2010 a starší

Soustředění v Košicích

Pod vedením oddílového reprezentačního trenéra Milana Hemzy se zápasníci TJ Sokol Vítkovice Tomáš Zezulák a Vraťa Chotaš zúčastnili týdenního zápasnického kempu v Košicích od 17.5. do 22.5.2010. Tohoto soustředění se zúčastnili zápasníci ze Slovenské republiky, Bulharska, České republiky aj. Soustředění bylo vedeno Mistrem světa Jozefem Lohyňou. Na závěr soustředění se uskutečnil turnaj. Ve váze do 84 kg se umístil na 4. místě Tomáš Zezulák. Vzhledem k tomu, že na turnaji nebyla Vraťova váha, jel Vraťa v sobotu 22. května posílit prvoligové družstvo do Prahy.

Přípravka v Krnově a v Tiché

V sobotu 24. dubna 2010 se v Krnově konal malý regionální turnaj, kde se prosadili zápasníci z oddílu TJ Sokol Vítkovice pod vedením trenéra Dušana Dobiáše. První místo obsadil Filip Nález, druhá místa získali Matouš Vondál, Honza Stapaj, Ludvík Nález, Marek Petura, třetí místa Omar Rakhmet, Ali Yeleugali.
 
 
V sobotu 22. května 2010 odjelo 15 vítkovických zápasníků - žáků pod dohledem trenéra Miroslava Greguše na malý regionální turnaj do Tiché. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev z regionu a 2 ze Slovenska. Vítkovičtví vyhráli soutěž družstev a v jednotlivcích dokázal zvítězit Omar Rakhmet ve váze do 30 kg a Michal Smieško ve váze do 69 kg. Na druhých místech byl Filip Nález - 29 kg, Yvette Dohnalová - 40 kg, Ali Yeleugali - 52 kg, Jan Jasinský - 63 kg. Na třetích místech: 28 kg Matěj Mlčoch, 40 kg Mohamed Kuanbaev.
 
Umístění vítkovických zápasníků v Tiché
 
1. místo
Omar Rakhmet 30 kg
1. místo
Michal Smieško69 kg
2. místo
Filip Nález 29 kg
2. místo
Yvette Dohnalová
40 kg
2. místo

Ali Yeleugali

52 kg
2. místo
Honza Jasinský
63 kg
3. místoMatěj Mlčoch
28 kg
3. místo
Mohamed Kuanbaev
40 kg

1. kolo I. ligy muži, Ostrava

V sobotu 3. dubna 2010 se v tělocvičně Čapkovy sokolovny v Ostravě uskutečnilo 1. kolo I. ligy zápasníků ve volném stylu. Volnostylařům TJ Sokol Vítkovice se vstup do nové sezóny nevydařil, když na domácích žíněnkách skončili až na 3. místě. Domácí zápasníci prohráli s prvními Teplicemi (obhájci titulu), druhou Prahou a porazili zápasníky z Brna a Hradce Králové. Bylo to sice první kolo z pěti, ale v podstatě jsme zápasili v nejsilnější sestavě. Pokud se nám nepodaří družstvo posílit, těžko se bude ztráta ve zbývajících kolech dotahovat a titul Mistra ČR po roční odmlce zpět do Ostravy nedostaneme. V 1. kole se z našeho oddílu nejvíce dařilo ve váze do 84 kg Pavlu Sztwiertniovi (2. fotografie) a Tomášovi Zezulákovi ve váze do 84 kg, kteří všechny své čtyři soupeře porazili.

V letošním roce podporuje zápasníky TJ Sokol Vítkovice statutární město Ostrava.
 
Na fotografii je prvoligové družstvo zápasníků v 1. kole.
Horní řada zleva: Jiří Kopecký, Roman Piskoř, Jiří Bystroň, Tomáš Zezulák, Pavel Sztwiertnia, Vraťa Chotaš, Dušan Dobiáš.
Dolní řada zleva: Aibat Rakhmet, Jan Stapaj, Anton Timofieiev, Aleš Kolařík. Pavel Sztwiertnia v červeném dresu
 
Fotografie zhotovila Xenia Timofieiev.

Výsledky 1. kola

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 30 : 8
body domácích: Stapaj, Timofieiev, Kopecký, Sztwiertnia 5 bodů, Zezulák, Chotaš, Kolařík 3 body, Rakhmet 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TJ Glaverbel Czech Teplice 17 : 21
body domácích: Stapaj, Chotaš 5 bodů, Sztwiertnia, Zezulák 3 body, Rakhmet 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 17 : 23
body domácích: Stapaj, Sztwiertnia 5 bodů, Zezulák, Dobiáš 3 body, Kopecký 1 bod

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 26 : 16
body domácích: Stapaj, Rakhmet, Kopecký, Sztwiertnia, Zezulák 5 bodů, Dobiáš 1 bod

Úspěchy zápasníků v Německu

V sobotu 24. dubna 2010 se konal Mezinárodní turnaj dětí narozených v letech 2000 a mladší v Německu, ve městě Thalheim. Do Německa odcestovali 4 mladí zápasníci vítkovického oddílu pod vedením trenéra Romana Piskoře. Vítězem se stal ve váze do 38 kg Vojta Piskoř, který se dokázal prosadit mezi 18 zápasníky, když všechny své soupeře porážel před časovým limitem pro naprostou technickou převahu nebo na lopatky. Druhé místo získal po vyrovnaném boji ve váze do 31 kg Šimon Kopřiva, který měl ve váze 14 soupeřů. Třetí místo ve váze do 42 kg obsadila Yvette Dohnalová, která se dokázala prosadit mezi šesti děvčaty. Páté místo přidal David Kopřiva, který zápasil ve váze do 34 kg, kde měl 19 soupeřů. Finalisté Vojta se Šimonem sklidili potlesk a obdiv od německých trenérů za předvedené výkony. Turnaje se zúčastnilo 212 zápasníků z 26 převážně německých oddílů.
 
Zleva: Ivetka Dohnalová, Vojta Piskoř, Šimon Kopřiva, David Kopřiva, trenér Roman PIskoř
Více fotografií zde.
 
 
V sobotu 22. května 2010 dosáhli velikého úspěchu nejmladší zápasníci na turnaji v Berlíně, kde odcestovala výprava sedmi zápasníků pod dohledem trenérů Dušana Dobiáše a Romana Piskoře. Zápasilo zde 348 dětí z Německa, Velké Británie, Turecka a České republiky. Ve váze do 38 kg zvítězil Vojta Piskoř, který tak dokázal vyhrát již druhý turnaj na německých žíněnkách. Tak jako před třemi týdny v Thalheimu, i tentokrát v Berlíně porážel své soupeře technickou převahou nebo na lopatky. Druhým vítězem je Matouš Vondál, který vyhrál ve váze do 42 kg. Vítězství Matouše je jeho dosavadním největším úspěchem a pro nás trenéry bylo jeho vítězství příjemným překvapením. Druhé místa obsadili David Kopřiva ve váze do 34 kg, Petra Řeřuchová ve váze do 55 kg, Naděžda Kopřivová ve váze do 70 kg. Pátý skončil Tomáš Segeč a sedmý Šimon Kopřiva. V každé váze u kluků bojovalo o vítězství kolem 15 zápasníků. Všichni v Německu zápasili ze všech sil a s jejich výkony jsme byli spokojeni.
 
Na1. fotografii v červeném dresu Vojta Piskoř, v modrém dresu Matouš Vondál
Na 2. fotografii družstvo s trenéry Romanem PIskořem a Dušanem Dobiášem
Více fotografií zde .
 

Turnaje ve Snině a v Ostravě

Snina, Slovensko

V sobotu 13. března 2010 se ve slovenském městě Snina uskutečnil turnaj žáků roč. nar. 1997 a mladší v zápase ve volném stylu o pohár ředitele sportovní ZŠ. Turnaje se zúčastnilo 88 zápasníků. Do Sniny odjela minivýprava šesti vítkovických zápasníků, kteří si vedli nad očekávání dobře a doslova na Slovensku excelovali. Dokázali vyhrát ve čtyřech hmotnostních kategoriích a k tomu přidali jedno druhé a jedno třetí místo. Byli jsme překvapeni, jak si naši kluci vedli v porovnání se slovenskými zápasníky, když z 20 utkání, která naši kluci zápasili proti Slovákům, odešli pouze ve dvou případech poraženi a zbývajících 18 vyhráli. Suverénně si vedl Šimon Kopřiva ve váze do 33 kg, který měl ve své váze 8 soupeřů, dále Vojta Piskoř ve váze do 38 kg, měl ve váze 9 soupeřů a Yvette Dohnalová ve váze do 42 kg - měla 3 soupeře. Všichni tři naši vítězové poráželi ostatní před časovým limitem buď na lopatky nebo absolutní technickou převahu. Čtvrtým vítězem je Matouš Vondál, který měl ve váze do 45 kg osm soupeřů. Ve finálovém vyrovnaném souboji dokázal svého soupeře porazit i s malým zraněním. Druhé místo obsadil ve váze do 35 kg Marek Petura a třetí místo ve váze do 38 kg David Kopřiva.
 
      
 
 Na 1. fotografii je v modrém dresu David Kopřiva ve vítězném utkání proti zápasníkovi z Košic
Na 2. fotografii společná výprava ve Snině
Více fotografií zde .

MČR seniorů ve volném stylu, Praha

Muži, kadeti a ženy se v sobotu 24. dubna 2010 zúčastnili pod vedením trenéra Milana Hemzy Mistrovství ČR v zápase ve volném stylu v Praze.  Na turnaji zápasilo 147 zápasníků z 26 oddílů. Do Prahy odcestovalo 7 vítkovických zápasníků mužů a dva kadeti. Na Mistrovství si vedli výborně, když dokázali vyhrát 3 hmotnostní kategorie ze sedmi a k tomu přidali jedno druhé a třetí místo. Svou hmotnostní kategorii do 55 kg vyhrál Jan Stapaj, který patřil ke starším účastníkům, ale zápasil s maximálním nasazením a předváděl i parádní technické chvaty. Druhým Mistrem se stal ve váze do 84 kg Tomáš Zezulák, který měl ve váze 13 zápasníků. Je to Tomášův prvním titul v kategorii muži. Své soupeře převyšoval především svou vůlí po vítězství a fyzickou kondicí. Třetím vítězem byl Vratislav Chotaš ve váze do 96 kg, který na Mistrovství nastoupil po tréninkovém výpadku zapřičiněném nemocí. I přesto, že Vraťa měl v prvním kole problémy se soupeřem z Hradce Králové, se jeho výkon postupně zlepšoval a ostatním soupeřům ve zbývajících utkáních nedal šanci a získal svůj třetí titul v řadě. Ve váze do 120 kg obsadil pěkné druhé místo Aleš Kolařík, který prohrál až ve finále těsně na body s Davidem Valou, který reprezentoval ČR na Olympijských hrách, Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Třetí místo získal ve váze do 66 kg Marek Barva. Marek zápasí mezi muži poprvé a i přesto, že se specializuje na řecko-římský zápas, měl na to, aby svou váhovou kategorii vyhrál. Mezi kadety se na druhém místě umístila Naďa Kopřivová ve váze do 70 kg. V celkovém hodnocení družstev obsadily Vítkovice 1. místo.
 
  
Na 1. fotografii je v modrém dresu Tomáš Zezulák
Na 2. fotografii je v červeném dresu Vraťa Chotaš

Soustředění Jelenovská

V době jarních prázdnin ve dnech od 21. 2. až 27. 2. 2010 proběhlo vydařené soustředění na horském hotelu Jelenovská ve Valašských Kloboukách.

Hotel Jelenovská nám poskytnul ideální podmínky. Měli jsme k dispozici bazén s malou tělocvičnou. Spali jsme ve dvoulůžkových pokojích. Soustředění jsme zaměřili na zvýšení fyzické kondice a utužení kolektivu, což se nám povedlo. Fyzickou kondici jsme nabírali v bazénu, na běžkách a v tělocvičně. Plavat jsme chodili denně 30 minut před snídaní. Trénink jsme měli tak, že jedna fáze byla v tělocvičně a druhá na lyžích střídavě dopoledne a odpoledne. Po večeři měly děti volno a trávily ho v bazénu. Co se týče lyžování, většina dětí stála na běžkách poprvé v životě a při prvním tréninku to bylo znát. Mnoho z nich neudělalo ani dvě tempa a byli hned na zemi. Rychle se to však naučili a myslíme si, že si běžkování užili. Sněhové podmínky nebyly sice ideální, ale pro naše potřeby to stačilo. Ve čtvrtek jsme si udělali celodenní výšlap na 8 km vzdálenou rozhlednu. Někteří si i zalyžovali na nedaleké sjezdovce a vyzkoušeli si jízdu na snowboardu. Dětem se zamlouvala snídaně formou švédských stolů. Bylo to 1. zimní soustředění s tak malými dětmi ve velkém počtu a příští rok plánujeme další.
 
     
 
Více fotografií zde .