2011

3. kolo I. ligy mužů, Ostrava

 
Dne 18.06.2011 se v Ostravě konalo 3. kolo nejvyšší soutěže mužů v zápase ve volném stylu. Volnostylaři TJ Sokol Vítkovice měli v plánu na domácích žíněnkách toto kolo vyhrát a dostat se před závěrečnými dvěmi koly do čela ligové tabulky. V Ostravě se jim však nedařilo, když porazili zápasníky Teplic, Prahy, Hradce Králové, ale nejtěsnějším možným rozdílem prohráli se zápasníky z Brna. Do konce ligové soutěže zbývají ještě 2 kola a i přesto, že jsou v celkové tabulce druzí za vedoucím Brnem, mají ještě šanci titul pro Ostravu získat.

K domácímu kolu uvedl předseda a trenér Milan Slončík: Nepodařilo se nám nastoupit v základní, tedy nejsilnější sestavě. Chyběli nám Peter Pastor a David Berdis, kteří se se slovenskou juniorskou reprezentací připravují na juniorské mistrovství Evropy. A dále zranění Tomáš Zezulák a Pavol Cichovský. I přesto jsem věřil, že se dají zápasníci z Brna porazit. Avšak se tak nestalo. Rozhodovalo se až v posledním utkání ve váhové kategorii do 120 kg, kde domácí Aleš Kolařík podlehl na body juniorskému reprezentantovi ČR Davidu Švédovi. V Ostravě se nejvíce z domácích zápasníků nejvíce dařilo Pavolovi Kmečovi, který všachny své 4 utkání vyhrál a pro oddíl získal celkově 18 bodů z 20 možných. Všechna svá utkání vyhrál i Pavel Sztwiertnia a Vratislav Chotaš. O titulu se prakticky rozhodne mezi Brnem a Ostravou. V příštím, 4. kole, které bude v září v Hradci Králové, však s Brnem nesmíme zaváhat, protože by byla šance na titul v posledním kole již jen teoretická.
 


Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 18 : 19
body Vítkovic: Rakhmet 5 bodů, Bešťák, Sztwiertnia, Chotaš, Kmeč 3 body, Kolařík 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 39 : 4
body Vítkovic: Stapaj, Rekhmet, Kmeč, Deák, Kopecký, Sztwiertnia, Chotaš 5 bodů, Bešťák 4 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 33 : 5
body Vítkovic: Stapaj, Rakhmet, Kmeč, Smieško 5 bodů, Deák 4 body, Kopecký, Sztwiertnia, Chotaš 3 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 23 : 15
body Vítkovic: Kmeč, Bešťák, Chotaš 5 bodů, Deák 4 body, Sztwiertnia 3 body, Kopecký 1 bod

 
Tabulka po 3. kole

1. místo TAK Hellas Brno 22 bodů
2. místo TJ Sokol Vítkovice 20 bodů
3. místo TJ Glaverbel Czech Teplice 12 bodů
4. místo Bohemians Praha 6 bodů
5. místo TJ Sokol Hradec Králové 0 bodů

 

V červeném dresu Pavel Sztwiertnia.

Více fotografií zde .

X. ročník memoriálu Jiřího Klepca

 
V sobotu 11.06.2011 uspořádal náš oddíl ve spolupráci se Statutárním městem Ostrava ve Sportovním centru Dubina již 10. ročník memoriálu Jiřího Klepca v zápase ve volném stylu. Turnaj pořádáme na počest našeho kamaráda a výborného zápasníka Jirky Klepca, který zemřel náhle v roce 1996 ve věku 35 let. Jirka byl v tehdejším Československu znám předevšímproto, že jako jeden z mála československých zápasníků porazil v mládežnických kategoriích pozdějšího Mistra světa a nejlepšího sportovce Československa v roce 1992 Jozefa Lohyňu. Turnaj je zaměřen především na mládež. Letošního ročníku se zúčastnilo 144 zápasníků z 21 oddílů z České republiky, Slovenska a Polska. V loňském roce k nám do Ostravy dorazilo na trunaj 250 zápasníků a i v letošním roce jsme se na takovýto počet připravovali. Trochu nás mrzí, že v tomto termínu uspořádal turnaj Krnovský oddíl zápasu v Krnově, kterého se zúčastnilo 80 zápasníků. Je to škoda, protože mohlo dojít k větší konfrontaci slovenského a českého zápasu. I tak si kluci dobře pozápasili a z 29 domácích borců,kteří se na domácích žíněnkách představili, se na prvních místech umístili v kategorii přípravek ve váze do 27 kg Lukáš Dušek, 31 kg Matěj Mlčoch, 37 kg Šimon Kopřiva, 44 kg Vojta Piskoř, v kategorii mladších žáků ve váze do 35 kg Omar Rakhmet, 47 kg Matouš Vondál, mezi děvčaty v kategorii do 48 kg Yvette Dohnalová.
 
 
  
Na 1. fotografii v modrém dresu Omar Rakhmetov, na 2. fotografii v červeném dresu Šimon Kopřiva.
 
 
V červeném dresu Vojta Piskoř.
 
Více fotografií zde .
 

Turnaj ve Staré Ľubovni

Do Staré Ľubovni 7. května 2011 odcestovalo 7 žáků na žákovský přebor východoslovenského kraje. I když se jednalo o přebor z východoslovenského kraje, naši přátelé ze Slovenska nás na tento turnaj pozvali. Přeboru se zúčastnili zápasníci ze čtyř slovenských oddílů a náš oddíl. Kluci zápasili ve svých hmotnostních kategoriích proti v průměru třem soupeřům a vedli si velice úspěšně. Poráželi kluky, kteří se na Mistrovství Slovenska umístili na medailových pozicích. Vyhráli ve váze do 37 kg Šimon Kopřiva, 40 kg Tomáš Segeč, 44 kg Vojtěch Piskoř, 48 kg Matouš Vondál. Druhý skončil ve váze do 37 kg Omar Rakhmetov, 42 kg Marek Petura a třetí ve váze do 40 kg David Kopřiva. Především vítězství Matouše Vondála je cenné. V jeho váze zápasilo 7 soupeřů. I když jednou prohrál, skončil nakonec první. Kluci se v této váhové kategorie navzájem poporáželi. Matouš, kdyby ve svém posledním vyrovnaném utkání prohrál, mohl skončit až na 4. místě.
 
 

2. kolo I. ligy mužů, Praha

 
Dne 28.05.2011 se v Praze konalo 2. kolo nejvyšší soutěže mužů v zápase ve volném stylu. Volnostylaři TJ Sokol Vítkovice odjížděli do Prahy s tím, že chtěli navázat na 1. kolo, které vyhráli a upevnit si tak v celkové tabulce 1. místo. Do Prahy jsme neodcestovali v nejsilnější sestavě, již dopředu jsme věděli, že v tomto kole nám budou chybět naše posily z Košic, které si plnily své domácí povinnosti na turnaji Slovenského poháru. Dále se nám zranil Tomáš Zezulák, který v 1. kole získal pro družstvo nejvíce bodů. I přesto jsme věřili, že máme dostatečně silný kádr na to, abychom v Praze vyhráli. Avšak se tyto naše představy nenaplnily a v Praze jsme skončili celkově na 2. místě, když jsme nezvládli nejdůležitější utkání proti Brnu a prohráli jsme dost přesvědčivě 25 : 11. Nejvíce se v Praze dařilo ve váhové kategorii do 84 kg Pavlovi Sztwiertniovi a ve váze do 96 kg Vraťovi Chotašovi, kteří pro oddíl získali shodně 14 bodů. Další kolo proběhne již 18.06.2011 v Ostravě v Čapkově sokolovně. Na domácích žíněnkách budeme chtít zvítězit.

 

Výsledky

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 11 : 25
body Vítkovic: Bešťák, Sztwiertnia, Chotaš 3 body, Deák, Kolařík 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 32 : 7
body Vítkovic: Stapaj, Aksenov, Irain, Chotaš, Kolařík 5 bodů, Deák 4 body, Sztwiertnia 3 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 24 : 17
body Vítkovic: Rakhmet, Aksenov, Deák, Sztwiertnia 5 bodů, Chotaš 3 body, Smieško 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 26 : 10
body Vítkovic: Stapaj, Kolařík 5 bodů, Aksenov, Deák, Sztwiertnia, Irain, Chotaš 3 body, Kopecký 1 bod


Tabulka v 2. kole
1. místo TAK Hellas Brno
2. místo TJ Sokol Vítkovice
3. místo TJ Glaverbel Czech Teplice
4. místo Bohemians Praha
5. místo TJ Sokol Hradec Králové

 

  

Na 1. fotografii v modrém dresu Jirka Irain.

Na 2. fotografii v červeném dresu Pavel Sztwiertnia.

 

 

Součásně s I. ligou proběhl v Praze i malý turnaj v zápase ve volném stylu žáků ročník narození 1996 - 1998. Z vítkovických zápasníků se na druhých místech umístili ve váze do 38 kg Muhambetali Kuanbaev, do 42 kg Tomáš Segeč a do 66 kg Ludvík Nález.

Turnaj juniorů v Chomutově a Bratislavě

V sobotu 16. dubna 2011 se v Chomutově konala Velká cena juniorů v zápase řecko-římském. V mezinárodní konkurenci se dokázal prosadit Marek Barva, který se umístil ve váze do 74 kg na 2. místě. Ve finále však prohrál s Vargou z Havlíčkového Brodu a ztratil tak možnost reprezentovat ČR na ME juniorů v zápase řecko-římském. Druhým našim borcem byl Michal Smieško, který však do finálových bojů nezasáhl.
 
 
 
V sobotu 7. května 2011 odcestovali do Bratislavy junioři Marek Barva s Michalem Smieškem na Mezinárodní turnaj o dunajský pohár. Oba dva zápasili ve váhové kategorii do 74 kg, kde zápasilo celkem 11 zápasníků. Marek se umístil na konečném 4. místě a Michal na 9. místě. Vzhledem k tomu, že má Marek Barva v letošním roce šanci reprezentovat Českou republiku na juniorském Mistrovství Evropy či světa v zápase ve volném stylu, odjížděl do Bratislavy s tím, že by si chtěl na tomto turnaji nominaci na ME zajistit. I když skončil na 4. msítě, předvedeným výkonem si účast pravděpodobně zajistil. Jeho tréninkový partner Michal Smieško do finálových bojů nepostoupil.

Turnaj v Kladně - Lidicích

Od pátku 21. 05. do neděle 22. 05. 2011 se v Kladně konal již 28. ročník turnaje Lidice - sokolský pohár 2011 v zápae v řecko-římském stylu. Tento turnaj je určen pro mládež a letošního ročníku se zúčastnilo 315 zápasníků (!!!), z 39 oddílů a 8 států. Je to největší turnaj pořádaný v ČR, kterého se pravidelně účastní silná mezinárodní konkurence. I z tohoto důvodu jsme do Kladna odcestovali s našimi sedmi dětmi, i když se v oddíle věnujeme převážně volnému stylu. Ani v zahraničí není obvyklé, že se turnaje účastní tolik zápasníků. V silné konkurenci se naši kluci neztratili a 6 ze sedmi bojovalo v neděli o medaile. 1. místo nakonec získal pouze Vojta Piskoř v kategorii přípravek ve váze do 43 kg. 2. místo obsadil Omar Rakhmet v kategoii mladších žáků ve váze do 35 kg, který podlehl pouze ve finále pouze belgickému zápasníkovi. Na 3. místech se umístili Šimon a David Kopřivovi (nejedná se o sourozence) v kategorii přípravek. Šimon ve váze do 37 kg a David ve váze do 40 kg. Čtvrtá místa získali Muhambetali Kuanbaev a Honza Jasinský. Komu se turnaj nevyvedl, byl Tomáš Segeč, který své úvodní utkání prohrál a do dalších bojů nepostoupil.
 

Na fotografii medailisté z Kladna. Zleva: Vojta Piskoř, Omar Rakhmet, Šimon Kopřiva, David Kopřiva.

Turnaj žáků v Olomouci, v Krnově a v Ostravě

V sobotu 26. března 2011 se v Olomouci konal žákovský turnaj v zápase řecko-římském. Vzhledem k tomu, že většina kluků odjela na turnaj do Berlína, se turnaje zúčastnili pouze naši dva zápasníci, kteří s námi do Německa vycestovat nemohli. A to Omar Rakhmetov a Muhambetali Kuanbaev. Oba v Olomouci své hmotnostní kategorie do 35 kg a 38 kg vyhráli.
 
 
 
V sobotu 30. dubna 2011 se v Krnově konal mezinárodní turnaj v zápase řecko-římském za účasti 80 zápasníků ze čtyř států. Ze zápasníků TJ Sokol Vítkovice se na prvním místě umístil ve váze do 35 kg Omar Rakhmetov, 38 kg Muhambetali Kuanbaev, 42 kg Tomáš Segeč, ve váze do 66 kg Honza Jasinský. Druhý skončil ve váze do 46 kg Matouš Vondál.
 
 
 
V sobotu 14. května se v Ostravě konal Fojtíkův memoriál. Byl to malý regionální turnaj ve volném stylu, kterého se zúčastnili  družstva TJ Sokol Moravská Ostrava II, TJ Sokol Vítkovice, TŽ Třinec, Lokomotiva Krnov a zápasníci z Prievidze. Na prvních místech se umístili Omar Rakhmet, Šimon Kopřiva, Vojta Piskoř, Yvette Dohnalová, Marek Petura, Standa Hanák a Tomáš Foldyna. Na druhých místech skončili Filip Bohdal, Michal Smieško a Tomáš Segeč, třetí místo obsadil Daniel Kaliský.