Chotaš počtvrté v řadě Mistrem ČR !!!

Napsal Roman Piskoř

V sobotu 26. listopadu 2011 se v Hradci Králové uskutečnilo Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu v kategoriích kadetů, seniorů, kadetek a žen.

Do Hradce Králové se sjelo 127 zápasníků z 27 oddílů bojovat o tituly Mistrů ČR včetně 10 našich zápasníků. Nejvíce se z vítkovických volnostylařů dařilo ve váze do 96 kg Vratislavovi Chotašovi, který tak získal mezi dospělými již svůj 4. titul v řadě. Vraťovi je teprve 21 let a má velkou šanci ještě spoustu titulů získat. Dalším mužům se tak již nedařilo. Na medailové pozice se  neprobojovali. Získali jsme ještě 3 čtvrté místa a jedno páté místo. V hodnocení družstev jsme obsadili 3. místo, což je oproti létům minulým krok zpět. Velká škoda, že se Mistrovství nemohl k vůli zranění zúčastnit i Tomáš Zezulák, který zápasí ve váze do 84 kg. Tuto váhu vyhrál Michal Prukner z Brna a s tímto zápasníkem Tomáš ještě neprohrál. Je velice pravděpodobné, že by tuto váhovou kategorii vyhrál. Dalším, kdo v této váhové kategorii mohl startovat, je Pavel Sztwietnia, který však dlouhodobě říká, že ligovému družstvu pomůže, ale na jednotlivce jezdit nebude. Pavel má s Mistrem Michalem Pruknerem vyravnanou bilanci, když ho již v minulosti dokázal porazit. V posledním vzájemném utkání na lize ale prohrál. S druhým Otýpkou ještě Pavel neprohrál. Největší konkurence se sešla ve váhové kategorii do 74 kg, kde o titul bojovalo 17 zápasníků. Čtvrtá místa obsadili ve váze do 60 kg Aibat Rakhmet, ve váze do 66 kg Anton Timofieiev a ve váze do 120 kg Dušan Dobiáš. Páté místo ve váze do 96 kg obsadil Petr Krejčí. Michal Smieško se do finálových bojů ve váze do 74 kg neprobojoval.

Další titul pro vítkovické získala v kategorii kadetek ve váze do 74 kg Naděžda Kopřivová. Nutno ale dodat, že v ženských kategoriích zápasí málo zápasnic, není o tento sport mezi ženami v ČR zájem. V kadetech získal stříbrnou medaili ve váze do 46 kg Marek Petura a ve váze do 63 kg bronzovou medaili Honza Jasinský.
 
 
V červeném dresu Vraťa Chotaš po finálovém vítězství nad Brožem z Hradce Králové