2017

Wolfurt, Rakousko - Yvette Dohnalová na třetím místě !!!

V sobotu 04.02.2017 se v rakouském Wolfurtu konal mezinárodní turnaj juniorů a juniorek v zápase ve volném stylu pod záštitou mezinárodní zápasnické organizace FILA. Turnaje se zúčastnilo 146 závodníků z dvanácti zemí.

Z šesti reprezentantů České republiky byli hned tři zástupci z našeho oddílu. Nejvíce se dařilo Yvette Dohnalové, která ve váze do 55 kg obsadila krásné třetí místo, když porazila rakouskou a britskou zápasnici a prohrála pouze s německou závodnicí. Yvette už byla na tomto turnaji potřetí a pokaždé se jí podařilo probojovat na stupně vítězů.

Premiéru zde měli David Kopřiva a Vojtěch Piskoř. Zatímco děvčata byla rozdělena do dvou věkových kategorií: kadetek a juniorek, kluci byli spojeni do jedné kategorie, a to juniorů. David zápasil ve váze do 58 kg. V prvním kole porazil technickou převahou svého kolegu z reprezentace Klůse, avšak ve druhém kole prohrál s německým zápasníkem, který nepostoupil do finálových bojů a pro Davida tak soutěž skončila, když obsadil konečné 7. místo. Vojta zápasil ve váze do 84 kg a v prvním kole nastoupil proti reprezentantovi Francie. Po vyrovnaném 1. kole francouzský zápasník zabral chvat, ze kterého se Vojta nedokázal vyprostit. Vzhledem k tomu, že Francouz v dalším kole prohrál s izraelským zápasníkem, pro Vojtu tak soutěž skončila. Vojta i David jsou věkem ještě kadeti a na tomto turnaji mohou startovat ještě další tři roky.

Na fotografii zleva: Valerie Pragačová, reprezentační trenér kadetek Pavel Kučera, Yvette Dohnalová.

(fotografii zhotovil: TAK Hellas Brno)