Omar, Matouš a Yvette Mistři ČR

Napsal Roman Piskoř

Dne 19. listopadu 2011 uspořádal oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice Místrovství ČR mladších žáků a žákyň, roč. nar. 1998 a 1999 v zápase ve volném stylu.
Na domácích žíněnkách o medaile bojovalo 8 vítkovických zápasníků. Hned 3 z nich se stali Mistry ČR pro rok 2011.
Ve váze do 35 kg vyhrál Omar Rakhmet. Pro Omara je to již druhý titul, když první získal před 14 dny v Krnově v zápase řecko-římském.
Ve váze do 52 kg zvítězil Matouš Vondál, který nenašel přemožitele mezi sedmi zápasníky, kteří v jeho váze zápasili. Ve finále porazil po pěkném taktickém boji Ondřeje Hilgerta z Krnova, kterému tak oplatil porážku z finále finále MČR v zápase řecko-římském.
Třetí titul získala ve váze do 52 kg Yvette Dohnalová, která dokázala zvítězit ve všech třech utkáních na lopatky. Ovšem hned první utkání měla na mále, když zápasnici z Brna porazila až těsně před koncem boje, když po celou dobu prohrávala.
Druhé místo obsadil ve váze do 40 kg Muhambetali Kuanbaev a ve váze do 60 kg Stanislav Hanák, třetí místo ve váze do 44 kg Tomáš Segeč. Marek Kapolka a Denis Lechovič se do finálových bojů neprobojovali. V soutěži družstev jsme obsadili mezi kluky 1. místo před zápasníky z Brna a v soutěži holek 3. - 5. místo. Před Mistrovstvím jsme doufali ve tři zlaté, což se splnilo, takže s výsledky i s výkony jsme spokojeni.
 
   
Na 1. fotografii v modrém dresu Omar Rakhmet, na 2. fotografii Matouš Vondál
 
    
Na 1. fotografii v červeném dresu Yvette Dohnalová,
na 2. fotografii Mistři. Zleva: Omar, Yvette, Matouš
 
Více fotografií zde .