2012

Bystroň a Piskoř vyhráli turnaj v německém Thalheim


Dne 14.04.2012 se v německém Thalheim uskutečnil mezinárodní turnaj dětí ročníků nar. 2000 - 2006. Do Německa odjela skupina 10 malých vítkovických volnostylařů a nevedli si vůbec špatně. V silné konkurenci 383 zápasníků ze 41 oddílů a 6 států dokázali zvítězit ve dvou hmotnostních kategoriích. Ve věkové kategorii dětí roč. nar. 2005 - 2006 vyhrál ve váze do 19 kg Max Bystroň a v věkové kategorii dětí roč. nar. 2000 - 2001 vyhrál ve váze do 50 kg Vojta Piskoř. Vojtovo je to již druhé vítězství na tomto turnaji. Na třetích místech se umístili ve věkové kategorii dětí nar. v letech 2002 - 2004 ve váze do 25 kg Samuel Bystroň a v kategorii děvčat Yvette Dohnalová ve váze do 56 kg. Na pátém místě ve věkové kategorii dětí nar. 2000 - 2001 ve váze do 42 kg se umístil David Kopřiva, který v souboji o páté místo porazil svého oddílového kolegu Šimona Kopřivu. Nikdo z dalších zápasníků se do 6. místa již neumístil. I přesto považujeme turnaj za úspěšný. Náš oddíl se účastní spousty turnajů, avšak tento v Německu patří k těm, kde se sjíždí nejvíce dětí bojovat o medaile. Je zde běžné, že v jednotlivých váhových kategoriích zápasí až 20 dětí.
 
 
Zlatí medailisté. Zleva: Max Bystroň, Vojta Piskoř
 
    
Na fotografii vlevo v červeném dresu Yvette Dohnalová,
na fotografii vpravo v červeném dresu Sam Bystroň
 
Více fotografií zde .

1. kolo I. ligy mužů, Brno

V sobotu 25.02.2012 se v Brně uskutečnilo 1. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu.

Do Brna odjeli obhájci titulu volnostylaři TJ Sokol Vítkovice s tím, že hned v prvním kole chtějí vyhrát a úspěšně tak vykročit za obhajobou titulu.

Trenér Milan Slončík k sezóně a k 1. kolu: I v letošním ročníku Statutární město Ostrava finančně podporuje prvoligové zápasníky. Z tohoto důvodu jsme opět naše družstvo posílili o zápasníky z Košic a každopádně chceme obhájit titul Mistra ČR. Jakékoliv jiné umístění bychom brali jako neúspěch. V letošním ročníku se chceme spoléhat na posily z Košic a vlastní odchovance Vraťu Chotaše, Pavla Sztwiertniu a doufáme v uzdravení Tomáše Zezuláka. Dále chceme do družstva zapojit juniory Marka Barvu a Michala Smieška. Především Marek Barva by mohl být pro družstvo přínosem.

V Brně nám chyběl zápasník v hmotnostní kategorii do 55 kg, dále s námi neodcestoval nemocný Marek Barva a dlouhodobě zraněný Tomáš Zezulák. Málokdy se stane, že se podaří nastoupit v nejsilnější sestavě, proto je nutné, aby do všech devíti hmotnostních kategorií mělo družstvo k dispozici minimálně dva zápasníky. V Brně jsme postupně porazili družstva z Prahy, Brna, Hradce Králové, avšak jsme pouze remizovali se zápasníky z Teplic a skončili jsme tak v prvním kole druzí o skóre za Teplicemi. Nejvíce se dařilo reprezentantovi ČR Vraťovi Chotašovi, který všechna čtyři utkání vyhrál a dokázal tak získat pro družstvo 17 z 20 možných bodů. Vraťa nastoupil po měsíční pauze, kdy se zranil v přípravě na Mistrovství Evropy, které musel z tohoto důvodu vynechat. Druhé kolo se uskuteční 21.04.2012 na ostravských žíněnkách.

 

Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 25 : 14
body Vítkovic: Berdis, Štofík, Bešťák, Chotaš 5 bodů, Hutňan, 4 body, Sztwiertnia 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 40 : 0
body Vítkovic: Berdis, Štofík, Smieško, Bešťák, Sztwiertnia, Deák, Chotaš, Hutňan 5 bodů

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 21 : 13
body Vítkovic: Sztwiertnia 5 bodů, Chotaš, Hutňan 4 body, Deák, Berdis 3 body, Štofík, Bešťák 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 17 : 17
body Vítkovic: Sztwiertnia 5 bodů, Berdis, Štofík, Chotaš, Hutňan 3 body


Tabulka po 1. kole

1. místo 
TJ Glaverbel Czech Teplice 
7 bodů
2. místo
TJ Sokol Vítkovice
7 bodů
3. místo
TJ Sokol Hradec Králové
4 body
4. místo
TAK Hellas Brno
2 body
5. místo
Bohemians Praha
0 bodů

 

MČR, řecko-římský zápas, žáci, junioři

 
V sobotu 4. února 2012 se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo Mistrovství České republiky v zápase řecko-římském žáků a juniorů. Na mistrovství zápasilo 8 zápasníků z TJ Sokol Vítkovice. I když se v oddíle specializujeme na volný styl, jezdíme s klukama i na MČR v zápase řecko-římském. V těchto věkových kategoriích je už specializace na zápas řecko-římský a volný styl vidět, a proto jsme na turnaj odjížděli s tím, aby zde kluci nabrali především zkušenosti, které se jim můžou hodit i při zápase ve volném stylu. Do Havlíčkova Brodu jsme cestovali v sobotu a hned ráno se nám stala malá nepříjemnost, když se nám nepodařilo nastartovat jedno z aut a odjížděli jsme s půlhodinovým zpožděním. Na místo jsme dorazili 15 minut před koncem vážení a dva z našich kluků měli 20 dkg přes váhu a již se jim nepodařilo váhu upravit a museli zápasit ve vyšší váhové kategorii. Nakonec jedinou medaili získal v kategorii žáků ve váze do 42 kg Omar Rakhmet, který prohrál pouze ve finále se zápasníkem z Chomutova. 4. místo obsadil v kategorii žáků ve váze do 47 kg Tomáš Segeč a na pátém místě se umístil v kategorii juniorů v nejlépe obsazené hmotnostní kategorii do 74 kg Marek Barva. Matouš Vondál, Stanislav Hanák, Ludvík Nález, Honza Jasinský a Michal Smieško se do šestého místa neumístili.
 
Na fotografii v modrém dresu Marek Barva, kterému chyběl kousek a porazil by na lopatky pozdějšího vítěze Oldřicha Vargu z Havlíčkova Brodu.

Zimní soustředění, Horní Bečva, 11.03. - 17.03.2012

 Fotografie zde.

Turnaj v Bratislavě

 
Dne 28. ledna 2012 se v Bratislavě konal mezinárodní turnaj mládeže v zápase ve volném stylu. Do Bratislavy se v letošním roce sjela silná konkurence 160ti zápasníků ze Slovenska, Česka, Rakouska, Polska a Ukrajiny. Do hlavního města Slovenska odcestovala skupina osmi vítkovických volnostylařů. Turnaj se protáhl až do večerních hodin a zápasníci z Ostravy na turnaji zanechali velmi dobrý dojem. Třem se podařilo vyhrát své hmotnostní kategorie. V kategorii přípravek roč. nar. 2001 a mladší ve váze do 48 kg zvítězil Šimon Kopřiva, který ve svých čtyřech utkáních zvítězil před časovým limitem na lopatky. V kategorii ml. žáků roč. nar. 1999 a 2000 ve váze do 40 kg zvítězil Omar Rakhmet. V jeho kategorii se mezi sebou utkalo 14 zápasníků. V kategorii ml. žáků ve váze do 48 kg zvítězil Vojtěch Piskoř, když se v jeho kategorii mezi sebou utkalo 11 zápasníků. Druhé místo vyhrál v kategorii juniorů Marek Barva, který těsně prohrál pouze ve finále se zápasníkem z Ukrajiny. Třetí místo potom získal v kategorii starších žáků ve váze do 46 kg Marek Petura a v kategorii ml. žáků ve váze do 40 kg David Kopřiva, který prohrál pouze se svým oddílovým kolegou Omarem Rakhmetem. Šestý byl ve váze do 35 kg Matěj Mlčoch a devátý ve váze do 62 kg Standa Hanák. Na začátek roku jsme s výsledky a i s výkony, které kluci v Bratislavě předvedli, spokojeni.
 
 
   
Na fotografii 1 i 2 zleva: Šimon Kopřiva, Omar Rakhmet, Vojta Piskoř
Více fotografií zde .

Turnaj v Plzni

 
Dne 18. února 2012 se uskutečnila velká cena Plzně v zápase ve volném stylu. Do Plzně odjela bojovat skupina 17 zápasníků TJ Sokol Vítkovice. V loňském roce Ostrava prohrála s Plzní soutěž o "Evropské kulturní město roku 2015", ale plzeňský turnaj ostravští zápasníci doslova ovládli. V konkurenci 206 zápasníků z ČR, SR, Rakouska a Německa dokázali zvítězit v šesti hmotnostních kategoriích. Nejvíce se vítkovickým volnostylařům dařilo ve věkové kategorii mladších žáků. V hmotnostní kategorii do 30 kg zvítězil Omar Rakhmet, do 48 kg Vojtěch Piskoř, do 56 kg Matouš Vondál, do 60 kg Stanislav Hanák. Další vítězství přidali v kategorii přípravka ve váze do 44 kg Šimon Kopřiva a v kategorii žáci ve váze do 46 kg Marek Petura. Druhá místa obsadili v kategorii přípravek ve váze do 25 kg Samuel Bystroň, do 31 kg Petr Grygerek, do 37 kg Tomáš Foldyna. V kategorii mladší žáci byli na druhém místě ve váze do 48 kg Denis Lechovič a v kategorii muži ve váze do 74 kg Marek Barva. Třetí byl v mužích ve váze do 74 kg Michal Smieško. Na stupně vítězů se tedy neprobojovalo pouze 5 vítkovických volnostylařů ze 17. Vzhledem k tomu, že v jednotlivých hmotnostních kategoriích zápasilo více než šest zápasníků, jsou výsledky z turnaje určitě úspěchem. Soutěž družstev vyhráli ostravští před zápasníky ze Stříbra a Kladna.
 
     
Na 1. fotografii v červeném dresu Petr Grygerek
Na 2. fotografii v modrém dresu Šimon Kopřiva
Na 3. fotografii oddíloví kolegové: v modrém dresu Denis Lechovič a v červeném dresu Vojta Piskoř při finálovém souboji
Více fotografií zde .

Soustředění Vysoké Tatry, Lhotka


Ve dnech 2. až 8. ledna 2012 pořádal zápasnický klub Košice soustředění ve Vysokých Tatrách. Do Tater odjeli Michal Smieško, Marek Barva a Vraťa Chotaš, kde si zvyšovali svou fyzickou kondici během na lyžích a během. Měli zde i tréninkové hodiny na žíněnce. Soustředění se zúčastnili i maďarští zápasníci. Kluci dostali pořádně do těla, tak doufejme, že to během sezóny bude na žíněnce pozna ;-)
 
Na fotografii zleva: Vraťa Chotaš, Michal Smieško, Marek Barva
 
 
Vzhledem k nečekaně dobrým sněhovým podmínkám i v nížinách jsme se na rychlo rozhodli uskutečnit malé víkendové soustředění ve Lhotce pod Ondřejníkem. Byli jsme ubytovaní v penzionu U Fandy, kde jsme měli zajištěnou i regeneraci v krásném wellness centru. Soustředění proběhlo ve dnech od 19.01. do 22.01.2012. V ceně ubytování jsme měli nejen vstup na bazén, do sauny, ale i posilovnu, na ping pong, kulečník. V pátek jsme si dali na běžkách malý 10 kilometrový okruh po Ondřejníku a v sobotu větší 20 km okruh kolem Ondřejníku. V neděli jsme na louce uspořádali malé závody v běhu na běžkách na čas a poté závod distanční. Po obědě a po vykoupání v bazénu si to kluci rozdali v bowllingu a k večeru jsme se rozjeli domů.
 
  
Na 1. fotografii zleva Šimon Kopřiva, Matouš Vondál, Vojta Piskoř na Ondřejníku
Na 2. fotografii zleva: Vojta Piskoř, Roman Piskoř, Tomáš Foldyna, Denis Lechovič, Marek Petura, David Kopřiva, Šimon Kopřiva, Vendy Piskořová.
Více fotografií zde .