2010 a starší

Víkend na Rejvízi

O víkendu 13. - 14. prosince 2008 jsme si udělali výlet na Rejvíz, okr. Jeseník. V sobotu brzo ráno jsme vyjeli vlakem do Jeseníků. Z Jeseníků jsme šli v deštivém počasí pěšky na asi 8 km vzdálenou rozhlednu Zlatý Chlum. Čím více jsme se blížili k rozhledně, tím méně mraků bylo na obloze a na samém vrcholu bylo krásně, slunečno. A tak se nám z rozhledny naskytl pěkný pohled na Jeseníky a všude pod námi byly mraky, takže město Jeseník a přilehlé obce nebyly vidět. Děti soutěžily v běhu po schodech nahoru na rozhlednu o ceny. Nejrychlejší z "dětí" byli Vraťa Chotaš a Tomáš Zezulák.

Ze Zlatého Chumu jsme se vydali 5 km na Rejvíz, kde jsme měli zajištěno ubytování. Večer jsme šli do sauny. V neděli ráno, po snídani, jsme si udělali výlet na mechová jezírka. Odpoledne vystřelil z děla (přesná kopie děla, které bylo používáno v Napoleonských válkách) domorodec pastýř Gill. Tímto jsme ukončili svůj pobyt v Jeseníkách a vydali jsme se domů, do Ostravy.
 
 
 
  

Mikulášský turnaj v Krásné Lípě, prosinec 2008

Ve dnech  5. - 7. 12. 2008 se naši nejmladší zápasníci zúčastnili Mikulášského turnaje dětí v zápase řecko-římském v Krásné Lípě.

Turnaje přípavek ročník 2001 - 1997 a žákyň se zúčastnilo "nevídaných" 208 zápasníků z 11 domácích a 8 zahraničních oddílů. V silné konkurenci dokázali své váhové kategorie vyhrát v mladší přípravce ročníku 2001 - 1999 ve váze do 28 kg Šimon Kopřiva a ve váze do 33 kg Vojta Piskoř. Ve starší přípravce ročníku 1998 - 1997 ve váze do 78 kg Denis Kaleta a v žákyních ve váze do 52 kg Petra Řeřuchová. Především vítězné finálové boje Šimona (na fotografii vlevo v modrém dresu) a Vojty (na fotografii vpravo v červeném dresu) patřily k nejhezčím utkáním turnaje.
 
Na turnaj jsme odcestovali vlakem již v pátek (děti se radovaly, že nemusí do školy) a do tělocvičny v Krásné Lípě jsme dorazili v 19:00 hodin. Poté, co jsme se odvážili, jsme se pěšky přesunuli do 3 km vzdálené turistické ubytovny. Vzhledem k nepředpokládanému velkému počtu účastníků jsme svou objednanou místnost na turistické ubytovně uvolnili zahraničním účastníkům z Polska a my jsme se přesunuli do provizorních prostor kuchyně ubytovny. Tam však nebylo teplo, a proto jsme museli celou noc topit v kamnech. Než děti usnuly, byla jim trochu zima, ale aspoň se zocelily a mají na co vzpomínat. V sobotu turnaj skončil až v 21 h. My jsme si už nestihli zajít na slíbenou večeři, a proto jsme si z nedalekého Varnsdorfu  nechali dovézt pizzu, kterou nám však na ubytovnu dovezli až ve 24 h... Některé děti (např. Ivetka Dohnalová) se pizzy nedočkaly a hlady usnuly... V neděli jsme se přesunuli zpět do Ostravy.
 
 
Výsledky
 
Žákyně
52 kg
Petra Řeřuchová
1. místo
4 zápasnice
62 kg
Naďa Kopřivová
7. místo
7 zápasnic
 
Přípravka, ročník 2001 - 1999
26 kg Martin Hanák
7. místo
  8 zápasníků
28 kg
Šimon Kopřiva
1. místo
10 zápasníků
28 kg
Marek Kapolka
4. místo
10 zápasníků
33 kg
Vojta Piskoř
1. místo
  8 zápasníků
35 kg
Yvette Dohnalová
2. místo
  4 zápasníci
Přípravka, ročník 1998 - 1997
27 kg
Marek Petura
4. místo
7 zápasníků
35 kg
Tomáš Segeč
3. místo
7 zápasníků
35 kg
Lukáš Porvol
7. místo
7 zápasníků
78 kg
Denis Kaleta
1. místo
1 zápasník
 
 
 

Podzim v oddíle

V posledních týdnech se náš oddíl zúčastnil turnajů v Teplicích, Meziboří, Hradci Králové, Brně, Prostějově a v Praze.

Teplice
Jako první se zúčastnila naše minivýprava mladších žáků Mistrovství ČR v zápase řecko-římském v Teplicích. Titul Mistra ČR zde získal ve váze do 29 kg Marek Petura. Dalším našim dvěma borcům se nepodařilo upravit svou hmotnostní kategorii a každému z nich chybělo necelého půl kilogramu, aby zápasili v nižší váhové kategorii, kde by se pravděpodobně oba dva probojovali až na stupně vítězů. Tomáš Bohumínský a Filip Bohdal tak skončili oba na čtvrtých místech.

Meziboří
Celá výprava Meziboří Dne 10.10.2008 odcestovala naše přípravka na turnaj do Meziboří. Děti měly obrovskou radost, že v pátek nemuseli jít do školy, protože jsme měli před sebou dlouhou cestu. Vyrazili jsme v pátek ráno vlakem. Cestování bylo docela náročné, přestupovali jsme v Kolíně, v Ústí nad Labem, v Mostě jsme přesedli na tramvaj, která nás zavezla do Litvínova a další tramvají jsme dojeli na konec Litvínova, kde jsme přestoupili na autobus, který nás zavezl až do Meziboří :-)) . Spali jsme v tělocvičně ve spacácích. Turnaje se zúčastnilo 152 zápasníků z 15 oddílů ČR. Z naší 11členné výpravy se všichni umístili na medailových stupních. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem organizátorům, jmenovitě Sašovi Maslejovi, který pro nás do Litvínova přijel, vzal nám spacáky a tašky z Mostu s náma jeli až do Meziboří. V pátek nám kluci z Meziboří zapnuli saunu, což byl pro děti taky zážitek. V neděli jsme v 6:00 vstávali a cestovali jsme stejnou trasou domů, do Ostravy.
 
Číst dál: Podzim v oddíle

Volnostylaři Vítkovic se o víkendu 13. - 15. 3. 2009 zúčastnili tří turnajů

Muži odcestovali v pátek 13. března do Teplic, kde se v sobotu 14. 3. konalo 1. kolo I. ligy v zápase ve volném stylu. Vítkovičtí zápasníci obhajují titul Mistra České republiky z let 2006 - 2008.

Kadet Marek Barva zápasil na Mezinárodním turnaji v Maďarsku a nejmladší zápasníci se zúčastnili turnaje žáků v Olomouci.

Letošní I. ligy v zápase ve volném stylu se zúčastní 5 družstev. Tyto se utkají každý s každým v jednotlivých pěti kolech a družstvo s největším počtem bodů na konci soutěže se stane Mistrem ČR pro rok 2009. V letošním roce jsme přišli o jednu z výrazných osobností v zápase – Sergeje Aksenova. Poté, co v České republice dokončil doktorandské studium na vysoké škole, odcestoval do své rodné Moskvy. Sergej za dobu tří let, které za nás zápasil, prohrál pouze jedno utkání. Nám se vstup do sezóny nevydařil a v Teplicích jsme obsadili až 3. místo, když jsme porazili Bohemians Prahu, TJ Sokol Hradec Králové a prohráli jsme s Hellasem Brno a Teplicemi. V týdnu před ligou nám onemocněli tři závodníci, které se nám nepodařilo nahradit.

Především neúčast Tomáše Zezuláka byla citelná. V Teplicích vyhrál všechna svá utkání jako jediný z oddílu ve váze do 84 kg Pavel Sztwiertnia. Ale i když se nám v 1. kole nedařilo, máme družstvo na to, abychom se ještě ve zbývajících čtyřech kolech o titul Mistra ČR poprali. Předpokladem ale je, aby naši klíčoví zápasníci Tomáš Zezulák, Vraťa Chotaš a Pavel Sztwiertnia byli po zbytek sezóny zdravotně v pořádku.


Výsledky I. ligy

TJ Sokol Vítkovice : Teplice 11 : 24
TJ Sokol Vítkovice : Brno
17 : 18
TJ Sokol Vítkovice : Praha
19 : 16
TJ Sokol Vítkovice : Hradec Králové  23 : 16

 Tabulka po 1. kole

1. místo Teplice
8 bodů
2. místo Brno
6 bodů
3. místo TJ Sokol Vítkovice
4 body
4. místo Praha
2 body
5. místo Hradec Králové
0 bodů

 

Kadet Marek Barva odcestoval se svým trenérem otcem Jeronýmem Barvou na mezinárodní turnaj do Maďarska. Markovi se podařilo v Maďarsku  prosadit, když se umístil ve váze do 58 kg na krásném 3. místě z 24 účastníků. Tímto výsledkem si řekl o nominaci na ME kadetů, kde se pokusí vylepšit 8. místo z loňského roku. ME kadetů se bude konat v Srbsku ve dnech 21. 7. - 26. 7. 2009. Marek na turnaj odjížděl motivován, a to hned ze dvou důvodů. Na nedávném MČR kadetů prohrál Marek ve finále a byla to jeho první porážka po osmi letech na domácích žíněnkách. Marek potřeboval přesvědčit reprezentační trenéry, že tato prohra byla ojedinělá a že má na to, aby reprezentoval ČR na mezinárodních turnajích. Druhý z důvodů byl ten, že dobrým výsledkem si mohl zajistit nominaci na ME kadetů a v klidu se na mistrovství  připravit.

V Olomouci se představili naši nejmladší zápasníci a dokázali se v konkurenci 70 zápasníků prosadit. 1. místo získal ve váze do 28 kg Šimon Kopřiva, 52 kg Petra Řeřuchová. 2. místo ve váze do 34 kg Vojtěch Piskoř, do 70 kg Denis Kaleta. 3. místo ve váze do 32 kg Marek Petura.

Volnostylaři Vítkovic vítězně v Brně

Dne 27. září 2008 proběhlo v Brně předposlední 4. kolo I. ligy v zápase ve volném stylu seniorů. Vítkovickým zápasníkům se podařilo zvítězit a vytvořit si před posledním kolem v Praze šestibodový náskok před druhým Brnem.   [fotogalerie]
 
Číst dál: Volnostylaři Vítkovic vítězně v Brně

Volnostylaři Vítkovic získali třetí titul v řadě

Zápasníci TJ Sokol Vítkovice odcestovali v sobotu 22. listopadu 2008 do Prahy na poslední páté kolo I. ligy v zápase ve volném stylu, aby se zde pokusili obhájit prvenství z loňského roku a získat tak třetí titul za sebou. Letošní nejvyšší soutěž v zápase ve volném stylu se zápasila oproti minulým létům jiným způsobem. Družstva TJ Sokol Vítkovice, TAK Hellas Brno, Bohemians Praha, TJ Sokol Hradec Králové a Glaverbel Czech Teplice zápasily turnajovým způsobem, když každý oddíl pořádal jedno z pěti kol. Výsledky z každého kola se průběžně započítávaly do tabulky a družstvo s nejvíce body se na konci soutěže stalo Mistrem ČR družstev pro rok 2008.

Mistři ČR v zápase volný styl pro rok 2008 Mistři ČR v zápase volný styl pro rok 2008 se svými fanoušky

 

Číst dál: Volnostylaři Vítkovic získali třetí titul v řadě

7. ročník Klepcova memoriálu v zápase

Dne 20. září 2008 uspořádal oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice již 7. ročník mezinárodního turnaje v zápase ve volném stylu „Memoriál Jiřího Klepce“.
Letošního ročníku se zúčastnilo 138 závodníků z 12 domácích a 7 zahraničních družstev. Na domácích žíněnkách se dařilo vítkovickým volnostylařům. Vyhráli v pěti váhových žákovských kategoriích a dvou seniorských kategoriích. V celkovém hodnocení družstev obsadili první místo před zápasníky z Dunajplavby Bratislava a TAK Hellas Brno.

Klepcův memoriál 2008, oddíl TJ Sokol Vítkovice Milane! Všechno nejlepší!

Číst dál: 7. ročník Klepcova memoriálu v zápase