2016

Praha - vítkovičtí volnostylaři mají 6 titulů v řadě

V sobotu 26.11.2016 se v Praze konalo poslední 5. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Vítkovickým volnostylařům se v Praze podařilo obhájit titul Mistra České republiky z roku 2015. Je to již šestý titul v řadě a jedenáctý celkem v novodobé historii samostatné České republiky.

V posledním kole bylo jasné, že titul získáme buďto my, anebo zápasníci z Teplic. Lepší výchozí pozici jsme měli my, když nám stačila pouze remíza proti zápasníkům z Teplic za předpokladu, že zbývající utkání vyhrajeme. Paradoxně jsme na Teplice narazili hned v úvodu 5. kola a zvítězili jsme jednoznačně 9 : 1. Že vyhrajeme takovým rozdílem, nás vůbec nenapadlo.V letošním roce se zápasilo podle nového systému, kdy za vítězství jednotlivých zápasníků se započítával bod do tabulky. Tato úprava pravidel měla za následek větší vyrovnanost celé soutěže.

V průběhu celé sezóny za náš oddíl startovali tito zápasníci: Peter Pastor, Matej Deák, Ivan Molnár, David Tomiczek, Slavomír Štofík, Miroslav Marcinek, Jan Jasinský, Tomáš Segeč, Martin Sciranka, Ľubomír Tiefenbach, Pavel Sztwiertnia, Marek Barva, Aleš Kolařík, Jiří Kopecký, Vratislav Chotaš, Roman Piskoř, Gabriel Tysz, Petr Krejčí, Jakub Sýkora a Radim Vokůrka. V roce 2017 se budeme snažit titul znovu obhájit, a to i přesto, že došlo k úpravě pravidel, kdy za jedno družstvo můžou startovat pouze tři zahraniční zápasníci.

Výsledky v 5. kole
TJ Sokol Vítkovice : SO Zápas Teplice 9 : 1
body Vítkovic: Pastor, Molnár, Štofík, Marcinek, Deák, Sciranka, Chotaš, Tiefenbach, Tysz.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Hradec Králové a KZ Bohemians Praha 7 : 3
body Vítkovic: Pastor, Molnár, Marcinek, Sciranka, Chotaš, Tiefenbach, Tysz.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 8 : 2
body Vítkovic: Pastor, Štofík, Segeč, Deák, Sciranka, Chotaš, Tiefenbach, Tysz.


Tabulka po 5. kole

1. místo TJ Sokol Vítkovice 34 bodů
2. místo SO Zápas Teplice 30 bodů
3. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 17 bodů
4. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a KZ Bohemians Praha 11 bodů
5. místo TAK Hellas Brno   8 bodů

 

Praha - 41. ročník memoriálu Urbana a 35. ročník memoriálu Veselého
Součástí 5. kola I. ligy mužů v zápase ve volném stylu byl i turnaj pro mladší žáky a žáky. Turnaje se zúčastnili pouze mladí zápasníci z Ostravy, Prahy, Hradce Králové a Stříbra. Děti byly rozděleny do věkových kategorií tak, aby měl každý dvě utkání.

První místa obsadili v mladších žácích ve váze do 47 kg René Petura, ve váze do 52 kg Samuel Bystroň, ve váze do 57 kg Petr Grygerek, ve váze do 63 kg Ondřej Sláma. V kategorii žáků ve váze do 35 kg Karel Dorňák, ve váze do 50 kg Jiří Dušek a ve váze do 69 kg Matěj Mlčoch. Na druhých místech se umístili v kategorii mladších žáků ve váze do 43 kg Ondřej Kudla, ve váze do 52 kg Domink Kaliský, ve váze do 80 kg Daniel Drnovský. V kategorii žáků byl na 2. místě ve váze do 50 kg Lukáš Dušek.