Vítkovičtí volnostylaři Mistry ČR v soutěži družstev pro rok 2011 !!!

Napsal Roman Piskoř

V sobotu 8. října 2011 se v Teplicích konalo poslední V. kolo I. ligy v zápase ve volném stylu. V tomto kole se rozhodovalo o titulu Mistra ČR v soutěžích družstev v zápase ve volném stylu pro rok 2011.

Celou sezónu a páté kolo zhodnotil Milan Slončík, trenér a předseda oddílu. V Teplicích měli šanci titul vybojovat už pouze dvě družstva, a to TJ Sokol Vítkovice a TAK Hellas Brno. Lepší výchozí pozici jsme měli my, protože za předpokladu, že naši kluci a brněnští zápasníci porazí volnostylaře z Hradce Králové, Prahy a Teplic, by nám ve vzájemném utkání proti Brnu stačila i remíza. V předešlých čtyřech kolech ve vzájemných utkáních s Brnem jsme 2x zvítězili a 2x prohráli. Nakonec jsme všechna utkání v Teplicích vyhráli a po dvou letech jsme dovezli titul zpět do Ostravy. Před sezónou nám bylo jasné, že pokud chceme pomýšlet na nejvyšší stupeň, nemůžeme se spoléhat pouze na vlastní odchovance, ale družstvo bylo nutné vhodně posílit. Vzhledem k tomu, že v letošním roce město Ostrava finančně podporovalo prvoligové zápasníky, mohli jsme si dovolit zahraniční posily. V průběhu sezóny za náš oddíl zápasili nadějní juniorští zápasníci z Košic. Spoléhali jsme se na jejich výkony a výkony našich odchovanců reprezentantů ČR Vrati Chotaše, Tomáše Zezuláka, které doplňoval svými dobrými výsledky Pavel Sztwiertnia. V příští sezóně by naše družstvo mělo zůstat stejné, proto se budeme snažit, abychom titul obhájili. V Teplicích se nejvíce dařilo Davidovi Berdisovi, Peterovi Pasterovi, Pavolovi Kmečovi, Matěji Deákovi a Vraťovi Chotašovi, kteří všechna svá utkání vyhráli.

 

Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 24 : 13
body Vítkovic: Berdis, Pastor, Chotaš 5 bodů, Kmeč, Deák 3 body, Irain, Sztwiertnia, Cichovský 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 29 : 7
body Vítkovic: Berdis, Pastor, Bešťák, Sztwiertnia 5 bodů, Kmeč, Deák, Chotaš 3 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 33 : 9
body Vítkovic: Pastor, Kmeč, Deák, Kopecký, Chotaš 5 bodů, Berdis 4 body, Bešťák 3 body, Krejčí 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 28 : 7
body Vítkovic: Berdis, Pastor, Deák 5 bodů, Chotaš 4 body, Kmeč, Sztwiertnia, Kolařík 3 body


Závěrečná tabulka

1. místo 
TJ Sokol Vítkovice         
36 bodů
2. místo
TAK Hellas Brno
34 bodů
3. místo
TJ Glaverbel Czech Teplice
20 bodů
4. místo
Bohemians Praha
10 bodů
5. místo
TJ Sokol Hradec Králové
 0 bodů

 

Vítězné družstvo. Zhora zleva: Milan Slončík, Pavol Cichovský, Marek Bešťák, Jiří Kopecký, Jiří Irain, Matěj Deák, Aleš Juchelka, Pavel Sztwiertnia, Petr Krejčí, Roman Piskoř, Vraťa Chotaš, Aleš Kolařík. Dole: Peter Pastor, David Berdis, Pavol Kmeč, Tomáš Zezulák.

 

V červeném dresu Pavel Sztwiertnia v utkání s brněnským Michalem Pruknerem.

 

V červeném dresu Vraťa Chotaš v utkání s teplickým Pavlem Jezdinským.