2015

Turnaj v Plzni

V sobotu 28.02.2015 se v Plzni konal mezinárodní turnaj dětí a mládeže v zápase ve volném stylu "Velká cena Plzně". Turnaje se zúčastnilo 200 zápasníků z 28 oddílů ČR, Slovenska a Srbska. Turnaj v Plzni patří tradičně k nejlépe obsazovaným turnajům ČR.

V silné konkurenci se dokázali prosadit i naši zápasníci. Z 15 vítkovických volnostylařů dokázalo ve svých věkových a váhových kategoriích zvítězit šest zápasníků. Ve věkové kategorii přípravek to byli ve váze do 26 kg Max Bystroň a ve váze do 35 kg Petr Grygerek. Ve věkové kategorii mladších žáků zvítězil ve váze do 35 kg Jiří Dušek. V žácích zvítězili ve váhové kategorii do 54 kg David Kopřiva, ve váze do 63 kg Šimon Kopřiva a ve váze do 69 kg Vojtěch Piskoř. Většina vítězů musela vyhrát v pěti utkáních, což už je během jednoho dne fyzicky docela náročné. Druhá místa obsadili ve svých kategoriích ve váze do 37 kg Dominik Kaliský a ve váze do 40 kg Samuel Bystroň. Na třetím místě se umístil ve váze do 48 kg Ondra Sláma.

V celkovém hodnocení družstev naši kluci obsadili třetí místo za zápasníky z Bratislavy a domácími plzeňskými borci.

Do Plzně jsme jsme odjížděli již v pátek v dopoledních hodinách, a proto jsme se ráno sešli v tělocvičně a dali si ještě trénink. Z něj fotografie zde.

Více fotografií ze samotného turnaje zde.

 

V červeném dresu David Kopřiva.

 

 

V modrém dresu Vojta Valenta.

 

Turnaj v Olomouci

V sobotu 28.02.2015 se v Olomouci uskutečníl 26. ročník memoriálu Jiřího Musila dětí v zápase řecko-římském. Na tento turnaj odcestovala skupina tří vítkovických volnostylařů. Ve věkové kategorii přípravek, ročník narození 2008 - 2009 skončil na 3. místě ve váze do 22 kg Richard Tešnar, ve věkové kategorii přípravek, ročník narození 2006 - 2007 obsadili druhá místa ve váze do 23 kg Daniel Gurbovič a ve váze do 39 kg Matěj Macura. Turnaje se zúčastnilo 105 zápasníků z 15 oddílů ČR a Slovenska.

Na 1. fotografii na 2. místě Daniel Gurbovič, na 2. fotografii na 2. místě Matěj Macura.

Na 3. fotografii Ríša Tešnar, Matěj Macura a Daniel Gurbovič, trenéři Miroslav Greguš a Jaroslav Václavík.

Rzeszów - David Kopřiva vítězem mezinárodního turnaje !!!

V sobotu 24.01.2015 se v polském Rzeszówě konalo otevřené mezinárodní mistrovství podkarpatského vojvodství. Vzhledem k tomu, že se město Rzeszów nachází blízko ukrajinských hranic, polovina účastníků turnaje byla právě z Ukrajiny. To už samo o sobě zaručovalo silnou konkurenci. My jsme do Rzeszówa odcestovali se skupinou našich deseti zápasníků, o kterých jsme si mysleli, že mají šanci se na takovém turnaji prosadit. V Rzeszówě zápasilo 111 dětí z 15 oddílů. Zápasníci byli rozděleni do 12 váhových kategorií.

Z našich se nejvíce dařilo v kategorii žáků ve váze do 55 kg Davidovi Kopřivovi, který zvítězil. V Davidově váze zápasilo 13 zápasníků (David, 6 ukrajinských a 6 polských zápasníků). Cestou do finále porazil domácího zápasníka, poté zápasníka z ukrajinského Lvova a v boji o finále ukrajinského zápasníka z Chmielnicka. Ve finále potom porazil polského zápasníka na lopatky. Je to Davidův asi největší úspěch v jeho dosavadní sportovní kariéře.

Na medailové pozice se dokázali probojovat ještě ve váze do 25 kg Daniel Gurbovič, který prohrál ve finále s domácím zápasníkem, třetí místo v této váze obsadil oddílový kolega Max Bystroň. Na třetím místě ve váhové kategorii do 63 kg se umístil Šimon Kopřiva, který prohrál pouze v souboji o finále s ukrajinským zápasníkem z Chmielnicka. Pátá místa obsadili ve váze do 32 kg Jan Boháček, ve váze do 35 kg Jiří Dušek, ve váze 47 kg Matěj Mlčoch. Na osmém místě skončil ve váze do 47 kg Petr Grygerek, devátý byl ve váze do 38 kg Samuel Bystroň a ve stejné váze desátý Dominik Kaliský.

Kluci na tomto turnaji sbírali především zkušenosti, pozitivní je, že bojovali a každý vyhrál minimálně jedno ze svých utkání. V celkovém hodnocení družstev jsme obsadili 5. místo.

 

Na stupni vítězů na 1. místě David Kopřiva.

Více fotografií zde.

1. kolo I. ligy seniorů, Brno

V sobotu 14.02.2015 se v Brně konalo 1. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu.

V letošním roce bude liga pravděpodobně vyrovnanější než v roce 2014. Došlo ke sloučení dvou tradičních účastníků první ligy, a to družstva TJ Sokol Hradec Králové s Bohemians Praha. Dále se do soutěže přihlásilo družstvo společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov. Vzhledem k tomu, že se nám i v letošním roce podařilo domluvit spolupráci se Statutárním městem Ostrava, které podporuje finančně  prvoligové družstvo zápasníků, myslíme pouze na obhajobu titulu. Základ družstva budou tvořit vlastní odchovanci. Spoléhat se budeme hlavně na reprezentanty ČR Marka  Barvu, Tomáše Zezuláka a Vratislava Chotaše. S vlastními odchvanci bychom však ligu pravděpodobně nevyhráli. Podařilo se nám, a to hlavně díky finanční podpoře Statutárního města Ostrava, udržet na hostování zápasníky z Košic, se kterými máme dlouhodobě dobré zkušenosti. Dále za nás bude v letošním roce ve váze do 70 kg  zápasit zápasník z polského Krašniku Sebastian Pawlak.

V prvním kole se potvrdilo, že liga bude vyrovnaná a kdo bude chtít získat titul Mistra ČR, bude muset přijet na každé kolo v té nejsilnější možné sestavě. Nám se podařilo první kolo vyhrát a potvrdit tak roli velkého favorita na zisk titulu.

Výsledky v prvním kole
TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 35 : 14
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Pawlak, Jasinský, Smieško, Chotaš 5 bodů; Deák 4 body; Barva 1 bod.TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol

Hradec Králové a Bohemians Praha  31 : 16
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Pawlak, Deák 5 bodů; Barva, Smieško 4 body; Chotaš 3 body.

TJ Sokol Vítkovice : ZO Teplice 30 : 19
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Pawlak, Barva, Chotaš 5 bodů; Deák 4 body; Smieško 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 26 : 19
body Vítkovic: Pastor, Juchelka 5 bodů; Berdis, Pawlak, Chotaš 4 body; Deák 3 body; Smieško 1 bod.

Pořadí prvního kola

1. místo TJ Sokol Vítkovice 8 bodů
2. místo TAK Hellas Brno 6 bodů
3. místo ZO Teplice 2 body
4. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians Praha 2 body
5. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 2 body

Kompletní výsledky zde.

Turnaj v Brně


V sobotu 17.01.2015 se v Brně konalo otevřené mistrovství Jihomoravské oblasti jednotlivců přípravek a žáků v zápase ve volném stylu. Do Brna jsme odjeli s 18člennou výpravou, abychom si vyzkoušeli na našem prvním turnaji letošního roku, jak na tom naše děti po vánočních prázdninách jsou s výkonností. V Brně zápasilo 132 zápasníků z 13 oddílů. Děti byly rozděleny do jednotlivých hmotnostních a věkových kategorií a zápasily v průměru dvě až čtyři utkání.

Z 18 našich kluků se hned jedné třetině podařilo zvítězit. V kategorii přípravek, roč. nar. 2006 - 2007 to byl ve váze do 25 kg Max Bystroň a ve váze do 33 kg Jan Boháček. V kategorii přípravek, roč. nar. 2004 - 2005 to byl ve váze do 40 kg Samuel Bystroň a ve váze do 43 kg Petr Grygerek. V kategorii žáků to byli David Kopřiva ve váze do 54 kg a Šimon Kopřiva ve váze do 69 kg. Druhá místa obsadili ve svých kategoriích Richard Tešnar, Daniel Gurbovič, Jakub Adamíček, Daniel Drnovský, Dominik Kaliský a Ondřej Sláma. Třetí místa obsadili Matěj Mlčoch a Jirka Dušek.

 

Wolfurt, Rakousko

V sobotu 07.02.2015 se v rakouském městě Wolfurt konal mezinárodní turnaj kadetů a kadetek, juniorů a juniorek v zápase ve volném stylu. Českou republiku zde mj. reprezentovala ve váze do 56 kg zápasnice TJ Sokol Vítkovice Yvette Dohnalová.

Yvette v Rakousku navázala na své dobré výsledky z konce loňského roku, kdy se probojovala na stupně vítězů jak na turnajích v Německu, tak i v Polsku. Ve Wolfurtu se Yvette probojovala až do finále. Když postupně porazila reprezentantky Rakouska a Slovenska. Ve finále však nestačila na švédskou reprezentantku a obsadila tak v konkurenci deseti závodnic pěkné druhé místo. Yvette bude svou přípravu směřovat na ME, kde má šanci dosáhnout pěkného umístění.

Yvette na stupních vítězů.