2013

MČR ml. žáků, ml. žákyň, kadetů a kadetek, Ostrava, v. s.


Stapaj, Kopřiva, Piskoř, Řeřuchová - Mistři ČR

V sobotu 11.05.2013 náš oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice uspořádal MČR v zápase ve volném stylu mladších žáků, mladších žákyň, kadetů a kadetek. Do Ostravy se sjelo bojovat o tituly 116 zápasníků z 24 oddílů ČR. Na domácích žíněnkách se neztratili ani vítkovičtí volnostylaři, když získali celkem 8 medailí: 4 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové. Dominovali hlavně mladší žáci. V soutěži družstev skončili na prvním místě s náskokem více než 50 bodů před druhou Jihlavou, na třetím místě se umístili zápasníci z Brna. V celkovém hodnocení turnaje skončili vítkovičtí na druhém místě za zápasníky z Brna a před zápasníky z Prahy.
 
Mistry se v kategorii mladších žáků stali ve váze do 29 kg Honza Stapaj, ve váze do 48 kg Šimon Kopřiva, ve váze do 60 kg Vojta Piskoř a v kategorii kadetek ve váze do 70 kg Petra Řeřuchová. Šimon Kopřiva ve finále porazil svého oddílového kolegu a jmenovce Davida Kopřivu, který tak obsadil druhé místo. Vojta Piskoř obhájil titul z loňského roku. Druhé místo dále získal ve váze do 56 kg Vašek Sochacy. Na třetích místech se umístili ve váze do 37 kg Vojta Valenta a ve váze do 40 kg Tomáš Foldyna. Na čtvrtých místech se umístili v kategorii mladší žáci ve váze do 40 kg Honza Mužný, ve váze do 44 kg Šimon Galajda. V kategorii kadetů ve váze do 58 kg Tomáš Segeč. Na pátém místě se umístil v kategorii mladší žáci ve váze do 44 kg Matěj Smilowski.
Kompletní výsledky zde .
 
Česká televize, čas 23:37:
Televize Polar, čas 10:50:
 
 Mistři.
Zleva: Petra Řeřuchová, Šimon Kopřiva, Vojta Piskoř, Honza Stapaj.
 
 
  
Vítkovické družstvo
 
Více fotografií zde a taky zde.
Fotografie zhotovili Mojmír Krecl a Dušan Pilch.
 
 
Po slavnostním zahájení a před samotnými boji proběhlo společné fotografování všech borců v dresech se vzkazem pro výkonný výbor MOV, aby nebyl zápas vyřazen z programu OH. Výkonný výbor na svém zasedání asi  před měsícem navrhl, aby byl zápas vyřazen z programu OH. Konečné rozhodnutí má být vyřčeno v září. Proti tomuto návrhu se zvedla velmi velká vlna odporu napříč celým světem nejen u zápasníků. Mezinárodní svaz zápasu vyhlásil měsíc květen jako měsíc zápasu. V tomtu měsíci probíhají po celém světě různé protestní akce pro zachování zápasu v programu OH. Např. Japonci shromáždili petici, kde je skoro už 1,000.000 podpisů, v Německu se k petici připojili fotbalista Beckenbauer, atletka a vítězka OH Dreschlerová a další. Řecký olympijský výbor vydal prohlášení, že pokud bude zápas z olympiády vyloučen, nepovolí zapálení olympijského ohně na území Řecka. 15. května se v USA uskuteční souboj tří zápasníckých velmocí USA, Ruska a Iránu atd. My jsme se tímto k protestu také připojili.
 

Bratislava


V sobotu 4. května 2013 se v Bratislavě konal mezinárodní turnaj "Dunajský pohár" v zápase ve volném stylu, kterého se zúčastnili zápasníci ze Slovenska, ČR, Rakouska, Polska a Maďarska. Turnaj byl zaměřen pro kategorii juniorů a seniorů. Do Bratislavy odjeli bojovat tři vítkovičtí borci. Ve váze do 120 kg Vraťa Chotaš - ten zde však reprezentoval Českou republiku, dále to byl ve váze do 84 kg Tomáš Zezulák. Vraťa a Tomáš zápasili v kategorii seniorů. V kategorii juniorů zápasil ve váze do 84 kg Michal Smieško. Nejvíce se dařilo Vraťovi Chotašovi, který dokázal všechna svá utkání vyhrát, přestože zápasil ve vyšší váhové kategorii než obvykle zápasí. Tomáš Zezulák i Michal Smieško se umístili na nepopulárních čtvrtých místech. Individuálního ocenění dosáhl Vraťa, který byl vyhlášený jako nejtechničtější zahraniční zápasník turnaje a získal tak víkendový pobyt v lázních v Piešťanech.

2. kolo I. ligy, Teplice


V sobotu 27.04.2013 se v Teplicích konalo 2. kolo I. ligy mužů družstev v zápase ve volném stylu. V letošním roce se zápasí o titul Mistra ČR v pěti kolech, ale už nyní, ve druhém kole, má I. liga jasného favorita na titul a to jsou právě naši volnostylaři. V Teplicích dokázali zvítězit s přehledem proti všem čtyřem soupeřům. Všechna svá čtyři utkání vyhráli vítkovičtí odchovanci Stapaj, Barva a Zezulák. Dále se k nim přidaly posily z Košic Pastor a Kmeč. Zbývající borci v průběhu turnaje min. 1x prohráli. Do Teplic kvůli nemoci neodcestoval seniorský reprezentant ČR Vraťa Chotaš a kvůli studijním povinnostem (maturita) juniorský reprezentant ČR Michal Smieško, avšak už tento víkend budou oba reprezentovat ČR na mezinárodním turnaji v Bratislavě. Společně s Vraťou a Michalem budou v Bratislavě zápasit i Marek Barva a Tomáš Zezulák. Třetí kolo I. ligy se uskuteční 1. června 2013 v Praze.


Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 31 : 9
body Vítkovic: Stapaj, Pastor, Kaliničenko, Kmeč, Zezulák 5 bodů; Barva, Tiefenbach 3 body.

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 35 : 8
body Vítkovic: Stapaj, Pastor, Kmeč, Barva, Zezulák, Geralsky 5 bodů; Tiefenbach 4 body, Kopecký 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 33 : 5
body Vítkovic: Stapaj, Kaliničenko, Kmeč, Barva, Zezulák, 5 bodů; Pastor, Tiefenbach 4 body.

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 24 : 14
body Vítkovic: Stapaj, Kmeč, Zezulák 5 bodů; Barva 4 body; Pastor 3 body; Tiefenbach, Geralsky 1 bod.


Tabulka po 2. kole

1. místo
TJ Sokol Vítkovice
16 bodů
2. místo
TJ Glaverbel Teplice
12 bodů
3. místo
TAK Hellas Brno
  8 bodů
4. místo
TJ Sokol Hradec Králové
  4 body
5. místo
Bohemians Praha
  0 bodů 

 

Pozvánka na MČR mladších žáků, mladších žákyň, kadetů a kadetek

 

 

 

 

Turnaj v Thalheim, Německo - Kopřiva a Bystroň vítězně


V sobotu 27.04.2013 se v německém Thalheimu uskutečnil mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu pro děti ročník narození 2001 a mladší. Do Německa odjeli s trenérem Jiřím Bystroněm bojovat čtyři zápasníci. Na tento turnaj jsme tentokrát nominovali pouze kluky, kteří měli šanci se v silné mezinárodní konkurenci prosadit. Turnaj je pro děti fyzicky náročný. Je běžné, že zde kluci mají během jednoho dne pět i více utkání. Letošního ročníku se zúčastnilo 290 dětí ze 40 oddílů. Naši kluci si vedli na žíněnkách úspěšně, když ve věkové kategorii roč. nar. 2001, 2002 ve váze do 46 kg dokázal zvítězit ve všech svých pěti utkáních Šimon Kopřiva a obsadil tak 1. místo. Druhé zlato vybojoval ve věkové kategorii roč. nar. 2006, 2007 Max Bystroň, který navázal na své loňské vítězství a dosáhl i individuálního ocenění, když byl vyhodnocený jako nejtechničtější zápasník turnaje ve své věkové kategorii. Třetí místo přidal ve věkové kategorii roč. nar. 2003 - 2005 ve váze do 29 kg Samuel Bystroň, který taktéž obhájil třetí místo z loňského roku. Šestý skončil ve stejné věkové kategorii ve váze do 34 kg Petr Grygerek, kde se o 1. místo utkalo 23 zápasníků.

Turnaj ve Staré Ľubovni - Foldyna a Piskoř vítězně


V sobotu 27.04.2013 se ve Staré Ľubovni konal Mezinárodní turnaj o pohár primátora města Stará Ľubovňa v zápase ve volném stylu. Turnaj byl zaměřen na věkovou kategorii maldších žáků a doplněn o dvě váhové kategorie ve starších žácích a v kadetech. Turnaje se zúčastnilo 109 zápasníků ze Slovenska, ČR, Polska a Maďarska. I zde si vedli úspěšně vítkovičtí volnostylaři. Z pěti kluků se čtyři probojovali na medailové pozice. V mladších žácích dokázal zvítězit ve váze do 40 kg Tomáš Foldyna a ve váze do 62 kg Vojta Piskoř. Třetí místa přidali ve váze do 29 kg Jirka Dušek a v kategorii starších žáků ve váze do 66 kg Standa Hanák. Jediný, kdo se neumístil, byl ve váze do 37 kg Matěj Mlčoch, který vyhrál jedno utkání a tři prohrál. Kromě vítězů je třeba ještě jednou vyzvednout Jirku Duška, který zápasil i s o 2 roky staršími kluky a během turnaje prohrál pouze s pozdějším vítězem a ve zbývajících pěti dokázal vyhrát.
 

Více fotografií zde .

Turnaj v Krnově - Kaliský vítězně


V sobotu 27.04.2013 se v Krnově konala Velká cena Krnova v zápase řecko-římském. Na turnaj odcestovala čtveřice vítkovických zápasníků. Nejvíce se v konkurenci sportovců z ČR, Polska a Slovenska dařilo Dominikovi Kaliskému, když dokázal zvítězit ve své hmotnostní kategorii do 31 kg. Na druhých místech se ve stejné kategorii umístili Lukáš Dušek a ve váze do 29 kg Honza Stapaj. Páté místo obsadil v kategorii mladší žáci ve váhové kategorii do 47 kg Daniel Kaliský.