2010 a starší

Štrbské Pleso - Vysoké Tatry (soustředění)

Štrbské Pleso - Vysoké Tatry, soustředění 11-18.8.2007Vedoucí : Hemza

Trenéři : Hemza , Dobiáš

Závodníci : Chotaš, Zezulák, Sywala Ondra, Jasinský, Barva, Hanzlíček, Matocha (Helas Brno)

Kuchař : Bílý Jirka
 11.8. sobota    příjezd, odpoledne procházka okolo Štrbského plesa (2 hod)              

12.8. neděle    dopoledne prší, posilování  na chatě

                         odpoledne 14.00 odchod na tůru směr Kriváň odbočit na Bystré Sedlo a pak

                         na chatu pod Soliskom

                         18.00 hod návrat

13.8. pondělí   dopoledne prší, posilování na chatě

                          odpoledne běh okolo Štrbského plesa 2,25 km – 3 kola

14.8. úterý       8.30 hod odchod na tůru Štrbské Pleso – Bystré sedlo (2 314 m.n.m) –

                         Štrbské Pleso

                         15.30 hod návrat

15.8. středa     8.00 hod odchod na tůru Štrbské Pleso – Koprovský štít (2 350 m.n.m.) –

                          Štrbské Pleso  - Chotaš, Zezulák, Sywala, Jasinský, Hanzlíček, Matocha,

                          Hemza

                        15.00 hod návrat
                        16.45 hod
běh okolo Štrbského plesa 3 kola (40 min)

 6.8.čtvrtek 
    10.00 hod běh okolo Štrbského plesa na čas Chotaš (9.11), Matocha (9.40),

                         Hanzlíček (10.00), Sywala (12.00), Jasinský (12.10), výběh pahorku 50-60m

                         4x3 kola, vyklusání okolo Štrbského plesa 1 kolo, strečink, 1 kolo chůze

                        17.00 hod rozcvička,pasovačka, posilování ve dvojicích, 3 km vyklusání

17.8. pátek
      7.00 hod odjezd do St.Smokovce a tůra na Slavskovský štít (2 452 m.n.m) – Chotaš, Zezulák, Hemza, ostatní na Hriebenok – Skalnaté pleso a zpět

                        17.00 hod návrat

18.8. sobota   odjezd domů

  

MČR žáků a juniorů v ř.ř., Havlíčkův Brod 5-6.5.2007

Žáci

42 kg - 4. místo Sywala    Vojtěch
53 kg - 3. místo Fojtík Aleš

Junioři

84 kg - 2. místo Chotaš Vratislav

Všem závodníkům k umístění gratulujeme!

Naši volnostylaři ovládli MČR seniorů

O víkendu ve dnech 17. až 18. března 2007 proběhlo v Hradci Králové za účasti 146 závodníků z 30 oddílů Mistrovství České republiky seniorů a kadetů ve volném stylu. Volnostylaři z TJ Sokol Vítkovice potvrdili, že jsou v současné době nejlepší v České republice a po titulu z družstev v roce 2006 přivezli z Hradce Králové 4 medaile: zlatou medaili vybojoval ve váze 66 kg Sergej Aksenov, stříbrnou medaili získal ve váze 84 kg Vratislav Chotaš a bronzovou ve váze 84 kg Pavel Sztwiertnia a ve váze 96 kg Dušan Dobiáš.

Číst dál: Naši volnostylaři ovládli MČR seniorů

MČR žáků a juniorů ve v.s., Vítkovice 28. - 29.4.2007

Žáci

Mistrem ČR ve váze do 53kg se stal Fojtík Aleš. Gratulujeme!

42 kg
2.místo – Sywala Vojtěch     na turnaji zápasil pěkně, technicky a bojovně, vyhrál dvě utkání a jen ve finále nestačil na svého soupeře z Krnova Přesto, že byl upozorněn neubránil nasazení klíče na paži a šíji.a v druhé periodě prohrál na lopatky. I v tomto finálovém utkání se Vojtovi dařily starty na nohy. K tomu aby byl Vojta ještě lepší se musí zlepšit silově.

47 kg
8.místo – Jasenský Honza     bojoval, snažil se, ale na svého soupeře nestačil. Honza se musí zlepšit v technice chvatů a tyto pak provádět.

53 kg
1.místo – Fojtík Aleš     Aleš se více zaměřuje na zápas ř.ř. Na MČR v.s. zápasil dobře a s přehledem, ve finále se prosadil bojovností a v obou periodách provedl se soupeřem svůj oblíbený chvat – záhlavák. Do budoucna si musí Aleš osvojit další technické činnosti a chvaty. Zlepšit silovou přípravu a hlavně zlepšit obratnost a pohyblivost. A teď ještě vybojovat titul na MČR v ř.ř. zápase, které se bude konat 5-6.5.2007 v Havlíčkově Brodě.

7.místo – Vidiševský Kamil    snažil se, ale na svého soupeře nestačil silově. Pokud Kamil zesílí zcela určitě se zařadí k ostatním úspěšným závodníkům našeho oddílu.

V soutěži družstev obsadili naši žáci celkově 7 místo. Doufejme jen, že v následujících letech budeme mít na MČR žáků více účastníků.

 

Junioři

66 kg

4.místo – Stibor Petr    na turnaji bojoval, kondičně i silově byl připraven dobře, ale musí si osvojit více technických činností a hlavně je používat. 4.místo je pro Petra určitě úspěchem.

5.místo – Procházka Petr    splnil co se od něj očekávalo, turnaj do zápasil s naštípnutou klíční kostí a nataženými ramenními vazy. Na rozdíl od ostatních našich juniorů se musí Petr zlepšit v silové přípravě kde za nimi zaostává. Petr provedl na turnaji jeden z nejpěknějších chvatů a to když mu soupeř zaútočil na nohu. Soupeře zabral pod paží a za šíji a hodil ho záklonem přes sebe. Kdyby rozhodčí odpískal lopatky nemohl by na to nikdo nic říct.

6.místo – Hložanka Martin    v prvních třech utkáních své soupeře předčil v technice a zaslouženě zvítězil . Ve svém čtvrtém utkání začal velice dobře a v první periodě byl blízko lopatkového vítězství. Ve druhé periodě již Martin na svého soupeře nestačil a projevil se jeho tréninkový výpadek. K utkání o 5 místo ze zdravotních důvodů ani nenastoupil a musel být odvezen na vyšetření do nemocnice. 6 místo je určitě zklamáním. Ještě větším zklamáním je, ale jeho postoj kesportovní etice a přístup nejen k přípravě na MČR.

74 kg
7.místo – Bližňák Jaroslav    své jediné utkání prohrál. Silově a fyzicky dobře připraven. Jinak u něho platí to co u P.Stibora, technika, technika a znovu technika. Také musí zlepšit obratnost a pohyblivost.

84 kg
2.místo – Chotaš Vratislav    S Brožem konečně vyhrál větším rozdílem bodů než 1 : 0, nad Pitákem vyhrál pro tech.převahu. Ve finále podlehl svému rivalovi Omarovi z Chomutova. V tomto utkání se Vraťa nedokázal prosadit a ukázaly se jeho technické nedostatky v útocích na nohy.Zklamáním bylo nevyužití šance v klinči, mněl výhodu záběru nohy soupeře bohužel nedokázal provést bod. U klinče se projevila i jeho taktická nevyzrálost. Na rady druhých zabral druhou nohu soupeře, než na kterou klinč při tréninku trénuje a ten si ji velmi rychle uvolnil.

3.místo – Zezulák Tomáš    V prvním utkání prohrál s Omarovem. První periodu vyhrál v dalších dvou se projevil již jeho delší tréninkový výpadek a nestačil fyzicky.Také velmi špatně útočil po nohách soupeře. Škoda, mohli jsme vidět Vítkovické finále.V dalším utkání si poradil s Brožem z HK. a ve a svém posledním utkání v utkání o 3 místo porazil dobrého závodníka Štefana Alexandra ze Smíchova 2 x 3 : 0. S tímto závodníkem vítěz kategorie 84 kg Omarov vyhrál jen velmi těsně a ve 3 periodách.

V soutěži družstev obsadili naši junioři celkově 1 místo. Podle výsledků  bychom mohli být spokojeni opak je však pravdou. Je to jen šest závodníků a to je pro budoucnost Vítkovického zápasu velmi málo. Závodníci si musí uvědomit, že rady „ vedeš o bod, teď musí dělat on, jenom blokuj“ jsou velmi špatné. Závodníky jen naučí pasivitě a ta určitě k vítězství nevede. Závodníci se musejí umět prosazovat technicky a soupeře musejí porážet svým zápasnickým uměním, využít každého jejich zaváhání k tomu aby mohli zaútočit a provést technickou akci. Jedině to je jediná možná cesta k vítězství.

Zápasníci TJ Sokol Vítkovice mistři ČR ve v.s.

Předseda oddílu a trenér Milan Slončík nám k tomu řekl:
„Před odjezdem do Teplic jsme měli smůlu, když se nám zranily dlouholeté opory družstva Dušan Dobiáš a Roman Piskoř a další člen družstva Marián Slončík odcestoval mimo republiku. Já jsem i přes toto oslabení družstva byl optimistou a věřil, že kluci v Teplicích vyhrají a pro náš oddíl získají po pěti letech znovu titul Mistra ČR. Za předvedené výkony můžu jen těžko vyzvednout jednotlivce, protože všichni kluci, kteří zápasili, podávali výkony za hranici svých současných možností. Ať už to byla generace mladých zápasníků - Martin Hložanka, Tomáš Zezulák, Vratislav Chotaš ml., Sergej Aksenov, nebo ti starší - Janko Stapaj, Pavel Sztwiertnia, Aleš Kolařík. Ti všichni na žíněnce odvedli maximum. Také bych se rád zmínil o zápasnících, kteří náš oddíl během sezóny posílili a vždy odvedli to, co jsme od nich očekávali. Je to Martin Gorgol z Třince, Martin Fiala z Olomouce, Jiří Irain z Mladé Boleslavi a Petr Bystroň z Moravské Ostravy. Rád bych také poděkoval našim sponzorským firmám Optima a Orio, díky kterým se nám podařilo vybudovat v Ostravě - Výškovicích jedno z nejlepších tréninkových středisek pro zápas v České republice. Můžeme zde pracovat s mládeží a postupně je zapracovávat do prvoligového mužstva seniorů tak, jak se nám to podařilo v letošním roce. A pokud budeme v našem oddíle pracovat s mládeží jako doposud, nemám o budoucnost našeho sportu v Ostravě obavy.“
V Ostravě dne 20.12. 2006

Vítkovičtí volnostylaři vyhráli...

Vítkovičtí volnostylaři vyhráli s předstihem základní část I. ligy v zápase

Dne 21. 4. 2007 proběhlo v Ostravě za účasti družstev TJ Sokol Vítkovice, Hellas Brno a TJ Sokol Hradec Králové druhé kolo první ligy v zápase ve volném stylu. V domácím prostředí vítkovičtí volnostylaři potvrdili svou suverenitu a v obou dvou utkáních zvítězili. V tabulce základní části jsou na prvním místě a před posledním kolem, které se bude zápasit v Hradci Králové, už nemůžou být předstiženi a do finále tak postoupí s prvního místa. Druhé kolo nám zhodnotil trenér a předseda oddílu Milan Slončík: Jsem rád, že kluci na domácí žíněnce zvítězili a s předstihem jsme vyhráli základní část. Znamená to, že finále se bude zápasit v Ostravě a obhajovat titul mistra ČR budeme na podzim v domácím prostředí. Do finále postoupí první dvě družstva z moravské a z české skupiny. Obě dvě utkání, jak proti Brnu, tak Hradci Králové, byly vyrovnané a vždy se rozhodovalo až v poslední hmotnostní kategorii do 120 kilogramů, ve které se našemu Romanovi Piskořovi  podařilo dát své soupeře na lopatky a rozhodnout tak o našem vítězství.

Výsledky druhého kola:
TJ Sokol Vítkovice - Hellas Brno 19 : 14
body Vítkovických volnostylařů: Procházka 5, Piskoř 5, Hložanka 3, Dobiáš 3, Aksenov 1, Gorgol 1, Sztwiertnia 1.

TJ Sokol Vítkovice - TJ Sokol Hradec Králové 23:18
body Vítkovických volnostylařů: Hložanka 5, Aksenov 5, Sztwirtnia 5, Chotaš 3, Piskoř 5.

Hellas Brno - TJ Sokol Hradec Králové 17:22.

Tabulka druhého kola:
1. místo TJ Sokol Vítkovice    4 body    skóre 42:33
2. místo TJ Sokol Hradec Králové    2 body    skóre 40:40
3. místo Hellas Brno    0 bodů    skóre 31:41

Tabulka po dvou kolech:
1. místo TJ Sokol Vítkovice    8 bodů    skóre 79:65
2. místo TJ Sokol Hradec Králové    2 body    skóre 74:80
3. místo Hellas Brno    2 body    skóre 69:77