2014

Sportovní festival mládeže, Vídeň 2014

Ve dnech 3.7.2014 až 6.7.2014 se ve Vídni uskutečnil World Sports Festival (WSF) - sportovní festival mládeže. Do Vídně se sjelo 3300 sportovců z celého světa, kteří se utkali v různých sportovních odvětvích. Festival je pořádán v podobném duchu jako jsou Olympijské hry. Sportovci jsou ubytovaní ve společných prostorách a mají společný doprovodný program (např. zahajovací ceremoniál, diskotéka, závěrečný ceremoniál).

Do Vídně odcestovala skupina sedmi vítkovických volnostylařů. V konkurenci 153 zápasníků z 33 oddílů, deseti států to byla pro naše borce určitě dobrá zkušenost. Na žíněnce se utkávali nejen se zápasníky z evropských zemí, ale i se zápasníky např. z Izraele či USA.

Na stupně vítězů se probojovali ve věkové kategorii do 15 let ve váze do 50 kg David Kopřiva, který skončil na 2. místě, stejně jako Matouš Vondál ve váze do 76 kg. Na třetím místě se umístil ve váze do 58 kg Šimon Kopřiva. Na čtvrtém místě se umístil ve váze do 63 kg Vojtěch Piskoř, páté místo obsadil ve váze do 69 kg Stanislav Hanák a na šestém místě skončil ve váze do 54 kg Matěj Smilowski. Ve věkové kategorii do 20 let se na 6. místě umístil Honza Jasinský. V celkovém hodnodení družstev naši zápasníci obsadili krásné 8. místo, když na 1. místě skončila reprezentace Maďarska, na 2. místě zápasníci z USA a třetí skončila rakouská reprezentace.

 

Medailisté.

Zleva: David Kopřiva, Matouš Vondál, Šimon Kopřiva.

    

Družstvo zápasníků.

Zleva: trenér Milan Slončík, Honza Jasinský, David Kopřiva, Matouš Vondál, Šimon Kopřiva, Standa Hanák, Matěj Smilowski, Vojta Piskoř.

Více fotografií zde.

 

Navštívili jsme i Prater a pak jsme se dobře najedli u našeho kamaráda, zápasníka Dušana Klacka.

Více fotografií zde.

 

 

 

 

13. ročník memoriálu Jiřího Klepca


V sobotu 7. června 2014 uspořádal oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice 13. ročník memoriálu Jiřího Klepca pořádaný na počest našeho kamaráda zápasníka Jirky Klepca, který náhle zemřel ve věku nedožitých 34 let v roce 1996. Jirka jako jeden z mála československých zápasníků porazil v juniorské kategorii pozdějšího Mistra světa a mnohonásobného medailistu z Mistrovství Evropy, Mistrovství světa a Olympijských her, slovenského zápasníka Jozefa Lohyňu.


13. ročníku se zúčastnilo rekordních 245 zápasníků z 32 oddílů České republiky, Slovenska, Ukrajiny a Polska. Především zápasníci z Ukrajiny potvrdili, že patří ke světové zápasnické špičce a bylo zde vidět, že zápas patří k nejpopulárnějším sportům na Ukrajině. Do Osravy dorazila tři ukrajinská družstva a jejich zápasníci se většinou probojovali do finálových bojů. Zápasilo se ve Sportovním centru Dubina na třech žíněnkách a letos poprvé bylo možno sledovat tato utkání v přímém přenosu na internetu.


Náš turnaj patří k nejlépe hodnoceným zápasnickým akcím v rámci ČR, má dobrou sportovní i společenskou úroveň. Po skončení turnaje se vždy zahraniční hosté těší na další ročník. Díky finanční podpoře statutárního města Ostravy, Úřadu městského obvodu Ostrava - Jih a našich sponzorů si můžeme dovolit vytvořit pro účastníky turnaje vynikající zázemí.


Z vítkovických zápasníků na tomto turnaji zvítězil v kategorii přípravek roč. nar. 2005 - 2006 ve váze do 29 kg Oldřich Žáček, v kategorii přípravek roč. nar. 2003 - 2004 ve váze do 46 kg Ondřej Sláma, v kategorii mladší žáci ve váze do 37 kg Lukáš Dušek, v kategorii mladší žáci ve váze do 60 kg Šimon Kopřiva, v kategorii žáci ve váze do 80 kg Matouš Vondál, v kategorii senioři ve váze do 86 kg Tomáš Zezulák a ve váze do 97 kg Vratislav Chotaš.


Druhá místa obsadili v kategorii mladší žáci ve váze do 37 kg Rostislav Vrška, v žácích ve váze do 53 kg David Kopřiva, v kategorii žáci ve váze do 66 kg Vojtěch Piskoř, v kategorii senioři ve váze do 70 Jan Jasinský.

Na třetích místech se umístili v kategorii přípravek roč. nar. 2005 - 2006 ve váze do 29 kg Jakub Adamíček, ve váze do 31 kg Jan Boháček, ve váze do 36 kg Matěj Macura, v kategorii přípravek roč. nar. 2003 - 2004 ve váze do 32 kg Samuel Bystroň, v kategorii mladší žáci ve váze do 52 kg Matěj Smilowski, v kategorii senioři ve váze do 65 kg Petr Ševčík a ve váze do 125 kg Petr Krejčí.

 

    

Na 1. fotografii v červeném dresu Matěj Smilowski, na 2. fotografii v červeném dresu Matěj Smilowski.

    

Na 1. fotografii v modrém dresu Šimon Kopřiva, na 2. fotografii v červeném dresu Tomáš Zezulák.

V modrém dresu Petr Krejčí.

Více fotografií zde.

 

Turnaj v Dunajské Stredě

V sobotu 24.05.2014 se v Dunajské Stredě na Slovensku uskutečnil turnaj o Žitnoostrovský pohár. Do Dunajské Stredy se sjelo 156 zápasníků z 21 oddílů ze Slovenska, ČR, Maďarska, Chorvatska a Rakouska.

V silné konkurenci se dařilo i sedmi vítkovickým volnostylařům, když pěti z nich se podařilo probojovat na stupně vítězů. Nejvíce se dařilo Maxovi Bystroňovi, který vyhrál váhovou kategorii do 24 kg mezi přípravkou roč. nar. 2005 - 2006. Na druhém místě se umístil ve věkové kategorii přípravek roč. nar. 2003 - 2004 ve váze do 35 kg Dominik Kaliský a v kategorii žáků ve váze do 73 kg Vojtěch Piskoř. Na třetím místě se umístil ve věkové kategorii přípravek roč. nar. 2005 - 2006 ve váze do 30 kg Honza Boháček a ve věkové kategorii roč. nar. 2003 - 2004 ve váze do 33 kg Samuel Bystroň. V kategorii žáků se na pátém místě ve váze do 73 kg umístil Stanislav Hanák a ve váze do 59 kg na osmém místě Denis Lechovič. V celkovém hodnocení družstev se naši kluci umístili na 6. místě.

 

  

Na 1. fotografii zlatý Max.

Na 2. fotografii zleva: Denis Lechovič, Dominik Kaliský, Max Bystroň, Vojta Piskoř, Honza Boháček, Samuel Bystroň a Standa Hanák.

Více fotografií zde.

3. kolo I. ligy, Praha

V sobotu 31.05.2014 se v Praze konalo 3. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu.

Do Prahy jsme odjížděli s tím, že chceme potvrdit naše letošní postavení v lize. Jeli jsme pro vítězství a tím jsme si chtěli navýšit svůj bodový zisk v celkovém hodnocení. V Praze jsme zaváhali pouze proti zápasníkům z Brna, když jsme s nimi remízovali. V posledních dvou váhových kategoriích nám stačilo, aby naši zápasníci neprohráli na lopatky. Avšak stal se pravý opak, Michal Smieško a Josef Svoboda svá utkání prohráli na lopatky a utkání proti Brnu tak skončilo remízou. Proti družstvům Hradce Králové, Teplicím a Praze jsme i přes drobná dílčí zaváhání dokázali zvítězit.

Celkově třetí kolo bylo vyrovnané - některá družstva posílila o zápasníky ze Slovenska. Například za Bohemians Praha zápasil ve váze do 70 kg slovenský zápasník ukrajinského původu Mykola Bolotnyuk, který je pravidelným účastníkem Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. V letošním roce skončil na Mistrovství Evropy na 7. místě.

Z našich borců se nejvíce dařilo Vraťovi Chotašovi, Tomášovi Zezulákovi a Petrovi Krejčímu, kteří vyhráli všechna svá utkání. Dobré výkony předvedl i Honza Jasinský, který je věkem ještě junior. Samozřejmě jsme se spoléhali i na naše slovenské posily Petera Pastora, Davida Berdise, Mateje Deáka, Martina Sciranku a Luboše Tiefenbacha, kteří až na dvě drobná zaváhání svá utkání vyhráli. Dále ještě v Praze zápasili Josef Svoboda, Michal Smieško a Marek Bešťák, kterým se však tentokrát moc nedařilo.

Výsledky v druhém kole
TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 23 : 23
body Vítkovic: Bešťák, Zezulák, Chotaš, 5 bodů; Pastor 4 body; Berdis 3 body, Deák 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 28 : 13
body Vítkovic: Berdis, Tiefenbach, Chotaš, 5 bodů; Pastor, Sciranka, 4 body; Krejčí 3 body; Bešťák, Deák 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : ZO Teplice 34 : 12
body Vítkovic: Pastor, Jasinský, Zezulák, Chotaš 5 bodů; Deák, Tiefenbach 4 body; Berdiš, Bešťák 3 body.

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 29 : 19
body Vítkovic: Deák, Jasinský, Zezulák, Chotaš, Krejčí 5 bodů; Sciranka 4 body.

 

Pořadí třetího kola

1. místo TJ Sokol Vítkovice 7 bodů
2. místo TAK Hellas Brno 8 bodů
3. místo Bohemians Praha 4 body
4. místo ZO Teplice 4 body
5. místo TJ Sokol Hradek Králové 0 bodů

 

Pořadí po třetím kole

1. místo TJ Sokol Vítkovice 23 bodů
2. místo TAK Hellas Brno 15 bodů
3. místo ZO Teplice 14 bodů
4. místo Bohemians Praha  7 bodů
5. místo TJ Sokol Hradec Králové   1 bod

 

 

V červeném dresu Honza Jasinský.

V červeném dresu Pepa Svoboda.

Více fotografií zde.

Dohnalová, Kopřiva, Vondál - Mistři ČR


V sobotu 17.05.2014 náš oddíl pořádal v tělocvičně Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu žáků, žákyň, juniorů a juniorek. Mistrovství se zúčastnilo 130 zápasníků z 28 oddílů ČR.

Z našeho oddílu bojovalo o titul Mistra 14 zápasníků. Sedmi z nich se podařilo probojovat na stupně vítězů. Titul získali v kategorii žákyň ve váze do 52 kg Yvette Dohnalová, dále v kategorii žáků ve váze do 53 kg získal titul David Kopřiva a ve váze do 80 kg Matouš Vondál. Druhé místo obsadil v kategorii žáků ve váze do 73 kg Stanislav Hanák a třetí místa obsadili v kategorii žáků ve váze do 42 kg Tomáš Foldyna, ve váze do 59 kg David Kopřiva, ve váze do 66 kg Vojtěch Piskoř a v kategorii juniorů ve váze do 120 kg Tomáš Veselý. Na čtvrtých místech se umístili v kategorii žáků ve váze do 59 kg Denis Lechovič a ve váze do 66 kg Václav Sochacy. Na pátém místě skončil v kategorii žáků ve váze do 53 kg Matěj Smilowski. Osmé místo obsadil Honza Jasinský, deváté Jan Mužný, jedenácté Vojta Valenta.

V soutěži družstev jsme v kategorii žáků vyhráli.

 

Na fotografii jsou Mistři - zleva David Kopřiva, Matouš Vondál a Yvette Dohnalová.

Více fotografií zde.

Turnaj v Praze

V sobotu 31.05.2014 se v Praze uskutečnil malý mezinárodní turnaj žáků v zápase ve volném stylu roč. nar. 1999, 2000, 2001 Memoriál Fr. Vejsady a V. Garbaczewského. Na tomto turnaji zápasili z vítkovických volnostylařů čtyři žáci. Ve váze do 47 kg to byl Tomáš Foldyna a Honza Mužný a ve váze do 73 kg Stanislav Hanák a Vojtěch Piskoř. Každý z kluků zápasil tři utkání. Všechna svá tři utkání vyhráli Tomáš Foldyna a Vojtěch Piskoř, kteří takto obsadili 1. místa. Na druhých místech skončili Honza Mužný a Stanislav Hanák, když prohráli pouze se svými oddílovými kolegy.

V červeném dresu Standa Hanák,

v modrém dresu Vojta Piskoř.

Více fotografií zde.

Dohnalová na ME neuspěla


Ve dnech 5. - 12. 5. 2014 proběhlo v bulharském městě Samokov Mistrovství Evropy v zápase kadetů a kadetek. Z našeho oddílu zde Českou republiku reprezentovala Yvette Dohnalová. Yvette zápasila ve váze do 49 kg, ve které soupeřilo 17 zápasnic. V prvním kole prohrála s běloruskou zápasnicí a do dalších bojů již nezasáhla a nakonec obsadila 14. místo. Věková kategorie kadetů je 14/15 - 17 let a protože Yvette je narozena v roce 1999, může v této kategorii zápasit ještě další dva roky.