2015

Trenčín, Slovensko

V sobotu 26.09.2015 se v Trenčíně uskutečnil 9. ročník memoriálu Ladislava Mlyneka přípravek v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 191 zápasníků ze Slovenska, ČR a Maďarska. Na tomto turnaji se nám tradičně daří, nicméně tentokrát se nikomu z našich zápasníků nepodařilo vyhrát.

Z 12 našich borců obsadili druhá místa ve váze do 26 kg Max Bystroň, ve váze do 37 kg Ondřej Kudla, ve váze do 40 kg Jiří Dušek, ve váze do 44 kg Lukáš Dušek.

Třetí místa obsadili ve váze do 26 kg Daniel Gurbovič, ve váze do 36 kg Jan Boháček, ve váze do 44 kg Petr Grygerek.

Pátá místa obsadili ve váze do 40 kg Samuel Bystroň, ve váze do 44 kg Dominik Kaliský. Šesté místo ve váze do 36 kg obsadil Kuba Adamíček, na sedmém místě se umístil ve váze do 30 kg Lukáš Brandl a na osmém místě skončil ve váze do 68 kg Daniel Drnovský.

Prievidza, Nivnice, Nitra, Hradec Králové

Prievidza, Slovensko
V sobotu 12.09.2015 se v Prievidzi konal 43. ročník mezinárodního turnaje mládeže v zápase ve volném stylu. Do Prievidze se sjelo 230 zápasníků z Ukrajiny, Bulharska, Srbska, České republiky a Slovenska. V silné konkurenci se dokázali prosadit i vítkovičtí zápasníci. Z 8členné výpravy ve svých věkových kategoriích zvítězili Yvette Dohnalová v kategorii kadetek ve váze do 56 kg, Danek Gurbovič v kategorii přípravek ve váze do 24 kg, Samuel Bystroň v kategorii přípravek ve váze do 44 kg, David Kopřiva v kategorii kadeti ve váze do 54 kg. Třetí místo získal ve váze do 24 kg Max Bystroň, čtvrtý skončil ve váze do 44 kg Dominik Kaliský a na pátých místech se umístili ve váze do 36 kg Ondřej Kudla, ve váze do 76 kg Vojtěch Piskoř.

Zleva: Danek Gurbovič, Yvette Dohnalová, Samuel Bystroň, David Kopřiva.

 

Nivnice
V sobotu 12.09.2015 se v Nivnici konal malý regionální turnaj Memoriál Václava Hromčíka. Sjelo se zde 62 zápasníků z 8 oddílů. Ze čtyř vítkovických borců se třem podařilo zvítězit. V kategorii přípravek ve váze do 22 kg to byl Richard Tešnar a v kategorii ml. žáků ve váze do 40 kg Jirka Dušek a ve váze do 52 kg Matěj Mlčoch. Druhý skončil ve váze do 44 kg Lukáš Dušek.

Nitra, Slovensko
V sobotu 19.09.2015 se v Nitře uskutečnil mezinárodní turnaj Memoriál J. Svitača v zápase ve volném stylu. Do Nitry se sjelo 138 zápasníků z 21 oddílů. Ze sedmi vítkovických borců se podařilo vyhrát v kategorii přípravek ve váze do 28 kg Maxi Bystroňovi. Druhá místa obsadili v kategorii přípravek ve váze do 21 kg Richard Tešnar, v kategorii mladších žáků ve váze do 42 kg Samuel Bystroň, v kategorii žáků ve váze do 44 kg Petr Grygerek a v kategorii kadetů ve váze do 58 kg David Kopřiva. Třetí místa obsadili v kategorii mladších žáků ve váze do 52 kg Matěj Mlčoch a v kategorii žáků byl pátý ve váze do 59 kg Tomáš Foldyna.

Hradec Králové

V sobotu 26.09.2015 se v Hradci Králové uskutečnil 17. ročník mezinárodního turnaje Memoriál R. Volrába. Tohoto turnaje se zúčastnilo 78 zápasníků z 18 oddílu ČR, Polska a Slovenska. Náš oddíl zde reprezentovali pouze dva kadeti - David Kopřiva, který vyhrál váhovou kategorii do 54 kg a Daniel Kaliský, který ve váhové kategorii do 58 kg obsadil 2. místo.

MČR ml. žáků, ml. žákyň, kadetů a kadetek - 5 mistrovských titulů pro vítkovické volnostylaře !!!

V sobotu 13. června 2015 se v Ostravě konalo Mistrovství České republiky ml. žáků, ml. žákyň, kadetů a kadetek v zápase ve volném stylu. Zápasilo se v hale Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě. Sjelo se zde 127 zápasníků z 25 oddílů České republiky. Na domácích žíněnkách se představilo 13 vítkovických volnostylařů.

V kategorii mladších žáků zvítězil ve váze do 37 kg Jirka Dušek a získal tak pro sebe již třetí titul Mistra ČR. Svůj první titul Mistra ČR získal v kategorii mladších žáků ve váze do 52 kg Matěj Mlčoch. V mladších žácích se na třetím místě umístil ve váze do 48 kg Ondřej Sláma. Čtvrtý skončil ve váze do 40 kg Lukáš Dušek a ve váze do 44 kg Petr Grygerek. Na šestých místech se umístili ve váze do 35 kg Ondřej Kudla a ve váze do 40 kg Samuel Bystroň, v této váhové kategorii skončil devátý Dominik Kaliský.

V kategorii kadetů obsadili první místo ve váze do 58 kg David Kopřiva a ve váze do 76 kg Vojtěch Piskoř, ve váze do 60 kg Yvette Dohnalová. Třetí místo obsadil ve váze do 69 kg Tomáš Segeč.

David a Vojta si svým vítězstvím řekli o nominaci na Mistrovství Evropy kadetů, a to i přesto, že jsou věkem ještě žáci. Bude však záležet na dohodě mezi trenéry. Jistou účast na ME má naopak kadetka Yvette Dohnalová.

V soutěži družstev obsadili mladší žáci druhé místo za zápasníky z Havlíčkova Brodu. V kategorii kadetů domácí zápasníci zvítězili před zápasníky z Hradce Králové.

Kompletní výsledky zde.

 

Mistři ČR, zleva: Vojta Piskoř, David Kopřiva, Yvette Dohnalová, Jirka Dušek, Matěj Mlčoch.

 

Medailisté, zleva: Vojta Piskoř, David Kopřiva, Yvette Dohnalová, Jirka Dušek, Matěj Mlčoch, Tomáš Segeč, Ondra Sláma.

Další fotografie zde.

Rzeszów, Polsko

V sobotu 05.09.2015 se v polském městě Rzeszów uskutečnil mezinárodní turnaj dětí v zápase ve volném stylu. 70 zápasníků z Polska, Ukrajiny a ČR zápasilo v 11 váhových kategoriích.

Z šesti vítkovických zápasníků se nejvíce dařilo Ondrovi Kudlovi, který ve věkové kategorii dětí nar. 2004 - 2006 ve váze do 36 kg obsadil 3. místo.

Na 5. místě skončil ve váze do 26 kg Max Bystroň, ve váze do 38 kg Jiří Dušek, šestý skončil ve váze do 42 kg Lukáš Dušek a na sedmých místech skončili ve váze do 36 kg Kuba Adamíček a ve váze do 42 kg Samuel Bystroň. Turnaj ovládli ukrajinští zápasníci, kteří vyhráli 10 z 11 hmotnostních kategorií.

     

14. ročník Memoriálu Jiřího Klepca


V sobotu 6. června 2015 se v Ostravě konal již 14. ročník Memoriálu Jiřího Klepca v zápase ve volném stylu. Tento turnaj je pořádaný na počest našeho kamaráda zápasníka Jirky Klepca (Jiří Klepco), který náhle zemřel ve věku nedožitých 34 let v roce 1996. Jirka jako jeden z mála československých zápasníků porazil v juniorské kategorii pozdějšího Mistra světa a mnohonásobného medailistu z Mistrovství Evropy, Mistrovství světa a Olympijských her, slovenského zápasníka Jozefa Lohyňu.

Zápasilo se na třech žíněnkách ve Sportovním centru Dubina. Turnaj je zaměřen především na mládež, ale zápasí se zde i v seniorských kategoriích. Do Ostravy se sjelo 209 zápasníků z 29 oddílů České republiky, Slovenska, Polska a Ukrajiny. Díky finanční podpoře statutárního města Ostrava, městského obvodu Ostrava - Jih, nadace OKD Srdcovka a oddílovým sponzorům, se nám daří zajistit odpovídající zázemí pro zahraniční účastníky a turnaj jako takový (ceny, stravování, ubytování, přepravu osob a materiálu apod.).

Z 31 vítkovických volnostylařů, kteří se turnaje zúčastnili, zvítězili v kategorii přípravek roč. nar. 2006 - 2007 ve váze do 23 kg Daniel Gurbovič, v kategorii přípravek roč. nar. 2004 - 2005 ve váze do 43 kg Petr Grygerek, v kategorii mladší žáci ve váze do 48 kg zvítězil Ondřej Sláma, v kategorii žáků ve váze do 76 kg Vojtěch Piskoř, v kategorii kadetek ve váze do 56 kg Yvette Dohnalová a v kategorii mužů ve váze do 97 kg Vratislav Chotaš.

Na druhých místech skončili v kategorii přípravek roč. nar. 2004 - 2005 ve váze do 67 kg Daniel Drnovský, v kategorii žáků ve váze do 63 kg Šimon Kopřiva, ve váze do 54 kg David Kopřiva a v kategorii mužů ve váze do 70 kg Roman Kaliničenko a ve váze do 125 kg Petr Krejčí. Bronzovou medaili získali v kategorii přípravek roč. nar. 2004 - 2005 ve váze do 37 kg Dominik Kaliský, v kategorii mladších žáků ve váze do 48 kg Matěj Mlčoch, v kategorii mužů ve váze do 65 kg Tomáš Segeč. Na čtvrtém místě skončili Richard Tešnar, Lukáš Brandl, Matěj Smilowski, na pátém místě Samuel Bystroň, Honza Mužný, na šestém místě Max Bystroň, Lukáš Dušek, Tomáš Foldyna, sedmém místě Jakub Adamíček, Martin Rusek, na osmém místě Pavel Pěkník, Jakub Čech, Jiří Dušek. Na devátém místě David Kaliský, na desátém místě František Čurila, na 12. místě Ondra Kudla, na 15. místě Matěj Macura.

V soutěži družstev jsme obsadili 1. místo před zápasníky z Ukrajiny - Champion Zbarazh a slovenskými zápasníky z Košic.

Kompletní výsledky zde.

 

Slavnostní nástup. Více fotografií zde.

Baku, Warszawa, Subotica, Sarajevo, Las Vegas

Baku, Ázerbájdžán, Evropské hry
V měsíci červnu se v Baku konaly Evropské hry, jejíchž součástí byl i zápas. Zápasilo se v době od 13.06. do 17.06.2015 a Českou republiku zde mimo jiné reprezentoval náš zápasník Vratislav Chotaš. Vraťa zápasil ve váze do 86 kg. V této váhové kategorii se utkalo o co nejlepší umístění 24 borců. Vraťa v prvním kole podlehl zápasníkovi z Běloruska Aleksandrovi Husthynovi - mistrovi Evropy do 23 let, který však v dalším kole prohrál a pro Vraťu tak turnaj skončil a celkově obsadil 21. místo.

Warszawa, Polsko, Memoriál Waclawa Ziolkowskieho
V sobotu 24.07.2015 se ve Varšavě konal velký mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu mužů. Sjeli se zde zápasníci z celého světa, aby si otestovali formu před tolik očekávaným mistrovstvím světa, které se konalo v Las Vegas. Českou republiku zde mj. reprezentoval ve váze do 86 kg náš zápasník Vratislav Chotaš. V prvním kole se Vraťa utkal s
Yasarem Selimem z Turecka, který Vraťu porazil 10 : 0. Turek tento turnaj nakonec vyhrál a tím, že postoupil až do finále, posunul Vraťu do opravných bojů. V prvním kole opravných bojů Vraťa podlehl slovenskému reprezentantovi Bodnárovi 3 : 1 na body. Celkově se Vraťa umístil na 21. místě.

Subotica, Srbsko, Mistrovství Evropy kadetek

V době od 03.08. do 09.08.2015 se v Srbsku konalo Mistrovství Evropy kadetů a kadetek v zápase ve volném stylu a v řecko-římském stylu. Ve věkové kategorii kadetek reprezentovala Českou republiku vítkovická Yvette Dohnalová. Yvette zápasila ve váze do 56 kg. V prvním kole prohrála s italskou zápasnicí na body 2 : 9 a protože tato Italka nedokázala v dalším kole zvítězit, pro Yvette tento turnaj skončil. Obsadila tak 12. místo z 18 zápasnic Evropy. Los byl pro Ivetku docela příznivý. Italku porazila měsíc před ME na turnaji v Německu, avšak na toto vítězství v Subotici nedokázala navázat.

Sarajevo, Bosna a Hercegovina, Mistrovství světa kadetek
V době od 25.08.2015 30.08.2015 se v Sarajevu konalo Mistrovství světa kadetů a kadetek v zápase ve volném stylu a v řecko-římském stylu. Českou republiku zde reprezentovala Yvette Dohnalová, která zápasila ve váze do 56 kg. V prvním kole Yvette prohrála s tureckou zápasnicí 10 : 0 na body a protože Turkyně nepostoupila do finálových bojů, pro Ivetku tak turnaj skončil. Obsadila konečné 21. místo.

Las Vegas, USA, Mistrovství světa
V termínu od 07.09.2015 do 10.09.2015 proběhlo v Las Vegas mistrovství světa v zápase ve volném stylu a řecko-římském stylu mužů a žen. Toto mistrovství bylo zároveň kvalifikací na Olympijské hry, které se budou konat v příštím roce v Brazílii. Českou republiku zde mj. reprezentoval vítkovický zápasník Vratislav Chotaš, který zápasil ve váhové kategorii do 86 kg. V prvním kole se Vraťa utkal s izraelským zápasníkem Davidem Radchenko, kterému podlehl 2 : 12 na body. Protože tento zápasník nepostoupil do finálových bojů, pro Vraťu tak turnaj skončil a obsadil konečné 23. místo (ze 46).

Praha - Tomáš Foldyna obsadil 1. místo

V sobotu 30.05.2015 se v Praze konal mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu 38. ročník Memoriálu Fr. Vejsady a V. Garbaczewského. Na tento turnaj odcestovali tři naši zápasníci - žáci. Celkovem zde zápasilo 68 dětí z ČR, Slovenska, Rakouska a Ukrajiny. Ve váhové kategorii do 54 kg zvítězil Tomáš Foldyna a ve váze do 50 kg skončil na 3. místě Honza Mužný. Čtvrté místo obsadil ve váze do 50 kg Matěj Mlčoch.