2010 a starší

MČR ml. žáků - ř.ř. a v.s. a turnaje kadetů v Třinci a Košicích

V sobotu 7. 11. 2009 se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo Mistrovství České republiky mladších žáků v zápase řecko-římském. Z vítkovických zápasníků se Mistrovství zúčastnil Marek Petura a Denis Kaleta. Marek zápasil ve váze do 31 kg a obsadil celkově druhé místo. Denis zápasil ve váze do 80 kg a obsadil  celkově 3. místo. Marek jedno utkání přesvědčivě vyhrál, ale ve finále nedokázal na soupeři udělat ani jeden technický bod. Denisův výkon byl poznamenán nemocí. I přesto bojoval, ale na své soupeře nestačil.


V sobotu 21. 11. 2009 se v Meziboří uskutečnilo Mistrovství České republiky mladších žáků v zápase ve volném stylu. Z vítkovických zápasníků se Mistrovství zúčastnil Marek Petura a Denis Kaleta. Marek zápasil ve váze do 31 kg a obsadil celkově druhé místo. Denis zápasil ve váze do 80 kg a obsadil celkově 2. místo. Marek se ve finále utkal se stejným soupeřem jako v Havlíčkově Brodě a čekali jsme, že na volný styl svého soupeře porazí. Když se spolu před turnajem rozcvičovali, Marek dělal pěkné starty na nohy. Ve finále však nepředvedl žádný útok na nohy a opět prohrál. Denis porazil dva soupeře, avšak na zápasníka z Olomouce v současné době nemá hlavně po silové stránce.


V sobotu 31. 10. 2009 se v Třinci uskutečnila Velká cena Třince v zápase řecko-římském. Odcestovali zde naši tři kadeti: Marek Barva, Michal Smieško a Vojta Sywala. Všichni zápasili ve váze do 63 kg. Nejvíce se dařilo Markovi, který obsadil druhé místo, když ve finále prohrál po vyrovnaném souboji se zápasníkem z Litvy. Michal skončil šestý a Vojta na desátém místě. Turnaje se zúčastnilo 136 zápasníků z 26 oddílů a 6 států.


V sobotu 14. 11. 2009 se v Košicích na Slovensku uskutečnil Turnaj olympijských nadějí ve volném stylu. Do Košic odjeli Marek Barva, Michal Smieško a Vojta Sywala. Všichni tři zápasili ve váhové kategorii do 63 kg. Byl to turnaj juniorů, ale mohli zde startovat i kadeti. Z našich kadetů se neprosadil v silné konkurenci nikdo, když postupně všichni svá utkání prohráli a do dalších bojů nepostoupili. Marek prohrál po vyrovnaném souboji se slovenským zápasníkem a Michal s Vojtou se zápasníky z Bulharska, kteří se nakonec umístili na prvních třech místech v této váhové kategorii.
 
 
    
 
 Na 1. fotografii v modrém dresu Denis Kaleta
Na 2. fotografii v červeném dresu Michal Smieško

Muži v letošní lize druzí

V sobotu 21. 11. 2009 se v Praze konalo 5. závěrečné kolo I. ligy v zápase ve volném stylu. Vítkovickým volnostylařům se nepodařilo obhájit titul z let 2006, 2007 a 2008 a obsadili v letošním ročníku 2. místo, když je z pozice mistrů ČR sesadili zápasníci z Teplic.
Do Prahy jsme odcestovali s tím, že je v podstatě o titulu již rozhodnuto, protože ztráta šesti bodů na vedoucí Teplice se dala stáhnout jen teoreticky. Náskok před třetím Brnem jsme měli také šest bodů, proto jsme nechali odpočívat naše opory Pavla Sztwiertniu, Vraťu Chotaše a Jirku Iraina a zápasili ostatní kluci. V posledním kole jsme obsadili čtvrté místo, když jsme porazili pouze Hradec Králové, což nám stačilo k udržení celkového druhého místa. V Praze původně neměl zápasit ani Tomáš Zezulák, který má po operaci kolene a v tréninku má ještě úlevy. Nakonec Tomáš zápasil a podával nejlepší výkony, když vyhrál všechny své čtyři utkání po především dobrém taktickém výkonu. I když v Praze nezápasili naši nejlepší, nemělo by se stávat, že prohrajeme tak vysokým rozdílem, jako například s Teplicemi, když bodovali pouze dva zápasníci z devíti.
Během roku se ukázalo, jak citelný byl odchod Sergeje Aksenova, který se poté, co v Ostravě dodělal doktorát, vrátil v letošním roce zpět domů do Moskvy. Základ družstva měla tvořit dvojice reprezentantů ČR Tomáš Zezulák a Vraťa Chotaš, kteří však kvůli zraněním odzápasili letos minimum utkání. Nejvíce se tak dařilo a spoléhalo na výkony Pavla Sztwiertni ve váze do 84 kg. Pokud v příštím roce chceme pomýšlet na nejvyšší příčky, budeme muset družstvo posílit.

Dolní řada zleva: Martin Gorgol, Anton Timofieiev, Josef Počarovský, Jiří Irain.
Horní řada zleva: předseda oddílu a trenér Milan Slončík, člen výboru Aleš Juchelka, Pavel Sztwiertnia, Dušan Dobiáš, Petr Krejčí, Jiří Bystroň, MUDr. Tomáš Bauko, Jiří Kopecký, Tomáš Zezulák, Vraťa Chotaš, Aleš Kolařík, trenér Roman Piskoř.
 
 

Výsledky 5. kola

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 19 : 22
Body TJ Sokol Vítkovice: Počarovský, Timofieiev, Kopecký 5 bodů, Zezulák 3 body, Kolařík 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 13 : 28
Body TJ Sokol Vítkovice: Počarovský, Kopecký 5 bodů, Zezulák 3 body

TJ Sokol Vítkovice : Glaverbel Teplice 4 : 33
Body TJ Sokol Vítkovice: Zezulák 3 body, Počarovský 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 23 : 18
Body TJ Sokol Vítkovice: Počarovský, Timofieiev, Kopecký, Kolařík 5 bodů, Zezulák 3 body


Výsledky I. ligy v roce 2009

1. místo
Glaverbel Teplice36
bodů
2. místo
TJ Sokol Vítkovice
24
bodů
3. místo
TAK Hellas Brno20
bodů
4. místo
Bohemians Praha18
bodů
5. místo
TJ Sokol Hradec Králové  2body

Vítkovickým zápasníkům se obhajoba titulu vzdaluje

Vítkovičtí zápasníci jsou v dosavadním průběhu I. ligy na 2. místě za vedoucími Teplicemi. Pokud jsme chtěli pomýšlet na obhajobu titulu a získat již 4. titul v řadě za sebou, museli jsme v domácím prostředí všechna družstva porazit. V takovém případě bychom se nemuseli spoléhat na pomoc jiných družstev a pokud bychom v Praze v posledním 5. kole opět porazili všechna družstva, mohli jsme titul obhájit. V Ostravě 3. října 2009 jsme porazili Brno, Prahu a Hradec Králové, v posledním utkání jsme však těsně prohráli s Teplicemi, když se o výsledku rozhodovalo až v poslední váhové kategorii. V domácím prostředí nám chyběly pro zranění dvě největší opory reprezentanti ČR Tomáš Zezulák a Vraťa Chotaš. I přes tuto citelnou ztrátu jsme byli Teplicím rovnocennými soupeři. Šance na titul jsou už tedy jen teoretické. Teplice by v závěrečném kole musely se všemi družstvy prohrát. To je málo pravděpodobné. Z tohoto důvodu si v oddíle myslíme, že je o titulu již rozhodnuto, pokud se nestane nic mimořádného. Na domácích žíněnkách předváděl nejlepší výkony ve váhové kategorii do 84 kg Pavel Sztwiertnia, který mj. porazil letošního Mistra ČR Šimka z Brna. V tomto utkání se však Pavel zranil a proti Teplicím nastoupil se sebezapřením a dokázal zvítězit. Dále je třeba vyzvednout Aleše Kolaříka ve váhové kategorii do 120 kg, který nastoupil proti svým soupeřům po noční směně a obě dvě svá utkání dokázal po vyrovnaných soubojích vyhrát.

Závěrečné kolo se uskuteční v Praze 14. listopadu.

          

Na 1. fotografii v červeném dresu Aleš Kolařík,
na 2. fotografii v modrém dresu Pavel Sztwiertnia

Výsledky
TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 25 : 16
body domácích: Stapaj, Bača, Sztwiertnia, Krejčí - 5 bodů, Pilch 3 body, Kopecký, Irain - 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 30 : 10
body domácích: Počarovský, Bača, Gorgol, Sztwiertnia, Irain - 5 bodů, Kolařík - 3 body, Timofieiev, Bystroň - 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TAK HELLAS Brno 26 : 13
body domácích: Stapaj, Timofieiev, Kopecký - 5 bodů, Sztwiertnia, Irain, Kolařík - 3 body, Bača, Gorgol - 1 bod

TJ Sokol Vítkovice - TJ Glaverbel Czech Teplice 16 : 20
body domácích: Počarovský, Sztwiertnia - 5 bodů, Bystroň - 3 body, Bača, Gorgol, Irain - 1 bod


Tabulka po 4. kole

1. místo TJ Glaverbel Teplice
28 bodů
2. místo TJ Sokol Vítkovice22 bodů
3. místo TAK HELLAS Brno
16 bodů
4. místo TJ Bohemians Praha      12 bodů
5. místo TJ Sokol Hradec Králové      2 body

Společné akce mimo turnaje

Dne 28. 10. 2009 jsme společně odcestovali na 4 dny na malé soustředění na Bílou do Beskyd. Měli jsme v plánu výšlapy na Smrk a na Gruň. Počasí nám moc nepřálo, po celou dobu pobytu mírně mrholilo a až poslední den, v sobotu, vysvitlo sluníčko. Na Bílé byly ještě zbytky první sněhové nadílky. I přesto jsme si pobyt užili. Spali jsme na ubytovně Lesnického učiliště, obrovskou výhodou bylo, že jsme zde měli k dispozici velkou tělocvičnu, kde jsme trávili většinu času. První den jsme šli k prameni Smradlavky. Je to voda, která jde cítit vejci. Údajně je velmi zdravá :-). Nikdo z nás však nevypil více než 2 dl. Ve čtvrtek jsme ve vedlejší vesnici navštívili našeho bývalého trenéra Ladislava Nepustila a v pátek jsme podnikli výšlap na Gruň. V sobotu jsme se vrátili domů.

  
Více fotografií zde .

 
 
Dne 18. 11. 2009 se v Českém domě na Výstavní ulici ve Vítkovicích uskutečnila dvouhodinová prezentace zápasu ke 110. výročí postavení současného sídla T. J. Sokol  Vítkovice - Českého domu. Této akce se zúčastnili Marek Petura, Vítek Zdařil, David Kopřiva, Vojta Piskoř a Petra Reřuchová a děti ze ZŠ Šalounova. Nejprve jsme dětem vysvětlili, co to zápas je, co je náplní našeho tréninku a potom naši mladí zápasníci předvedli, co se naučili. V průběhu si děti ze školy vyzkoušeli různé zápasnické dovednosti a poté se uskutečnil miniturnaj. Nejprve mezi registrovanými zápasníky a pak se mezi sebou utkaly žáci školy. Ti nejodvážnější se na závěr utkali s našimi zápasníky. I když se snažili, nebylo v jejich silách naše kluky porazit. Na to paní učitelka přišla s nápadem, zda by nemohli naši kluci docházet do jejich školy v případech, kdy budou jejich žáci zlobit ;-).  Všichni účastníci této akce byli oceněni diplomy, perníkovými i opravdovými medailemi.

  

Na 1. fotografii v dresech zleva: Marek, David, Petra, Vítek a Vojta.Za nimi stojí zleva Anna Buroňová, Milan Slončík, Miroslav Buroň - starosta T. J. Sokol Vítkovice
Na 2. fotografii žáci ZŠ nastopeni před svým turnajem.
Více fotografií zde .




Dne 26. 11. 2009 jsme byli pozvaní paní Ivou Eršilovou na akci cestovní kanceláře Erli. Byli jsme požádáni, abychom zde prezentovali zápas. Akce se zúčastnili Marek Petura a Vojta Piskoř s trenérem Romanem Piskořem. Poté, co kluci předvedli některé cviky (přemety, salta, obíhačky, přeskoky a jiné) sklidili v přeplněném sále obdiv diváků.




Dne 27. 11. 2009 jsme se zúčastnili Večera tance s písničkou, který se uskutečnil ke 110. výročí postavení současného sídla T. J. Sokol Vítkovice - Českého domu. Večera se zúčastnili pozvaní hosté T. J., mj. starosta a místostarosta ÚMOb Ostrava - Vítkovice. I zde jsme prezentovali v krátkém časovém úseku náš sport. Akce se zúčastnili Vojta Piskoř, Vítek Zdařil a Ivetka Dohnalová pod dohledem trenéra Romana Piskoře. Také v Českém domě sklidili děti velký potlesk.

8. ročník memoriálu Jiřího Klepca

26. září náš oddíl pořádal ve spolupráci se Statutárním městem Ostrava (které poskytlo na turnaj dotaci) již 8. ročník Memoriálu Jiřího Klepca. Turnaj pořádáme na počest našeho kamaráda – zápasníka, který náhle zemřel ve věku 34 let. Zajímavostí je, že Jirka byl posledním československým zápasníkem, který v juniorské kategorii porazil Jozefa Lohyňu,  pozdějšího mistra světa, mnohonásobného medailistu z ME, MS a OH a Sportovce ČSFR roku 1992. Letošní ročník se kalendářně kryl s turnajem v Trenčíně, ale i přesto se turnaje zúčastnilo 144 zápasníků z ČR a Slovenska a zápasníků, kteří žijí na našem území a jsou z Kazachstánu, Ruska a Ukrajiny. Oddíly ze Slovenska k nám přijely již v pátek a pro trenéry a vedoucí výprav bylo připravené malé občerstvení v pivnici U Jiříka (pojmenované po Jiříkovi Klepcovi).

V sobotu se začalo zápasit v 11 hodin ve Sportovním centru Dubina. Boje trvaly do 18 h. Poté jsme se přesunuli do pivnice U Jiříka na hostinu. Na turnaj i na hostinu se přišli podívat Jiříkovi rodinní příslušníci.
 
Komise rozhodčích na závěr turnaje vyhodnotila nejtechničtější zápasníky jednotlivých věkových kategorií.
přípravka: Šimon Kopřiva, TJ Sokol Vítkovice
mladší žáci: Tomáš Segeč, TJ Sokol Vítkovice
starší žáci: Andrei Kalašnik, TAK Hellas Brno
kadeti: Marek Barva, TJ Sokol Vítkovice
senioři: Martin Sciranka, Košice

Výsledky vítkovických zápasníků

Kategorie přípravka
29 kg    1. místo    Šimon Kopřiva
29 kg    2. místo    Omar Rakhmet
29 kg    3. místo    Marek Kapolka
32 kg    5. místo    Vítek Zdařil
32 kg    6. místo    Denis Lechovič
35 kg    5. místo    David Kopřiva
35 kg    6. místo    Chalid Kuanbaev
38 kg    2. místo    Vojta Piskoř
38 kg    5. místo    Muhamed Kuanbaev
42 kg    1. místo    Matouš Vondál
52 kg    1. místo    Ali Yleugali

Kategorie mladší žáci
40 kg    1. místo    Tomáš Segeč
70 kg    1. místo    Denis Kaleta
70 kg    4. místo    Petr Adamec

Kategorie starší žáci, žákyně
32 kg    1. místo    Marek Petura
52 kg    1. místo    Petra Řeřuchová
67 kg    1. místo    Naděžda Kopřivová

Kategorie kadeti
63 kg    1. místo    Marek Barva
63 kg    4. místo    Michal Smieško

Kategorie senioři
60 kg    2. místo    Aibad Rakhmet
60 kg    3. místo    Anton Timofieiev
84 kg    3. místo    Petr Krejčí
96 kg    2. místo    Vratislav Chotaš


      

 Na první fotografii v červeném dresu Tomáš Segeč, na druhé fotografii v modrém dresu Denis Kaleta.

Více fotografií zde .

Turnaje v říjnu

Dne 3. 10. 2009 se v Nitře uskutečnil mezinárodní turnaj přípravek za účasti 79 zápasníků ze 13 oddílů. Do Nitry odcestovalo 5 vítkovických zápasníků, dva z nich se umístili na stupních vítězů. Ve váze do 30 kg se umístil na třetím místě Šimon Kopřiva a ve váze do 35 kg se umístil na třetím místě Tomáš Segeč. Šimon byl na turnaji nejmladším účastníkem a zápasil i s o 2 roky staršími kluky, takže umístění na 3. místě je určitě úspěchem. Tomáš v semifinálovém souboji se zápasníkem z Košic (kterého již v minulosti porazil) vedl 10 sekund před koncem souboje o 4 body a nakonec ještě prohrál a v souboji o 3. místo dokázal zvítězit. I tak ale předvedl kvalitní výkon a potvrdil svou dobrou formu z posledních turnajů. Ve váze do 35 kg obsadil 4. místo David Kopřiva, který dokázal svou skupinu vyhrát, ale na zápasníky v semifinále a v boji o třetí místo již nestačil. V této váhové kategorii zápasil ještě Vojta Piskoř, který měl smůlu při losování, když si opět do skupiny (jako v Prievidzi) nalosoval talentovaného slovenského zápasníka Mesarkina, se kterým odzápasil vyrovnanější utkání než v Prievidzi, ale i přesto nakonec prohrál a do finálových bojů nepostoupil. Nakonec obsadil 14. místo. Ve váze do 73 kg Denis Kaleta obsadil 5. místo, když nenavázal na výsledky z předešlého turnaje, který vyhrál a v Nitře všechny své čtyři utkání prohrál.
 
 
 
 
 
 
 
Dne 10. 10. 2009 se v Prostějově uskutečnil malý regionální turnaj za účasti 55 zápasníků z 5 oddílů v zápase řecko-římském. Do Prostějova jsme jeli na malý výlet s tím, že si vyzkoušíme, jak klukům půjde styl řecko-římský a potom zajedeme do Beskyd na chatu opéct párky a zahrát si druhý den fotbal. Byli jsme mile překvapeni, když z 15 utkání, které kluci odzápasili, prohráli pouze dvě. Zvítězili v pěti případech. V kategorii zápasníků věkové kategorie ročník 2000 - 2001 ve váze do 30 kg Šimon Kopřiva, ve váze do 35 kg David Kopřiva, ve váze do 40 kg Vojtěch Piskoř. V kategorii zápasníků věkové kategorie ročník 1998 – 1999 zvítězili ve váze do 30 kg Marek Petura a ve váze do 35 kg Tomáš Segeč. Na druhém místě se ve váze do 40 kg umístil Matouš Vondál a ve váze do 30 kg byl na 3. místě Marek Kapolka.
 
      
 
Na 1. fotografii jsou kluci s medajlemi v sobotu v Prostějově, na 2. fotografii nedělní oběd.
Více fotografií zde
 
 
 
 
Dne 10. 10. 2009 se v Bratislavě uskutečnil mezinárodní turnaj o Dunajský pohár v zápase ve volném stylu za účasti 69 zápasníků. Vítkovice zde zastupovali dva zápasníci, a to Honza Jasinský, který v silné konkurenci nakonec obsadil krásné 2. místo a Naděžda Kopřivová se mezi děvčaty ve své kategorii umístila na 3. místě.
 
 
 
 
Dne 17. 10. 2009 se v Praze uskutečnil turnaj mládeže v zápase řecko-římském o pohár ministra vnitra, kterého se zúčastnilo 102 zápasníků z 18 oddílů. U nás v oddíle se zaměřujeme především na volný styl a do Prahy jsme jeli vyzkoušet, jak kluci styl řecko-římský zvládnou a zda potvrdí výsledky z předešlého turnaje v Prostějově. Do Prahy odcestovalo 6 závodníků a 4 z nich dokázali své hmotnostní kategorie vyhrát. Ve váze do 28 kg (5 závodníků) zvítězil Omar Rakhmet, ve váze do 30 kg (5) Šimon Kopřiva, ve váze do 35 kg (2) Khalid Kuanbaev, ve váze do 37 kg (3) Vojtěch Piskoř, na 2. místě se umístil ve váze do 37 kg (3) Muhamed Kuanbaev a čtvrtý byl ve váze do 52 kg (5) Ali Yeleugali. Tedy opět úspěšná výprava, ze 17 utkání, která naši kluci odzápasili, prohráli pouze 4x.
 
   
Na 1. fotografii v červeném dresu Šimon Kopřiva,
na 2. fotografii celý výprava na Masarykově nádraží v Praze, u parní lokomotivy.
Více fotografií zde
 
 
 
 
Dne 17. 10. 2009 se v Brně uskutečnil mezinárodní turnaj „Velká cena Brna“ v zápase ve volném stylu za účasti 141 zápasníků z ČR, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska. Vítkovice zde zastupovali kadeti Honza Jasinský, Michal Smieško, Vojta Sywala a Naděžda Kopřivová. Naďa se umístila ve váze do 70 kg na 2. místě, Michal ve váze do 63 kg na 5. místě, Vojta ve váze do 63 na 7. místě, Honza ve váze do 59 kg se umístil na 6. místě.

Vítkovický zápas v měsíci září se střídavými úspěchy

V sobotu 12. září 2009 proběhly dva mezinárodní turnaje mládeže, a to v Hradci Králové a v Novém Jičíně. Do Hradce odjeli naši dva kadeti – Michal Smieško a Vojtěch Sywala, který se k zápasu vrátil po roční pauze. Turnaje se zúčastnilo 102 zápasníků z 12 oddílů a tří států. Ve váze do 58 kg obsadil Vojta Sywala 2. místo a ve váze do 63 kg Michal Smieško 4. místo.

Ve stejný den proběhl mezinárodní turnaj žáků v Novém Jičíně, kterého se zúčastnilo 66 zápasníků z České republiky a ze Slovenska. Z vítkovických zápasníků vyhráli své hmotnostní kategorie Omar Rakhmet ve váze do 28 kg, Šimon Kopřiva ve váze do 30 kg. Druhá místa obsadili Vít Zdařil ve váze do 32 kg, Tomáš Segeč ve váze do 35 kg, Ali Yleugali ve váze do 53 kg a v kategorii starší žáci ve váze do 33 kg Marek Petura. Třetí místo obsadil ve váze do 32 kg Denis Lechovič. Na tomto turnaji byla vidět dvouměsíční prázdninová pauza.
 

 
 
 
 
 
 
Ve dnech 18. – 19. září proběhl v Prievidzi na Slovensku velký mládežnický mezinárodní turnaj, kterého se zúčastnili zápasníci ze Slovenské republiky, České republiky, Polska, Maďarska a Bulharska. Tady již vítkovičtí zápasníci zápasili lépe. Na medailových pozicích skončil v kategorii junioři Vojta Sywala ve váze do 60 kg a třetí místo v kategorii přípravka ve váze do 38 kg obsadil Tomáš Segeč. U obou dvou to bylo příjemné překvapení. Vojta patří do věkové kategorie kadeti, ale tady zápasil s juniory a dokázal se prosadit, když nakonec obsadil druhé místo. Tomáš zápasil poprvé ve vyšší váhové kategorii a na turnaji se utkal se sedmi zápasníky a prohrál pouze s jedním. Pro Tomáše to bylo velmi náročné, málokdy se stane, že v jeden den má zápasník tolik utkání. V Prievidzi měli šanci na medailové umístění ještě Šimon Kopřiva, který měl ve své váhové kategorii do 30 kg 20 zápasníků a Vojta Piskoř, který měl ve své váhové kategorii do 35 kg 13 zápasníků. Oba dva doplatili na pravidla, podle kterých se v Prievidzi zápasilo. Prohráli s pozdějšími vítězi, ale již neměli šanci dál bojovat o umístění na 2. či 3. místě, a to i přesto, že potom každý porazil dva zápasníky. Nakonec se umístili na 8., resp. 5. místě. Na 4. místě se ještě umístil v kategorii žáků ve váze do 59 kg Honza Jasinský.