2015

Vítkoviční volnostylaři navýšili v I. lize svůj náskok

V sobotu 18.04.2015 se v Teplicích konalo 3. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Třetí kolo jsme v Teplicích sice vyhráli, nicméně naše jednotlivá utkání byla daleko vyrovnanější než v prvních dvou kolech. Bylo to dáno především absencí našich odchovanců, kteří se třetího kola nezúčastnili, a to z pracovních nebo zdravotních důvodů. Po třetím kole máme dostatečný náskok na ostatní družstva a existuje pouze teoretická naděje, že by se nám titul nepodařilo obhájit. V posledních dvou kolech půjde hlavně o umístění na druhém až pátém místě. Nejvíce se v Teplicích dařilo Peterovi Pastorovi, Davidovi Berdisovi, Mateji Deákovi, Martinovi Scirankovi a Vraťovi Chotašovi, kteří dokázali zvítězit ve všech svých čtyřech utkáních.

Výsledky ve třetím kole
TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 25 : 23
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Deák, Chotaš 5 bodů; Sciranka 4 body; Bešťák 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians Praha 29 : 15
body Vítkovic: Pastor, Sciranka, Kopecký, Chotaš 5 bodů; Deák, Berdis 4 body, Bešťák 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : ZO Teplice 24 : 21
body Vítkovic: Pastor 5 bodů; Deák, Berdis, Sciranka, Chotaš 4 body, Bešťák, Kopecký, Chotaš 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 29 : 20
body Vítkovic:  Berdis, Deák, Sciranka, Chotaš, Svoboda 5 bodů; Pastor 4 body.

 

 Pořadí třetího kola

1. místo TJ Sokol Vítkovice  8 bodů
2. místo ZO Teplice  6 bodů
3. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov  4 body
4. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians Praha  2 body
5. místo TAK Hellas Brno  0 bodů

  

Pořadí po třetím kole

1. místo  TJ Sokol Vítkovice  24 bodů
2. místo TAK Hellas Brno  10 bodů
3. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians Praha  10 bodů
4. místo ZO Teplice  10 bodů
5. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov   8 bodů

Thalheim, Německo - Max Bystroň a Ondřej Sláma vítězně na mezinárodním turnaji

V sobotu 11.04.2015 se v německém Thalheimu konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu mládeže. Na tomto turnaji zápasilo 379 zápasníků z 33 oddílů Německa, ČR, Slovenska a Polska. Do Německa odcestovalo sedm vítkovických volnostylařů, kterým se na turnaji dařilo se střídavými ůspěchy.

Své hmotnostní kategorie vyhráli Max Bystroň a Ondřej Sláma. Max ve váze do 25 kg mezi dětmi ročník narození 2005 - 2006 a Ondra ve váze do 46 kg mezi dětmi ročník narození 2003 - 2004. Třetí místo přidal ve váze do 21 kg mezi dětmi ročník narození 2007 - 2009 Richard Tešnar. Na pátem místě se umístil ve váze do 38 kg Samuel Bystroň. Max si na turnaji spravil chuť poté, co před čtrnácti dny na podobném turnaji v německém Aichachu skončil na posledním místě. Naopak Ondra navázal na vítězství z Aichachu a v Thalheimu nedal opět svým soupeřům šanci. Ondra na turnaji dosáhl ještě dalšího individuálního úspěchu, když byl vyhlášen jako nejtechničtější zápasník ve věkové kategorii dětí ročník narození 2003 - 2004.

Kompletní výsledky zde.

V červeném dresu Samík Bystroň.

 

Zleva: Max Bystroň, Ondra Sláma.

Více fotografií zde.

Aichach, Německo - David Kopřiva, Vojtěch Piskoř a Ondřej Sláma vítězně na mezinárodním turnaji

V sobotu 28.03.2015 se v německém Aichachu konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu mládeže. Na tomto turnaji zápasilo 535 zápasníků z Německa, ČR, Rakouska, Itálie a Maďarska, kteří se utkali v pěti věkových kategoriích.

Českou reprezentaci zde zastupovali v kategorii kadetů mj. vítkovičtí zápasníci David Kopřiva a Vojtěch Piskoř. Pro Davida a Vojtu to byl první start za Českou republiku a hned se jim vydařil. Oba dva dokázali v Aichachu zvítězit. David ve váze do 54 kg a Vojta ve váze do 69 kg. Společně s kadetskou českou reprezentací v Aichachu zápasili i další naši zápasníci. Nejvíce se dařilo ve věkové kategorii dětí roč. nar. 2003 - 2004 Ondrovi Slámovi, který ovládl váhovou kategorii do 46 kg. Na druhém místě se umístil ve věkové kategorii dětí roč. nar. 2001 - 2002 Šimon Kopřiva ve váze do 63 kg. Páté místo na tomto turnaji obsadil Jiří Dušek, sedmý skončil Samuel Bystroň a Matěj Mlčoch, na devátém místě skončili Max Bystroň, Petr Grygerek a Tomáš Foldyna, na 13. místě skončil Dominik Kaliský.

Na fotografii zleva: David Kopřiva, Ondra Sláma a Vojta Piskoř.

 

Kraśnik, Polsko - Dohnalová pátá

V sobotu 11.04.2015 se v polském městě Kraśnik konal mezinárodní turnaj kadetek v zápase ve volném stylu. Českou republiku zde mj. reprezentovala ve váze do 56 kg vítkovická zápasnice Yvette Dohnalová. V této váze zápasilo 23 zápasnic z Evropy. Yvette postupně porazila dvě polské zápasnice. O postup do finále prohrála s další polskou zápasnicí 0 : 1 na body a v utkání o třetí místo podlehla běloruské zápasnici, když za nerozhodného stavu 2 : 2 vzdala pro zranění a skončila tak na pátem místě.

Walbrzych, Polsko - Barva se na ME do 23 let neprosadil

V termínu od 24.03. do 29.03.2015 se v polském městě Walbrzych konalo Mistrovství Evropy do 23 let ve volném a řecko-římském stylu mužů a žen. Na tomto mistrovství zápasilo 363 evropských zápasníků.

Českou republiku zde mj. reprezentoval ve váze do 70 kg vítkovický zápasník Marek Barva. V prvním kole Marek prohrál s ruským zápasníkem, který se nakonec stal Mistrem Evropy na tomto turnaji. V repasáži poté Marek prohrál s běloruským zápasníkem a do finálových bojů tak nepostoupil.

Na ME dosáhla velkého úspěchu Adéla Hanzlíčková, která se ve váze do 63 kg probojovala až do finále, kde nestačila na běloruskou zápasnici a získala tak stříbrnou medaili. Reprezentačním trenérem Adély a mužů je vítkovický trenér Milan Hemza, který bude Adélu připravovat směrem ke kvalifikačním turnajům o postup na Olympijské hry do Rio de Janiera.

Družstvo ČR v zápase v.s. na ME 23 letých v Polsku - Walbrzych.

Zleva: Adéla Hanzlíčková, Alois Hanzlíček, Marek Barva a trenér Milan Hemza.

Ostrava - vítkovičtí volnostylaři navýšili v I. lize svůj náskok

V sobotu 28.03.2015 se v Ostravě konalo 2. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Ve druhém kole jsme nastupovali bez polského zápasníka Sebastiana Pawlaka, který musel odjet na mezinárodní turnaj do Litvy a Marka Barvy, který se vrátil z Mistrovství Evropy do 23 let. Chyběli nám tak zápasníci ve váze do 70 kg a 74 kg. I bez jejich účasti jsme dokázali v Ostravě zvítězit a navýšit tak náskok po druhém kole na 6 bodů. Nejvíce se v Ostravě dařilo Peterovi Pastorovi, Davidovi Berdisovi, Mateji Deákovi, Tomášovi Zezulákovi a Vraťovi Chotašovi, kteří dokázali zvítězit ve všech svých čtyřech utkáních. I ve druhém kole se ukázalo, že máme opravdu silné družstvo a každé jiné umístění, než obhajoba titulu by bylo neúspěchem a zklamáním. Třetí kolo se bude konat 18.04.2015 v Teplicích.

Kompletní výsledky zde.


Výsledky v druhém kole
TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 32 : 10
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Deák, Jasinský 5 bodů; Sciranka, Chotaš 4 body; Zezulák 3 body; Svoboda 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians Praha 28 : 20 
body Vítkovic: Deák, Smieško, Zezulák, Chotaš 5 bodů; Pastor, Berdis 4 body

TJ Sokol Vítkovice : ZO Teplice 30 : 14
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Zezulák 5 bodů; Deák, Svoboda 4 body; Sciranka, Chotaš 3 body, Jasinský 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov 35 : 11
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Deák, Zezulák, Krejčí 5 bodů; Chotaš 4 body; Jasinský, Sciranka 3 body.


Pořadí druhého kola

1. místo TJ Sokol Vítkovice  8 bodů
2. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians Praha  6 bodů
3. místo TAK Hellas Brno  4 body
4. místo ZO Teplice  2 body
5. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov  0 bodů

 

 

Pořadí po druhém kole

1. místo TJ Sokol Vítkovice 16 bodů
2. místo TAK Hellas Brno 10 bodů
3. místo Společenství TJ Sokol Hradec Králové a Bohemians Praha  8 bodů
4. místo ZO Teplice  4 body
5. místo Společenství TJ Sokol Vyšehrad a KA Smíchov  2 body

 
V červeném dresu Tomáš Zezulák.

 

Mistrovství ČR žáků a juniorů, ř. ř.

Třinec - Mistrovství ČR žáků a juniorů v zápase řecko-římském
V sobotu 14.03.2015 se v Třinci konalo Mistrovství České republiky žáků a juniorů v zápase řecko-římském, kterého se zúčastnilo 105 zápasníků z 20 oddílů České republiky. V oddíle se věnujeme zápasu ve volném stylu a z tohoto důvodu jsme na MČR v zápase řecko-římském odcestovali pouze se skupinou čtyř žáků. Zbývající se zúčastní až MČR v zápase ve volném stylu, které se bude konat v Praze 16.05.2015.

Tentokrát nikdo z kluků na titul nedosáhl, ale s jejich vystoupením jsme spokojení. Vždy prohráli po vyrovnaných bojích. Chybělo pouze kousek, abychom mohli mít tři zlaté medaile.

Druhá místa obsadili ve váze do 54 kg David Kopřiva a ve váze do 69 kg Šimon Kopřiva. Třetí místo obsadil ve váze do 76 kg Vojtěch Piskoř. David, Šimon a Vojta se vrátili ze 14denního soustředění až v pátek večer a na MČR nastoupili bez speciální přípravy na řecko-římský zápas a úpravy váhy. Kluci byli s reprezentací do 23 let na týdenním soustředění v Praze a hned nato odcestovali na týdenní soustředění do Prievidze. Čtvrtým zúčastněným byl ve váze do 54 kg Tomáš Foldyna, který však svá dvě utkání prohrál a do finálových bojů nepostoupil.

Kompletní výsledky zde.

V červeném dresu David Kopřiva.

V červeném dresu Šimon Kopřiva.

V modrém dresu Vojta Piskoř.

Více fotografií zde.