2016

Turnaj v Bratislavě

V sobotu 30.01.2016 se v Bratislavě konal mezinárodní turnaj o pohár ředitele Sportovního gymnázia v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 195 zápasníků z 24 oddílů Slovenska, ČR, Polska, Maďarska a Rakouska. Zápasilo se ve věkové kategorii žáků a kadetů.

Turnaje se zúčastnilo i 11 vítkovických volnostylařů. Ve věkové kategorii kadetů zápasili vítkovičtí volnostylaři David Kopřiva a Vojtěch Piskoř pod hlavičkou reprezentace České republiky. Oba dva se ve svých váhových kategoriích probojovali až do finále. Zvítězit však dokázal pouze David Kopřiva, který ovládl váhovou kategorii do 54 kg. Vojtěch Piskoř obsadil 2. místo ve váze do 76 kg, když prohrál finálový souboj se slovenským reprezentantem. V letošním roce to byl Davidův a Vojtův první start za Českou republiku a hned se vydařil. Pokud budou oba dva předvádět stejné výkony jako v Bratislavě, neměla by je minout nominace na letošním Mistrovství Evropy, resp. Mistrovství světa.

Ostatní vítkovičtí volnostylaři zápasili ve věkové kategorii žáků. Své starší kolegy napodobili Samuel Bystroň a Honza Mužný, kteří obsadili shodně třetí místa. Samuel ve váze do 48 kg a Honza ve váze do 59 kg.

Čtvrtá místa obsadili ve váze do 48 kg Petr Grygerek a ve váze do 29 kg Max Bystroň. Na pátém místě se umístil ve váze do 29 kg Daniel Gurbovič. Sedmé místo obsadil ve váze do 40 kg Ondřej Kudla, na 9. místě skončil ve váze do 36 kg Jan Boháček, desátá místa obsadili ve váze do 48 kg Adam Gitter a ve váze do 52 kg Ondřej Sláma.