2011

1. kolo I. ligy, Brno

Do Brna odcestovali volnostylaři TJ Sokol Vítkovice pod dohledem trenérů Milana Slončíka a Dušana Dobiáše v nejsilnější možné sestavě. Vzhledem k tomu, že vítkovičtí volnostylaři mají v plánu po dvou letech vrátit zpět titul do Ostravy, družstvo vhodně pro letošní sezónu posílilo. I díky Statutárního města Ostravy, které v letošním roce podporuje provoligové družstvo zápasníků, se podařilo na tuto sezónu zajistit pět slovenských zápasníků. Jedná se především o mladé talentované juniorské reprezentanty Slovenska z Košic. Kostru týmu v letošním roce budou tvořit vlastní odchovanci, na kterých budeme stavět, a to Jan Stapaj, Tomáš Zezulák, Pavel Sztwiertnia, Vratislav Chotaš a Aleš Kolařík. Chceme dát ale šanci i našim juniorům - Markovi Barvovi a Michalovi Smieškovi.

V prvním kole se nejvíce dařilo reprezentantovi ČR Tomášovi Zezulákovi, který z maximálních možných 20 bodů pro oddíl získal 18. I když jsme s přehledem porazili Prahu, Teplice, Hradec Králové a o čtyři body ,Brno, nelze ještě říci, že titul v letošním roce získáme. Ve druhém kole nám slovenské posily budou chybět, protože se ve stejném termínu na Slovensku koná turnaj. Dále můžou přijít různá zranění či reprezentační povinnosti našich dvou zápasníků Tomáš Zezuláka a Vrati Chotaše. I přesto, co by se mohlo stát, máme dostatečný kádr na to, abychom o první místo bojovali.

 

Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 21 : 17
body Vítkovic: Pastor, Zezulák 5 bodů, Kmeč, Sztwiertnia, Chotaš 3 body, Kolařík 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 30 : 5
body Vítkovic: Stapaj, Zezulák 5 bodů, Deák, Bešťák 4 body, Berdis, Kmeč, Sztwiertnia, Chotaš 3 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 33 : 6
body Vítkovic: Stapaj, Kmeč, Bešťák, Zezulák 5 bodů, Berdis 4 body, Deák, Sztwiertnia, Kolařík 3 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 31 : 8
body Vítkovic: Pastor, Kmeč, Sztwiertnia, Kolařík 5 bodů, Bešťák, Zezulák, Chotaš 3 body, Deák 1 bod

 

Tabulka po 1. kole
1. místo TJ Sokol Vítkovice
2. místo TAK Hellas Brno
3. místo TJ Glaverbel Czech Teplice
4. místo Bohemians Praha
5. místo TJ Sokol Hradec Králové

 

Výsledky zde .

 

Turnaj v Untergriesbachu, Německo

V pátek 8. 4. 2011 odcestovalo s trenérem Romanem Piskořem sedm malých volnostylařů TJ Sokol Vítkovice do německého malebného městečka Untergriesbach, které leží na rakousko-německých hranicích poblíž města Passau. Tam se v sobotu 9. 4. 2011 uskutečnil turnaj mládeže Dunajský pohár. Na turnaji zápasilo 150 dětí z 22 oddílů Německa, Rakouska, Maďarska a České republiky. Ze sedmi zápasníků se o boje o medaile probojovalo šest dětí, z toho se nakonec pět umístiĺo na medailových pozicích. Váhovou kategorii mladších žáků ve váze do 42 kg vyhrál Tomáš Segeč, na druhých místech se umístili v mladších žácích ve váze do 38 kg Marek Petura a v kategorii přípravek ve váze do 38 kg David Kopřiva, ve váze do 42 kg Vojtěch Piskoř. Na třetím místě v kategorii přípravek ve váze do 46 kg skončil Matouš Vondál. Čtvrté místo obsadil ve váze do 38 kg v kategorii přípravek Šimon Kopřiva a na šestém místě ve váze do 46 kg v kategorii přípravek Yvette Dohnalová. Z 26 utkání, které děti absolvovaly, odešli v 18 případech vítězně a v osmi případech poraženi. V soutěži družstev jsme obsadili šesté místo a dostali "ocenění za družstvo, které na turnaj dorazilo z největší dálky". Na fotografii zleva: Šimon Kopřiva, Matouš Vondál, Vojta Piskoř, Tomáš Segeč, Marek Petura, Yvette Dohnalová, David Kopřiva.
 
 
 
Více fotografií zde .

Turnaj v Berlíně

V sobotu 26. března 2011 se v Berlíně uskutečnil turnaj "BAMBINO CUP" v zápase ve volném stylu pro děti ročník nar. 2000 - 2005. Do Berlína odcestovalo 10 zápasníku z TJ Sokol Vítkovice.Turnaje se zúčastnilo 198 zápasníků převážně z německých oddílů. Z ostravských dětí se do finálových bojů probojovalo hned osm zápasníků. Své hmotnostní a věkové kategorie dokázali v Berlíně vyhrát Samuel Bystroň ve váze do 22 kg ročník nar. 2004 - 2005 (v této váze zápasilo 6 zápasníků), David Kopřiva ve váze do 38 kg ročník nar. 2000 - 2001 (v této váze zápasilo 14 zápasníků) a Vojta Piskoř ve váze do 42 kg ročník nar. 2000 - 2001 (v této váze zápasilo 15 zápasníků). Na druhých místech se umístili ve váze do 25 kg Dominik Kaliský, do 27 kg Petr Grygerek, do 31 kg Matěj Mlčoch, do 38 kg Šimon Kopřiva a třetí místo získal ve váze do 22 kg Dalibor Šebesta.
 
Původně jsme s trenérem Dušanem Dobiášem do Berlína nominovali pouze šest kluků. Nakonec jsme se rozhodli, že pojedou i děti z naší přípravky ročník narození 2004, kteří trénují v tréninkové skupině u trenéra Mirka Greguše. Byli jsme mile překvapeni, jak všichni v Německu nastupovali ke svým utkáním bez respektu k německým soupeřům a bojovali doslova o každý bod. Z 37 utkání, které kluci zápasili proti svým německym soupeřum, zvítězili ve 26 utkáních a byli poraženi pouze v devíti případech. Doslova husarský kousek se podařil ve váze do 38 kg, když se do finále ze 14 soupeřů probojovali oddíloví partneři Šimon Kopřiva a David Kopřiva. V tomto finále nakonec Šimon, který cestou do finále musel porazit pět soupeřů, podlehl Davidovi. Kluci nejsou sourozenci, mají pouze shodné příjmení. Pro všechny byla odměnou za předvedené výkony návštěva TROPICAL ISLANDS, což je tropický ostrov vybudovaný v obrovské hale, která měla sloužit původně k výrobě vzducholodí. Do této haly by se na výšku vlezla socha svobody a na délku Eifelova věž. Areál může najednou navštívit až 6000 lidí. Jsou zde písečné pláže, vodopády, bazény, tobogány, sauny a mnoho dalších atrakcí, takže i pět hodin strávených v komplexu bylo pro děti málo. Areál se nachází asi 60 km před Berlínem.
 
 
VÝSLEDKY
 
Ročník narození 2004 - 2005
22 kg
1. místo
Samuel Bystroň
6 zápasníků
22 kg
3. místo
Dalibor Šebesta
6 zápasníků
25 kg
2. místo
Dominik Kaliský
6 zápasníků
27 kg
2. místo
Petr Grygerek
6 zápasníků
 
Ročník narození 2002 - 2003
23 kg
9. místo
Jirka Dušek
12 zápasníků
27 kg
7. místo
Lukáš Dušek
12 zápasníků
31 kg
2. místo
Matěj Mlčoch
13 zápasníků
 
Ročník narození 2000 - 2001
38 kg
1. místo
David Kopřiva
14 zápasníků
38 kg
2. místo
Šimon Kopřiva
14 zápasníků
42 kg
1. místo
Vojta Piskoř
15 zápasníků
 
 
  
 
Na 1. fotografii výprava vítkovických zápasníků, na 2. fotografii Tropical Islands.
 Více fotografií zde a zde .

Turnaj v Hodoníně

V sobotu 9. 4. 2011 se v Hodoníně uskutečnil turnaj pro přípravku a mladší žáky v zápase řecko-římském. Do Hodonína odjela pod dohledem trenérů Miroslava Greguše a Jiřího Bystroně 13členná výprava nejmladších zápasníků. Mezi 118 účastníky z 13 družstev ČR a Slovenska se neztratili a i přesto, že se v oddíle věnujeme převážně volnému stylu, dokázali se prosadit naši nejmladší i v zápase řecko-římském.
 
Umístění našich zápasníků: kategorie přípravek se na prvních místech umístil ve váze do 24 kg Dominik Kaliský a ve váze do 29 kg Matěj Mlčoch. Na druhých místech skončili ve váze do 22 kg Samuel Bystroň, ve váze do 28 kg Petr Grygerek a ve váze do 25 kg Lukáš Dušek. Na třetím místě se umístil ve váze do 26 kg Jan Stapaj. V kategorii mladší žáci vyhráli své hmotnostní kategorie ve váze do 35 kg Omar Rakhmetov a ve váze do 37 kg Muhambetali Kuanbaev. Dalibor Šebesta, Šimon Pustka, Robin Pustka, Amal Milan Džuga a Jirka Dušek se na medailové pozice neprobojovali.
 
Kategorie přípravek
22 kg
2. místo
Samuel Bystroň
 
24 kg
1. místo
Dominik Kaliský
 
25 kg
2. místo
Lukáš Dušek
 
26 kg
3. místo
Jan Stapaj
 
28 kg
2. místo
Petr Grygerek
 
29 kg
1. místo
Matěj Mlčoch
 
 
Kategorie mladší žáci
35 kg
1. místo
Omar Rakhmetov
 
37 kg
1. místo
Muhambetali Kuanbaev
 
 

Zimní soustředění 2011, Pusté Žibřidovice

Fotografie zde.

Zezulák a Chotaš se na Mistrovství Evropy neprosadili

Ve dnech 29. 3. až 3. 4. 2011 se v německém Dortmundu konalo Mistrovství Evropy v zápasu mužů. Českou republiku zde mj. reprezentovali dva ostravští volnostylaři TJ Sokol Vítkovice Tomáš Zezulák a Vraťa Chotaš. Oba dva svá úvodní utkání prohráli a do dalších bojů nepostoupili. Tomáš zápasil ve váhové kategorii do 84 kg, kde bojovalo o titul 28 zápasníků. V prvním kole narazil na izraelského zápasníka, se kterým prohrál 6 : 2 a 3 : 2. Vraťa zápasil ve váhové kategorii do 96 kg, kde bojovalo o titul 21 zápasníků. V prvním kole narazil na gruzínského zápasníka, se kterým prohrál 3 : 0 a 1 : 0. Tomáš s Vraťou jeli na ME především sbírat zkušenosti. Už samotná účast na mistrovství byla pro ně osobně a pro vítkovický zápas úspěchem. Oba dva teď budou mít čas se připravit na Mistrovství světa, které se bude konat v Turecku v termínu od 12. do 18. září 2011. Toto mistrovství bude zároveň jedním z nominačních turnajů na Olympijské hry v Londýně v roce 2012. Z Mistrovství světa na OH postupuje z každé hmotnostní kategorie 10 zápasníků. Pokud kluci budou mít štěstí a nalosujou si dobré soupeře, je možné, že některý z nich se může do desátého místa umístit.

Marek Barva Mistr ČR !!!

V sobotu dne 5. 3. 2011 se v Ostravě konalo Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu žáků a juniorů za účasti 134 zápasníků z 25 oddílů. Z našeho oddílu se Mistrovství zúčastnilo 9 zápasníků. Nejvíce se dařilo Markovi Barvovi ve váhové kategorii do 74 kg, který mezi 10 juniory nenašel přemožitele a stal se tak Mistrem ČR v zápase ve volném stylu pro rok 2011.
 
Další medailová umístění vítkovických volnostylařů:
junior Honza Jasinský, hmotnostní kategorie 66 kg, 3. místo
žák Muhambetali Kuanbaev, hmotnostní kategorie do 35 kg, 2. místo
žákyně Petra Řeřuchová, hmotnostní kategorie do 60 kg, 2. místo.
 
Na 4. místě se umístil ve váze do 74 kg mezi juniory Michal Smieško a v žácích ve váze do 38 kg Marek Petura a do 59 kg Zharylgassyn Yeleugali. Zbývající zápasníci se do finálových bojů nedostalli.
 
Vítězství Marka je povzbuzením pro probíhající sezónu. Marek se připravuje pod vedením svého otce Jeronýma Barvy a toto mistrovství bylo jeho prvním turnajem po vleklých zraněních. V podstatě půl roku naplo netrénoval. Marek se specializuje na zápas řecko-římský, o to je jeho vítězství cennější. Ještě před 14 dny se nemohl kvůli zranění zúčastnit Mistrovství ČR v zápase řecko-římském v Třinci.
 
 
VÝSLEDKY
 
Žáci
35 kg
2. místo
Muhambetali Kuanbaev
2 zápasníci
38 kg
4. místo
Marek Petura
5 zápasníků 
59 kg
4. místo
Zharylgassyn Yeleugali
10 zápasníků
59 kg
7. místo
Filip Kosienka
10 zápasníků
66 kg
6. místo
Ludvík Nález
6 zápasníků
  
Žákyně
60 kg
2. místo
Petra Řeřuchová
4 zápasnice

Junioři
66 kg
3. místo
Honza Jasinský
5 zápasníků
74 kg
1. místo
Marek Barva
12 zápasníků
74 kg
4. místo
Michal Smieško
12 zápasníků

 
V modrém dresu Marek Barva (foto zhotovil ehm.cz)
Více fotografií zde .