlední kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Vítkovičtí volnostylaři odjížděli do Prahy potvrdit roli hlavního favorita na vítěze letošního ročníků I. ligy.

V Praze  se postupně utkali s Brnem - utkání skončilo  6 : 2 (body vítkovických: Pastor, Kopřiva, Tomiczek, Segeč, Vondál, Sciranka).

V dalším utkání nastoupili proti Hradci Králové, který porazili 8 : 1 (body vítkovických:  Kopřiva, Tomiczek, Štofík,  Segeč, Vondál, Deák, Sciranka, Krejčí).

Dalším soupeřem byli zápasnici z Teplic s kterými remizovali 5 : 5 (body vítkovických: Pastor, Kopřiva, Tomiczek, Vondál, Sciranka).

V posledním utkání porazili domácí zápasníky z Prahy - 7 : 3 (body vítkovických: Pastor, Kopřiva, Tomiczek, Segeč, Deák, Sciranka, Piskoř).

Čtvrté kolo mohlo hodně napovědět o budoucím mistru ČR. Z tohoto důvodu jsme očékavali, že v Praze budou jednotlivá družstva v nejsilnějších možných sestavách a odjížděli jsme tak mírně nervózní, jak se nám bude dařit. Nakonec jsme předvedli bojovné výkony, čtvrté kolo vyhráli a před posledním kolem navýšili v celkovém hodnocení svůj náskok. V Praze jsme ztratili pouze jeden bod za remízu s teplickými zápasníky, a protože ti překvapivě prohráli s domácími zápasníky, máme tak náskok před největším konkurentem již šest bodů.

Pořadí po čtvrtém kole

1. místo  TJ Sokol Vítkovice 26 bodů
2. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KS Smíchov  21 bodů
3. místo ZO Teplice 20 bodů
4. místo TAK Hellas Brno 12 bodů
5. místo TJ Sokol Hradec Králové  1 bod

 

 

Praha - Memoriál Budáka a Niče
Zároveň s mužskou ligou se konal v Praze malý turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo i jedenáct malých vítkovických zápasníků, kteří v průběhu turnaje sledovali, jak se zápasí v první lize. Ve svých věkových kategoriích dokázali zvítězit ve váze do 31 kg Robin Říha, ve váze do 35 kg Max Bystroň, ve váze do 39 kg Lukáš Brandl, ve váze do 43 kg Ondřej Kudla a ve váze do 63 kg Samuel Bystroň.

Druhá místa osadili Richard Tešnar ve váze do 31 kg a Jakub Adamíček ve váze do 43 kg. Na třetích místech se umístili Samuel Červeňák ve váze do 31 kg, Radim Říha ve váze do 35 kg a Adam Gitter ve váze do 63 kg. Čtvrté místo patřilo Dominikovi Červeňákovi ve váze do 35 kg.