2015

Dunajská Streda - Max Bystroň a Dominik Kaliský obsadili 1. místo

V sobotu 23.05.2015 se v Dunajské Stredě uskutečnil mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu Žitnoostrovský pohár. Na turnaji zápasilo 200 účastníků z 35 oddílů Slovenska, ČR, Maďarska, Rakouska, Německa a Rumunska. V této silné konkurenci se dokázali prosadit i dva vítkovičtí volnostylaři, kteří obsadili první místa. Ve věkové kategorii přípravek ročník narození 2006 - 2007 to byl ve váze do 26 kg Max Bystroň a ve věkové kategorii přípravek ročník narození 2004 - 2005 Dominik Kaliský. Druhé místo ve věkové kategorii přípravek ročník narození 2004 - 2005 obsadil ve váze do 33 kg Ondra Kudla a ve stejné váhové kategorii se jako druhý umístil Kuba Adamíček. Čtvrté místo obsadil ve váze do 40 kg Samuel Bystroň a ve váze do 22 kg skončil na 7. místě Richard Tešnar. Celkově naše družstvo obsadilo 6. místo.

 

Medailisté. Zleva: Ondra Kudla, Max Bystroň, Dominik Kaliský, Kuba Adamíček.

Košice - Vojtěch Piskoř druhý

V sobotu 23.05.2015 se v Košicích konal mezinárodní turnaj kadetů v zápase ve volném stylu o pohár ředitelky Sportovního gymnázia. Českou republiku zde mj. reprezentovali vítkovičtí zápasníci David Kopřiva ve váze do 54 kg a Vojtěch Piskoř ve váze do 69 kg. Turnaj se více povedl Vojtovi, když prohrál až ve finále s bulharským reprezentantem a obsadil tak druhé místo. Davida na turnaji zastihly bolesti břicha a přesto, že se snažil, byl tento handicap v jeho zápasnickém projevu znát. David i Vojta jsou ročník narození 2000, ale už by teoreticky mohli zápasit na Mistrovství Evropy kadetů a kadetek, které se uskuteční v Srbsku dne 02.08.2015. O tom, zda nakonec odcestují, se bude rozhodovat po dohodě mezi oddílovými trenéry a reprezentačním trenérem kadetů na MČR kadetů, které se uskuteční 13.06.2015 v Ostravě.

Rimavská Sobota - Honza Mužný vítězem mezinárodního turnaje


V sobotu 09.05.2015 se na Slovensku v Rimavské Sobotě konal 33. ročník mezinárodního turnaje Gemerský pohár v zápase ve volném stylu. Na Slovensku zápasili tři naši zápasníci, kteří se v konkurenci 59 zápasníků z 13 oddílů Slovenska, ČR, Ukrajiny a Maďarska umístili na prvním, druhém a čtvrtém místě. Váhovou kategorii do 47 kg vyhrál Honza Mužný, ve váze do 53 kg skončil na druhém místě Tomáš Foldyna a ve váze do 73 kg se na 4. místě umístil Tomáš Bodžar.

Další fotografie zde.

Dormagen, Německo - Yvette Dohnalová čtvrtá

V sobotu 23.05.2015 se v německém městě Dormagen konal velký mezinárodní turnaj ženských složek v zápase ve volném stylu. Českou republiku zde mj. reprezentovala ve věkové kategorii kadetek ve váze do 56 kg vítkovická Yvette Dohnalová. V Yvettiné váze zápasilo 13 zápasnic. Ve vyřazovacích bojích postupně porazila dvě švédské a jednu italskou zápasnici a v utkání o postup do finále prohrála s běloruskou zápasnicí. V zápase o třetí a čtvrté místo prohrála se švédskou zápasnicí. Tímto výsledkem se Yvette nominovala na Mistrovství Evropy kadetů a kadetek, které se uskuteční 2. srpna 2015 v Srbsku.

Nový Jičín - šest prvních míst


V sobotu 09.05.2015 se v Novém Jičíně konal 15. ročník Memoriálu Miroslava Rešla v zápase ve volném stylu. Tento turnaj je zaměřený především na nejmladší adepty zápasu. Do Nového Jičína odcestovala 17členná skupina vítkovických volnostylařů, aby zde společně se 145 malými zápasníky z 18 oddílů ČR a Slovenska bojovali ve svých věkových a váhových kategoriích o co nejlepší umístění.

V kategorii přípravek ročník narození 2004 - 2005 obsadili první místa ve váze do 40 kg Samuel Bystroň, ve váze do 43 kg Petr Grygerek a ve váze 65 kg Daniel Drnovský. Druhé místo obsadil ve váze do 38 kg Dominik Kaliský, pátá místa obsadili ve váze do 37 kg Jakub Adamíček a ve váze do 38 kg Oldřich Žáček. Na 9. místě se umístil ve váze do 38 kg Matěj Macura.

V kategorii přípravek ročník narození 2006 - 2007 obsadil první místo ve váze do 33 kg Honza Boháček, na druhém místě se umístil ve váze do 27 kg Max Bystroň, na třetím místě se umístil ve váze do 25 kg Daniel Gurbovič a na pátém místě ve váze do 29 kg Tomáš Franz.

V kategorii přípravek ročník narození 2008 - 2009 se ve váze do 22 kg umístili na třetím místě Richard Tešnar a na čtvrtém místě Daniel Žáček.

V kategorii mladších žáků obsadili první místa ve váze do 37 kg Jiří Dušek a ve váze do 48 kg Matěj Mlčoch. Na třetím místě se ve váze 40 kg umístil Lukáš Dušek.

V kadetech se na pátém místě umístil ve váze do 63 kg Daniel Kaliský.

 

Na fotografii zleva: Sam Bystroň, Petr Grygerek, Jirka Dušek, Matěj Mlčoch, Danek Drnovský; dole Honza Boháček.

Více fotografií zde.

Praha - Jiří Dušek, David Kopřiva, Vojtěch Piskoř a Yvette Dohnalová Mistry ČR


V sobotu 16.05.2015 se v Praze konalo Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu žáků, žákyň, juniorů a juniorek. Do Prahy odcestovala 15členná skupina vítkovických volnostylařů. Na tomto mistrovství zápasilo 142 zápasníků z 27 oddílů. Tradičně se nám daří hlavně v kategorii žáků, což se potvrdilo i v Praze, kde kluci získali tři mistrovské tituly.

První místa obsadili a Mistry ČR se stali ve váze do 38 kg Jiří Dušek, ve váze do 54 kg David Kopřiva a ve váze do 76 kg Vojtěch Piskoř. Čtvrtý titul přidala v kategorii juniorek ve váze do 59 kg Yvette Dohnalová. Třetí místo obsadil ve věkové kategorii žáků ve váze do 58 kg Matěj Smilowski.

Ostatním klukům se již tak výsledkově nedařilo, když v kategorii žáků obsadili pátá místa ve váze do 42 kg Lukáš Dušek, ve váze do 63 kg Šimon Kopřiva, ve váze do 69 kg Václav Sochacy. Šestá místa obsadili ve váze do 50 kg Jan Mužný a ve váze do 76 kg Tomáš Bodžar. Na osmém místě skončil ve váze do 54 kg Vojtěch Valenta a ve stejné váze skončil na devátém místě Tomáš Foldyna. V juniorech se na pátém místě umístil ve váze do 60 kg Daniel Kaliský a šestý skončil ve váze do 66 kg Tomáš Segeč.

V soutěži družstev v kategorii žáků jsme obsadili 1. místo před zápasníky z Plzně a Prahy.

Mistři ČR, zleva: David Kopřiva, Yvette Dohnalová, Jirka Dušek, Vojta Piskoř.

Více fotografií zde.

 

Stará Ľubovňa, Slovensko - Max Bystroň, Petr Grygerek a David Kopřiva se probojovali na stupně vítězů

V sobotu 02.05.2015 se ve slovenské Staré Ľubovni konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu mládeže o Pohár primátora města Stará Ľubovňa. Na tomto turnaji zápasilo 92 zápasníků z 15 oddílů z Ukrajiny, Maďarska, ČR, Slovenska a Polska.

Na Slovensko odcestovalo sedm vítkovických volnostylařů, kterým se na turnaji dařilo se střídavými úspěchy. Tentokrát se nám na turnaji po dlouhé době nepodařilo zvítězit ani v jedné hmotnostní kategorii. Medailisty je však třeba pochválit za předvedené výkony, když svá utkání prohráli až po vyrovnaných bojích. Na druhém místě se ve věkové kategorii přípravek ve váze do 29 kg umístil Max Bystroň. Třetí místa obsadil ve věkové kategorii přípravek ve váze do 48 kg Petr Grygerek a ve věkové kategorii žáků ve váze do 53 kg David Kopřiva. Pochválit můžeme ještě Daniela Gurboviče který obsadil v přípravce 4. místo ve váze do 29 kg. Ostatním se turnaj výkonnostně už tolik nevydařil. V žácích osadil Matěj Mlčoch 5. místo a Dominik Kaliský 10. místo. V přípravce byl na sedmém místě Samuel Bystroň. V soutěži družstev jsme skončili na šestém místě.

Na fotografii je v červeném dresu Petr Grygerek, foto zhotovil Ing. Vladimír Zíma.