2010 a starší

Vraťa Chotaš na ME seniorů v zápase, v. s.

Velkého úspěchu dosáhl Vraťa Chotaš, když se mu podařilo nominovat na Mistrovství Evropy seniorů v zápase, které proběhlo ve dnech 29. 3. - 6. 4. 2009 v Litevském Vilnjusu. Vraťa do Vilnjusu odcestoval s oddílovým trenérem Milanem Hemzou, který zároveň dohlížel na přípravu Vrati.

Účast Vrati Chotaše zhodnotil trenér Milan Hemza:
Vratislav Chotaš zápasil ve váze 84 kg, kde startovalo celkem 19 závodníků. Vraťa se umístil na 15. místě. Ve svém jediném utkání prohrál se zápasníkem z Izraele - Sergeiem Kolesnicovem ve dvou periodách 1 : 0 a 3 : 0. Tento závodník skončil na ME 2009 na 9. místě a v roce 2008 také ve váze 84 kg na 5. místě.

Vraťa se v utkání snažil a byl aktivnější než jeho soupeř. Jeho aktivní pojetí ale nebylo prováděno na sto procent, myslím tím nástup do akce a její provedení. Nechával si asi rezervu - co kdyby se to nepovedlo tak ať se ubráním. Jeho soupeř využil Vraťovy nedůraznosti a v rozhodujících okamžicích ho dokázal obejít. Fyzicky byl náš závodník dobře připraven, úprava váhy 4 kg pro něho nebyla žádný problém. V budoucnu ale u Vrati počítáme s přechodem do vyšší váhové kategorie 96 kg.
Úkoly do budoucna: Zápasit utkání tak, jako na tréninku na 100 %, propracovat útoky na nohy soupeře, zlepšit taktiku vedení utkání.
 
     

Mistrovství se zúčastnila také pětice českých žen, která se na Mistrovství Evropy připravovala v našem tréninkovém středisku pod vedením trenéra Milana Hemzy v termínu od 16. 3. do 20. 3. 2009. Trenérem ženských složek je Jindřich Durčák, bývalý zápasník Baníku Ostrava, reprezentant Československé republiky a medailista z Mistrovství světa.

 

MS kraj a město Ostrava ocenili vítkovické zápasníky

Nejlepší sportovci Moravskoslezského kraje roku 2008 byli v pondělí 23. února 2009 vyhlášeni v Divadle Jiřího Myrona. Slavnostní večer moderoval Petr Salava,  v kulturním programu zde vystoupily mj. i Marie Rottrová a Ilona Csáková. Pozvanými byli zástupci Moravskoslezského kraje, zástupci významnýchfirem kraje a současní i bývalí sportovci spojeni s našim regionem.

V kategorii nejlepší junior se v první desítce bez udání pořadí umístili Tomáš Zezulák a Vratislav Chotaš. V kategorii nejlepší kolektiv se mezi prvními třemi bez udání pořadí umístilo družstvo seniorů zápasníků TJ Sokol Vítkovice. Mezi dalšími oceněnými družstvy byli fotbalisté Baníku Ostrava a házenkáři Baníku Karviná.


Nejlepší ostravští sportovci roku 2008 byli v úterý 17. března vyhlášeni v Radnici města Ostravy. Vybrala je odborná skupina tvořená členy komise pro podporu vrcholového sportu Magistrátu města Ostravy, zástupci ostravských médií a dalšími sportovními osobnostmi. Nejlepším kolektivem v konkurenci fotbalistů, hokejistů, volejbalistů, florbalistů byli vyhlášeni zápasníci TJ Sokol Vítkovice, mistři ČR ve volném stylu.

Sportovcem roku města Ostravy za rok 2008 se stal fotbalista Baníku Ostrava a český reprezentant Václav Svěrkoš. Titul ostravský talent roku získala česká juniorská reprezentantka Barbora Závadová, 16letá plavkyně Klubu plaveckých sportů Ostrava. Nejlepší handicapovanou sportovkyní se stala lukostřelkyně Markéta Sidková, bronzová medailistka z paralympijských her v Pekingu. Sportovní osobností roku 2008 byl vyhlášen legendární zápasník ve stylu řeckořímském Vítězslav Mácha, olympijský vítěz z Mnichova 1972, mistr světa a Evropy.
 
 
 

 
 

Mistrovství ČR kadetů ř. ř., ženských složek, kadetů a seniorů v. s.

 
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY KADETŮ V ZÁPASE ŘECKO-ŘÍMSKÉM
 
Mistrovství se konalo 14. února 2009 v Havlíčkově Brodě za účasti 116 zápasníků z 19 oddílů. Vítkovický zápas zde reprezentovali pouze dva kadeti. Ve váze do 58 kg Marek Barva a ve váze do 63 kg Michal Smieško. Mezi jedno z největších překvapení byla Markova prohra s Matoušem Mortbizerem z Krnova. Marek byl poražen českým zápasníkem po osmi letech. Obsadil tak ve své hmotnostní kategorii druhé místo. Michal se specializuje na volný styl a na tomto Mistrovství se neprosadil.
Na fotografiích v modrém dresu Marek Barva.
 
 
 
 
 
  
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ŽENSKÝCH SLOŽEK

Mistrovství se konalo 7. března 2009 v Jihlavě za účasti 77 zápasnic ze 17 oddílů. Vítkovický zápas zde reprezentovaly dvě žákyně. Ve váze do 52 kg Petra Řeřuchová a do 70 kg Naděžda Kopřivová. Petra měla ve váze 2 soupeřky, které porazila a stala se tak Mistryní České republiky pro rok 2009. Naďa měla ve své váze dvě soupeřky, z nichž porazila jednu a tímto vybojovala 2. místo.
Na 1. fotografii vlevo Naděžda Kopřivová, vpravo Petra Řeřuchová; na 2. fotografii děvčata s trenérem Dušanem Dobiášem a Adamem Kopřivou.
 
    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY KADETŮ A MUŽŮ V ZÁPASE VE VOLNÉM STYLU

Mistrovství se konalo 21. března 2009 v Ostravě za účasti 114 zápasníků z 21 oddílů. Z vítkovických zápasníků dokázal svou váhu do 96 kg vyhrát pouze Vratislav Chotaš. V současné době váží 88 kg a v Ostravě na MČR zápasil ve váze do 96 kg. Vraťa se probojoval ke zlatu, když porazil borce z Havlíčkova Brodu, v souboji o finále porazil Venzela a ve finále porazil Brože z Hradce Králové. Ve váze měl Vraťa celkem 8 soupeřů.

Vraťa Chotaš se připravuje na Mistrovství Evropy, které se uskuteční od 31. 3. - 5. 4. 2009 v Litvě. Přípravu má ztíženou tím, že 1. 3. nastoupil do školy do Vyškova a na Mistrovství se připravuje individuálně. V Ostravě zápasil pod psychickým tlakem - chybí mu tréninková utkání a minulý týden v 1. kole I. ligy mužů v Teplicích prohrál na lopatky s Venzelem z Hradce Králové, které dosud vždy porážel. Na ME bude zápasit ve váze do 84 kg. Po finále na Vraťovi byla vidět veliká psychická úleva a už se může v klidu připravovat na blížící se Mistrovství Evropy.

Proti loňskému roku vítkovičtí zápasníci trošku ustoupili ze svých pozic. Tehdy se na MČR prosadili daleko výrazněji. Je to dáno tím, že ti dříve narození - přestože ještě zápasí, pouze však v I. lize za oddíl - již na Mistrovství jednotlivců zápasit nechtějí. Dalším důvodem byla nemoc Tomáše Zezuláka, který s medailisty ve své hmotnostní kategorii ještě neprohrál a pravděpodobně by svou kategorii vyhrál. Dalším kandidátem na medaili z TJ Sokol Vítkovice byl ve váze do 84 kg Pavel Sztwiertnia. Ten se však během posledních dní rozhodl na žíněnku nenastoupit. Pavlovu kategorii vyhrál Šimek z Brna, kterého Pavel loni na lize 4x porazil.

Z dalších vítkovických zápasníků se nikdo výrazněji neprosadil.
 
Na obou fotografiích Vratislav Chotaš, na 2. snímku v červeném dresu.
Více fotografií zde .
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
Výsledky ostatních vítkovických zápasníků
 
Muži
66 kg
Anton Timofieiev 5. místo
66 kg
Petr Stibor
10. místo
84 kg
Jaroslav Bližňák  
7. místo
96 kg
Petr Krejčí
8. místo
 
Kadeti
59 kg
Jan Jasinský
2. místo
63 kg
Aleš Fojtík
5. místo
63 kg
Michal Smieško   
9. místo
76 kg
Denis Vlček
7. místo
 

2. kolo I. ligy muži, turnaj přípravek Modrany

V sobotu 11. 4. 2009 proběhlo v Brně 2. kolo I. ligy v zápase ve volném stylu mužů. Vítkovičtí zápasníci jsou zpátky v souboji o 1. místo. V Brně dokázali porazit všechny své soupeře a v celkové tabulce snížili náskok Teplic na pouhé 2 body. Po 1.kole byli obhájci titulu až na 3. místě se ztrátou 4 body na Teplice, 2 body na Brno. Do Brna jsme odjížděli prakticky v nejsilnější sestavě a v nejvyrovnanějším utkání proti Teplicím jsme dokázali zvítězit o pouhý jeden bod. Nejvíce se dařilo Tomášovi Zezulákovi v kategorii do 84 kg, který vyhrál všechna svá utkání. Velkým překvapením byli zápasníci Brna, kteří poté, co obsadili v 1. kole 2. místo v domácím prostředí všechna utkání prohráli a v celkové tabulce jsou až na 4. místě. Další kolo se uskuteční v červnu v Hradci Králové a vítkovičtí se budou snažit smazat ztrátu na 1. místo.

Výsledky 2. kola

TJ Sokol Vítkovice
:
TJ Glaverbel Czech Teplice
18 : 17
TJ Sokol Vítkovice
:
TJ Sokol Hradec Králové
31 : 11
TJ Sokol Vítkovice
:
Bohemians Praha 30 : 10
TJ Sokol Vítkovice
:
TAK Hellas Brno
24 : 15


Tabulka 2. kola

1. místo TJ Sokol Vítkovice
8 bodů
2. místo
TJ Glaverbel Teplice
6 bodů
3. místo
Bohemians Praha
4 body
4. místo
TJ Sokol Hradec Králové
2 body
5. místo
TAK Hellas Brno
0 bodů


Tabulka po 2. kole

1. místo
TJ Glaverbel Teplice
14 bodů
2. místo
TJ Sokol Vítkovice
12 bodů
3. místo
Bohemians Praha
6 bodů
4. místo
TJ Sokol Hradec Králové
2 body
V sobotu 11. 4. 2009 se nejmladší zápasníci TJ Sokol Vítkovice zúčastnili mezinárodního turnaje v zápase řecko-římském v Modranech, na Slovensku. Na turnaji zápasilo 130 zápasníků z 16 oddílů a 3 států. V silné konkurenci, především slovenských a maďarských zápasníků, se dokázali prosadit i vítkovičtí, když ve svých hmotnostních kategoriích zvítězil Vojtěch Piskoř ve váze do 33 kg a Petra Řeřuchová ve váze do 48 kg. Především vítězství Vojty Piskoře je cenné, když dokázal zvítězit ve své hmotnostní kategorii, ve které zápasilo 14 dětí. Tato váha byla nejlépe obsazenou váhou turnaje. Na 2. místě skončila Naďa Kopřivová ve váze do 62 kg a Šimon Kopřiva ve váze do 30 kg a na 3. místě Marek Petura ve váze do 28 kg. 4. místo: Matouš Vondál 44 kg, 5. místo: Yvette Dohnalová 33 kg, David Kopřiva 33 kg - neumístil se.
Na fotografii se zápasníky doprovod - Marcel Kaleta a Adam Kopřiva.

Turnaje přípravek - Kladno, Plzeň, Hodonín

24. 1. 2009 jsme se zúčastnili Mezinárodního turnaje v zápase řecko-římském v Kladně. Zápasilo zde 102 závodníků z 12 oddílů. Ve svých hmotnostních kategoriích vyhráli Vojta Piskoř, Ivetka Dohnalová, Marek Petura, Denis Kaleta. Spali jsme ve spacácích v tělocvičně společně se zápasníky ze Slovenska. Vzhledem k tomu, že do Motyčína jsou z kladenského vlakového nádraží špatné spoje a pěšky je to asi hodina chůze, trenéři Rosťa Pinkas a Jirka Roulich nás v pátek do tělocvičny a v sobotu zpět na nádraží rozvezli auty. Tímto jim ještě jednou děkujeme.
 
  
 
Výsledky
 
Mladší přípravka
27 kg
5. místo
Martin Hanák
6 zápasníků
33 kg
1. místo
Vojtěch Piskoř
2 zápasníci
 
Starší přípravka
30 kg
2. místo
Vítek Zdařil
3 zápasníci
34 kg
3. místo
Tomáš Segeč
5 zápasníků
37 kg
1. místo
Yvette Dohnalová
4 zápasnice
 
Mladší žáci
29 kg
1. místo
Marek Petura
3 zápasníci
80 kg
1. místo
Denis Kaleta
1 zápasník
 
 
 
 
21. 2. 2009 jsme se zúčastnili Mezinárodního turnaje v zápase ve volném stylu v Plzni. Zápasilo zde 120 účastníků z 18 oddílů.  Náš oddíl jezdí i na turnaje v zápase řecko-římském, ale specializujeme se na volný styl, a proto jsme se na tento turnaj těšili. Ve svých hmotnostních kategoriích vyhráli Šimon Kopřiva, Vojta Piskoř, Matouš Vondál, Petra Řeřuchová, Denis Kaleta, Naďa Kopřivová, Tomáš Zezulák. V sobotu jsme se vraceli do Ostravy přímým vlakem z Plzně, který nám jel ve 22:00 hodin. Před odjezdem jsme si zašli do vyhlášené plzeňské restaurace Na Parkáně. Poté, co jsme nasedli do vlaku, si děti zabraly kupéčka, lehli si probidili se až ve 4 hodiny ráno v Ostravě.
Na fotografiích Ivetka Dohnalová a Vojta Piskoř. FOTO: Hynek Sladký.
 
   
 

Výsledky
 
Přípravka, ročník 2001 - 1998
28 kg
1. místo
Šimon Kopřiva
2 zápasníci
34 kg
1. místo
Vojtěch Piskoř
5 zápasníků
34 kg
2. místo
Tomáš Segeč
5 zápasníků
37 kg
2. místo
Yvette Dohnalová
5 zápasníků
40 kg
1. místo
Matouš Vondál
2 zápasníci
 
Žáci
29 kg
2. místo
Marek Petura
2 zápasníci
52 kg
1. místo
Petra Řeřuchová
5 zápasníků
77 kg
1. místo
Denis Kaleta
1 zápasník
 
Kadetky
67 kg
1. místo
Naďa Kopřivová
1 zápasnice
 
Muži
86 kg
1. místo
Tomáš Zezulák
2 zápasníci
 
 
 
 
7. 3. 2009 jsme se zúčastnili turnaje v zápase řecko-římském v Hodoníně. Zápasilo zde 60 závodníků ze 6 oddílů. S trenéry jsme kluky nalosovali do jednotlivých vah tak, aby měl každý minimálně 2 utkání. Takže si kluci nakonec pěkně pozápasili. Vesvých hmotnostních kategoriích vyhráli Šimon Kopřiva, David Kopřiva, Vojta Piskoř, Tomáš Segeč. Děti si ve vlaku odpočinuly od svých mobilních telefonů a volnou chvíli trávili výukou karetní hry mariáše..
 
   
 
Výsledky
 
Přípravka, ročník 2001 - 2000
25 kg
2. místo
Šimon Vágner
6 zápasníků
29 kg
1. místo
Šimon Kopřiva
6 zápasníků
29 kg
3. místo
Vlastík Chalupa
6 zápasníků
29 kg
4. místo
David Solnař
6 zápasníků
31 kg
1. místo
David Kopřiva
3 zápasníci
33 kg
1. místo
Vojtěch Piskoř
4 zápasníci
 
Přípravka, ročník 1999 - 1998
30 kg4. místoVítek Zdařil4 zápasníci
37 kg
1. místo Tomáš Segeč
4 zápasníci
37 kg
3. místo
Yvette Dohnalová
4 zápasníci
40 kg
2. místo
Matouš Vondál
4 zápasníci
 
 

Fojtíkův memoriál, Ostrava

V sobotu 28. 3. 2009 uspořádala TJ Sokol Moravská Ostrava II v Čapkově sokolovně současně Fojtíkův memoriál - turnaj přípravek a žáků v zápase ve volném stylu - a I. ligu juniorů v zápase řecko-římském.

Fojtíkova memoriálu se zúčastnilo našich 14 nejmladších zápasníků.Své hmotnostní kategorie dokázali vyhrát Vojta Piskoř 32 kg, Tomáš Segeč 36 kg, Matouš Vondál 40 kg. Nejhezčí utkání předvedl Tomáš Segeč, který ve finále porazil po velkém boji na lopatky Tomáše Raise z Čechovic.

V I. lize juniorů si svou výkonnost ověřoval kadet Marek Barva a ve váze do 60 kg dokázal jednoho soupeře porazit a s jedním prohrál.

Na 1. fotografii jsou naši nejmladší zápasníci a na 2. fotografii jsou při rozcvičování s Markem Barvou, na 3. fotografii jsou naši rozhodčí na turnaji: vlevo Aleš Juchelka a vpravo Oskar Janiak.

      

 

VÝSLEDKY

 

Přípravka

26 kg
4. místo
Vojtěch Súkeník
4 zápasníci
28 kg
3. místo
Šimon Kopřiva
7 zápasníků
28 kg
5. místo
Marek Kapolka
7 zápasníků
30 kg
2. místo
Vítek Zdařil
3 zápasníci
30 kg
3. místo
Denis Lechovič
3 zápasníci
32 kg
1. místo
Vojta Piskoř
4 zápasníci
32 kg
3. místo
David Kopřiva
4 zápasníci
36 kg
1. místo
Tomáš Segeč
5 zápasníků
36 kg
4. místo
Yvette Dohnalová
5 zápasníků
40 kg
1. místo
Matouš Vondál
4 zápasníci
48 kg
3. místo
Max Faldyna
4 zápasníci

 

Žáci

53 kg
3. místo Petra Řeřuchová  
5 zápasníků
59 kg
2. místo
Honza Jasinský
4 zápasníci
59 kg
3. místo
David Obselka
4 zápasníci

 

Junioři

60 kg
2. místo
Marek Barva        
3 zápasníci

Zabíjačka + zimní soustředění

V pátek 9. ledna 2009 jsme se se svými rodinnými příslušníky (v počtu asi 40 lidí) tradičně setkali na Rejvízi. Jako každým rokem, tak i letos se konala zabíjačka. V pátek jsme se všichni sjeli, ubytovali a připravili vše na zabíjačku. V sobotu brzo ráno jsme prasátko začali porcovat a dělat z něj výrobky na večerní pohoštění. Poseděli jsme, podiskutovali, zahráli karty apod. V neděli ráno jsme se šli všichni společně před obědem projít. O jídlo se jako obvykle staral náš výborný oddílový kuchař Jirka Bílý. Po obědě rodinní příslušníci odjeli a někteří z nás zůstali ještě pár dnů, aby zvýšili svou fyzickou kondici během na lyžích.

V pondělí ráno jsme se vydali na celodenní výlet z Rejvízu přes vrchol Kristovo loučení, zpět na Rejvíz. Byl to asi 30km okruh. Některé z nás hned první tůra fyzicky vyčerpala, a to hlavně proto, že ne všichni měli dobře připravené lyže. V úterý jsme si dali dva okruhy. Dopolední byl dlouhý asi 8 km, odpolední 5 km. Ve středu jsme si zajeli 5 km a odpoledne jsme šli do sauny a do vířivky. Ve čtvrtek jsme si zajeli 15km okruh. Po celou dobu našeho pobytu bylo na Rejvízi slunečno, až na poslední den, pátek ráno - pršelo. Proto jsme se rozhodli, že na už na běžky nepojedeme. Sbalili jsme se a odjeli domů.