2011

Praha Vyšehrad

V sobotu 29.10.2011 se konal v Praze na Vyšehradě malý turnaj v zápase ve volném stylu. Z našeho oddílu do Prahy odcestovalo 5 našich zápasníků.

Kluci v Praze nastoupili ke dvanácti utkáním, z toho 10x odešli ze soubojů vítězně, pouze ve dvou případech byli tedy poraženi. V kategorii přípravek vyhrál váhu do 40 kg Šimon Kopřiva, ve váze do 46 kg Vojta Piskoř, v kategorii žáků vyhrál váhu do 59 kg Ludvík Nález. Na druhých místech skončili Marek Kapolka a David Kopřiva.

Do Prahy jsme vycestovali o den dříve. Navštívili jsme AquaPalace Praha. Měli jsme ještě v plánu navštívit Petřín, avšak z časových důvodů jsme z toho museli upustit. Tak snad bude příště na kulturu více prostoru.

Na fotografii zleva: Ludvík Nález, Šimon Kopřiva, David Kopřiva, Marek Kapolka, Vojta Piskoř
Více fotografií zde .

Snina - Rakhmet vítězný


Do Sniny odcestovali zápasit čtyři děti na mezinárodní turnaj Burikův Memoriál, který se konal v sobotu 22. října 2011. V konkurenci slovenských, ukrajinských, polských a českých zápasníků se prosadili i naši mladí volnostylaři. V kategorii mladších žáků ve váze do 37 kg vyhrál Omar Rakhmet, ve váze do 40 kg byl druhý David Kopřiva, ve váze do 48 kg byl také na druhém místě Vojta Piskoř. Čtvrtý zápasník Marek Petura nakonec pro náhlou slabost do bojů nezasáhl.
 
    
Na 1. fotografii zleva Vojta Piskoř, Omar Rakhmet, David Kopřiva
Na 2. fotografii Marek, který v této poloze strávil turnaj v nemocnici ve Snině ;-)
Více fotografií zde .

Vítkovičtí volnostylaři Mistry ČR v soutěži družstev pro rok 2011 !!!

V sobotu 8. října 2011 se v Teplicích konalo poslední V. kolo I. ligy v zápase ve volném stylu. V tomto kole se rozhodovalo o titulu Mistra ČR v soutěžích družstev v zápase ve volném stylu pro rok 2011.

Celou sezónu a páté kolo zhodnotil Milan Slončík, trenér a předseda oddílu. V Teplicích měli šanci titul vybojovat už pouze dvě družstva, a to TJ Sokol Vítkovice a TAK Hellas Brno. Lepší výchozí pozici jsme měli my, protože za předpokladu, že naši kluci a brněnští zápasníci porazí volnostylaře z Hradce Králové, Prahy a Teplic, by nám ve vzájemném utkání proti Brnu stačila i remíza. V předešlých čtyřech kolech ve vzájemných utkáních s Brnem jsme 2x zvítězili a 2x prohráli. Nakonec jsme všechna utkání v Teplicích vyhráli a po dvou letech jsme dovezli titul zpět do Ostravy. Před sezónou nám bylo jasné, že pokud chceme pomýšlet na nejvyšší stupeň, nemůžeme se spoléhat pouze na vlastní odchovance, ale družstvo bylo nutné vhodně posílit. Vzhledem k tomu, že v letošním roce město Ostrava finančně podporovalo prvoligové zápasníky, mohli jsme si dovolit zahraniční posily. V průběhu sezóny za náš oddíl zápasili nadějní juniorští zápasníci z Košic. Spoléhali jsme se na jejich výkony a výkony našich odchovanců reprezentantů ČR Vrati Chotaše, Tomáše Zezuláka, které doplňoval svými dobrými výsledky Pavel Sztwiertnia. V příští sezóně by naše družstvo mělo zůstat stejné, proto se budeme snažit, abychom titul obhájili. V Teplicích se nejvíce dařilo Davidovi Berdisovi, Peterovi Pasterovi, Pavolovi Kmečovi, Matěji Deákovi a Vraťovi Chotašovi, kteří všechna svá utkání vyhráli.

 

Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 24 : 13
body Vítkovic: Berdis, Pastor, Chotaš 5 bodů, Kmeč, Deák 3 body, Irain, Sztwiertnia, Cichovský 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 29 : 7
body Vítkovic: Berdis, Pastor, Bešťák, Sztwiertnia 5 bodů, Kmeč, Deák, Chotaš 3 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 33 : 9
body Vítkovic: Pastor, Kmeč, Deák, Kopecký, Chotaš 5 bodů, Berdis 4 body, Bešťák 3 body, Krejčí 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 28 : 7
body Vítkovic: Berdis, Pastor, Deák 5 bodů, Chotaš 4 body, Kmeč, Sztwiertnia, Kolařík 3 body


Závěrečná tabulka

1. místo 
TJ Sokol Vítkovice         
36 bodů
2. místo
TAK Hellas Brno
34 bodů
3. místo
TJ Glaverbel Czech Teplice
20 bodů
4. místo
Bohemians Praha
10 bodů
5. místo
TJ Sokol Hradec Králové
 0 bodů

 

Vítězné družstvo. Zhora zleva: Milan Slončík, Pavol Cichovský, Marek Bešťák, Jiří Kopecký, Jiří Irain, Matěj Deák, Aleš Juchelka, Pavel Sztwiertnia, Petr Krejčí, Roman Piskoř, Vraťa Chotaš, Aleš Kolařík. Dole: Peter Pastor, David Berdis, Pavol Kmeč, Tomáš Zezulák.

 

V červeném dresu Pavel Sztwiertnia v utkání s brněnským Michalem Pruknerem.

 

V červeném dresu Vraťa Chotaš v utkání s teplickým Pavlem Jezdinským.

Velká cena Brna


Dne 22. října 2011 se v Brně uskutečnil turnaj Velká cena Brna. Na turnaj odjeli bojovat v konkurenci zápasníků z ČR, Slovenska, Bulharska, Polska a Německa tři naši zápasníci. Nejvíce se dařilo v kategorii do 120 kg Vraťovi Chotašovi, který i přesto, že byl odvážen do váhy 96 kg tuto váhovou kategorii vyhrál. Postupně porazil dva brněnské zápasníky a dva zápasníky ze Slovenska. Na čtvrtém místě se umístil ve váhové kategorii do 74 kg mezi kadety Michal Smieško. Na posledním šestém místě se umístil ve váze do 52 kg v kategorii ml. žáků Standa Hanák.
 
Zleva Michal Smieško, Vraťa Chotaš, Standa Hanák

Letní soustředění, Ostravice, 21.08. - 27.08.2011

 

Fotografie z letního soustředění na Ostravici v hotelu Liptov najdete v galeriích: zde, zde a zde.

Holečkův memoriál, 8. října 2011


Přípravka

35 kg
1. místo
Tomáš Foldyna
3 zápasníci
35 kg
2. místo
Honza Mužný
3 zápasníci
35 kg
3. místo
Honza Stapaj
3 zápasníci
37 kg
2. místo
Tomáš Oborný
2 zápasníci
46 kg
1. místo
Vojta Piskoř
2 zápasníci
46 kg
2. místo
David Kopřiva
2 zápasníci


Mladší žáci

35 kg
1. místo
Omar Rakhmet
3 zápasníci
52 kg
1. místo
Matouš Vondál
5 zápasníků
52 kg
3. místo
Standa Hanák
5 zápasníků


Mladší žákyně

48 kg
1. místo
Yvette Dohnalová
2 zápasnice

 

 

4. kolo I. ligy mužů, Hradec Králové


V Hradci Králové se v sobotu 17. září 2011 zápasilo čtvrté, předposlední kolo v zápase ve volném stylu. Do Hradce naši kluci odjeli s tím, že toto kolo musí vyhrát, abychom mohli pomýšlet ještě na titul Mistra ČR. Před tímto kolem jsme na vedoucí Brno v celkové tabulce ztráceli 2 body a pokud bychom v Hradci s Brnem prohráli, v závěrečném kole v Teplicích bychom už měli pouze teoretickou šanci na titul. Do Hradce se nám podařilo odcestovat se všemi posilami, chyběli nám pouze Jiří Irain a zraněný Tomáš Zezulák.
 
V Hradci Králové se nám podařilo svého největšího soupeře z Brna porazit 25 : 13 a i ve zbývajících třech utkáních proti Praze, Hradci Králové a Teplicím jsme zvítězili rozdílem třídy a před závěrečným kolem, které se bude konat 8. 10. 2011 v Teplicích, jsme se dostali do čela celkové tabulky o skóre před Brnem. V posledním kole by nám měl chybět pouze zraněný T. Zezulák a pokud by se do té doby všem zranění vyhýbala, všichni v oddíle věříme, že bychom z Teplic do Ostravy mohli přivézt titul pro Mistra ČR 2011 v soutěži družstev v zápase ve volném stylu.

 

Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 25 : 13
body Vítkovic: Berdis, Kmeč, Bešťák 5 bodů, Pastor, Deák, Chotaš 3 body, Sztwiertnia 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 35 : 8
body Vítkovic: Berdis, Pastor, Kmeč, Deák, Kopecký, Sztwiertnia, Chotaš 5 bodů

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 37 : 7
body Vítkovic: Berdis, Kmeč, Bešťák, Deák, Sztwiertnia, Chotaš 5 bodů, Pastor 4 body, Kopecký 3 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 31 : 10
body Vítkovic: Berdis, Kmeč, Smieško, Bešťák, Chotaš 5 bodů, Pastor, Sztwiertnia 3 body

 

Tabulka po 4. kole

1. místo
 TJ Sokol Vítkovice
 28 bodů
2. místo
 TAK Hellas Brno
 28 bodů
3. místo
 TJ Glaverbel Czech Teplice
 16 bodů
4. místo
 Bohemians Praha
 8 bodů
5. místo
 TJ Sokol Hradec Králové
 0 bodů