2010 a starší

Barva vítězem sportovních her mládeže ve Vídni

Ve dnech 8. - 11. července 2010 se vítkovičtí zápasníci Marek Barva a Michal Smieško pod vedením trenéra Jeronýma Barvy zúčastnili sportovních her mládeže ve Vídni - World Sport Festival 2010. Do Vídně se sjelo 6.000 sportovců v juniorském věku z celého světa, kteří se utkali v devíti sportovních odvětvích: basketbal, volejbal, tenis, stolní tenis, badminton, fotbal, bowling, plavání a zápas.

Velkého úspěchu dosáhli vítkovičtí zápasníci Marek Barva a Michal Smieško, kteří startovali ve váze do 69 kg. Marek Barva tuto váhovou kategorii vyhrál jak v zápase řecko-římském, tak v zápase ve volném stylu. Markův úspěch umocnil Michal Smieško, který ve stejné váhové kategorii obsadil v zápase řecko-římském druhé místo, když v turnaji prohrál pouze se svým oddílovým kolegou Markem. V zápase ve volném stylu se Michal do finálových bojů neprobojoval. Trenér Barva k turnaji uvedl, že turnaj byl organizován tak, aby mladým lidem - sportovcům - co nejvíce přiblížil atmosféru, kterou sportovci zažívají na Olympijských hrách. Aby zde navázali nová přátelství a vyměnili si své postřehy. Pro kluky to byla obrovská zkušenost a velký zážitek, když po dobu čtyř dnů společně se sportovci z celého světa ochutnávali atmosféru sportovního klání a bohatého kulturního doprovodného programu.
 
Na 1. fotografii v modrém dresu Michal Smieško, v červeném dresu Marek Barva
Na 2. fotografii zleva: Michal Smieško, trenér Jeroným Barva, Marek Barva

Smieško nejtechničtějším zápasníkem na turnaji v Dunajské Stredě

Posledního turnaje před prázdninama se zúčastnila výprava pěti zápasníků z TJ Sokol Vítkovice. Turnaj se konal v Dunajské Stredě na Slovensku, kde zápasilo 70 zápasníků z 10 oddílů v 15 hmotnostních kategoriích ze Slovenska, České republiky a Maďarska. V Dunajské Stredě se opět prosadili volnostylaři z TJ Sokol Vítkovice, když z 18 utkání, které na Slovensku odzápasili, odešli poraženi pouze ve dvou případech. První místa obsadili:
ve váze do 37 kg v kategorii ml. žáků Tomáš Segeč
ve váze do 42 kg v kategorii přípravek Matouš Vondál
ve váze do 69 kg v kategorii kadeti Michal Smieško.
Druhá místa přidali v kategorii přípravek:
ve váze do 27 kg Filip Nález
ve váze do 36 kg Vojta Piskoř.
V hodnocení družstev obsadili vítkovičtí 3. místo za Dunajskou Stredou a Košicemi. Velkého individuálního úspěchu dosáhl Michal Smieško, když byl na konci turnaje zaslouženě vyhlášen jako nejtechničtější zápasník. Věříme, že po prázdninách naši mladí zápasníci navážou na vynikající výsledky z prvního pololetí.
 
Na 1. fotografii v modrém dresu Michal Smieško
Na 2. fotografii zleva: Tomáš Segeč, Michal Smieško, Matouš Vondál
Více fotografií zde.

Mezinárodní turnaj dětí v Krnově

V sobotu 5. června 2010 se v Krnově konal mezinárodní turnaj dětí ročníků narození 1999 a mladší. Do Krnova odcestovalo pod dohledem trenérů M. Greguše a R. Piskoře 14 dětí z TJ Sokol Vítkovice. Turnaje se zúčastnilo 70 nejmladších zápasníků z šesti oddílů ČR a jednoho oddílu z Polska a jednoho ze Slovenska. Turnaj v Krnově byl zaměřen i pro děti, které se zápasem teprve začínají. Děti byly rozděleny do hmotnostních kategorií tak, aby každý zápasník měl maximálně tři utkání. První místa obsadili Dalibor Šebesta, Šimon Kopřiva, Omar Rakhmet, David Kopřiva, Vojtěch Piskoř a Matouš Vondál. V družstvech obsadili zápasníci TJ Sokol Vítkovice za domácím Krnovem druhé místo.
 
Vítkovická výprava

9. ročník Memoriálu Jiřího Klepca

V sobotu 12. června 2010 uspořádal oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice s podporou statutárního města Ostrava a ÚMOb Ostrava - Jih mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu. Zápasilo se na třech žíněnkách ve Sportovním centru Dubina. Do Ostravy přijelo zápasit 241 zápasníků z 27 oddílů z České republiky, Slovenska a Polska.
 
Turnaj pořádáme na počest našeho kamaráda Jirky Klepca, který náhle zemřel ve věku 34 let v roce 1996. Jirka byl mezi zápasníky známý tím, že jako poslední československý zápasník porazil v juniorské kategorii Jozefa Lohyňu, pozdějšího Mistra světa a nejúspěšnějšího sportovce tehdejšího Československa.
 
Turnaj získává mezi zápasníky na prestiži. Oproti létům předešlým na letošním ročníku zápasilo o 100 zápasníků více. Boje se protáhly až do večerních hodin a byly o to náročnější, protože se zápasilo ve velikém vedru. Co se týče kvality, byl turnaj v Ostravě nejlépe obsazeným turnajem v České republice v letošním roce. Turnaj byl zaměřen především na mládež, ale zápasili zde i muži. Na domácích žíněnkách se představili domácí borci - reprezentanti České republiky Marek Barva a Tomáš Zezulák. Marek vyhrál váhu do 66 kg a Tomáš se umístil na 2. místě ve váze do 84 kg. Vítkovičtí měli i početné zastoupení mezi mládeží. Své hmotnostní kategorie vyhráli Dominik Kaliský ve váze do 22 kg, Jan Stapaj ve váze do 24 kg, Matěj Mlčoch ve váze do 26 kg, Šimon Kopřiva ve váze do 31 kg, David Kopřiva ve váze do 34 kg, Vojta Piskoř ve váze do 38 kg, Yvette Dohnalová ve váze do 42 kg.
 
V soutěži družstev vyhráli zápasníci TJ Sokol Vítkovice. Další pořadí:

2. místo TJ Dunajplavba Bratislava
3. místo TJ Lokomotíva Košice
4. místo TJ Lokomotiva Plzeň
5. místo Damibius Brzeznica, Polsko

 

Umístění vítkovických zápasníků

22 kg
1. místo
Dominik Kaliský
5zápasníků
26 kg
1. místoMatěj Mlčoch
3
zápasníci
24 kg
1. místoJan Stapaj
1
zápasník
31 kg
1. místoŠimon Kopřiva9
zápasníků
34 kg
1. místoDavid Kopřiva
7
zápasníků
38 kg
1. místoVojta Piskoř
3
zápasníci
42 kg
1. místoYvette Dohnalová
4
zápasníci
66 kg
1. místoMarek Barva
7
zápasníků
     
31 kg
2. místoOmar Rakhmet
3
zápasníci
44 kg
2. místoMatouš Vondál
6
zápasníků
69 kg
2. místoMichal Smieško
9
zápasníků
84 kg
2. místoTomáš Zezulák
12
zápasníků
     
22 kg
3. místoJiří Foldyna5
zápasníků
32 kg
3. místoMarek Petura
3
zápasníci
53 kg
3. místoPetra Řeřuchová
3
zápasnice
96 kg
3. místoTomáš Bauko
4
zápasníci
     
28 kg
4. místoFilip Nález
6
zápasníků
29 kg
4. místoDenis Lechovič
4
zápasníci
34 kg
4. místoChalid Kuanbaev
7
zápasníků
40 kg
4. místoTomáš Segeč
17
zápasníků
42 kg
4. místoLukáš Šmíd
4
zápasníci
66 kg
4. místoAnton Timfieiev
7
zápasníků
85 kg
4. místoDenis Kaleta
5
zápasníků
120 kg
5. místoAleš Kolařík5
zápasníků
46 kg
6. místoLukáš Staněk7
zápasníků
59 kg
6. místoLudvík Nález
12
zápasníků
31 kg
7. místoTomáš Foldyna
9
zápasníků
63 kg
7. místoHonza Jasinský
9
zápasníků
31 kg
9. místoAbdul Kaiřan
9
zápasníků
35 kg
10. místoMohamed Kuanbaev
12
zápasníků

   

     
Na 1. fotografii v modrém dresu David Kopřiva
Na 2. fotografii v modrém dresu Vojta Piskoř
Na 3. fotografii v modrém dresu Šimon Kopřiva
Více fotografií zde a zde.

 

3. kolo I. ligy muži, Hradec Králové

V sobotu 5. června 2010 se v Hradci Králové uskutečnilo 3. kolo I. ligy v zápase ve volném stylu. Zápasníci TJ Sokol Vítkovice odcestovali pod dohledem trenérů M. Slončíka a J. Barvy do Hradce Králové ve značně oslabené sestavě. Chybělo 6 členů základní sestavy. V. Chotaš a T. Zezulák se měli společně s trenérem M. Hemzou v německém Dortmundu zúčastnit nominačního turnaje na Mistrovství světa, které se bude letos konat v Moskvě. P. Sztwiertnia, A. Kolařík a A. Rakhmet byli pracovně mimo republiku. P. Janega měl zdravotní problémy. I přes tak citelné oslabení se podařilo v Hradci Králové zabojovat a obsadit v tomto kole 2. místo. V Hradci Králové se nejvíce dařilo Pavolovi Cichovskému, který vítkovické posílil ze slovenského města Bánovce. Pavol porazil všechny své čtyři soupeře. Poprvé se v mužské lize představil i vítkovický talent Marek Barva, který vyhrál ve třech utkáních a prohrál pouze proti Durcovi z Teplic.
O Mistru a posledním v tabulce je v podstatě už rozhodnuto a v posledních dvou kolech se bude hlavně bojovat o druhou příčku. Na druhé místo si dělají zálusk zápasníci TJ Sokol Vítkovice, Hellas Brno a Bohemians Praha, pro které by 2. místo bylo největším úspěchem po vzniku samostatné ligy v roce 1993. V oddíle pevně věříme, že druhé místo uhájíme a všechno úsilí potom budeme směřovat k vytvoření týmu na příští sezonu, který by byl schopný potom bojovat o Mistra ČR.


Výsledky
TJ Sokol Vítkovice : Bohemians Praha 28 : 13
body Vítkovic: Stapaj, Barva, Irain, Bauko, Cichovský 5 bodů, Gorgol 3 body

TJ Sokol Vítkovice : TJ Sokol Hradec Králové 26 : 12
body Vítkovic: Stapaj, Barva, Hložanka, Kopecký 5 bodů, Irain, Cichovský 3 body

TJ Sokol Vítkovice : TAK Hellas Brno 13 : 22
body Vítkovic: Stapaj, Timofieiev 5 bodů, Cichovský 3 body

TJ Sokol Vítkovice : Glaverbel Czech Teplice 13 : 30
body Vítkovic: Stapaj, Irain 5 bodů, Cichovský 3 body

Tabulka po 3. kole
1. místo Glaverbel Czech Teplice 24 bodů
2. místo TJ Sokol Vítkovice 14 bodů
3. místo Bohemians Praha 12 bodů
4. místo TAK Hellas Brno 9 bodů
5. místo TJ Sokol Hradec Králové 1 bod

  

Na 1. fotografii v červeném dresu slovenská posila Pavol Cichovský

Na 2. fotografii v modrém dresu talent Marek Barva

Více fotografií zde.

Nominační turnaj v Dortmundu

V sobotu 5. června 2010 se v německém Dortmundu uskutečnil mezinárodní turnaj seniorů v zápase ve volném stylu. Na turnaj měli odcestovat pod dohledem oddílového a reprezentačního trenéra Milana Hemzy reprezentovat Českou republiku Tomáš Zezulák a Vraťa Chotaš. Do Dortmundu nakonec odjel pouze Tomáš, protože Vraťa se dva dny před odjezdem zranil. Tomášovi se v Německu nedařilo. V prvním kole prohrál se zápasníkem z Polska a do dalších bojů již nepostoupil. V případě úspěchu si Tomáš mohl zajistit účast na Mistrovství světa, které se v září uskuteční v Moskvě. Vraťa s Tomášem budou mít ještě šanci vybojovat si nominaci na toto mistrovství.

2. kolo I. ligy muži, Praha

V sobotu 22. května 2010 odcestovali muži do Prahy pod vedením trenérů Milana Slončíka a Aleše Kolaříka na druhé kolo nejvyšší soutěže volnostylařů. Vítkovičtí měli v plánu napravit výpadek z prvního kola, když skončili v domácím prostředí až na třetím místě. Částečně se jim to povedlo, v Praze prohráli pouze se zápasníky z Teplic. V celkové tabulce si tedy polepšili a poskočili na druhé místo, ale ztráta na první Teplice se prohloubila již na 6 bodů. Zisk titulu se sice po dvou kolech jeví jako nereálný, ale pokusíme se ještě družstvo posílit o slovenské zápasníky. Za 14 dní se uskuteční třetí kolo v Hradci Králové, kde budeme zápasit bez našich nejlepších. Tomáš Zezulák a Vraťa Chotaš v tomto termínu budou reprezentovat Českou republiku v Německu a Pavel Sztwiertnia s Alešem Kolaříkem budou pracovně mimo republiku.

Výsledky druhého kola:
TJ Sokol Vítkovice : Hradec Králové 27 : 13
TJ Sokol Vítkovice : Brno 28 : 12
TJ Sokol Vítkovice : Teplice 18 : 20
TJ Sokol Vítkovice : Praha 28 : 14

Tabulka po druhém kole
1. místo Teplice 16 bodů
2. místo TJ Sokol Vítkovice 10 bodů
3. místo Praha 8 bodů
4. místo Brno 5 bodů
5. místo Hradec Králové 1 bod

 

 V modrém dresu Pavel Sztwiertnia

Více fotografií zde.