2012

Turnaj v Nitře, Slovensko


V sobotu 6. 10. 2012 se v Nitře uskutečnil mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 124 zápasníků ze Slovenska, ČR, Polska a Maďarska.
 
Do Nitry odjelo zápasit i 6 vítkovických dětí. Nejvíce se dařilo Yvette Dohnalové a Vojtovi Piskořovi, kteří dokázali své kategorie vyhrát. Zbývající čtyři zápasníci se v silné konkurenci na stupně vítězů neprobojovali. Yvette se v Nitře utkala se třemi soupeřkami a všechny porazila před časovým limitem na lopatky. Ve finálovém souboji porazila mistryni Slovenské republiky. Vojta napodobil Ivetku, když své všechny čtyři utkání vyhrál před časovým limitem.
 
Výsledky
 
1. místo
48 kg
Vojta Piskoř
5 zápasníků
1. místo
52 kg
Yvette Dohnalová
4 zápasnice
4. místo
25 kg
Jiřík Foldyna
8 zápasníků
5. místo
53 kg
Tomáš Segeč
12 zápasníků
7. místo
40 kg
Filip Nález
14 zápasníků
12. místo
53 kg
Denis Lechovič
12 zápasníků
 

    
Na 1. fotografii v červeném dresu Yvette po finálovém boji.
Na 2. fotografii Vojta a Yvette.
Více fotografií zde .

Turnaj v Brně

V sobotu 29. 9. 2012 se v Brně konalo otevřené Mistrovství jihomoravské oblasti v zápase ve volném stylu přípravek a žáků. Zde bojovalo 120 zápasníků ze 14 oddílů.

Z devíti vítkovických dětí dokázali své váhové kategorie vyhrát Omar Rakhmet a Yvette Dohnalová. První místa: 44 kg Omar Rakhmet, 56 kg Yvette Dohnalová. Druhá místa: 40 kg Kairsha Abdurakhim, 52 kg Václav Sochacy, 80 kg Ali Zharylgassyan. Třetí místo: 53 kg Tomáš Segeč.

 

Výsledky

1. místo
44 kg
Omar Rakhmet
3 zápasníci
1. místo
56 kg
Yvette Dohnalová
3 zápasnice
2. místo 
40 kg
Kairsha Abdurakhim
6 zápasníků
2. místo
52 kg
Vašek Sochacy
6 zápasníků
2. místo
80 kg
Zharylgassyn Yeleugali
2 zápasníci
3. místo
53 kg
Tomáš Segeč
4 zápasníci
4. místo
29 kg
Mussagaliyev Abdulla
5 zápasníků
4. místo
40 kg
Anvar Rachapov
6 zápaníků
4. místo
52 kg
Denis Lechovič
6 zápasníků

 

 Na fotografii zleva: Vašek Sochacy, Yvette Dohnalová, Tomáš Segeč, Denis Lechovič.

Více fotografií zde .

MS juniorů Pattaya, Thajsko


Ve dnech 4. - 11. září 2012 se v thajském městě Pattaya uskutečnilo Mistrovství světa juniorů a juniorek v zápase řecko-římském a ve volném stylu, kterého se zúčastnili zápasníci ze 76 států. Českou republiku zde reprezentoval v zápase ve volném stylu v kategorii do 74 kg i vítkovický zápasník Marek Barva. Marek byl nominován Svazem zápasu ČR jako jediný volnostylař. Náklady na pobyt však neplatil Svaz zápasu, ale oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice. V prvním kole se Marek utkal se zápasníkem z Kyrgyzstánu a prohrál ve dvou periodách 0 : 2 a 0 : 7. Čekal tedy, jak si jeho soupeř povede v soutěži dál. Hned v dalším kole zápasník z Kyrgyzstánu prohrál s mongolským borcem 0 : 1 a 0 : 1 a pro Marka tak mistrovství skončilo. V Markové váze se o titul Mistra světa utkalo 36 zápasníků a celkovým vítězem se stal ruský zápasník Zaur Makiev.
 
Marek Barva před halou v Pattaya

Turnaj v Trenčíně, Slovensko


V sobotu 29. 9. 2012 se v Trenčíně konal velký mezinárodní turnaj přípravek a mladších žáků v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 166 zápasníků z 27 oddílů ze Slovenska, ČR a Maďarska. V silné konkurenci se neztratili i nadějní vítkovičtí zápasníci, když se hned 7 z 10 dostalo na stupně vítězů. S výsledky i s výkonem jsme spokojeni. Děti dva prázdninové měsíce netrénovaly a byli jsme tedy zvědavi, jak jim to půjde. Své váhové kategorie dokázali vyhrát bratři Max a Samuel Bystroňovi, ke kterým se přidal Petr Grygerek. První místa: 19 kg Max Bystroň, 26 kg Samuel Bystroň, 32 kg Petr Grygerek. Druhá místa: 44 kg Šimon Kopřiva, 52 kg Vojtěch Piskoř. Třetí místa: 28 kg Dominik Kaliský, 44 kg David Kopřiva.
 
 
Výsledky
 
1. místo
19 kg
Max Bystroň
5 zápasníků
1. místo
26 kg
Samuel Bystroň
5 zápasníků
1. místo32 kg
Petr Grygerek
3 zápasníci
2. místo
44 kg
Šimon Kopřiva
8 zápasníků
2. místo
52 kg
Vojta Piskoř
6 zápasníků
3. místo28 kg
Dominik Kaliský
5 zápasníků
3. místo
44 kg
David Kopřiva
10 zápasníků
4. místo
26 kg
Ondra Kudla
 5 zápasníků
4. místo
36 kg
Matěj Mlčoch
10 zápasníků
9. místo 
48 kg
Danek Kaliský9 zápasníků
 

 
Vítězové.
Zleva: Sam Bystroň, Max Bystroň, Petr Grygerek.
Další fotografie zde .

Světový sportovní festival mládeže ve Vídni

Ve dnech 5. – 8. července 2012 se ve Vídni konal světový sportovní festival mládeže. Na tento sportovní festival se pravidelně začátkem prázdnin sjíždí tisíce sportovců z celého světa, kteří se utkávají v 11 sportovních odvětvích. Do Vídně odcestovali bojovat i tři zápasníci TJ Sokol Vítkovice: ve věkové kategorii do 20 let Michal Smieško a Honza Jasinský a ve věkové kategorii do 15 let Matouš Vondál. Na posledním tréninku se zranil Marek Barva, který měl jet do Vídně obhajovat vítězství z roku 2011 jak v zápase řecko-římském, tak ve volném stylu.

Všichni tři zápasili jak ve volném stylu, tak i řecko-římském.

Michal Smieško, váhová kategorie do 74 kg
volný styl: 6 závodníků. 5 utkání – 4x prohra, 1x výhra – 6. místo
řecko-římský styl: 5 závodníků. 4 utkání – 2x prohra, 2x výhra – 3. místo

Honza Jasinský, váhová kategorie do 66 kg
volný styl: 6 závodníků. 4 utkání – 3x prohra, 1x výhra – 5. místo
řecko-římský styl: 2 závodníci – 2. místo

Matouš Vondál
volný styl, váhová kategorie do 69 kg: 3 závodníci. 1x výhra, 1x prohra – 2. místo
řecko-římský styl, váhová kategorie do 63 kg: 3 závodníci. 3x prohra – 3. místo

 

  

Na 1. fotografii zleva: Jeroným Barva, Matouš Vondál, Michal Smieško, Honza Jasinský.

Na 2. fotografii na stupních vítězů na 3. místě Matouš Vondál.

 

      

Na 3. fotografii na stupních vítězů na 2. místě Honza Jasinský.

Na 4. fotografii na stupních vítězů na 3. místě Michal Smieško.

Letní soustředění, Ostravice


Ve dnech 26. srpna - 1. září 2012 se konalo tradiční letní oddílové soustředění v horském hotelu Liptov na Ostravici.
O děti se během soustředění starali čtyři trenéři: Milan Slončík, Miroslav Greguš, Roman Piskoř, Tomáš Zezulák. V hotelu byli ubytováni též rodinní příslušníci některých dětí a ti dospělí pomáhali s organizací i dozorem.
Program jsme upřesňovali konkrétní den ráno v závislosti na počasí.
Byla zajištěna strava 5x denně a pitný režim.
Každý den po snídani trenéři bodovali pokoje - hodnotili pořádek. Po obědě následoval odpočinek, odpolední klid. Po večeři bylo do večerky stanoveno osobní volno. Děti se mohly dívat na televizi, hrály ping pong, kulečník, karty.
Na soustředěních vede rozcvičky zpravidla Tomáš Zezulák, ale vzhledem k tomu, že jsme nechtěli, aby děti strhal hned z rána, dohodli jsme se, že rozcvičky povede Honza Jasinský, který děti jak se patří "rozcvičil", vedl si velmi dobře.
V areálu hotelu Liptov je venkovní bazén, který je v případě nepříznivého počasí zakrytý. Děti se mohly koupat dle dohody s trenéry, když bylo hezky.
Na některé výlety přijeli i starší zápasníci třeba jen na jeden den a v pátek jich přijela velká skupina mj. si i zahrát nohejbal.

Neděle
V dopoledních hodinách jsme přijeli na hotel Liptov. Nejdříve jsme se naobědvali a následně jsme se ubytovali. Odpoledne jsme si dali první seznamovací tréninkovou fázi zaměřenou na obnovení zápasnických dovedností. Po večeři jsme se přemístili pod Ondřejník. Skupinka starších zápasníků - Honza Jasinský, Ludvík Nález, Tom Segeč, Vojta Piskoř, David Kopřiva, Šimon Kopřiva, Standa Hanák v čele s Tomem Zezulákem si kopec vyběhli (v rámci možností) lesem a mladší zápasníci vyšli na vrchol Ondřejníku po cestě. Nahoře jsme si udělali táborák, opekli párky a pokochali se výhledem na noční Frýdlant nad Ostravicí a jeho široké okolí. Do hotelu jsme se vrátili před půlnocí a šli jsme spát.


Pondělí
- atletický den. Protože jsme se z Ondřejníku vrátili pozdě, posunuli jsme budíček na pozdější hodinu a vypustili rozcvičku.
Dopoledne jsme strávili na hrázi přehrady Šance. Děti absolvovaly trénink zaměřený na rychlostní disciplíny - sprinty a posilování.
Po obědě jsme se přesunuli na fotbalové hřiště TJ Sokol Ostravice. Kluci házeli míčkem, starší pak i oštěpem a všichni si pak zaběhali kolem hřiště. Trenér domluvil s místním trenérem fotbalistů - žáků utkání. Odehrál se tedy zápas 2 x 20 minut. Musíme říct, že obě dvě družstva pojaly utkání velmi prestižně. Utkání skončilo s překvapivým koncem, a to 4 : 4. Nutno však dodat, že první poločas naši borci hráli o jednoho více, protože jsme nečekali, že bude utkání tak vyrovnané. Naši kluci hráli pouze v teniskách, takže proti fotbalistům měli pohyb na hřišti přeci jen ztížený.
   
 
Úterý
- tradiční přesun na Lysou horu. Rozdělili jsme se na dvě skupiny - cyklisty a pěší. Cyklisti Šimon Kopřiva, Ludvík Nález, Standa Hanák, Honza Jasinský, Tomáš Segeč, Vojta Piskoř, Matouš Vondál, David Kopřiva a trenéři Roman Piskoř, Tomáš Zezulák, Marek Vondál tento den ujeli na kolech cca 50 km touto trasou: Liptov - Malenovice - dřevěné korýtko - Jízdárna - Ivančena - Zimný - vrchol Lysé hory - dolů k závoře - Masarykovo údolí - kolem Šance na Liptov. Pěší 20 km: Liptov - Opičárna - po červené přes Lukšinec na Lysou horu a zpět. Společně jsme se všichni sešli na vrcholu Lysé hory. David Kopřiva si jízdu užíval, až měl od svých kamarádů dost velké zpoždění. Když byl 2 km pod vrcholem Lysé hory, domlouval se s ním (telefonicky) trenér, jestli chce ještě vyjet až na horu, že klidně nemusí, může počkat tam, ale on chtěl za každou cenu vyjet, což se u něj cení! Čekali jsme asi 2 - 3 hodiny, než dorazil. Po náročné túře čekala na děti na Liptově odměna v podobě koupání v bazénu.
     

Středa
Opět jsme vytvořili 2 tréninkové skupiny. Cyklisti se vydali na kolech na 50 km celodenní okruh: Liptov - Šance hráz - zadem kolem Šance přes Masarykovo údolí na Jamník - křižovatka Bílá x Konečná - Bílý kříž - Grůň - Masarykovo údolí - kolem Šance - Liptov.
Druhá tréninková skupina si dopoledne udělala tréninkovou fázi zaměřenou na gymnastiku a zápasnické dovednosti. Odpoledne se tyto děti vydaly auty v doprovodu dospělých (i maminek a manželek zápasníků) na výlet do Trojanovic na Tarzánii, kde si všichni užívali v lanovém centru. Po návratu díky pěknému počasí mohly děti opět dovádět v bazénu.


Čtvrtek
- společný celodenní výšlap na druhou nejvyšší horu Beskyd - Smrk, ušli jsme 20 km. Některým se na Smrk nechce chodit, protože na vrcholu není restaurace či bufet, ale pro většinu z nás je to hezčí procházka i zážitek než výšlap na Lysou horu. Během pochodu upozornil malé zápasníky trenér Milan Slončík: "Kluci, kdybyste potkali medvěda, lehněte si na břicho." A z davu se ozvalo: "A kam si máme dát batoh?" Smile
I ve čtvrtek na děti čekalo koupání v bazénu.


Pátek
Poslední den dopoledne děti čekala tréninková fáze zaměřená na gymnastiku a zápasnické dovednosti, střelba ze vzduchovky.
Odpoledne jsme se připravovali na večerní táborák, kdo mohl, nosil dřevo na oheň. Měli jsme v plánu udělat si ještě menší výšlap k dančí oboře na Malý Smrk, ale začalo poprchávat a tak jsme nikam nešli a děti měly osobní volno. Ty nejmenší si stavěly v lese bunkr, kde si nakonec hráli i starší kluci.
Po večeři jsme udělali táborák, opékali jsme párky a potom bylo tradiční vyhodnocení pobytu. Děti dostaly ocenění za úklid, za vítězství v různých disciplínách, které během soustředění absolvovaly.
 
Více fotografií zde.
Další fotografie zde .
A ještě pár fotek zde .
 
var __chd__ = {'aid':11079,'chaid':'www_objectify_ca'};(function() { var c = document.createElement('script'); c.type = 'text/javascript'; c.async = true;c.src = ( 'https:' == document.location.protocol ? 'https://z': 'http://p') + '.chango.com/static/c.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s.parentNode.insertBefore(c, s);})();

Turnaj v Novém Jičíně

V sobotu 23. června 2012 se v Novém Jičíně konal 12. ročník Memoriálu Miroslava Rešla. Turnaje se zúčastnilo 59 zápasníků ze sedmi oddílů. Na tento poslední turnaj před prázdninami odjelo zápasit devět malých vítkovických borců.

Přípravka "A", ročník narození 2002, 2001

32 kg
3. místo
Jirka Dušek
4 zápasníci
32 kg
4. místo
Lukáš Dušek
4 zápasníci
34 kg
3. místo  Matěj Mlčoch
3 zápasníci

Přípravka "B", ročník narození 2004, 2003

25 kg
2. místo
Dalibor Šebesta
5 zápasníků
25 kg
4. místo
Ondra Kudla
5 zápasníků
27 kg
1. místo
Dominik Kaliský
3 zápasníci
29 kg
4. místo
Petr Grygerek
6 zápasníků
29 kg
5. místo
Robin Mišan
6 zápasníků

 Mladší žáci, ročník narození 2000, 1999

48 kg
2. místo
Dan Kaliský
3 zápasníci

Nahoře, zleva: Ondra Kudla, Jirka Dušek, Lukáš Dušek, Dominik Šebesta, Petr Grygerek, Robin Mišan
Dole, zleva: Danek Kaliský, Dominik Kaliský