2010 a starší

Kopřiva, Piskoř a Dobiáš zvítězili na turnaji v Novém Jičíně

V sobotu 13. 9. 2008 proběhl v Novém Jičíně mezinárodní turnaj všech věkových kategorií v zápase ve volném stylu, kterého se zúčastnilo 152 zápasníků z 18 oddílů a čtyř států. Výborně si na turnaji vedla vítkovická zápasnická mládež. Mladí volnostylaři Vítkovic narozeni v letech 1997 – 2001 vyhráli soutěž družstev. Ve svých hmotnostních kategoriích nenašli přemožitele Šimon Kopřiva, který zápasil ve váze do 26 kg a všechny své soupeře porazil před časovým limitem na lopatky. Dalším vítězem byl ve váze do 30 kg Vojtěch Piskoř, který stejně jako jeho oddílový kamarád Šimon porazil všechny své soupeře před časovým limitem na lopatky. Šimon a Vojta jsou talenty a příslibem dobrých výsledků pro vítkovický zápas do budoucna. Dalším vítězem je v kategorii seniorů do 120 kg trenér Šimona a Vojty Dušan Dobiáš. Na druhém místě se v kategorii mladších žáků do 48 kg umístila Petra Řeřuchová.

Účastníci mezinárodního turnaje v Novém Jičíně.


Výsledky vítkovických zápasníků jsou zároveň pozvánkou na mezinárodní turnaj - Memoriál J. Klepca, který vítkovičtí volnostylaři pořádají již tuto sobotu od 10:30 hodin v tělocvičně gymnázia Dany a Emila Zátopkových (za hotelovým domem Vista), kde budou chtít své dobré výsledky potvrdit.

Výsledky družstev přípravky

1. místo    TJ Sokol Vítkovice    46 bodů
2. místo    Brzenica, Polsko    41 bodů
3. místo    Hodonín    33 bodů

Vítězové jednotlivých hmotnostních kategorií.

Přípravka

26 kg   1. místo    Šimon Kopřiva    (9 zápasníků)

26 kg   8. místo    Martin Hanák    (9 zápasníků)

28 kg   1. místo    Šrámek, Tichá (8 zápasníků)
28 kg   4. místo    Vít Zdařil    (8 zápasníků)

30 kg   1. místo    Vojtěch Piskoř    (4 zápasníci)

32 kg   1. místo    Olenczyn, Brzenica, Polsko (8 zápasníků)
32 kg   5. místo    David Kopřiva    (8 zápasníků)
32 kg   7. místo    Iveta Dohnalová    (8 zápasníků)

35 kg   1. místo    Púdela, Turná, Slovensko

38 kg   1. místo    Leňo, Snina, Slovensko (7 zápasníků)
38 kg   5. místo    Matouš Vondál    (7 zápasníků)

Žáci

48 kg    2. místo    Petra Řeřuchová    (7 zápasníků)

53 kg    4. místo    Vojtěch Sywala    (6 zápasníků)

59 kg    7. místo    Michal Smieško    (9 zápasníků)
59 kg    8. místo    David Obselka    (9 zápasníků)
59 kg    9. místo    Honza Jasinský    (9 zápasníků)


Senioři

66 kg    1. místo    Bauer, Třinec

74 kg    1. místo    Baghdasaryn, Brno

84 kg    1. místo    Kopecký, Nový Jičín

120 kg  1. místo    Dobiáš, TJ Sokol Vítkovice

120 kg  3. místo    Petr Krejčí    (4 zápasníci)

Letní soustředění mládeže

Soustředění proběhlo v době od 24. 8. do 30. 8. 2008.

Pro letošní přípravu mladých zápasníků jsme zvolili horský hotel Liptov na Ostravici, který nabízí ideální podmínky pro letní přípravu zápasníků. Byli jsme ubytovaní je ve 3 – 4 lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Stravu jsme měli 5x denně a pitný režim byl zajištěn po celý den. V hotelu je velká kulturní místnost vybavená společenskými hrami (kulečník, šipky, šachy, atd.). Před hotelem je bazén, který se dá v případě nepříznivého počasí zakrýt. V areálu hotelu se nachází hřiště na míčové hry (fotbal, tenis, volejbal, nohejbal).

Během soustředění jsme zdolali dva nejvyšší vrcholy Beskyd – Lysou horu a Smrk. Uskutečnili jsme společný večerní 15kilometrový pochod na Masarykovo údolí. Denně jsme měli ranní rozcvičky, hry, plavání, společné nácviky chvatů.


V pátek, poslední večer jsme dělali závěrečný táborový oheň, kterého se měli možnost zúčastnit i rodiče a příbuzní dětí.

Podívejte se také na fotogalerii ze soustředění.

Zápasníci TJ Sokol Vítkovice vítězili v Hradci Králové i v Kladně

Oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice má za sebou další úspěšný víkend. V sobotu 24. 5. 2008 zápasili muži v Hradci Králové a jejich nástupci se zúčastnili třídenního Mezinárodního turnaje v Kladně.

Seniorská I. liga pokračovala třetím kolem v Hradci Králové. Toto kolo mohlo již hodně napovědět o budoucím Mistru, ale i v Hradci se potvrdila vyrovnanost družstev a tyto se navzájem poporážely, a tak platí to, co po kole druhém, že šanci na titul mají ještě čtyři z pěti družstev. Předposlední, 4. kolo se bude zápasit v září v Brně a poslední, pravděpodobně rozhodující je na programu v listopadu v Praze. My jsme do Hradce cestovali bez váhové kategorie do 74 kg, kde za každé družstvo zápasí 2 zápasníci. V této váhové kategorii máme 4 kluky, ale všichni v tomto týdnu maturují a my jsme respektovali jejich rozhodnutí, že se přes víkend budou připravovat na maturitu...
Číst dál: Zápasníci TJ Sokol Vítkovice vítězili v Hradci Králové i v Kladně

Vítkovičtí zápasníci úspěšně reprezentovali ČR na ME

 
Zatímco většina sportovců si v létě užívá prázdnin, trojice zápasníků TJ Sokol Vítkovice Marek Barva, Tomáš Zezulák, Vratislav Chotaš se připravovala na svůj vrchol sezóny, a to Mistrovství Evropy. V historii vítkovického oddílu se ještě nestalo, aby v jednom roce reprezentovali Českou republiku tři závodníci na ME.
 

Číst dál: Vítkovičtí zápasníci úspěšně reprezentovali ČR na ME

2. kolo I. ligy v zápase ve volném stylu

V sobotu 26. 4. v Ostravě proběhlo 2. kolo I. ligy v zápase ve volném stylu. Volnostylaři TJ Sokol Vítkovice nenavázali na vítězství z 1. kola a v domácím prostředí obsadili 2. místo. Paradoxně, i když se nám doma nepodařilo 2. kolo vyhrát, náskok v celkové tabulce jsme navýšili ze dvou na tři body. V prvním utkání jsme nastoupili proti Brnu, které toto kolo vyhrálo a nám se podařilo vyhrát 21 : 15 (body: Stapaj, Bača, Dobiáš 5 bodů, Chotaš, Sztwiertnia 3 body).
Číst dál: 2. kolo I. ligy v zápase ve volném stylu

Tři zápasníci TJ Sokol Vítkovice na Mistrovství Evropy

V letošním roce budou mimo jiné reprezentovat Českou republiku v zápase tři vítkovičtí zápasníci. V juniorské kategorii je to Vratislav Chotaš a Tomáš Zezulák. V kategorii kadetů Marek Barva.

Juniorské Mistrovské Evropy se bude konat v Košicích na Slovensku v termínu od 15. 7. do 20. 7. 2008. Vraťa Chotaš bude zápasit v hmotnostní kategorii do 84 kg a Tomáš Zezulák ve váze do 74 kg. Vraťa si svou účast na ME vybojoval dvěma třetími místy na mezinárodních turnajích v Luckenvalde, Německo 1. 6. 2008 a v Martigni, Švýcarsko 14. 6. 2008. Tomáš Zezulák začal zápasit po půlroční pauze zaviněné zraněným kolenem. Ze zdravotních důvodů první nominační turnaj v Německu raději vynechal a zúčastnil se pouze turnaje ve Švýcarsku. Tam si vybojoval nominaci, když obsadil pěkné druhé místo. Tomáš s Vraťou mají letos poslední šanci se prosadit v mládežnické kategorii, protože od příštího roku přecházejí do kategorie seniorů.

Třetím vítkovickým zápasníkem, který se letos zúčastní Mistrovství Evropy, je Marek Barva. Marek bude bojovat v zápase řecko-římském v kategorii kadetů. Mistrovství se koná v Daugaupils, Lotyšsko v termínu od 22. 6. do 30. 6. 2008. Marek si svou nominaci zajistil prvním místem na mezinárodním turnaji v Kladně a bude zápasit ve váhové kategorii do 54 kg.
 
foto: Turnaj přípravek Krnov, 14. 6. 2008 - 77 účastníků, 7 oddílů, 2 státy
 

Turnaj žáků - Krnov
Číst dál: Tři zápasníci TJ Sokol Vítkovice na Mistrovství Evropy

Ostravští zápasníci ovládli domácí Mistrovství ČR

Tomáš Sobecký při zápase na MČR.Ve dnech 29. a 30. 3. 2008 uspořádal oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice s podporou Moravskoslezského kraje v tělocvičně SPŠEI Ostrava Mistrovství České republiky v zápase volný styl v kategoriích kadetů a mužů. Mistrovství se zúčastnilo 110 zápasníků z 26 oddílů České republiky. Vítkovičtí volnostylaři jsou Mistry družstev z roku 2006 a 2007. Na domácích žíněnkách se představili v tom nejlepším světle, když dokázali zvítězit ve třech ze sedmi hmotnostních kategorií (55 kg Jan Stapaj, 66 kg Sergej Aksenov, 84 kg Vratislav Chotaš). K tomu ještě přidali dva tituly vítkovičtí kadeti ve váze do 50 kg Vojtěch Sywala a 54 kg Marek Barva. Dva tituly v seniorské kategorii vybojovali dva zápasníci z konkurenčního ostravského oddílu, a to 96 kg Daniel Havlík a 120 kg Petr Bystroň.

( Fotky z turnaje najdete na www.jemny.net , za které Honzovi děkuji. Tom )

Číst dál: Ostravští zápasníci ovládli domácí Mistrovství ČR