2012

Holečkův memoriál, Ostrava

 
V sobotu 10. 11. 2012 se v Ostravě konal regionální turnaj Holečkův memoriál, kterého se zúčastnilo 82 dětí z 6 oddílů. Z 18 vítkovických zápasníků se nejvíce dařilo v kategorii přípravek C ve váze do 20 kg Maxovi Bystroňovi, v kategorii přípravek B ve váze do 27 kg Samuelovi Bystroňovi, v kategorii přípravek A ve váze do 28 kg Robinovi Pustkovi a ve váze do 34 kg Matějovi Mlčochovi a v kategorii mladších žáků ve váze do 48 kg Danielovi Kaliskému, kteří své hmotností kategorie vyhráli a obsadili tak 1. místa.  V soutěži družstev vítkovičtí obsadili 2. místo za zápasníky z Krnova.
 
Výsledky
 
Přípravka „C“, ročník narození 2005, 2006
20 kg
1. místo
Max Bystroň
5 zápasníků
24 kg
4. místo
Oldřich Žáček
4 zápasníci
26 kg
2. místo
Martin Rusek
2 zápasníci
 
Přípravka „B“, ročník narození 2003, 2004
25 kg
3. místo
Šimon Pustka
5 zápasníků
27 kg
1. místo
Samuel Bystroň
8 zápasníků
27 kg
4. místo
Ondra Kudla
8 zápasníků
27 kg
5. místo
Jirka Foldyna
8 zápasníků
27 kg
7. místo
Dalibor Šebesta
8 zápasníků
27 kg
8. místo
Zdeněk Szewczyk
8 zápasníků
29 kg
3. místo
Dominik Kaliský
4 zápasníci
33 kg
2. místo
Petr Grygerek
4 zápasníci
33 kg
3. místo
Robin Mišan
4 zápasníci

Přípravka „A“, ročník narození 2001, 2002
28 kg
1. místo
Robin Pustka
1 zápasník
34 kg
1. místo
Matěj Mlčoch
4 zápasníci
37 kg
2. místo
Matěj Smilowski
5 zápasníků
37 kg
3. místo
Tomáš Foldyna
5 zápasníků
40 kg
3. místo
Honza Mužný
3 zápasníci

Mladší žáci, ročník narození 1999, 2000
48 kg
1. místo
Danek Kaliský
3 zápasníci
 
Kompletní výsledky zde .
 
  
Na 1. fotografii zleva Sam Bystroň, Danek Kaliský, Matěj Mlčoch, Robin Pustka, Max Bystroň,
na  2. fotografii družstvo zápasníků s trenérem Mirkem Gregušem.

MČR mladších žáků, volný styl, Teplice

V sobotu 3. listopadu 2012 se v Teplicích konalo Mistrovství ČR mladších žáků a mladších žákyň v zápase ve volném stylu. V konkurenci 69 zápasníků z 21 oddílů si vedli výborně mladí volnostylaři TJ Sokol Vítkovice. Poté, co minulou sobotu překvapivě vyhráli v soutěži družstev na MČR v zápase řecko-římském, tentokrát se vítězství očekávalo. Na svá vítězství z Březové v Teplicích navázali ve váze do 44 kg Omar Rakhmet, ve váze do 52 kg Vojtěch Piskoř a ve váze do 65 kg Matouš Vondál. K těmto se přidala a titul Mistryně ČR ve váze do 56 kg získala Yvette Dohnalová. Těší nás, že se klukům podařilo vyhrát váhové kategorie 44 kg a 52 kg - tyto kategorie byly na turnaji v Teplicích co do počtu, tak kvality zápasníků nejlépe obsazeny. Ve váze do 44 kg se o titiul utkalo 18 zápasníků, ve váze do 52 kg deset zápasníků. Ve váze do 44 kg se ve finále utkali dva oddíloví kolegové Omar Rakhmet a David Kopřiva. David Omarovi stejně jako v Březové podlehl a obsadil tak 2. místo. Druhé místo také získal ve váze do 48 kg Daniel Kaliský. Třetí místo obsadil ve váze do 40 kg Kairzhan Abdulrakhim. V soutěži družstev jsme vyhráli před zápasníky z Hodonína a Brna.

 

Výsledky

1. místo 44 kg Omar Rakhmet 18 zápasníků
1. místo 52 kg Vojta Piskoř 10 zápasníků
1. místo 56 kg Yvette Dohnalová   2 zápasnice
1. místo 65 kg Matouš Vondál   3 zápasníci
 2. místo 44 kg David Kopřiva  18 zápasníků
 2. místo 48 kg Danek Kaliský    5 zápasníků
 3. místo 40 kg Kairzhan Abdurakhim    5 zápasníků
 6. místo 52 kg Denis Lechovišč  10 zápasníků

 

Kompletní výsledky MČR mladších žáků zde .

Kompletní výsledky MČR mladších žákyň zde .

 

Zleva: Omar Rakhmet, Matouš Vondál, Vojta Piskoř, dole Yvette Dohnalová.

Další fotografie zde .

Nález zvítězil na Mezinárodním turnaji ve Snině

 

V sobotu 20. října 2012 se ve slovenském městě Snina uskutečnil Mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Do Sniny se sjelo 121 zápasníků z 16 oddílů ze Slovenska, ČR, Ukrajiny, Běloruska, Bulharska a Maďarska. Turnaj byl zaměřen především pro kadety a doplněn o některé žákovské váhové kategorie. Slovenským pořadatelům se podařilo na turnaj dostat opravdu kvalitní zahraniční zápasníky, především zápasníci z Ukrajiny předváděli krásné akce. Dokázali vyhrát polovinu váhových kategorií.
 
Z šesti vítkovických volnostylařů se nejvíce dařilo Filipovi Nálezovi, který vyhrál svou váhovou kategorii do 40 kg. Druhé místo přidal ve váze do 35 kg Matěj Smilowski a na třetím místě se umístil Vojta Piskoř ve váze do 53 kg. Pátý skončil Matěj Mlčoch ve váze do 35 kg, šestý David Kopřiva ve váze do 44 kg, osmý Tomáš Foldyna ve váze do 35 kg. Zde se můžete podívat na celkové výsledky.
 
 
Výsledky
 
1. místo
40 kg
Filip Nález 
  3 zápasníci
2. místo
35 kg
Matěj Smilowski 
10 zápasníků 
3. místo
53 kg
Vojta Piskoř  7 zápasníků 
5. místo35 kg
Matěj Mlčoch
10 zápasníků
6. místo
42 kg
David Kopřiva
10 zápasníků
8. místo35 kg
Tomáš Foldyna
10 zápasníků

 

A protože jsme do daleké Sniny vyrazili už v pátek, využili jsme nádherného počasí (ten den prý v Tatrách padl teplotní rekord) a navštívili jsme Vysoké Tatry. Udělali jsme si pěknou 9 km dlouhou procházku ze Štrbského Plesa k vodopádu Skok a zpět. Všem vřele doporučujeme. Zde je pár fotografií z výletu a malinko z tělocvičny.
 

MČR mladších žáků, řecko-římský styl, Březová

V sobotu 27.10.2012 se v malé obci Březová u Sokolova konalo Mistrovství ČR mladších žáků v zápase řecko-římském. Mistrovství se zúčastnilo 57 dětí ročníků narození 1999, 2000 z 18 oddílů České republiky. Věděli jsme, že tyto ročníky máme v oddíle dobře zastoupeny a proto jsme do Březové jeli pro 2 - 3 tituly Mistra ČR. Konečné výsledky však zaskočily i nás samotné. Získali jsme 3 tituly Mistrů ČR, dvě druhá místa a v soutěži družstev jsme obsadili 1. místo, a to i přesto, že se v oddíle věnujeme převážně zápase ve volném stylu. Za našimi dětmi skončily tradiční oddíly, kde jsou tréninková střediska mládeže a dlouhodobě dosahují v rámci České republiky dobrých výsledků. Např. Havlíčkův Brod, Chomutov, Hodonín a další. Titul Mistra ČR získal ve váze do 44 kg Omar Rakhmet, ve váze do 52 kg Vojtěch Piskoř a ve váze do 65 kg Matouš Vondál. Druhá místa obsadili ve váze do 40 kg Kairzhan Abdurakhim, ve váze do 44 kg David Kopřiva. Na pátých místech skončili ve váze do 48 kg Daniel Kaliský a ve váze do 52 kg Denis Lechovič. Dobré výsledky by kluci měli potvrdit již tuto sobotu 3.11.2012, kdy se v Teplicích koná MČR v zápase ve volném stylu.
 

Výsledky

1. místo     44 kg     Omar Rakhmet                10 zápasníků

1. místo     52 kg     Vojta Piskoř                       9 zápasníků

1. místo     65 kg     Matouš Vondál                  2  zápasníci

2. místo       40 kg       Kairzhan Abdurakhim           6  zápasníků
2. místo       44 kg       David Kopřiva                     10  zápasníků
5. místo       48 kg       Danek Kaliský                       7  zápasníků
5. místo       52 kg       Denis Lechovič                     9  zápasníků

Kompletní výsledky zde .

 

 Zleva: Omar Rakhmet, Matouš Vondál, Vojta Piskoř.

Další fotografie zde.

Dohnalová a Chotaš zvítězili na Velké ceně Brna


V sobotu 20. října 2012 se v Brně uskutečnil Mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Na Velkou cenu se do Brna sjelo 151 zápasníků z 19 oddílů z ČR, Slovenska, Německa, Chorvatska, Polska a Belgie. Turnaj byl zaměřen především pro muže, ale byly zde i žákovské kategorie.
 
S trenérem Milanem Hemzou odcestovalo do Brna 6 vítkovických volnostylařů, aby si zde porovnali svou výkonnost se zahraničními zápasníky. V silné konkurenci na tomto dobře obsazeném turnaji se dokázali prosadit a vyhrát své kategorie Vraťa Chotaš - muž ve váze do 96 kg a Yvette Dohnalová - žákyně ve váze do 57 kg. Třetí místa vyhráli muži ve váze do 74 kg Marek Barva, ve váze do 84 kg Michal Smieško. Tito čtyři předvedli pěkné výkony. Méně se dařilo žákům Tomášovi Segečovi, který ve váze do 53 kg obsadil 4. místo a Ludvíkovi Nálezovi, který ve váze do 66 kg obsadil 6. místo. Celkové výsledky zde .
 
 Zleva: Tomáš Segeč, trenér Milan Hemza, Vraťa Chotaš, Michal Smieško, Marek Barva,
dole: Ludvík Nález, Yvette Dohnalová.
Další fotograafie zde .

Vítkovičtí volnostylaři se opět stali Mistry České republiky

 

V sobotu 27. 10. 2012 se v Teplicích konalo páté kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Bylo to poslední kolo a o titul se rozhodovalo mezi volnostylaři Vítkovic a Teplic. Lepší výchozí pozici měli ostravští zápasníci, kteří měli v celkové tabulce dva body náskok před Teplicemi. Poslední kolo a celou soutěž zhodnotil předseda oddílu a trenér Milan Slončík: Na poslední kolo do Teplic jsme se připravovali hned po čtvrtém kole, protože bylo jasné, že pokud chceme titul obhájit, musíme odjet v co nejsilnější sestavě. Nakonec se nám podařilo mužstvo postavit tak, že nám v podstatě chyběli ze základního kádru pouze dva zápasníci. V sestavě, se kterou jsme do Teplic odjeli, jsem věřil, že všechny soupeře porazíme a obhájíme titul Mistra ČR. Závěrečné kolo jsme vyhráli, když jsme naše protivníky porazili rozdílem třídy. V letošním roce jsme se opírali o výkony našeho odchovance a reprezentanta ČR Vrati Chotaše a dále našich posil z Košic: Davida Berdise, Slavomíra Štofíka, Matěje Deáka a Mariána Hutňana. Díky finanční podpoře SMO za náš oddíl zápasí již druhým rokem. Hostování slovenských zápasníků máme přislíbeno i na příští rok. Pokud bude i nadále město Ostrava finančně podporovat prvoligový zápas v Ostravě, věříme, že i přístí rok budeme bojovat o titul. Následující sezónu chceme stavět na vlastních odchovancích Vraťovi Chotašovi, Tomášovi Zezulákovi, Pavlovi Sztwiertniovi a dále na juniorech Markovi Barvovi a Michalovi Smieškovi a po delší pauze vracejícím se Mariánovi Slončíkovi. Tito zápasníci by měli tvořit základní sestavu, kterou budou doplňovat již zmínění zápasníci z Košic a další naši odchovanci Petr Krejčí, Honza Jasinský, Aleš Kolařík. Na hostování máme přislíbenou účast Marka Bešťáka, Jirky Iraina a Jirky Kopeckého. Všichni jmenovaní se podíleli i na získání letošního titulu.

 

Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 32 : 11
body Vítkovic: Slončík Marián, Berdis, Štofík, Deák, Smieško, Chotaš 5 bodů, Krejčí, Irain 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 45 : 0
body Vítkovic: Slončík Marián, Berdis, Štofík, Deák, Bešťák, Smieško, Irain, Chotaš, Krejčí 5 bodů

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 39 : 3
body Vítkovic: Slončík Marián, Berdis, Štofík, Deák, Smieško, Kopecký, Krejčí 5 bodů, Chotaš 4 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 29 : 9
body Vítkovic: Slončík Marián, Deák, Barva 5 bodů, Chotaš 4 body, Berdis, Štofík, Zezulák 3 body, Sztwiertnia 1 bod

Kompletní výsledky zde .

 

Závěrečná tabulka

1. místo
TJ Sokol Vítkovice
35 bodů
2. místo
TJ Glaverbel Teplice
31 bodů
3. místo
TAK Hellas Brno
22 bodů
4. místo
TJ Sokol Hradec Králové
12 bodů
5. místo
Bohemians Praha
  0 bodů

 

 Horní řada zleva: předseda oddílu a trenér Milan Slončík, Jiří Kopecký, Petr Krejčí, Marek Barva, David Berdis, Marek Bešťák, Marián Slončík, Jiří Irain, Matej Deák, Slavomír Štofík, Michal Smieško, Vratislav Chotaš.
Dolní řada zleva: Tomáš Zezulák, Pavel Sztwiertnia.

Další fotografie z utkání v Teplicích a z oslavy titulu zde .

Turnaje v Hradci Králové a v Ostravě

 

Hradec Králové

V sobotu 6. 10. 2012 se v Hradci Králové uskutečnil turnaj v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo 81 mužů a kadetů z ČR, Slovenska a Polska. Do Hradce odjeli bojovat ve váze do 74 kg Honza Jasinský a Marek Barva. Marek své první utkání vyhrál, avšak pro náhlou nevolnost z turnaje poté odstoupil a skončil celkově na 7. místě. Honza zápasí mezi seniory teprve prvním rokem. V prvním kole prohrál se zápasníkem z Hradce Králové a do dalších bojů již nepostoupil a celkově se umístil na 9. místě.

7. místo
74 kg
Marek Barva
10 zápasníků
9. místo
74 kg
Honza Jasinský
10 zápasníků

 

Ostrava
V sobotu 6. 10. 2012 se v Ostravě uskutečnil malý regionální turnaj pro děti v zápase řecko-římském. Na tomto turnaji bojovali o vítězství i čtyři vítkovičtí zápasníci. Nejvíce se dařilo Jirkovi Duškovi, který vyhrál váhovou kategorii do 30 kg před svým bratrem Lukášem. Dále se dařilo Honzovi Mužnému, který vyhrál váhovou kategorii do 40 kg. Ve váze do 66 kg skončil na 3. místě Stanislav Hanák.
 
Výsledky
 
1. místo
30 kg
Jirka Dušek
2 zápasníci
1. místo
40 kg
Honza Mužný 2 zápasníci
2. místo
30 kg
Lukáš Dušek
2 zápasníci
3. místo
66 kg
Standa Hanák
3 zápasníci