2015

Turnaj v Berlíně, Německo

Ve dnech 7. - 8. listopadu 2015 se v Berlíně konal velký mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu zaměřený na ženské složky. Českou republiku zde reprezentovala mj. i vítkovická Yvette Dohnalová, která zápasila ve váze do 56 kg. V této hmotnostní kategorii zápasilo 20 zápasnic z celé Evropy. Yvette turnaj absolvovala s drobným zraněním kotníku a i přes tento hendikep podala pěkný výkon a umístila se na konečném 6. místě. Porazila zápasnici z Lotyška, Norska a Rakouska a prohrála se zápasnicí ze Švýcarska, Polska a Maďarska.

Turnaj v Novém Jičíně

V sobotu 31. října 2015 se v Novém Jičíně konala regionální krajská soutěž v zápase ve volném stylu ve věkové kategorii přípravek ročník narození 2004 - 2009. V Novém Jičíně zápasilo 60 dětí z 8 oddílů Moravskoslezského kraje. Děti byly rozděleny do hmotnostních kategorií tak, aby měly během tohoto turnaje maximálně tři utkání.

Ze 14 vítkovických volnostylařů, kteří se turnaje zúčastnili, zvítězili ve váze do 25 kg Dan Gurbovič, ve váze do 27 kg Max Bystroň, ve váze do 32 kg Jakub Adamíček, ve váze do 34 kg Honza Boháček, ve váze do 40 kg Dominik Kaliský, ve váze do 43 kg Samuel Bystroň, ve váze do 46 kg Petr Grygerek, ve váze do 50 kg Adam Gitter, ve váze do 67 kg Daniel Drnovský.

Druhé místo obsadil ve váze do 39 kg Oldřich Žáček a na třetích místech se umístili ve váze do 20 kg Richard Tešnar, ve váze do 22 kg Ananyan Ruben, ve váze do 24 kg Jakub Čech, ve váze do 28 kg Lukáš Brandl.

Vítkovická výprava.

Více fotografií zde.

Třinec - David Kopřiva vítězně

V sobotu 17.10.2015 se v Třinci konala Velká cena Třince v zápase řecko-římském v mládežnických kategoriích. V žácích ve váze do 58 kg nastoupil jediný vítkovický zápasník na turnaji David Kopřiva. David postupně porazil čtyři soupeře a svou váhovou kategorii vyhrál, a to i přesto, že se převážně specializujeme na zápas ve volném stylu.

Hradec Králové - Barva a Chotaš Mistři ČR

V sobotu 31. října 2015 se v Hradci Králové konalo Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu mužů a žen. Dařilo se vítkovickým volnostylařům, když dokázali zvítězit ve dvou hmotnostních kategoriích. Ve váze do 70 kg to byl Marek Barva, který zvítězil ve všech čtyřech utkáních a obhájil tak titul Mistra ČR. Ve váze do 97 kg zvítězil Vratislav Chotaš, který dokázal zvítězit ve svých čtyřech utkáních před časovým limitem technickou převahou či na lopatky. Vraťa obhájil titul z předešlého roku, což je v pořadí již osmý titul Mistra ČR v mužské kategorii !!! Dalším vítkovickým volnostylařem, který postoupil do finále byl Tomáš Zezulák ve váze do 86 kg. Tomáš ve finále poprvé prohrál se svým soupeřem Szebistou z Třebíče a obsadil tak 2. místo. Čtvrtým vítkovickým volnostylařem byl ve váze do 120 kg Radim Vokůrka, který neobhájil 2. místo z loňského roku a na tomto turnaji prohrál ve svých dvou utkáních a obsadil tak konečné osmé místo.

Zleva: trenér Milan Hemza, Vratislav Chotaš, Tomáš Zezulák, Marek Barva.

 

    

Na první fotografii v červeném dresu Marek Barva, na druhé fotografii v modrém dresu Vraťa Chotaš.

 

    

Na obou fotografiích v červeném dresu Tomáš Zezulák.

Více fotografií zde.

Prostějov - Samuel Bystroň vítězně

V sobotu 17.10.2015 se v Prostějově konal turnaj Memoriál Gustava Frištenského v zápase řecko-římském v kategorii přípravek. Turnaje se zúčastnilo 174 zápasníků z 12 oddílů České a Slovenské republiky.

Z šesti vítkovických zápasníků dokázal ve své váze do 43 kg zvítězit Samuel Bystroň.

Druhá místa obsadili ve váze do 27 kg Max Bystroň a ve váze do 46 kg Petr Grygerek, čtvrtá místa obsadili ve váze do 24 kg Richard Tešnar a ve váze do 37 kg Ondřej Kudla. Na sedmém místě se umístil ve váze do 34 kg Jakub Adamíček.

Součástí turnaje byl i přebor České obce sokolské. Přeborníky ČOS se stali Ríša Tešnar, Max Bystroň, Samuel Bystroň, na druhých místech se umístili Jakub Adamíček, Ondra Kudla a Petr Grygerek.

Zleva: Ríša Tešnar, Kuba Adamíček, Samík Bystroň, Maxík Bystroň, Ondra Kudla, Petr Grygerek.

Další fotografie zde.

Praha - vítkovičtí volnostylaři obhájili titul Mistra ČR

V sobotu 24.10.2015 se v Praze na Vyšehradě konalo 4. předposlední kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Vítkovičtí volnostylaři odjížděli do Prahy s tím, že chtěli potvrdit roli favorita a zajistit si tak již předčasně titul Mistra ČR pro rok 2015. Ve 4. kole existovala pouze teoretická možnost, že by titul získal někdo jiný. Zápasníci Vítkovic nenechali nikoho na pochybách a 4. kolo vyhráli. Postupně porazili družstva Společenství Vyšehradu a Smíchov, Společenství Hradce Králové a Bohemians, SO Zápas Teplice a TAK Hellas Brno. Je to již vítkovický 5. titul v řadě.

Ve 4. kole se nejvíce dařilo Pastorovi ve váze do 57 kg, Berdisovi ve váze do 61 kg, Deákovi ve váze do 74 kg, Scirankovi ve váze do 86 kg a Chotašovi ve váze do 97 kg, kteří zvítězili ve všech svých čtyřech utkáních. O jedno vítězné utkání méně měl ve váze do 70 kg Barva, který prohrál pouze v jednom případě po vyrovnaném boji s Jedličkou.

 

Výsledky ve čtvrtém kole

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 36 : 13
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Barva, Deák, Sciranka, Kopecký, Chotaš 5 bodů; Jasinský 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians Praha 37 : 8
body Vítkovic: Barva, Deák, Hanák, Krejčí 5 bodů; Pastor, Berdis, Sciranka, Chotaš 4 body; Kopecký 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : ZO Teplice 31 : 15
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Deák 5 bodů; Hanák, Sciranka, Chotaš 4 body; Barva 3 body; Krejčí 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 28 : 14
body Vítkovic: Deák, Chotaš, Krejčí 5 bodů; Pastor, Berdis 4 body; Sciranka 3 body; Barva, Hanák 1 bod.

 

Pořadí čtvrtého kola

1. místo TJ Sokol Vítkovice 8 bodů
2. místo ZO Teplice 6 bodů
3. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 4 body
4. místo TAK Hellas Brno 2 body
5. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians 0 bodů

 

Pořadí po čtvrtém kole

1. místo TJ Sokol Vítkovice 32 bodů
2. místo ZO Teplice 16 bodů
3. místo TAK Hellas Brno 12 bodů
4. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 10 bodů
5. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians Praha 10 bodů

 

 

Praha
Současně s konáním I. ligy mužů se v Praze v sobotu 24.10.2015 konal malý turnaj žáků a kadetů v zápase ve volném stylu Memoriál Nyče a Budáka. Z vítkovických volnostylařů zvítězili ve váze do 42 kg Lukáš Dušek, ve váze do 54 kg Matěj Mlčoch, ve váze do 58 kg David Kopřiva, do 63 kg Denis Lechovič. Na druhém místě se umístil ve váze do 69 kg Daniel Kaliský.

Velká cena Brna

V sobotu dne 10.10.2015 se v Brně konala Velká cena Brna v zápase ve volném stylu žáků, kadetů a mužů. V Brně zápasilo 121 zápasníků z Česka, Slovenska, Německa, Polska a Maďarska. V silné konkurenci se dokázali prosadit i vítkovičtí zápasníci.

První místo obsadil v kategorii žáků ve váze do 54 kg David Kopřiva a ve váze do 69 kg Vojtěch Piskoř. V kategorii mužů získal první místo ve váze do 84 kg Tomáš Zezulák.

Na druhých místech se v kategorii žáků ve váze do 58 kg umístil Matěj Smilowski a v kategorii kadetů se ve váze do 69 kg umístil Tomáš Segeč. Všichni tito zápasníci předvedli vynikají výkony.

Na čtvrtém místě se ve váze do 54 kg umístil Honza Mužný a na pátém místě ve váze do 58 kg Vojtěch Valenta.

Dílčích úspěchů dosáhli Vojtěch Piskoř a Tomáš Zezulák, když byli vyhlášeni jako nejtechničtější zápasníci celého turnaje v kategorii mládeže a mužů.