2012

11. ročník memoriálu Jiřího Klepca

V sobotu 09.06.2012 uspořádal náš oddíl s finanční podporou Statutárního města Ostrava a Městského obvodu Ostrava - Jih ve Sportovním centru Dubina již 11. ročník memoriálu Jiřího Klepca v zápase ve volném stylu. Turnaj pořádáme na počest našeho kamaráda a výborného zápasníka Jirky Klepca, který zemřel náhle v roce 1996 ve věku 35 let. Jirka jako jeden z mála československých zápasníků porazil v mládežnických kategoriích pozdějšího Mistra světa a nejlepšího sportovce Československa v roce 1992 Jozefa Lohyňu.

Letošního ročníku se zúčastnilo 202 zápasníků z 28 oddílů z České republiky, Slovenska, Německa a Polska, kteří bojovali v mládežnických kategoriích na třech žíněnkách. Daří se nám udržet vysokou kvalitu turnaje. Je to dáno především tím, že jsme schopni díky finanční podpoře SMO a Městského obvodu Ostrava - Jih a dalších sponzorů zajistit odpovídající zázemí nutné ke konání tak velkého turnaje. Každoročně nám členové jednotlivých zahraničních výprav slibují účast na dalším ročníku. Dokonce máme vždy domluveno se Slovenským Svazem zápasu, že v době konání našeho turnaje nebudou na Slovensku pořádat žádnou soutěž, aby mohli dorazit k nám do Ostravy. Je jasné, že by turnaj bez slovenských zápasníků neměl tak velkou sportovní úroveň. Vždyť letošního ročníku se jich zúčastnilo 80.

Z vítkovických volnostylařů se na prvních místech umístili v kategorii přípravek ve váze do 46 kg Šimon Kopřiva, v kategorii mladších žáků ve váze do 40 kg Omar Rachmet, 48 kg Vojta Piskoř a 65 kg Matouš Vondál. Druhé místo obsadil ve váze do 34 kg Matěj Smilowski a na třetích místech se umístili v kategorii přípravek ve váze do 22 kg Max Bystroň, 25 kg Samuel Bystroň, 27kg Jiří Dušek, 34 kg Matěj Mlčoch, 40 kg Tomáš Foldyna a kadet Honza Jasinský ve váze do 66 kg. Sotěž družstev vyhrál pořádající oddíl před zápasníky z Bratislavy a Nitry.

Výsledky zde .

   

 Na 1. fotografii v modrém dresu Petr Grygerek,

na 2. fotografii v modrém dresu Honza Jasinský.

Více fotografií zde .

3. kolo I. ligy mužů, Praha


V sobotu 2. 6. 2012 se v Praze konalo třetí kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Předseda oddílu a trenér Milan Slončík ke třetímu kolu uvedl: V Praze se nám konečně podařilo to, co se nám nepovedlo v prvním kole v Brně a ve druhém kole v Ostravě na domácích žíněnkách. Porazili jsme všechny naše soupeře a třetí kolo jsme vyhráli. Dostali jsme se tak na první pozici v celkové tabulce. I když jsme po druhém kole byli pořád druzí za Teplicemi, nepropadali jsme panice, protože máme kvalitní kádr na to, abychom v letošním ročníku první ligu vyhráli a obhájili tak titul z roku 2011. Do konce I. ligy se budou zápasit ještě dvě kola, ale už teď je jasné, že se o titulu rozhodne mezi námi a zápasníky z Teplic. Výhodnější pozici máme my, poněvadž máme náskok dva body před Teplicemi. V Praze se nejvíce dařilo našim posilám z Košic, když nikdo z nich neprohrál ani jedno ze svých čtyř utkání. Všechna čtyři utkání vyhrál také reprezentant ČR Vratislav Chotaš, který v Praze předvedl suverénní výkon a spravil si tak trochu chuť po nevydařené olympijské kvalifikaci. Dalším pozitivem z Prahy je, že na jedno utkání nastoupil po roční pauze zaviněné zraněním Tomáš Zezulák, který na žíněnce prokázal své kvality. Tomáš není ještě úplně v pořádku, ale od září by už mohl naplno trénovat a svými výkony se probojovat zpět do reprezentace ČR. Čtvrté kolo se uskuteční 29. 9. 2012 v Hradci Králové.

 
Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 34 : 4
body Vítkovic: Kupčo, Berdis, Štofík, Bešťák 5 bodů, Hutňan 4 body, Deák, Sztwiertnia, Chotaš 3 body, Kopecký 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 42 : 1
body Vítkovic: Stapaj, Berdis, Bešťák, Kopecký, Deák, Chotaš, Hutňan 5 bodů, Štofík 4 body, Sztwiertnia 3 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 34 : 7
body Vítkovic: Stapaj, Berdis, Štofík, Deák, Chotaš, Hutňan 5 bodů, Sztwiertnia 3 obdy, Bešťák 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 27 : 10
body Vítkovic: Hutňan 5 bodů, Chotaš, Kupčo 4 body, Berdis, Štofík, Deák, Zezulák 3 body, Bešťák, Sztwiertnia 1 bod

Tabulka po 3. kole

1. místo 
TJ Sokol Vítkovice 
21bodů
2. místo
TJ Glaverbel Teplice
19bodů
3. místo
TAK Hellas Brno
12bodů
4. místo
TJ Sokol Hradec Králové
  8
bodů
5. místo
Bohemians Praha
  0
bodů

 

Turnaj v Dunajské Stredě, Slovensko

 

V sobotu dne 26.05.2012 se v Dunajské Stredě konal turnaj o pohár Žitného ostrova. Zápasilo se v různých věkových kategoriích od přípravek až po juniory pouze ve vybraných váhových kategoriích. Do Dunajské Stredy odjelo s trenéry Milanem Slončíkem a Jiřím Bystroněm sedm vítkovických volnostylařů. Šest z nich se probojovalo na stupně vítězů. Na prvních místech se umístili v kategorii přípravek ve váze do 25 kg Samuel Bystroň, v kategorii mladších žáků ve váze do 48 kg Vojtěch Piskoř a ve váze do 65 kg Stanislav Hanák a v kategorii juniorů ve váze do 84 kg Michal Smieško. Turnajem prošli suverénně Samuel a Vojta, kteří všechny své soupeře poráželi před časovým limitem na lopatky nebo na technickou převahu. Úspěchem je i první místo Standy Hanáka i Michala Smieška – ten zápasil se zraněným kolenem. Druhé místo přidal v kategorii přípravek ve váze do 20 kg Max Bystroň. Třetí místo získala ve váze do 57 kg v kategorii mladších žákyň Yvette Dohnalová. U Ivetky jsme čekali lepší umístění. Jediný z vítkovických, kdo se neumístil, byl Ludvík Nález, který zápasil v kategorii do 63 kg a skončil na 6. místě.

Na fotografii: v popředí Standa Hanák. Stojící zleva: Max Bystroň, Samuel Bystroň, Michal Smieško, Vojta Piskoř, Yvette Dohnalová.
Více fotografií zde .

 

Turnaj v Hodoníně


V sobotu dne 2. 6. 2012 se v Hodoníně konal otevřený přebor České obce sokolské v zápase řecko-římském v žákovských kategoriích. Současně s přeborem ČOS se konal i Slovácký pohár v kategorii juniorů. O přeborníky ČOS odjelo do Hodonína bojovat 10 vítkovických žáčků. V konkurenci 77 zápasníků z 11 oddílů dokázali zvítězit a získat tak titul přeborníka ČOS ve váze do 52 kg Vojtěch Piskoř a ve váze do 65 kg Matouš Vondál. Druhá místa obsadili ve váze do 44 kg Omar Rakhmet, 47 kg Tomáš Segeč. Na třetích místech se umístili ve váze do 37 kg Saifulla Zhumabayev, ve váze do 40 kg Kairshan Abdurakhim, ve váze do 65 kg Stanislav Hanák a do 80 kg Yeleugali Zharylgassyn.
 
 
Horní řada zleva: Standa Hanák, Vojta Piskoř, Omar Rakhmet, Matouš Vondál, Tomáš Segeč, Yeleugali Zharylgassyn.
Dolní řada zleva: Kairshan Abdurakhim, Saifulla Zhumabayev, David Kopřiva, Daniel Kaliský

Turnaj v Kladně - Lidicích


Ve dnech 18.05. - 20.05.2012 se v Kladně uskutečnil velký mezinárodní turnaj mládeže v zápase řecko-římském. Letošní ročník byl pořádán u příležitosti 150 let založení Sokola a 70 let vypálení obce Lidice. Do Kladna přijelo 329 zápasníků z 9 států (ČR, SR, Polsko, Rakousko, Dánsko, Německo, Belgie, Itálie, Chorvatsko). V Kladně zápasilo i 12 zápasníků z TJ Sokol Vítkovice. V silné konkurenci se mladí nadějní zápasníci dokázali prosadit, když v Kladně vyhráli čtyři hmotnostní kategorie a k tomu přidali i dvě druhá místa, jedno čtvrté a jedno páté a jedno šesté. V oddíle se specializujeme především na volný styl. U dětí specializace mezi volným stylem a řecko-římským není tak patrná, ale i přesto čtyři první místa jsme před odjezdem určitě nečekali. První místa obsadili v kategorii přípravek ve váze do 43 kg Šimon Kopřiva, v kategorii mladších žáků ve váze do 52 kg Vojta Piskoř, ve váze do 60 kg Matouš Vondál, ve váze do 65 kg Standa Hanák. Druhé místo obsadili v kategorii přípravek ve váze do 31 kg Petr Grygerek a v kategorii mladších žáků ve váze do 44 kg David Kopřiva. Čtvrté místo obsadil Omar Rakhmet, pátý byl Tomáš Foldyna a šestý Jiří Dušek.

 
Na fotografii v modrém dresu Vojta Piskoř ve vítězném finálovém utkání proti zápasníkovi z Polska.
Více fotografií zde . Fotografie zhotovil Pavel Rycl - www.ehm.cz .

Turnaj v Krnově


V sobotu 2. června 2012 se v Krnově konal turnaj přípravek v zápase řecko-římském k Mezinárodnímu dni dětí. Turnaje se zúčastnilo 116 nejmenších adeptů zápasu z osmi oddílů České republiky, Slovenska, Polska a Německa. Děti byly rozděleny na věkové kategorie ročník narození 2001 - 2002, 2003 - 2004, 2005 - 2006 a váhové kategorie byly tvořeny tak, aby v každé váze byli čtyři soupeři a děti měly tři utkání. Na tomto turnaji dokázali zvítězit ve váze do 26 kg Samuel Bystroň a ve váze do 31 kg Petr Grygerek. Druhá místa obsadili ve váze do 26 kg Dalibor Šebesta, ve váze do 27 kg Jiří Dušek, ve váze do 28 kg Dominik Kaliský, ve váze do 35 kg Matěj Mlčoch. Třetí místa obsadili ve váze do 20 kg Max Bystroň, ve váze do 26 kg Šimon Pustka,  a v e váze do 31 kg Lukáš Dušek.

   

 Na 1. fotografii v červeném dresu Sam Bystroň ve vítězném utkání proti oddílovému kolegovi Daliborovi Šebestovi.

Na 2. fotografii celý tým s trenéry Mirkem Gregušem, Jirkou Bystroněm

a Antonem Timofieievem.

Zleva: Samík Bystroň, Lukáš Dušek, Matěj Mlčoch, Jirka Dušek, Dominik Kaliský,

Petr Grygerek; dole: Šimon Pustka, Dalibor Šebesta, Max Bystroň.

Více fotografií zde. Fotografie zhotovil Anton Timofieiev.

Turnaj v Rimavské Sobotě, Slovensko


Dne 12.05.2012 se v Rimavské Sobotě na Slovensku uskutečnil mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu v kategorii starších žáků a juniorů o Gemerský pohár. Turnaje se zúčastnilo 76 zápasníků ze Slovenska, Maďarska a České republiky. Do Rimavské Soboty odcestovali dva starší žáci Stanislav Hanák a Matouš Vondál a dva junioři Jan Jasinský a Michal Smieško. Nejvíce se dařilo ve váze do 74 kg Michalovi Smieškovi, který všechny své čtyři utkání vyhrál a ovládl tak svou váhovou kategorii. Třetí místa obsadili ve váze do 66 kg Honza Jasinský a ve starších žácích ve váze do 59 kg Matouš Vondál. Standa Hanák první utkání prohrál a do finálových bojů nepostoupil.
 
 Zleva: Michal Smieško, Honza Jasinský, Matouš Vondál, Standa Hanák.
 Více fotografií zde .