2012

Chomutov


V termínu od 30.04. do 04.05.2012 se v Chomutově uskutečnilo soustředění kadetů a juniorů v zápase řecko-římském. Soustředění se zúčastnili i dva vítkovičtí junioři Honza Jasinský a Michal Smieško. Soustředění bylo ukončeno velkým mezinárodním turnajem, který se konal dne 05.05. za účasti 160 zápasníků z 29 oddílů a šesti států. Honza Jasinský zápasil ve váze do 74 kg, kde zápasilo 20 zápasníků. Honza v prvním kole prohrál s německým zápasníkem a do dalších bojů nepostoupil. Stejný osud potkal ve váze do 84 kg Michala Smieška, kde zápasilo 19 zápasníků. Michal také v prvním kole prohrál s německým zápasníkem a turnaj pro něj také skončil.

Helsinky, Finsko


V době od 2.5. do 7.5.2012 se ve finském hlavním městě Helsinkách konal třetí - poslední nominační turnaj v zápase o postup na Olympijské hry 2012 v Londýně. Do Helsinek odletěl mj. s reprezentačním trenérem Milanem Hemzou i vítkovický volnostylař Vratislav Chotaš, který se chtěl pokusit vybojovat jedno ze dvou nominačních míst. Vraťa zápasil ve váze do 96 kg, kde o postup bojovalo 21 zápasníků. Na OH postupovali pouze finalisté. Vraťa v prvním kole prohrál s litevským zápasníkem na body 3 : 1 a 6 : 0 a protože litevský zápasník v dalším kole prohrál, pro Vraťu tak turnaj skončil. Celkově se umístil na 15. místě.

Turnaj v Jablunkově


V sobotu 21.4.2012 se v Jablunkově uskutečnil malý regionální turnaj v zápase řecko-římském. Do Jablunkova odcestovalo s trenérem Jiřím Bystroněm 9 našich dětí. Zápasilo zde 48 dětí z pěti oddílů. V jednotlivých váhách byli většinou tři až čtyři zápasníci. První místa obsadili ve váze do 20 kg Max Bystroň, ve váze do 25 kg Samuel Bystroň, ve váze do 27 kg Dominik Kaliský, ve váze do 35 kg Tomáš Foldyna. Druhá místa obsadili ve váze do 25 kg Dalibor Šebesta, ve váze do 33 kg Matěj Mlčoch a třetí místa obsadili ve váze do 27 kg Jiřík Foldyna, ve váze do 31 kg Robin Pustka.

Turnaj ve Staré Ľubovni, Slovensko


V sobotu 28.04.2012 se ve slovenské Staré Ľubovni konal malý regionální turnaj v zápase ve volném stylu žáků ročník narození 1997 - 1998 a přípravek ročník narození 2001 - 2002. Turnaje se zúčastnili zápasnici z Košic, Sniny, Rimavské Soboty, Previdzy, Staré Ľubovni a náš oddíl TJ Sokol Vítkovice. My jsme na Slovensko odcestovali se sedmi našimi zápasníky. Předem jsme měli s organizátory domluveno, že můžeme přijet i s našimi nadějnými mladšími žáky Matoušem Vondálem a Vojtou Piskořem, kteří jsou narozeni v roce 1999, resp. 2000 a vzhledem k jejich výkonnosti jim bude umožněn start ve vyšší věkové kategorii, tedy mezi staršími žáky. I přesto, že se turnaje zúčastnilo pouze šest oddílů, měl turnaj svou kvalitu. Vždyť zápasnici z Košic a Sniny patří k nejlepším oddílům na Slovensku. V těchto městech mají zaveden systém sportovních tříd a na výsledcích to jde znát. Účastníci turnaje byli rozděleni do jednotlivých hmotnostních kategorií po čtyrech zápasnících. To znamená, že každy měl tři soutěžní utkání, což určitě stačí. Nejvíce se ve Staré Ľubovni dařilo v přípravce ve váze do 25 kg Jiřímu Duškovi, který zvítězil. Na druhých místech se v přípravce umístili ve váze do 29 kg Lukáš Dušek a ve váze do 42 kg Šimon Kopřiva, třetí byl ve váze do 39 kg Tomáš Foldyna. V kategorii žáků se na druhých místech umístili ve váze do 50 kg Vojta Piskoř, ve váze do 59 kg Matouš Vondál a ve váze do 66 kg Ludvík Nález. My jsme do Staré Ľubovni vyjeli už v pátek a využili pěkného počasí k malému výletu. Místo oblíbených aquaparků jsme zvolili tentokrát pěší tůru na Zelené pleso ve Vysokých Tatrách a trošku nás zaskočilo množství sněhu, který byl po cestě k cíli Smile.
 
 Zleva: Ludvík Nález, Matouš Vondál, Vojta Piskoř, Šimon Kopřiva, Lukáš Dušek,
Tomáš Foldyna, Jirka Dušek.
Více fotografií zde .
 
 
 
 
 
Chomutov
V termínu od 30.04.2012 do 04.05.2012 se v Chomutově uskuteční celorepublikové soustředění juniorů a kadetů. Do Chomutova odcestovali zvýšit si svou fyzickou kondici a naučit se novým zápasnickým dovednostem vítovičtí Michal Smieško a Honza Jasinský. Soustředění je zakončeno mezinárodním turnajem v sobotu 05.05.2012.


Helsinky
V termínu od 02.05.2012 do 06.05.2012 se ve finském hlavním městě Helsinkách bude konat třetí kvalifikační turnaj v zápase o postup na OH do Londýna. Ve hře jsou pouze dvě postupová místa z každé váhové kategorie. Jedno z nich se pokusí vybojovat pod vedením reprezentačního trenéra Milana Hemzy Vratislav Chotaš, který bude stratovat ve váze do 96 kg v zápase ve volném stylu. Vraťa Chotaš zkoušel již štěstí na prvním kvalifikačním turnaji v Sofii, kde však neuspěl. V Helsinkách se představí také vítkoviký odchovanec Tomáš Sobecký, který bude bojovat ve váze do 74kg v zápase řeckořímském. Tomáš již dlouhodobě trénuje v Praze.

Sofie, Bulharsko


Ve dnech 18.04. - 23.04.2012 se v bulharské Sofii uskutečnil první kvalifikační turnaj o postup na Olympijské hry, které se uskuteční v Londýně. Do Sofie odcestoval i náš zápasník Vratislav Chotaš, který se jel pokusil vybojovat jedno ze dvou postupových míst. Vraťa zápasil ve váhové kategorii do 96 kg, kde bojovalo 15 zápasníků. V prvním kole se Vraťa utkal s arménským zápasníkem a prohral ve dvou periodách 5 : 7 a 1 : 3. Arménský zápasník poté ve druhém kole zápasil s německým zápasníkem a prohrál těsně před koncem utkání na lopatky, když celou dobu vedl na body. Pro Vraťu tak turnaj skončil. Druhý kvalifikační turnaj se uskuteční od 24.04. do 01.05.2012 v čínském Pekingu. Zde však zápasit nebude. Zúčastní se až třetího kvalifikačního turnaje ve finských Helsinkách ve dnech 02.05. - 07.05.2012.

2. kolo I. ligy mužů, Ostrava

 
V sobotu 21.04.2012 se v Ostravě v Čapkově sokolovně uskutečnilo 2. kolo I. ligy v zápase ve volném stylu mužů.
Volnostylaři TJ Sokol Vítkovice chtěli na domácích žíněnkách napravit malé zaváhání z prvního kola, všechny své soupeře porazit a dostat se tak na 1. místo předběžné tabulky. Díky finanční podpoře Statutárním městem Ostrava máme dostatečně silný kádr a nic jiného než obhajobu titulu si nepřipouštíme. Družstvo se nám podařilo posílit o slovenské zápasníky z Košic. V Ostravě jsme sice nenastupovali v nejsilnější sestavě, ale i přesto jsme zápasníky z Brna, Hradce a Teplic chtěli porazit. Chyběl nám zápasník ve váze do 55 kg, dále dlouhodobě zraněný Tomáš Zezulák a reprezentant ČR Vratislav Chotaš, který v té době zápasil v Bulharsku na 1. kvalifikačním turnaji o postup na OH do Londýna. Hned na úvod druhého kola jsme však podlehli zápasníkům z Teplic. Tepličtí zápasníci poté prohráli s brněnskými zápasníky, nám se v posledním utkání dne podařilo zápasníky z Brna porazit. Celkově jsme v tomto kole obsadili díky lepšímu skóre první místo před Teplicemi a Brnem, kteří měli shodný počet bodů jako my. V celkové tabulce jsme však pořád o skóre za vedoucími Teplicemi. V Ostravě jsme se spoléhali na košické posily Davida Berdise, Slavomíra Štofíka, Matěje Deáka a Mariána Hutňana a vlastní odchovance Pavla Sztwiertniu a Aleše Kolaříka. Dále se na žíněnkách zápasili Petr Krejčí, Marek Bešťák, Jiří Kopecký a vítkovičtí nadějní junioři Honza Jasinský, Michal Smieško a Marek Barva. Druhého kola se nezúčastnili zápasníci z Prahy, kteří se z technických důvodů omluvili.
Třetí kolo se uskuteční 02.06.2012 v Praze.


Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 27 : 12
body Vítkovic: Berdis, Štofík, Deák, Sztwiertnia 5 bodů, Bešťák, Hutňan 3 body, Krejčí 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 24 : 9
body Vítkovic: Bešťák, Smieško 5 bodů, Hutňan 4 body, Štofík, Deák, Berdis 3 body, Kopecký 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 17 : 22
body Vítkovic: Štofík, Hutňan 5 bodů, Berdis, Sztwiertnia 3 body, Barva 1 bod


Tabulka po 2. kole

1. místo 
TJ Glaverbel Czech Teplice  
13 bodů
2. místoTJ Sokol Vítkovice13 bodů
3. místoTAK Hellas Brno 8 bodů
4. místoTJ Sokol Hradec Králové  6 bodů
5. místoBohemians Praha 0 bodů

     

 Na 1. fotografii v červeném dresu Aleš Kolařík proti Mrákotovi z Teplic.

Na 2. fotografii v modrém dresu Marián Hutňan proti Švédovi z Brna.

     

Na 3. fotografii v modrém dresu Pavel Sztwiertnia proti Adamovi z Teplic.

Na 4. fotografii družstvo zápasníků TJ Sokol Vítkovice.

 

MČR seniorů a kadetů v zápase řecko-římském

 
V sobotu 17.03.2012 se v Třinci uskutečnilo Mistrovství České republiky mužů a kadetů v zápase řecko-římském. Do Třince odjeli bojovat naši tři zápasníci. Ve váze do 74 kg to byli Michal Smieško a Marek Barva a ve váze do 96 kg Vratislav Chotaš. Všichni tři zápasili v soutěži mužů. Do Třince se sjelo bojovat o tituly 132 zápasníků ze 17 oddílů. V těchto věkových kategoriích je specializace na řecko-římský a volný styl již mezi zápasníky poznat.
Nejlépe si z našich umístil Vraťa Chotaš, který Českou republiku reprezentuje ve volném stylu. Vraťa se umístil na 5. místě, když postupně porazil Foltýna z Hodonína, Zatloukala z Chomutova, ale poté prohrál se Švecem a Domkářem - oba jsou zápasníci z Havlíčkova Brodu. V této kategorii zápasilo 10 zápasníků.
Ve váze do 74 kg obsadil 10. místo Marek Barva, který porazil Kupce z Plzně, ale poté prohrál s Jeništou z Prahy, který své další utkání prohrál a pro Marka tak turnaj skončil.
Na 11. místě se ve stejné váhové kategorii umístil Michal Smieško. V prvním kole porazil Lačňáka z Hodonína, ale poté prohrál s Povadou z Třince, který v dalším utkání prohrál a pro Michala tak turnaj skončil. V této kategorii zápasilo o titul Mistra ČR 19 zápasníků.
 
   
Na 1. fotografii v modrém dresu Vraťa Chotaš.
Na 2. fotografii v modrém dresu Marek Barva.