2010 a starší

Letní prázdniny ve vítkovickém zápase - soustředění

O letních prázdninách se v oddíle nic zvláštního nestalo. Naši nejmenší měli volno, aby si od zápasu trošku odpočinuli a načerpali chuť a sílu do dalšího tréninku. Kadeti a junioři připravovali Marka Barvu na Mistrovství Evropy a muži si chodili zahrát svůj fotbálek a lehce si pozápasit.

Poslední týden měsíce srpna jsme se sešli na letním soustředění, které se konalo již třetím rokem na Horském hotelu Liptov na Ostravici v podhůří Beskyd.

Soustředění bylo zaměřeno na zvyšování fyzické kondice, osvojení si zápasních dovedností a utužení kolektivu. Program na soustředění byl následující:
Neděle - příjezd, ubytování, oběd, tréninková fáze (gymnastika, chvaty), turistický 10km okruh, večeře, volnost do 21 h.
Pondělí - rozcvička, snídaně, tréninková fáze (chvaty, posilovací kruhový trénink), oběd, běh (na čas 2 x 600 m), poté si naši kluci zahráli na hřišti kopanou proti místním fotbalistům - žákům. Hrálo se 2 x 15 minut a naši mladí vzali utkání vážně a pozor (!) zvítězili 5 : 4. Návrat na hotel, večeře, volnost do 21 h.
Úterý - rozcvička, snídaně, celodenní výšlap na Lysou horu (nejvyšší hora Beskyd), večeře, volnost do 21 h.
Středa - rozcvička, snídaně, tréninková fáze (chvaty), oběd, Tarzánie - lezení po lanech a překonávání překážek v korunách stromů, večeře, volnost do 21 h.
Čtvrtek - rozcvička, snídaně, celodenní výšlap na Smrk (druhá nejvyšší hora Beskyd). Vzhledem k tomu, že poté, co jsme vyrazili z hotelu začalo pršet, rozhodli jsme se rozdělit na dvě skupiny. Ti starší pokračovali ve výšlapu na Smrk a mladší šli podél přehrady Šance na Masarykovo údolí a zpátky. Následovala večere, volnost do 21 h.
Pátek - rozcvička, snídaně, tréninková fáze (chvaty, fyzička), příprava na večerní táborák, oběd, 15km okruh - cílem byla zvířecí obora na Čeladné, kde děti mohly nakrmit lesní zvěř. Večer přijeli na táborák starší zápasníci, udělali jsme společně vyhodnocení soustředění a poté jsme se přesunuli k táboráku. Večerka byla o půlnoci, hned po půlnočním koupání. Po půlnoci do rána byla tzv. kanadská noc, které se nevyhnuli ani někteří muži.
Sobota - snídaně, odjezd domů.

Ve volných chvílích se chodilo koupat do bazénu, hrál se fotbal, nohejbal atd. Byly vyhlášené různé soutěže - ve střelbě ze vzduchovky, úklid pokojů atd.
 
             
 
Na první fotografii - pohled z hotelu do údolí Ostravice,
na druhé fotografii na vrcholu Lysé hory, nejvyšší hory Beskyd.
Zbývající fotografie ze soustředění zde .

Marek Barva na ME kadetů

Marek Barva se již potřetí v řadě za sebou probojoval na ME kadetů v zápase řecko-římském, které se tentokrát konalo ve městě Zrenjanin, v Srbsku ve dnech 21. 7. - 26. 7. 2009.

Marek v Srbsku zápasil ve váhové kategorii do 58 kg a bylo to jeho poslední vystoupení mezi kadety na Mistrovství Evropy. V příštím rokem je věkem již junior. Markovi se nepodařilo navázat na loňské umístění z ME (8. místo) a v letošním roce nepostoupil do finálových bojů, když v prvním kole prohrál se zápasníkem z Gruzie, který potom celou váhovou kategorii vyhrál a v opravách nestačil na zápasníka z Polska. Dle jeho otce, který je zároveň i jeho trenérem, Marek potřebuje přibrat na hmotnosti a získat větší sílu a připravit se na přechod do vyšší váhové a věkové kategorie.

 

 

 

 


 

 

3. kolo I. ligy muži, turnaj přípravek Krnov

V sobotu 6. června 2009 se v Hradci Králové uskutečnilo 3. kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu. Vítkovičtí zápasníci do Hradce odjížděli s tím, že se pokusí v celkové tabulce dotáhnout na první místo. Bohužel se nepodařilo navázat na výsledky z 2. kola, které vítkovičtí vyhráli bez ztráty bodů. V Hradci Králové prohráli s Teplicemi a s Brnem, porazili Prahu a Hradec Králové a skončili v tomto kole na 3. místě. V Hradci Králové se ukázalo, že nemáme dostatečně široký kádr, pokud vypadne některá z našich opor, nemáme za ni kvalitní náhradu. Do Hradce s námi sice odcestoval reprezentant Vraťa Chotaš, který se i odvážil, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jsme se dohodli, že nenastoupí ani na jedno utkání. Petr Krejčí, který ho ve váze do 96 kg nahradil, nedokázal porazit ani jednoho soupeře. Body Vrati Chotaše nám v konečném bodování chyběly. Když se k tomu přidaly porážky opor Tomáše Zezuláka a Pavla Sztwiertni ve vyrovnaných utkáních, dopadlo to tak, že jsme prohráli s Teplicemi i s Brnem a obhajoba titulu se nám opět vzdálila tak, jak tomu bylo po kole prvním. Dokonce zbývají dvě kola, teoretická šance na zisk 4. titulu v řadě zde ještě je. Další kolo bude 4. 10. v Ostravě, které již hodně o budoucím mistru napoví. Na fotografii je Tomáš Zezulák v přestávce souboje.


Výsledky
TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 25 : 15
body Vítkovic: Stapaj, Bača, Sztwiertnia, Zezulák 5 bodů, Timofieiev 3, Kopecký, Gorgol 1 bod.

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 17 : 22
body Vítkovic: Stapaj, Timofieiev, Piskoř 5 bodů, Bača, Kopecký 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 22 : 14
body Vítkovic: Stapaj, Bača, Kopecký 5 bodů, Zezulák, Sztwiertnia 3 body, Timofieiev 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 16 : 22
body Vítkoivc: Zezulák, Piskoř 5 bodů, Sztwiertnia 3 body, Stapaj, Bača, Kopecký 1 bod


Tabulka po 3. kole
1. místo TJ Glaverbel Czech Teplice 20 bodů
2. místo TJ Sokol Vítkovice 16 bodů
3. místo TAK Hellas Brno 12 bodů
4. místo Bohemians Praha 10 bodů
5. místo TJ Sokol Hradec Králové 2 body

 


 

 

V sobotu 6. června 2009 se v Krnově uskutečnil mezinárodní turnaj v zápase řecko-římském dětí narozených v letech 1998 - 2001 za účasti 66 zápasníků z 12 oddílů České republiky, Slovenska a Polska. Nejmladší vítkovičtí zápasníci se všichni prosadili, když se všichni umístili do 3. místa. Své hmotnostní kategorie vyhráli David Kopřiva ve váze do 32 kg, Vojtěch Piskoř ve váze do 35 kg, Tomáš Segeč ve váze do 38 kg, Matouš Vondal ve váze do 40 kg. Druhá místa obsadili Vítek Zdařil, Marek Kapolka a Yvette Dohnalová. V hodnocení družstev obsadili vítkovičtí 3. místo za domácími zápasníky a zápasníky ze Slovenska.
 

Turnaj přípravek v Dunajské Stredě

V sobotu 20. června 2009 se v Dunajské Stredě uskutečnil mezinárodní turnaj Memoriál Zoltána Hodosiho. Zúčastnili se ho i nejmladší volnostylaři TJ Sokol Vítkovice. V konkurenci 80 zápasníků z 12 oddílů se dokázali prosadit, ve váze do 32 kg vyhrál Vojta Piskoř v kategorii mladší přípravka (ročník 2000 - 2001) a ve váze do 33 kg vyhrál Tomáš Segeč v kategorii starší přípravka (1999 - 1998). Třetí místa obsadili ve váze do 32 kg Šimon Kopřiva v kategorii mladší přípravka a ve váze do 40 kg Matouš Vondál v kategorii starší přípravka. Na šestých místech se umístili David Kopřiva, Iveta Dohnalová a Michal Smieško. V celkovém hodnocení oddílů vítkovičtí skončili na 4. místě.

Společně s trenérem Dušanem Dobiášem máme v oddíle na starosti nejmladší zápasníky. Objíždíme s nimi turnaje v České republice, abychom zjistili, jak na tom naši malí kluci jsou výkonnostně v porovnání s ostatními zápasníky v České republice. Vzhledem k tomu, že se v ČR docela prosazují, jsme se rozhodli, že budeme jezdit na turnaje na Slovensko, kde má volný styl větší tradici a úspěchy než v ČR. Dunajská Streda byla prvním turnajem ve volném stylu, na který jsme odcestovali a byli jsme mile překvapeni, že se naši borci prosadili v konkurenci nejlepších zápasníků ze slovenských oddílů (Košice, Prievidza, Bratislava, Dunajská Streda a další). Vojta Piskoř vyhrál ve váze do 32 kg, když na něm nikdo na celém turnaji z 11 soupeřů nedokázal udělat ani jeden technický bod. Tomáš Segeč ve váze do 33 kg z 12 soupeřů prošel až do finále bez ztráty technického bodu a ve finálovém souboji dokázal porazit těsně ve třech periodách po těžkém boji zápasníka z Košic. Úspěchem bylo taky 3. místo Šimona Kopřivy, který zápasil o jednu váhovou kategorii výše. Z 11 soupeřů skončil třetí. Třetí místo ještě obsadil Matouš Vondál, který prohrál pouze s jedním zápasníkem z Košic. Potěšením na konci turnaje bylo to, že za námi přišli slovenští trenéři a pochválili naše svěřence za jejich předvedené výkony.

Na fotografii vlevo Vojta Piskoř, vpravo Tomáš Segeč - vítězové z Dunajské Stredy.
 

Společný víkend v Beskydech

Čtvrtek 30. dubna až neděli 3. května 2009 jsme společně strávili v Beskydech.
Ve čtvrtek jsme si zajeli zatrénovat do Tiché. Trénink trval od 17:00 h do 20:00 h. Děti si proti sobě zahrály basketbal (ragby) a potom jsme společně trénovali a zápasili tak, aby byl ve dvojici vždy jeden zápasník z Tiché a jeden z Vítkovic. Všem se společný trénink zamlouval. Večer jsme se přesunuli na Novou Ves u Frýdlantu nad Ostravicí, kde nám už náš kuchař Jirka Bílý nachystal večeři. V pátek ráno jsme si šli zaběhat a pak jsme se vypravili za Vlastíkem Kolaříkem na jeho chatu. Vlastík dětem ukázal stříbrnou medaili a diplom z Mistrovství světa veteránů. Potom jsme šli na letiště, kde se pořádají vyhlídkové lety nad okolní krajinu. Večer jsme si udělali táborák. V sobotu ráno jsme polovinu dětí ostříhali,  zahráli jsme si fotbal (plešatí vs. střapatí) a odpoledne jsme šli na peřeje. V neděli dopoledne jsme hráli různé hry a taky fotbal. Po obědě jsme se vydali na cestu domů.
Na první fotografii jsou všichni ti, kteří se zúčastnili společného tréninku v Tiché. Na 2. fotografii jsme na letišti., na 3. fotografii jsme na peřejích a na poslední fotografii  jsou fotbalisté - vlevo střepatí, vpravo plešatí.
   
 
 
   
 
Více fotografií zde .

Společný víkend v Jeseníkách

Pátek 12. června až neděli 14. června 2009 jsme společně strávili v Jeseníkách.
Vzhledem k tomu, že děti už ve škole měly uzavřeny známky, napsali jsme jim omluvenky a dali jsme si dopoledne dvouhodinový trénink v tělocvičně, potom jsme si společně zašli na oběd a odjeli jsme směr Jeseníky. Po cestě jsme se zastavili zatrénovat si společně se zápasníky z Krnova. Večer po tréninku jsme vyrazili na Rejvíz, okres Jeseník. Po příjezdu jsme se ubytovali, najedli jsme se a šli jsme spát. Ráno jsme šli na 10km tůru do Údolí Ztracených Štol podívat se na zlotorudné mlýny, kde se dodnes snaží "zlatokopové" rýžovat zlato. Děti dostaly tzv. "čínský klobouk", kterým se rýžuje zlato a všichni nadšeně hledali zlato. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na projížďku na koních. Na chatě jsme se najedli a děti si zašly do sauny. Ve 22 h jsme se vydali na večerní pochod na Mechová jezírka. Po příchodu na chatu ve 24 h měly děti absolvovat s baterkou stezku odvahy - kolečko kolem asi 100 m vzdáleného hřbitova. Jako první a poslední se vydal Tomáš Segeč. Ostatní to vzdali. V neděli jsme měli volný den. Děti si hrály za chatou a na hřišti.

V sobotu ráno jela děvčata Petra Řeřuchová a Naďa Kopřivová s trenérem Milanem Slončíkem na turnaj ženských složek do Hradce Králové, kde Petra skončila na 2. místě a Naďa na 3. místě. Zpátky na Rejvíz se vrátili akorát na pozdní oběd.

První fotografie - děti s opravdovými zlatokopy, druhá fotografie - společný oběd, třetí fotografie - krátce před půlnocí na Mechových jezírkách, čtvrtá fotografie - volná zábava.
 
   
 
  
 
Více fotek zde .

Mistrovství ČR junioři, žáci + turnaj přípravek Krnov + Lidice 2009

V sobotu 18. dubna 2009 se v Hradci Králové uskutečnilo za účasti 151 závodníků z 27 oddílů Mistrovství České republiky juniorů a žáků ve volném stylu. Vítkovický oddíl zde zastupovali tři zápasníci. Ve váze do 32 kg v kategorii žáků Marek Petura obsadil 2. místo, ve váze do 59 kg v kategorii žáků Honza Jasinský obsadil 10. místo a ve váze do 60 kg v kategorii juniorů Marek Barva obsadil 1. místo.

V sobotu 9. května 2009 se v Hodoníně uskutečnilo za účasti 108 závodníků z 20 oddílů Mistrovství České republiky juniorů a žáků v zápase řecko-římském. Vítkovický oddíl zde zastupovali dva zápasníci. Ve váze do 32 kg v kategorii žáků Marek Petura obsadil 2. místo, ve váze do 59 kg v kategorii žáků Honza Jasinský obsadil 4. místo.

Na fotografii v červeném dresu Marek Petura

 

 

V sobotu 25.4.2009 se v Krnově uskutečnila Velká cena Krnova za účasti 110 zápasníků z 19 oddílů české, slovenské a polské republiky. Z vítkovických zápasníků vyhrál pouze ve váze do 38 kg Matouš Vondál. Druhá místa obsadili ve váze do 28 kg Šimon Kopřiva, ve váze do 33 kg Vojtěch Piskoř, ve váze do 38 kg Yvette Dohnalová. Čtvrté místo ve váze do 33 kg obsadil David Kopřiva a páté místo do 28 kg Vítek Zdařil.

 

 

Ve dnech 23. - 24. května 2009 se v Kladně uskutečnil mládežnický mezinárodní turnaj Lidice 2009. Tento turnaj patří k nejlépe obsazeným turnajům v České republice. Pravidelně se ho účastní zahraniční výpravy. Letošního ročníku se zúčastnilo 260 zápasníků z 34 oddílů České republiky, Slovenska, Polska, Dánska, Německa a Maďarska. Velkého úspěchu dosáhla mini výprava zápasníků TJ Sokol Vítkovice. V Kladně zápasilo 5 zápasníků a všem se podařilo probojovat do finále. Ve finále zvítězili Marek Barva ve váze do 58 kg v kategorii kadetů, Petra Řeřuchová ve váze do 48 kg v kategorii žákyně a Yvette Dohnalová ve váze do 38 kg v kategorii přípravek. Druhé místo obsadili Marek Petura ve váze do 31 kg v kategorii mladší žáci a Tomáš Segeč ve váze do 35 kg v kategorii přípravek.

Na fotografii zleva: Yvette Dohnalová, Tomáš Segeč, Marek Barva, Petra Řeřuchová, Marek Petura, v popředí oddílový trenér Dušan Dobiáš