2014

Kraśnik, Polsko


V sobotu 8. března 2014 se v polském Kraśniku konal mezinárodní turnaj kadetek v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo celkem 124 závodnic ze sedmi států.
 
Českou republiku zde reprezentovala naše závodnice Yvette Dohnalová ve váze do 52 kg. Yvette dokázala na tomto turnaji porazit tři zápasnice z Polska a prohrála s děvčaty z Ukrajiny a Běloruska. Yvette se na turnaji umístila na 7. místě z 21 zápasnic a lze říci, že celkově pro ni turnaj dopadl úspěšně.
 
Věková kategorie kadetek jsou děvčata nar. 1997, 1998, 1999. Yvette je narozena v roce 1999, tudíž v této kategorii bude v této kategorii zápasit ještě dva roky. V dubnu se Yvette zúčastní turnaje v Rumunsku, kde si bude chtít zajistit nominaci na Mistrovství Evropy kadetek, které se bude konat v květnu v Bulharsku.
 
 

Velká cena Plzně

V sobotu 15.02.2014 se v Plzni konal mezinárodní turnaj mládeže Velká cena Plzně v zápase ve volném stylu mládeže. Turnaje se zúčastnilo 183 zápasníků z 25 oddílů ČR, Slovenska a Německa.

Do Plzně odcestovala skupina 11 vítkovických volnostylařů. V Plzni se dětem moc nedařilo. Je možné, že to bylo i únavou, neboť jsme do Plzně cestovali po soustředění v sobotu brzo ráno. Na medailové pozice se probojovali pouze tři zápasníci. Jediným, kdo vyhrál, byl v kategorii mladších žáků ve váze do 32 kg Jirka Dušek, druhé místo obsadil v kategorii žáků ve váze do 53 kg David Kopřiva a třetí místo obsadil v kategorii přípravek ve váze do 26 kg Max Bystroň. K těmto třem, kteří předvedli výkony, které odpovídají jejich výkonnosti, se přidali ještě ve váze do 66 kg Stanislav Hanák a ve váze do 53 kg Daniel Kaliský. Zbývající kluci působili na žíněnce "unaveným dojmem".

Kompletní výsledky zde.

 
V modrém dresu Sam Bystroň.
Více fotografií zde.
 

Bratislava - Dohnalová vítězně

Prvního turnaje v letošním roce, kterého se zápasníci TJ Sokol Vítkovice zúčastnili, byl mezinárodní turnaj mládeže v zápase ve volném stylu, který pořádal v sobotu 1. 2. 2014 zápasnický klub Dunajplavba Bratislava. Do Bratislavy se sjelo 121 zápasníků z 18 oddílů Slovenska, Česka a Polska.

Z devítičlenné vítkovické výpravy se nejvíce dařilo v kategorii kadetek ve váze do 60 kg Yvette Dohnalové, která své tři soupeřky porazila a zvítězila. Na druhých místech se umístili v kategorii přípravek ve váze do 24 kg Max Bystroň a v kategorii žáků ve váze do 53 kg David Kopřiva. Na třetích místech se umístili v kategorii přípravek ve váze do 31 kg Samuel Bystroň, v mladších žácích ve váze do 44 kg Honza Mužný a v žácích ve váze do 66 kg Stanislav Hanák. Čtvrtý skončil v kategorii žáci ve váze do 53 kg Daniel Kaliský, šestý v žácích ve váze do 59 kg Denis Lechovič a jedenáctý v kategorii mladší žáci ve váze do 40 kg Matěj Mlčoch.

Začátek turnaje se nám vůbec nepovedl, po třech utkáních, které naši kluci odzápasili, jsme nezískali ani jeden technický bod. Poté se vše začalo pomalu obracet a nakonec můžeme být s výsledky spokojeni.

Největší radost nám udělala Yvette, která zápasila v kategorii kadetek ve váze do 60 kg, ač váží pouze 52 kg a věkem je ještě žákyně. Ve všech svých utkání byla techničtější než její soupeřky a měla i lepší fyzický fond. Je velice pravděpodobné, že Yvette bude v letošním roce Českou republiku reprezentovat na Mistrovství Evropy, resp. Mistrovství světa kadetek v zápas ve volném stylu. Pokud bude její přístup k tréninku a chuť se zlepšovat stejný jako doposud, je možné, že se i na těchto soutěžích dokáže prosadit. V celkovém hodnocení družstev jsme v Bratislavě obsadili třetí místo za domácí Bratislavou a druhými zápasníky z Varšavy.

 Yvette
Více fotografií zde.

1. kolo I. ligy, Brno 2014


V sobotu 15.02.2014 se v Brně konalo 1. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu.
 
Poté, co v loňském roce hrozilo zápasu vyloučení z programu Olympijských her, přišla Mezinárodní zápasnická federace FILA s úpravou pravidel tak, aby zápas zatraktivnila. Těmito pravidly se již v letošním roce v I. lize řídíme. Došlo například k úpravě jednotlivých jednotlivých hmotnostních kategorií, k prodloužení doby zápasení atd. Celkově lze říci, že tyto změny přispěly k tomu, že se více zápasí než taktizuje.
 
Vzhledem k tomu, že se nám i v letošním roce podařilo domluvit spolupráci se Statutárním městem Ostrava, které podporuje prvoligové družstvo zápasníků, myslíme pouze na obhajobu titulu. Základ družstva budou tvořit vlastní odchovanci doplnění o slovenské zápasníky. Na 1. kolo jsme však odjížděli bez zápasníků ve váhové kategorii do 57 kg resp. 65 kg, což znamenalo, že jsme proti zápasníkům z Teplic a Brna museli dotahovat ztrátu 10 bodů, protože tyto dvě družstva měla zápasníky ve všech hmotnostních kategoriích. I přesto se nám v Brně dařilo a postupně jsme porazili jak zápasníky z Brna, Teplic, Prahy, tak Hradce Králové. V dobré formě se v Brně představili naši odchovanci Tomáš Zezulák ve váze do 86 kg a reprezentant ČR Vratislav Chotaš ve váze do 97 kg. Dobré výkony předvedli i Aleš Fojtík a Petr Krejčí, ke kterým se připojili již zmiňované posily - slovenští zápasníci David Berdis, Martin Sciranka, Ľuboš Tiefenbach a Matej Deák.

 

Výsledky
TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 30 : 18
body Vítkovic: Marcinek, Deák, Zezulák, Tiefenbach, Chotaš 5 bodů; Berdis 4 body; Svoboda 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 30 : 13
body Vítkovic: Deák, Fojtík, Tiefenbach, Chotaš, Krejčí 5 bodů; Sciranka 4 body; Berdis 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : ZO Teplice 33 : 12
body Vítkovic: Marcinek, Fojtík, Zezulák, Svoboda 5 bodů; Berdis 4 body; Deák, Sciranka, Chotaš 3 body.

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 36 : 14
body Vítkovic: Berdis, Deák, Marcinek, Zezulák, Sciranka, Chotaš, Krejčí 5 bodů; Jasinský 1 bod.

 

Tabulka po 1. kole

1. místo TJ Sokol Vítkovice 8 bodů
2. místo TAK Hellas Brno 6 bodů
3. místo ZO Teplice 4 body
4. místo Bohemians Praha 2 body
5. místo TJ Sokol Hradec Králové 0 bodů

 

Kompletní výsledky zde.