2014

Turnaj ve Staré Ľubovni, Slovensko


V sobotu 3. května 2014 se ve Staré Ľubovni uskutečnil mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu o pohár primátora města. Turnaje se zúčastnilo 121 zápasníků z 18 oddílů ze Slovenska, Česka, Polska, Maďarska a Ukrajiny. Skoro polovina zápasníků byla z Ukrajiny. Ukrajinští zápasníci patří ke světové špičce v zápase, což potvrdili i na turnaji, když dokázali zvítězit ve většině váhových kategoriích.

Z našich deseti zápasníků se podařilo zvítězit ve váze do 25 kg v kategorii přípravek Maxi Bystroňovi, druhé místo obsadil ve váze do 52 kg v kategorii mladších žáků Matěj Smilowski a třetí místo obsadil ve váze do 54 kg v kategorii kadetů David Kopřiva. Čtvrtá místa obsadili Samuel Bystroň, Matouš Vondál, páté místo obsadil Vojtěch Piskoř, šesté místo obsadil Stanislav Hanák, na sedmém místě skončil Matěj Mlčoch a na osmém místě Petr Grygerek. V celkovém hodnocení družstev jsme skončili na pátém místě. Turnaji předcházelo třídenní společné soustředění družstev ze Staré Ľubovni, polského Rzeszówa, ukrajinského Khmelnytskyi a našich zápasníků. Hostitelé ze Staré Ľubovni měli připravený bohatý program v průběhu soustředění, což se našim hochům zamlouvalo.

 

    

Na 1. fotografii v modrém dresu Max Bystroň,

na 2. fotografii naše družstvo.

Více fotografií zde.

Turnaj v Novém Jičíně


V sobotu 3. května 2014 se v Novém Jičíně konal memoriál Rešla v zápase ve volném stylu. Turnaj byl zaměřen především na děti. Do Nového Jičína odcestovali naši nejmladší zápasníci roč. nar. 2003 - 2007. Z šesti našich zápasníků se mezi stovkou zúčastněných získali stříbrnou medaili v kategorii přípravek roč. nar. 2007 - 2008 ve váze do 30 kg Štěpán Hruška, v kategorii přípravek roč. nar. 2003 - 2004 ve váze do 32 kg Ondřej Kudla a v kategorii přípravek roč. nar. 2005 - 2006 ve váze do 31 kg Honza Boháček. Čtvrté místo obsadil ve váze do 27 kg Adam Piskoř, páté místo obsadil ve váze do 29 kg Martin Ruszek a šesté místo ve váze do 29 kg Oldřich Žáček.

Prostějov - Kopřiva a Dohnalová vítězně


V sobotu 22. března 2014 se v Prostějově konal otevřený oblastní přebor Jihomoravského kraje v zápase řecko-římském v mládežnických kategoriích. Mezi 103 zápasníky z 12 oddílů se neztratili tři naši účastníci, když dva dokázali své hmotnostní kategorie vyhrát. Byl to David Kopřiva ve váze do 53 kg v kategorii žáků a Yvette Dohnalová ve váze do 52 kg v kategorii žákyň. Třetí náš zápasník Honza Boháček se umístil na 2. místě ve váze do 29 kg v kategorii přípravek.

 
 

2. kolo I. ligy, Teplice 2014


V sobotu 26.04.2014 se v Teplicích konalo 2. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Nečekali jsme, že v Teplicích druhé kolo vyhrajeme, avšak kluci zápasili výborně a opět se nám podařilo zvítězit ve všech čtyřech utkáních. Do Teplic jsme odjížděli bez zápasníka v jedné váhové kategorii, a to do 65 kg. Z tohoto důvodu jsme si mysleli, že budeme mít problémy s doháněním ztráty. Avšak i ostatní družstva nebyly kompletní. Tradičně dobře zápasil Vraťa Chotaš - opora našeho družstva, ke kterému se přidal i Tomáš Zezulák, který se po dlouhodobých vleklých zdravotních problémech dostává do výborné formy a je docela možné, že se vrátí i do reprezentace ČR. Oba dva vyhráli všechny své čtyři utkání. Dalšími zápasníky, kteří zvítězili ve všech čtyřech utkáních, byli David Berdis a Martin Sciranka - naše posily z Košic. Ve třech utkáních zvítězili Miroslav Marcinek a Josef Svoboda. V celkové tabulce máme již solidní náskok šesti bodů na druhé Teplice a třetí Brno.

 

Výsledky
TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 30 : 19
body Vítkovic: Berdis, Marcinek, Zezulák, Sciranka, Chotaš, Svoboda 5 bodů.

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 33 : 14
body Vítkovic: Berdis, Pastor, Sciranka, Chotaš, Svoboda 5 bodů; Barva, Zezulák 4 body.

TJ Sokol Vítkovice : ZO Teplice 27 : 13
body Vítkovic: Marcinek, Fojtík 5 bodů; Berdis, Zezulák, Chotaš 4 body; Sciranka 3 body; Pastor, Svoboda 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 42 : 6
body Vítkovic: Berdis, Pastro, Marcinek, Fojtík, Chotaš, Svoboda 5 bodů; Barva, Zezulák, Sciranka 4 body.

 

Pořadí druhého kola

1. místo TJ Sokol Vítkovice 8 bodů
2. místo ZO Teplice 6 bodů
3. místo TAK Hellas Brno 4 body
4. místo TJ Sokol Hradec Králové 2 body
5. místo Bohemians Praha 0 bodů

 

V modrém dresu Marek Barva.

Více fotografií zde.

 

Jiří Dušek, Šimon Kopřiva a Yvette Dohnalová - Mistři ČR


V sobotu 5. dubna 2014 se v Hradci Králové konalo Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu ve věkových kategoriích mladší žáci/kyně a kadeti/tky. Mistrovství se zúčastnilo 149 zápasníků z 28 oddílů ČR. Do Hradce Králové odcestovala skupina 14 zápasníků TJ Sokol Vítkovice.

Tituly vybojovali v mladších žácích ve váze do 31 kg Jiří Dušek a ve váze do 56 kg Šimon Kopřiva. Třetí titul přidala v kadetkách ve váze do 52 kg Yvette Dohnalová.

Na druhých místech se umístili v kategorii mladší žáci ve váze do 44 kg Tomáš Foldyna, ve váze do 52 kg Matěj Smilowski a v kadetech ve váze do 76 kg Matouš Vondál.

Třetí místo obsadili v kategorii mladší žáci ve váze do 33 kg Robin Pustka, ve váze do 40 kg Matěj Mlčoch a v kadetech ve váze do 69 kg Stanislav Hanák.

Čtvrtá místa obsadili ve váze do 35 kg Lukáš Dušek, ve váze do 44 kg Honza Mužný, ve váze do 58 kg Denis Lechovič. Pátý skončil ve váze do 37 kg Rostislav Vrška a na osmém místě se umístil ve váze do 44 kg Sebastián Klemens.

Celkově jsme s výkony našich svěřenců spokojení, kluci na žíněnkách bojovali a pokud prohráli, tak vždy po náročném boji. Soutěž družstev ve věkové kategorii mladší žáci jsme zcela ovládli před zápasníky z Brna a Havlíčkova Brodu. V této věkové kategorii na MČR vítězíme již třetím rokem po sobě. V kadetech jsme obsadili v hodnocení družstev páté místo.

Kompletní výsledky zde.

Fotografie zhotovili Pavel Rycl (www.ehm.cz) a Marek Choleva: zde, zde a zde.
 

Turnaj v Thalheimu, Německo


V sobotu 26.04.2014 se v Německu konal velký mezinárodní turnaj dětí roč. nar. 2002 - 2007. Turnaje se zúčastnilo 322 zápasníků z 38 oddílů, 8 států - Německa, Česka, Itálie, Švýcarska, Dánska, Švédska, Slovenska, Rakouska.

Výborně si vedli vítkovičtí volnostylaři. Dokázali zvítězit ve třech případech. Byl to ve věkové kategorii žáků roč. nar. 2006 - 2007 ve váze do 31 kg Honza Boháček, dále ve věkové kategorii žáků roč. nar. 2002 - 2003 ve váze do 46 kg Ondřej Sláma a ve věkové kategorii žákyň ve váze do 52 kg Yvette Dohnalová.

Druhé místo obsadil ve věkové kategorii žáků roč. nar. 2006 - 2007 ve váze do 23 kg Max Bystroň. Čtvrtá místa přidali ve váze do 34 kg Samuel Bystroň, ve váze do 38 kg Petr Grygerek a ve váze do 42 kg Matěj Mlčoch. Do bojů o medaile nezasáhli pouze ve váze do 29 kg Oldřich Žáček a ve váze do 34 kg Dominik Kaliský.

V celkovém hodnocení družstev naši borci obsadili pěkné osmé místo.

 

Fotografie zde.

 
 

Vondál - Mistr ČR


V sobotu 15.03.2014 se v Meziboří konalo Mistrovství ČR žáků a juniorů v zápase řecko-římském. Mistrovství se zúčastnilo 136 zápasníků z 25 oddílů České republiky. V oddíle se věnujeme volnému stylu a vzhledem k tomu, že v kategorii žáků je už specializace na řecko-římský styl patrná, vyslali jsme do Meziboří pouze 5 našich žáků, u kterých jsme měli za to, že mají šanci uspět. Turnaj pro náš oddíl dopadl výborně a nechybělo mnoho a každý se z našich zápasníků mohl umístit na stupni vítězů.

 

Mistrem ČR se stal ve váze do 73 kg Matouš Vondál, který prošel soutěží suverénně a všechny své čtyři utkání vyhrál před časovým limitem.

    

Na 1. fotografii v modrém dresu Matouš Vondál, na 2. fotograii Matouš v červeném dresu.

 

Ve stejné váhové kategorii obsadil 3. místo Standa Hanák, který byl poražen pouze svým oddílovým kolegou Matoušem.

V modrém dresu Standa Hanák.

 

Druhé místo obsadil ve váze do 59 kg Šimon Kopřiva, který je věkem ještě mladší žák a toto umístění je pro něj jistě úspěchem. Šimon do finálového souboje nastupoval s respektem k soupeři, avšak nakonec souboj o titul prohrál až po vyrovnaném boji.

V modrém dresu Šimon Kopřiva.

 

Bronzovou medaili získal ve váze do 66 kg Vojtěch Piskoř, který prohrál hned v prvním utkání s pozdějším Mistrem ČR Turpalem Elmurzaevem, ale ve zbývajících třech utkáních zvítězil.

V červeném dresu Vojta Piskoř.

 

Jediný, kdo medaili nezískal, a umístil se na celkovém 7. místě ve váze do 53 kg byl David Kopřiva. David měl ve svém posledním utkání ve skupině šanci postoupit do finále za předpokladu, že svého soupeře z Plzně porazí. V průběhu utkání David vedl 4 : 0 a kontroloval zápas, avšak 15 sekund před koncem se soupeři podařilo udělat bodovanou akci za 4 body a Davida tak vyřadil o možnost bojovat o titul. Slabou útěchou Davidovi může být to, že se mu ve skupině podařilo na lopatky porazit budoucího Mistra v této váhové kategorii.

David Kopřiva v dresu červeném.

 

V celkovém hodnocení družstev jsme obsadili pěkné 4. místo.

 
Více fotografií zde.