2014

Hradec Králové - Kopřiva David vítězně

V sobotu 4. října 2014 se v Hradci Králové konal 24. ročník mezinárodního turnaje žáků v zápase ve volném stylu. V Hradci Králové zápasilo 70 zápasníků z Česka, Slovenska a Polska.

Sedm vítkovických volnostylařů zápasilo ve 28 utkáních, přičemž dokázali zvítězit v šestnácti případech a ve dvanácti odešli poraženi. Nejvíce se dařilo Davidovi Kopřivovi, který vyhrál všechna čtyři utkání a ovládl tak váhovou kategorii do 53 kg. Na druhých místech se umístili ve váze do 47 kg Honza Mužný a ve váze do 59 kg Šimon Kopřiva. Šimon zápasil v Hradci Králové šest zápasů, což už je v průběhu turnaje pěkná zátěž. Prohrál až ve finále s Bednarikem z Bratislavy. Třetí skončil Stanislav Hanák ve váze do 73 kg. Pátý skončil Vojtěch Valenta ve váze do 53 kg a na desátém místě skončil ve váze do 59 kg Denis Lechovič.


V přátelském utkání ve váze do 55 kg dokázala zvítězit Yvette Dohnalová nad Pragáčovou z Brna. V dalším přátelském utkání dokázala Yvette překvapivě porazit Miké Juříka z Plzně, který se v turnaji umístil ve váze do 53 kg na druhém místě.

Kompletní výsledky zde.

 

Družstvo zápasníků zleva: Šimon Kopřiva, David Kopřiva, Standa Hanák, Yvette Dohnalová, Honza Mužný, Denis Lechovič.

Hradec Králové - vítkovičtí volnostylaři počtvrté v řadě Mistry ČR !!!


V sobotu 27. září 2014 se v Hradci Králové konalo 4. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Předseda oddílu a trenér Milan Slončík k tomuto kolu uvedl: Do Hradce Králové jsme odjížděli s tím, že si chceme upevnit vedoucí postavení v lize a na domácích žíněnkách v posledním kole si už v poklidu vyzápasit již čtvrtý titul Mistra ČR. Vzhledem k určitým povinnostem jednotlivých naších zápasníků a i kvůli zranění, jsme neodjeli do Hradce Králové v nejsilnější sestavě. S tímto stavem se však musí vypořádat každé družstvo v každém ligovém kole. V Hradci Králové se nám podařilo všechna utkání vyhrát a získat tak s předstihem titul mistra ČR !!! V celkové tabulce máme před posledním kolem náskok deseti bodů před druhými zápasníky z Brna. A i kdybychom v posledním kole v Ostravě 25.10.2014 všechna utkání prohráli, v zavěrečné tabulce nás nemůže už nikdo předstihnout. V Ostravě se tak bude rozhodovat jen o tom, kdo skončí na druhém, resp. třetím místě mezi zápasníky z Brna a Teplic. Lepší výchozí pozici mají zápasníci Brna, kteří mají tři body náskok. Všechna čtyři utkání v Hradci Králové vyhráli Peter Pastor, David Berdis, Martin Sciranka, Jan Jasinský a Vraťa Chotaš. Ve třech utkáních zvítězil Matěj Deák a ve dvou Aleš Fojtík, Jiří Kopecký a Radim Vokůrka. Pěkné výkony předvedli vlastní odchovanci Jan Jasinský a Vraťa Chotaš, ale se všemi, co zápasili, jsem spokojen. Za zmínku stojí fakt, že za náš oddíl v Hradci Králové nastoupil Radim Vokůrka, který nás posílil ve váze do 120 kg. Radim je náš odchovanec, avšak v 80. letech trénoval a bydlel v Praze. Byl reprezentantem Československa a zúčastnil se i ME, resp. MS. Na ligovou žíněnku nastoupil po 12 letech a i když ve dvou případech odešel poražen, dokázal ve dvou případech zvítězit a určitě nezklamal.

Výsledky v druhém kole
TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 24:17
body Vítkovic: Berdis, Jasinský, Sciranka 5 bodů; Pastor, Chotaš 4 body; Deák 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 41:6
body Vítkovic: Pastor, Deák, Fojtík, Sciranka, Kopecký, Vokůrka 5 bodů; Berdis, Chotaš 4 body; Jasinský 3 body.

TJ Sokol Vítkovice : ZO Teplice 31:14
body Vítkovic: Pastor, Jasinský, Deák, Fojtík 5 bodů; Chotaš 4 body; Berdiš, Sciranka 3 body; Vokůrka 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 38:11
body Vítkovic: Pastor, Berdis, Deák, Sciranka, Kopecký, Chotaš, Vokůrka 5 bodů; Jasinský 3 body.

Pořadí 3. kola

1. místo TJ Sokol Vítkovice 8 bodů
2. místo TAK Hellas Brno 6 bodů
3. místo ZO Teplice 4 body
4. místo Bohemians Praha 2 body
5. místo TJ Sokol Hradec Králové 0 bodů

 

Pořadí po třetím kole

1. místo TJ Sokol Vítkovice 31 bodů
2. místo TAK Hellas Brno 21 bodů
3. místo ZO Teplice 18 bodů
4. místo Bohemians Praha  9 bodů
5. místo TJ Sokol Hradec Králové   1 bod

 

Kompletní výsledky zde.

Turnaj v Prievidzi

Kopřiva David vítězně !!!

V sobotu 13. září 2014 se v Prievidzi konal 42. ročník mezinárodního turnaje. V Prievidzi se zápasilo na třech žíněnkách ve vybraných věkových a váhových kategoriích. Turnaj má tradičně velmi dobrou sportovní úroveň. Bylo tomu tak i v letošním ročníku, kdy se na žíněkách utkalo 198 volnostylařů ze Slovanska, Česka, Rakouska, Maďarska, Srbska a Bulharska. Velice dobře si na turnaji vedla i skupina jedenácti víkovických zápasníků. Sedmi z nich se podařilo probojovat na stupně vítězů. Nejvíce se dařilo Davidovi Kopřivovi, který zvítězil v žácích ve váze do 53 kg. David všechny své soupeře položil během krátké chvíle na lopatky. Na druhých místech se umístili v přípravce ve váze do 30 kg Honza Boháček a ve váze do 40 kg Dominik Kaliský. Třetí místa obsadili v mladších žácích ve váze do 62 kg Šimon Kopřiva a v žácích ve váze do 66 kg Vojtěch Piskoř. V žákyních byla třetí ve váze do 52 kg Yvette Dohnalová a v mužích ve váze do 97 kg Vratislav Chotaš. V přípravce obsadil ve váze do 30 kg 7. místo Oldřich Žáček, ve váze do 33 kg 11. místo Ondra Kudla a ve váze do 40 kg 8. místo Petr Grygerek. V žácích skončil ve váze do 53 kg na desátém místě Daniel Kaliský. V celkovém hodnocení družstev jsme obsadili šesté místo z dvacetidevíti oddílů.

Kompletní výsledky zde.

Vítězný David Kopřiva

 

Družstvo TJ Sokol Vítkovice

Turnaj v Trenčíně


V sobotu 27. září 2014 se v Trenčíně uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v zápase ve volném stylu VIII. ročník Memoriálu Ladislava Mlyneka. V Trenčíně zápasilo i šestnáct vítkovických volnostylařů. V silné konkurenci 180 zápasníků z 21 oddílů Slovenska, Česka a Maďarska dokázali zvítězit v pěti hmotnostních kategoriích. V přípravce to byl ve váze do 31 kg Hoza Boháček a ve váze do 40 kg Petr Grygerek, v žácích to byli ve váze do 48 kg Honza Mužný, ve váze do 54 kg David Kopřiva a ve váze do 66 kg Vojtěch Piskoř. Na druhých místech se umístili Samuel Bystroň, Richard Tešnar, Jiří Dušek, Rosťa Vrška a na třetích místech Jakub Hanák a Dominik Kaliský.

V celkovém hodnocení družstev obsadili naši borci pěkné druhé místo za domácími zápasníky Trenčína a před zápasníky z Bánovec nad Bebravou.

Kompletní výsledky zde.

 

V červeném dresu Vojta Piskoř.

Více fotografií zde.

Turnaj na Čeladné


V sobotu 6. září 2014 se v Čeladné uskutečnil druhý ročník v zápase ve volném stylu o pohár starosty Čeladné. Do Čeladné přijeli o pohár bojovat zápasnicí pořádajícího oddílu TJ Sokol Vítkovice, dále borci Nového Jičína, Nitry a Prievidze. Zápasilo se ve dvanácti váhových kategoriích od váhy 24 kg až po váhu do 97 kg. Jednotlivá družstva tvořili zápasníci věkem přípravka, žáci a muži. Nejlépe se vedlo vítkovíckým volnostylařům, když postupně porazili všechna družstva a obhájili tak prvenství z prvního ročníku.

Výsledky

TJ Sokol Vítkovice - Nový Jičín 37 : 17

body TJ Sokol Vítkovice: Grygerk, Mlčoch, Valenta, Kolařík 5 bodů; Hanák, Piskoř, Zezulák 4 body, Bystroň Samuel 3 body, Bystroň Max, Kopřiva Šimon 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice - Nitra 36 : 21

body TJ Sokol Vítkovice: Bystroň Max, Kaliský Dominik, Mlčoch, Hanák, Kolařík 5 bodů; Piskoř, Zezulák 4 body, Žáček, Smilowski, Dušek Lukáš 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice - Prievidza 50 : 8

body TJ Sokol Vítkovice: Bystroň Max, Boháček, Dušek Lukáš, Valenta, Kaliský Daniel, Zezulák, Kolařík 5 bodů, Dušek Jiří, Piskoř, Mlčoch 4 body, Hanák 3 body.

 

Kompletní výsledky zde.

 

Vítězné družstvo TJ Sokol Vítkovice

Horní řada zleva: Tomáš Zezulák, Tomáš Segeč, Standa Hanák, Yvette Dohnalová, Petr Grygerek, Honza Mužný, Matěj Smilowski, Vojta Piskoř, Danek Kaliský, Šimon Kopřiva, Vojta Valenta, Aleš Kolařík.

Dolní řada zleva: Samík Bystroň, Lukáš Dušek, Matěj Mlčoch, Rosťa Vrška, Jirka Dušek, Maxík Bystroň, Dominik Kaliský, Honza Boháček, Olda Žáček.

Nitra - Kopřiva Šimon a Bystroň Max vítězně !!!

V sobotu 20. září 2014 se v Nitře konal 33. ročník mezinárodního turnaje mládeže Memoriál Jozefa Svitača v zápase ve volném stylu. V Nitře se zápasilo na dvou žíněnkách ve vybraných věkových a váhových kategoriích. Na žíněkách se utkalo 120 volnostylařů ze Slovanska, Česka,Maďarska a Chorvatska.

Velice dobře si na turnaji vedla i skupina sedmi víkovických zápasníků. Šesti z nich se podařilo probojovat na stupně vítězů. Nejvíce se dařilo Šimonovi Kopřivovi a Maxi Bystroňovi, kteří zvítězili v mladších žácích ve váze do 53 kg resp. v přípravce ve váze do 24 kg. Na druhých místech se umístili v přípravce ve váze do 35 kg Samuel Bystroň. V této váze zápasilo 17 dětí. Dále se na druhých místech umístili v žácích ve váze do 48 kg Honza Mužný, ve váze do 52 kg David Kopřiva a ve váze do 52 kg v kategorii žákyň Yvette Dohnalová. Na devátem místě se umístil v žácích ve váze do 59 kg Denis Lechovič.

Kompletní výsledky zde.

 

    

Na 1. fotografii vlevo Šimon Kopřiva, vpravo Maxík Bystroň.

Na 2. fotografii naše výprava. Zleva: Honza Mužný, Šimon Kopřiva, Yvetta Dohnalová, David Kopřiva, Maxík Bystroň a Samík Bystroň.

Turnaj v Košicích


Ve dnech 13.08.2014 až 17.08.2014 se ve slovenském městě Košice uskutečnilo společné soustředění našich a košických zápasníků. Součástí tohoto soustředění bylo i vzájemné utkání těchto družstev při příležitosti oslav zápasu v Košicích. Zápasníci se utkali v jedenácti váhových kategoriích od žáků až po muže. Vítkovičtí volnostylaří, posílení o tři zápasníky z Brna, si vedli nad očekávání dobře, když prohráli až po vyrovnaném boji 22 : 25.

Výsledek: TJ Sokol Vítkovice : ZK Košice 22 : 25.

Body vítkovických volnostylařů: Kopřiva David, Piskoř Vojtěch, Jasinský Jan 5 bodů; Dohnalová Yvette 3 body; Bagdarsyan Gurgen, Zezulák Tomáš, Chotaš Vratislav, Šveda David 1 bod.

Kompletní výsledky zde.